Leaderboard


Popular Content

Showing most liked content on 08/25/2023 in all areas

 1. 4 likes
  Sonunda tam ihtiyacim olan hub'u bulabildim ve 100 küsür euro fiyatina ragmen sifir/acilmamis kutulu olarak 60 Euro'ya satin aldim. Bu arkadas J5Create isimli firmanın USB4 model hubu. Özel kılan tarafı ise adında da belirttiği Intel'in USB4 desteği. Bu sayede thunderbolt docklardaki o hantal güç adaptörüne gerek olmadan üzerindeki tip c portundan data/görüntü desteği sağlayabilmesi. Dock'da biri tip c (altdp destekli yani tip c üzerinden görüntü çıkışı verebilen) biri tip A olarak 2 10Gbps destekli port, 1 adet 85W PD destekli tip c portu, bir adet HDMI (4k 60Hz) ve 1 adet de DP portu var. Bu 3 görüntü portu ile Dual 4k 60Hz görüntü desteği sağlayabiliyor. Nerelerde kullanılabilir; Steamdeck yada Asus Rog Ally gibi tek tip c portuna sahip cihazlara hem PD üzerinden şarj desteği, hem 10gbps'e hızlara varan ekipmanları bağlayabilme hem de USB 4.0 tip c portu üzerinden taşınabilir tip c monitörlerde yada AR gözlüklere aynı anda bağlayabilme imkanı sunuyor. Bu özellikleri bir arada bulunduran ve harici bir adaptöre bağlanmayı gerektirmeyen en taşınabilir ve ufak hub, hatta muhtemelen de şimdilik tek dock / hub bu. Ufak bir test olmasi adina, Asus Rog Ally'a bagladigim bu hub'un DP tarafina 34 inch monitörü, DP Alt mod destekli tipc portuna rokid air AR gözlügü, usb a portuna da 4tb harici nvme ssd'yi takip power girisine de 100W adaptör bagladim. Hersey ayni anda sorunsuz calisti.
 2. 4 likes
  Dün gene mal mal Amazon'da dolaşırken Samsung 870 QVQ 8TB gördüm 9bin tlye ve hemen aldım. Hiç düşünmeden etmeden bastım geçtim. Her yerde 13 bin tl. Hatta şu an Amazon.de satıcısından alsanız bile 12 bine geliyor TR'ye. Sistemdeki SSD sayısını düşürürüm, eskileri yenilerim. Yaptığım en garip alışverişlerden biri oldu ama bas taksidi al. Not: TV'den şimdilik vazgeçtim, diğer mağazalarda durum daha kötü 5 bin saat altı TV yok. Ama birisi Pendik mağazadan gidip almış o çok çalışan TV'lerden birini. Helal olsun ne diyim. LG C3 42" gelmeyecek herhalde, 42C2 de hiçbir yerde yok. Bizim macera kısa sürdü anlayacağınız.
 3. 3 likes
  dombili gabe stüdyoyu kapadı yahu... bu saatten sonra ne oyunu. başka oyun yapanların sırtından steam ile tonla para kazanmak varken ne uğraşıp oyun yapacak. HL3 falan yok bundan sonra boşuna beklemeyin. çoluğun çocuğun eleştirip yere çalması için mi oyun yapacak. hiç umru olmaz.
 4. 2 likes
  sistemime 2TB Samsung 980 PRO PCIe 4.0, NVMe M.2 2280 ekledim. mevcutta 1TB 980 Pro NVMe vardı. toplamda 3 TB a çıkardım 980 pro ları. bunun dışında 1 TB 870 EVO ve 1 TB 870 QVO da bulunuyor. 1 TB WD HDD de mevcut. Bilgisayarıma tıklamaya korkuyorum ortalık disk cümbüşü oldu.
 5. 2 likes
  Ahsoka'nın ilk iki bölümünü izledim ve yine SW evreni hakkında bir halt bilmediğim suratıma çarpıldı. @stardustşu başlığı da SW dizi evreni vs yapabilir misin? Zaten hepsi iç içe. Her biri için ayrı başlık açıp çorba etmeyelim.
 6. 2 likes
  Harika bir gitar. Üniversitede okurken benim de vardı bir tane Takamine'm.. Biraz fazla gaza gelip "ben okumayıp müzik yapıcam" dediğimde babam kafamda kırmıştı canım gitarı İyi ki de kırmış hayatımı o harekete borçluyum.. Zira ne çok iyi sesim var ne de bir Steve Vai'yim.. Muhtemelen İstiklal Caddesinde Ahmet Kaya cover'ı söyleyip tip koparmaya çalışıyordum şu an Sonrasında Washburn ile devam ettim yoluma, yanında da Yamaha bir klasik var, 2 Jackson,1 İbanez 1 de Cort elektroları da kızlara hava atmak için aldım.. Neyse başta söylediğimi sonda da söyleyeyim.. Şaheser bir gitar.. Güzel ve keyifli günlerde çalınması dileğiyle