Aynasız Sisteme Samsung İle Geçtim
19 19

Bu konuda 18 mesaj var

Merhaba Arkadaşlar,

Sıcak fırsatlarda da paylaştım, şu ara Samsung aynasız makine ve lenslerinde ciddi bir indirim var. Bunun sebebi Samsung'un sektörden çekiliyor oluşuna dair dedikodular olsa da benim gibi uygun fiyata sıfır bir aynasız set alacaklar için süper bir ortam oluştu. Ancak şu var ki, gerek makine gerekse de ekipmanlar için Amerika dahil diğer tüm ülkelerden çok daha ucuzuz. Bunun sebebini bilmiyorum. Sektörden çekilmesi ihtimalini de pek umursamıyorum açıkcası, ben bu işten para kazanmıyorum, keyif için fotograf çekiyorum. O halde uygun fiyatlı, bol ve faydalı özellikle ve çok başarılı Samsung makineleri ve lensleri de tam benim gibi düşünenlere göre.

Şuan elimde neler var dersek;

Samsung NX 3000

Samsung NX mini (yedek gövde)

12-24mm f4.0-5.6

16-50mm f3.5-5.6

45mm f1.8

60mm f2.8 macro

50-200mm f4.0-5.6

Samsung Nx çantası Siyah ED-CC1N15B

Samsung NX çantası Kahverengi AKNX01

Samsung NX ed-sef220a tepe flash'ı

hepsini 3500 liranın altına mal ettim diyebilirim. İlerde bir nx1 de düşürürsem sanırım oek bir eksik kalmayacak.

Sormak istediğiniz hususlar olursa yardımcı olabilirim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

rahat duramadım ve az önce bimekste indirime giren nx mini lenslerini (9mm 99 TL 9-27mm 199 TL olmuştu) de satın aldım. Hiç bu kadar geniş bir lens seçeneğim olmamıştı :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

teşekkürler,

açık yüreklilikle söylemek isterim ki makineler de lensler de cidden oldukça kaliteli ve Canon setimi satmış olmaktan dolayı hiç pişman olmadım. Aksine neredeyse tüm setimi, battery grip bağlı 60D ve 24-105 f4.0 L lensden daha rahat bir şekilde taşıyabiliyorum.

Olayın 2. el tarafını düşünenler ise bence Samsung'a bulaşmasınlar, canon-nikon kadar kolay elden çıkarılabileceğini sanmıyorum çünkü.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Samsung'un şu anda 600-700 liraya satılan makinelerinin sensörü 70D'nin sensöründen daha iyi. Şaka gibi gerçekten.

Samsung'larda tek sıkıntılı nokta Jpeg işlemesi. Adam gibi bir firmware update ile çözerler mi bilmiyorum, piyasadan çekilecekleri söylentileri gerçekse böyle bir gelişme olmaz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Samsung'un şu anda 600-700 liraya satılan makinelerinin sensörü 70D'nin sensöründen daha iyi. Şaka gibi gerçekten.

Bu kanıya nereden vardın? :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bilseydim örnek olarak 70D yerine başka makine verirdim :)

70D iyidir hocam, can sıkacak bir şey yok... Ama NX1 ve NX500 de çok fena... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada bu makineler sadece Türkiye'de bu fiyatlarda, yurt dışında hala 500$ civarında... Burdan yurt dışına satış yapmak lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Merhaba,

Konuyu okuduğumdan beri makine aklımda fakat halen kararsızım. Alırsam yoğunluklu olarak ev içi portre ve aile çekimleri için + seyahatlerde kullanılacak. 

Almaya meyilliyim ama son bir itekleme istiyorum sanırım  :D  ne dersiniz?

Almaya karar verirsem özellikle ev içi çekim ve manzara çekimleri için lens ne önerirsiniz?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Cümleten merhaba,

Bu başlığı açtığım 2015'den beri Samsung ile haşır neşir olmaya devam ettim. Bu sürede de Samsung'a geçtiğime hiç ama hiç pişman olmadım. Samsung'un bu işi bırakması benim gibi ucuz yollu bir set yapmak isteyen kişilere yaradı aslında. Bu set beni ciddi anlamda uzun süre götürebilecek bir set oldu ve kabaca hesapladığım kadarıyla da 5.000 TL ancak harcadım hepsine. Benzer bir bütçe ile herhangi bir markada 4  tane body ve bu kadar çok lens alabilmem mümkün değil. Bir ara bir CHW fotograf zirvesi yaparsak, komple seti de getirebilirim denemek isteyen arkadaşlar için;

Şu an elimde neler var dersek;

Gövdeler:

Samsung NX 300 (310 liraya aldım resmen şaka gibi)

Samsung NX 3000

Samsung NX mini 2 adet (1 tanesi  yedek gövde, 1 tanesi devamlı yanımda taşımalık tanesini 200 liraya aldım)

Lensler

Samsung NX mini to NX lens adaptörü (nx mini makine ile nx sistem lensleri kullanabilmek için) 

12-24mm f4.0-5.6

16-50mm f3.5-5.6

30mm f2.8

45mm f1.8

60mm f2.8 macro

85mm f1.4 ED SSA

50-200mm f4.0-5.6

Samsung NX mini 9mm f3.5

Samsung NX mini 9-27mm f3.5-5.6 OIS

Samsung NX mini 17mm f1.8

Diğerleri:

Samsung Nx çantası Siyah ED-CC1N15B

Samsung NX çantası Kahverengi AKNX01

Samsung NX ed-sef220a tepe flash'ı

4 adet nx mini ve nx 3000 pili (aynı pili kullanıyorlar)

Coppermine tarafından düzenlendi
pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

En sonunda Samsung NX setimi tamamladım. En son 50-150mm f2.8 lensimi de uygun bir fiyata tedarik edebildim. Her bir parçasını kullanmaktan ayrı keyif alıyorum. Kiminiz böyle geleceği olmayan bir sisteme böyle bir yatırımı neden yaptığımı düşünüyor olabilir ancak kabaca bir envanter de çıkardım ve harcadığım paraları topladım. Tüm objektiflerim, 4 tane body, flashlar vs için harcadığım para ile bugün Fuji XT3 body ve XF 50-140mm F2.8 R LM OIS WR Lens ikilisini dahi alamıyorum, ki bence halen nx500 fotograf açısından XT3 ün de çok gerisinde değil;

https://www.apotelyt.com/compare-camera/fujifilm-x-t3-vs-samsung-nx500

Dün de setin son eksik üyesi olan Samsung Nx ED-EM10 mikrofonu en sonunda bulup satın alabildim. NX500 de değil ana nx300 de çalışıyor bu mikrofon. Gelince onu da deneyimleyeceğim.

Tüm set neredeyse Manfrotto sırt çantama sığabiliyor. Ağır silahları da (nx500, 16-50mm f2.0-2.8 ve 50-150mm f2.8) manbily carbon monopodumla birlikte daha kompakt bir çantada taşıyabiliyorum.

5lseSQ.jpg

5lsU9s.jpg

5ls3st.jpg

5lstnR.jpg

OnLyTNT, pentaman and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Najaz Aslında normalde 2 body kullanıyorum (nx300 ve nx500) diğer iki adedi de nx mini'ler. Tanesi 200 TL ye 1 inch sensör boyutlu şeker gibi minicik makineler. 9mm lik lensi ile cepte bile çok rahat taşınabiliyor. Ayrıca kendi sistemlerine ait 17mm f1.8 lensi de çok başarılı. Kendilerine ait böyle ufak lensleri olsa da Samsung nx lenslerini de gerekirse bu hap kadar gövdelere de bağlayabiliyorum. Şayet nx300 yada nx500'ün pili biterse o an destek olabiliyorlar.

Coppermine tarafından düzenlendi
İmla

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
19 19

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok