Netflix Türkiye'ye gelmiş
4 4

Bu konuda 445 mesaj var

On 30.08.2017 at 23:17, hakancez said:

Spotify i bende iptal ettim. Apple Music e geçtim... Oh be dedim resmen...

Bende senin mesaji gorup gaza geldim bende gectim ilk basta oh be dedim ama sonra baktimki 2 android tabletimdede uygulamasi calismiyor.. :(

3 ay takilayim deneme bitince spotify a donucez mecburi..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende uye oldum smart tv den falan 4k izleyebiliyorum ama pc de ne kendi uygulamasinda nede edge de 4k olmuyor hata veriyor.

Kontrol ettim suradaki advanced protected audio video kisminda takiliyorum o olsa 4k acilacak: (ekran karti 1070gtx)

NZ625N.png

Ne yapmak lazim bilen var mi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 saat önce, ResetButton said:

O ekran kartından değil, son nesil intel platformunu mu ne kullanmak gerekiyordu.

Ekran kartindan hatta yaninda gpu yaziyor zaten.

Netflix de 4k icin ya kabylake islemci yada pascal gpu lazimmis..

Islemcim eski ama gpu dan kurtariyorum ama genede calismiyor..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu tembellere gore falan degil bence tam tersi..

Sirf sorunmus bu netflix.

Pc de 4k acmasin tamam dedik, simdide 4k hesap diye 4k olanlarin hepsini 4k da acmaya calisiyor ve hata veriyor hic acmiyor sipastik trashtflix.

Ayarlardan kaliteyi otomatik yaptim, dusuk yaptim nafile hep ayni bok acmiyor hicbir 4k videoyu..

Chrome da en fazla 720 p goruntu veriyor.

Kaliteyi override yapmak icin birseyler var ama oda tam calismiyor, anlamadim gitti.

Beyinsizmi bunlar insan gibi bir kalite secenegi koyamiyorlar mi youtube gibi mesela?

50 mbit baglantiyi 16, 16 mbit baglantiyida 4 gibi goruyor ben boyle salak birsey gormedim..

16 mbit baglanti rahatca 4k video acabilecekken bu 1080p bile gostermiyor 720p de kaliyor.. Edge de denedim kendi uygulamasini denedim hepsi birbirinden dandik..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet olayi cozdum sonunda..

4K secenegi olan videolar edge ve win10 kendi netflix uygulamasinda calismiyor, sebebi ise yuksek bitrate, bu uygulamalar yuksek bitrate videolarda hata veriyor ve sipastik netflix de bitrate i dusurmek yerine sadece son derece belirsiz sacmasapan bir takim hata kodlari veriyor.

Pc de tam bir iskence netflix.. 1080 p de hata vermeden videolari sadece internet explorerda basarabildim. Oda max bitrate 3390 i destekliyor..

Chrome da sorunsuz ama max 720 p cozunulurluk ve 1200 civari bir bitrate destekliyor.

Smart tv de ise hic sorun yok 4500 gibi bir bitrate ve butun cozunurlukler 4k dahil sorunsuz calisiyor. Goruntu cok iyi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amazon 'nun Anime kanalı Prime üyeliğe eklenmiş.  Birşey anlamadım ben bu anime işinden ama meraklısı varsa positif . Amazon video 'nun Türkçe bir sitesi de vardı.

https://lifehacker.com/anime-streaming-is-now-included-with-your-amazon-prime-1821812891?utm_campaign=socialflow_lifehacker_twitter&utm_source=lifehacker_twitter&utm_medium=socialflow

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Netflix chronicles vol2

Evet bir suredir kurcalaya kurcalaya netflix ile sonunda anlasmaya basladim..

Ilk olarak pc de edge ile 4k 16000 bitrate goruntuye ulasabildim:

26685785_1880760155290570_58207819265941

Nasil ulastim bende bilmiyorum.. Kabylake islemcim yok ama sadece pascal gpu yeterliymis demekki..

Daha once olmamasinin sebebi buyuk ihtimalle ekran kartindan cift ekran cikisim olmasiydi su anda tek ekran cikisim var ve sorun kalmadi..

Tabletimde (tab s2) 480 p goruntu alabiliyordum maximum.. Tablet yeni oldugu icin (t813 yeni islemciliymis yeni versiyonmus) android uygulamasi henuz tablet icin duzgun ayarlanmamis sebebi buymus. Netten modifiye edilmis bir uygulama yukledim oda duzeldi su anda tablettede hd cam gibi goruntu alabiliyorum..

Birde ortak buldum kendime masraf yariya bolundu oda iyi oldu..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gidip izliyosunuz Netflix gibi şer odağı yerlerde çıblaklı, dallı budaklı, alkollu, sigaralı filmler, ondan sonra şikayet ediyorsunuz. Türk aile yapısına aykırı kardeşim, ayrıca da günah. İzlemeyin...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Adamlar Türkiye ye hiç gelmese , sadece dışardan üyelik alabisek daha iyiydi. En kötü VPN ile gene izlerdik. 

Neyse zaten toplasan 2-3 film ,bir dizi izledim şu ana kadar. Bu vesileyle aboneliği kapatırım, anlamı yok her tarafı sansürlenmiş, neresinin kesildiği ,değiştirildiği belli olmayan dizileri ,filmleri izlemenin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

VPN ile girince misal ABD deki filmler görünüyor. Bu durumda herhalde ordaki sansürsüz hali izlenebilir. 

VPN le uğraşacak olduktan sonra torrent olayına girerim diyene de birşey diyemem.

Firienholt beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
21 saat önce, ResetButton said:

VPN ile girince misal ABD deki filmler görünüyor. Bu durumda herhalde ordaki sansürsüz hali izlenebilir. 

VPN le uğraşacak olduktan sonra torrent olayına girerim diyene de birşey diyemem.

Iyide sadece netflix degilki bu.. 

Bu durumda zaten vpn siz internet kullanmak sacma olur..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
56 minutes ago, Squall said:

Iyide sadece netflix degilki bu.. 

Bu durumda zaten vpn siz internet kullanmak sacma olur..

Netflix te fark şu. Bir vpn alırsınız, netflix 'in location kısıtlamasını aşıyordur , bir süre sonra Netflix onu da engeller. Aktif olarak uğraşıyor çünkü Netflix bu vpn işiyle. O zaman kullanıcının da sürekli vpn değiştirerek, server değiştirerek uğraşması gerek. 

Onunla uğraşacağına torrent kullanırım diyebilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Netflix 'in rakibi olanlardan HBO sanırım amazon üzerinden alınabilioyor. 

Hulu 'u almanın bir yolu var mı? Önemli kanalların bazıları 60fps yayına başlıyor, özellikle spor yayınlarında çok önemli .  Kış olimpiyatları başlamadan bir üyelik alalım varsa yolu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok