Termal Macun Hakkında
2 2

Bu konuda 27 mesaj var

Macun ile tutup bir 10 derece falan farketmez, ben Cooler Master E1 kullanıyorum bayadır, biter yakında, özellikle şu macunu bulayım vauvv tarzı bir tutumum yok o konuda.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben buralarda bulamadım, alkol yasaklandı falan dediler birkaç gittiğim yer, ben de pek ardına düşmedim, bir iki defa denk geldim ama onlardaki saflık düzeyi yeterli değildi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim bildiğim bir yasak yok, belki metil alkol alırken sorguya çekilebilirsiniz onda sorun var sanırım. İzopropil için sanmıyorum. Doğru yere baktığınızdan emin misiniz? Etil, metil, izopropil, aseton vs.. endüstride sıklıkla kullanılan ürünler, bir kimya deposunda bulunmaması imkansız diyebilirim :).

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@T800 Açık deterjan satan yerlere bakabilirsin abi. Misal ben Detsan diye, asıl işi deterjan üretmek olan bir firmadan litresini 4 TL'den alıyorum IPA'yı.

İzmir'de de Kemeraltı'nda var böyle birkaç firma, Konak katlı otoparkının hemen arka sokağına girersen bulabilirsin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Asetonu çok tavsiye etmiyorum, bazı plastikleri çözebiliyor. 

İzopropil alkol hiç iz bırakmadığından tercih ediliyor. Lablar için kimyevi madde satan yerlerde kolaylıkla bulunur. İzmir için Interlab, Sinerji Lab'la iletişim kurulabilir.

Macun olarak Arctic silver kullanıyorum. Bit pazarlarında satılan silikon macunlara göre kat kat daha iyi. Markalı bir şey almanız yeterli. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aseton önermem. Silmek istediğiniz thermal macun cpu üzerinde ise direk kağıt havlu peçete ya tuvalet kağıdıyla hiçbir sıvı kullanmadan temizlenebilir. İlla bir sıvı ile parlatılacak diye birşey yok. İnatçı bir macun kalıntısı varsa peçeteleri çok hahif su ile ıslatın. O da yeterli olacaktır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

alkıl bile olsa sıvı kullanmayı tavsiye etmiyorum şimdiye kadarki tüm denemelerimde bildiğiniz peçete ile iyice temizleyip yeni macunu uyguladım ve hiç sorun yaşamadım

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@ İzopropil alkol iletken değildir ve tamamen uçucudur; ardında herhangi bir tortu, kalıntı bırakmaz. Bu yüzden temizlik yaparken IPA'yı güvenle kullanabilirsiniz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben kolonya ile siliyorum 15 yıldır. Geçenlerde işlemciyi takarken baktım elimdeki macun 7-8 yıllıktı pört pört etti sürerken  :zuh: şimdilik idareten sürdüm, yeni macun alacağım.Noctua NT-H1 almayı düşünüyorum, MX-4'ten birazcık iyi ve fiyatı aynı sayılır, deneyeyim.

Daha iyi bir macun istiyorsanız;

http://www.amazon.com/dp/B002P5W4RU/ref=wl_it_dp_o_pC_S_ttl?_encoding=UTF8&colid=25L5PDMPB0E4I&coliid=I4XS4MWQBYF4G

http://www.amazon.com/dp/B008M5157W/ref=wl_it_dp_o_pC_nS_ttl?_encoding=UTF8&colid=25L5PDMPB0E4I&coliid=I2SDL5QXBTMMZJ

http://www.amazon.com/dp/B008M5108Q/ref=wl_it_dp_o_pC_nS_ttl?_encoding=UTF8&colid=25L5PDMPB0E4I&coliid=ITM5B4AGQGLXQ

bunları tavsiye ederim. aradaki fark birkaç dereceyi geçmez tabi Noctua veya MX-4'e göre.

Şurada iyi bir macun testi var, merak eden için linki ekleyeyim piyasadaki bütün herşeyi test etmişler.

http://overclocking.guide/thermal-paste-roundup-2015-47-products-tested-with-air-cooling-and-liquid-nitrogen-ln2/6/

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben Gelid Extreme kullanıyorum EK blokları ile gelen, Cooler Master kullanıyordum daha önce hatta EK'nın CPU bloğu ile de denedim Gelid Extreme farkını hissettirdi o noktada.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kimyevi madde satan yerlerde izopropil alkol satışı litrelik gibi az ölçekte alıyorsanız sorun çıkartmıyorlar, zaten 15-20tl arası ucuz ve iyi bir temizleyici/inceltici olduğu için yaygın kullanılıyor. Termal macun için marka çok farketmese de sürme tekniği daha önemli aslında. Yüzeyde yaygın ve boşluksuz olarak güzel sürülmesi lazım. Onunla ilgili kaynaklara bakabilirsiniz. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok