Otomobil Hakkında Her şey
6 6

Bu konuda 3.897 mesaj var

Komik birşey ama, tek stil yapip butun modellere olculendirilmesinin iyi satış yaptigi ancak akil ediliyor firmalar tarafindan.

valla oyle :) bir de o kadar MBA bilmemneli pazarlamacilari, satiscilari, "innovator"leri var bu firmalarin. yazik valla. 

sene olmus 2016; hala bluetooth opsiyonuna para istemek de var bunlarda.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Whooosh katılıyorum. BMW genelde aynı özellikleri versiyon bazında tasarımı çok değiştirmeden devam ettiyor. aynı olayı Mazda da yapıyor. Mazda 2 - 3 - 6 - cx 3 - cx 5 olarak çıkardığı modellerde tasarımı koruyarak aynı teknolojik paketleri standart sunuyor ve değişiklik göstermiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün TüvTürk'e gidip aracın muayenesini yaptırdık. Gayet okunaklı olan motor numarasına "okunmuyor" diye hafif kusur yazdılar. Nesini okuyamadı eleman, anlamadım...

Başka problem çıkmadı neyse ki.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gidip yangin tupunun uzerindeki 2010 yazisini bulup kontrol tarihi geçmiş demeyi biliyor.

Neye yarayacak bu hafif kusurlar, ileriye mi yatirim yapiyorlar.

Farlara da yuksek yazmis, o zaman 3. Kademeye indir...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

tork konvertörlü araçlar çok tüketir gibi bir genelleme yapmış değilim zaten ama 2015 citroen c4 olmamış diye biliyorum diyorum.

vega da opelden örnek vermiş badim sen de mazdandan örnek veriyorsun da citroen yapamamış işte tabi benim arkadaşımın da bu incelemeyi yapan adamında sürmeyi beceremiyor olması da olası. onun da aksi durumunu ispatlayamam.

kendi tecrübe ettiğim bir durum da olmadıığından daha fazla iddaa da etmiyeceğim... zira sizin yanınızda arabadan anlamayan adam kalıyorum...

otopark.com'da 308 testi var, aracın 1000 km ortalaması 6.5 litre çıkmış. Performanslı şehir için kullanımda 7.4 litre elde etmişler. Sanırım C4 Picasso'daki şanzumanın yazılımında bir sıkıntı var, herhalde biraz fazla performans odaklı ayarlanmış. Aynı şanzuman, aynı motor ile 308 neredeyse 1.5-2 litre düşük bir değer elde etmiş ki bu da sadece ağırlık farkı ile açıklanacak bir durum değil sanırım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

benim 2012 c4ümün ilk 9999km (yol bilgisayarı 4digitte kalıyor sonra sıfırladım tekrar.) deki ortalaması 5.5lt yüksek tüketimde şehir içi 6.5 falan. temiz 1lt fark var diyebilirim. bu arada ofiste 308 var. alındığı günden beri yol bilgisayarının ortalaması 7.2lt imiş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

BMW i3 varken Car of the year olarak Peugeot 308 seçilmişti. Tamam 308 çok güzel bir araç ve rahatlıkla Golf yerine tercih edilir ama i3'ün ikinci 308'in birinci olması hiç mantıklı değil :)

Yani ben bu ödüllere pek inanmıyorum.

Firienholt beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet bugün bi genel bakım gibi girip çıkmış oldum. İçimde aklımda bişi kalmasın en azından. Aracı ilk 54000km almıştım 56000km bi genel bakım gibi olduydu yine. Şimdi 70000kmde.

Yapılan şeyler aslında periyodik bakım gibi oldu.

Yağ değişimi oldu motor yağı konusunda yazmıştım Mobil 1 super 3000 5w40 kullandık 5lt 97liraya ben n11' den aldıydım.

Yağ filtresi

Motor yağ kapağı (sıkıştığı için dişleri kırılmış)

Hava filtresi

Polen filtresi

Ön sağ fren balatası

Balata spreyi

Bunlar alınan parçalar, 110lira parçalara. 100lira benim ustaya.

Rot ve balansa girdik benim araçta soldan darbe vardı daha ilk zaman yapıyordu bi çekme yine bişiler yapılmıştı. Şimdi rota girince tabi kaçıklık falan oldu 4 kez rota 1 kez balansa çıktık direksiyon gönyesinde kaçıklık varmış. Orta durması gereken yerde ayar yapınca 20 derece sola yatıkken orta olabiliyodu direksiyonuda söküp düzlemde tekrar oturtuldu. Çekme falan kalmadı şükür şimdi. 70lira buraya verdik böylece bi genel bakım gibi olup bitmiş oldu. 10000-15000km artık kafam rahat olur acil bir sıkıntısı çıkmadığı sürece.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Park yasağı olan yere park edince çekilmesinin kanunda yeri var mı? Sanki sadece ceza kesilir çekilemez gibi bir haber hatırlıyorum ama mobilden bakamiyorum şimdi.

Trafik vakfı sağolsun trafiği engellemeyen bir yerden çekmiş gene.

Çekme Nedeni: KYTK' nun 61. maddesinden dolayı men edilen araçlar

Diye yazıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Park yasağı olan yere park edince çekilmesinin kanunda yeri var mı? Sanki sadece ceza kesilir çekilemez gibi bir haber hatırlıyorum ama mobilden bakamiyorum şimdi.

Trafik vakfı sağolsun trafiği engellemeyen bir yerden çekmiş gene.

Çekme Nedeni: KYTK' nun 61. maddesinden dolayı men edilen araçlar

Diye yazıyor.

Yok. Trafiği engelleme, yangın hidrantının önüne koyma gibi durumlar olmadığı sürece polisin çekme yetkisi yok. Zaten çeken de polis değil, Trafik Vakfı. Birebir polisin söylediği bilgi bu. Normalde ceza yazıp gitmeleri lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok