Bilgisayar Kasaları
2 2

Bu konuda 297 mesaj var

Lian Li'nin bu modelini nereden alıyordun abi? Acaip şık bir kasa ama bir 980 parası falan vermek gerekir buna sahip olmak için sanıyorum. Bu arada yukarıda unuttuğum kasalardan biriydi iyi hatırlattın. Hemen tanıtım videosunu koyalım.

Fractal Design Define S. Kapalı olanı 79, sol kapağı pleksiglas olan versiyonu ise 89 dolar sadece. Çok kullanışlı ve full tower kasaları kıskandıracak oranda iyi bir kasa, özellikle su soğutma açısından. Ve pek tabi ki ülkemizde satılmıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Lian Li'nin bu modelini nereden alıyordun abi? Acaip şık bir kasa ama bir 980 parası falan vermek gerekir buna sahip olmak için sanıyorum. Bu arada yukarıda unuttuğum kasalardan biriydi iyi hatırlattın. Hemen tanıtım videosunu koyalım.

Fractal Design Define S. Kapalı olanı 79, sol kapağı pleksiglas olan versiyonu ise 89 dolar sadece. Çok kullanışlı ve full tower kasaları kıskandıracak oranda iyi bir kasa, özellikle su soğutma açısından. Ve pek tabi ki ülkemizde satılmıyor.

Amazon'da falan vardı sanıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında konu başlığını Air 540 ve H440 ile birlikte kasa tavsiyeleri gibi bir şekilde revize edebilmek iyi olur açıkçası ama nasıl yapılıyor bulamadım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

NZXT'nin H440'ın hemen hemen tüm renkleri ve razer edition modeli var. Ayrıca Noctis 450 ve Phantom ve diğer serileri ile sıvı soğutma, fan, fan kontrolcü kitleri satılıyor.

@@RFID: İlgimi çeken kasaları burada tanıtmaya çalışıyorum zaten.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet siteyi ben keşfettim ama daha bir alışverişim yok.. İstanbulda olanlar mağazası/dükkanına (varsa) bi gidip bakıp bilgi verebilirler aslında.. Olmadı telefonla bi ürün teyidi almak da faydalı olur.. 

Kasam (ve dolayısıyla soğutma ürünlerim) NZXT olduğu için Amazon dışında bi şansım yoktu ve bu sitenin varlığı beni baya mest etti, işin kötüsü kasayla ilgili son işlemlerimi yine  3-4 ay önce amazondan hallettiğim için sizin için deneyemiyorum da siteyi.. o nedenle içimizden birinin guinea pig olması lazım :)  

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bir telefonla arayıp bilgi edinmeye çalışayım bakalım şu site ile ilgili. Şişli'de imiş sanırım yerleri. Bana biraz uzak ama en azından telefon hakkımı kullanabilirim. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün aradım ve Okan Bey isimli bir yetkili arkadaşla görüştüm. Kendileri oldukça ilgililer ve Almanya menşeili bir firmanın Türkiye temsilciliğini yapıyorlarmış Nzxt, Mionix ve Cherry markalarını Türkiye'de satacaklar. Sitede görünen tüm ürünler aslında stoklarında varmış ama bazılarının TSE vs prosedürleri henüz bitmediği için ön sipariş olarak görünüyormuş. 1-4 hafta arasında hepsinin satışa açılacağı bilgisini öğrendim. Ayrıca 16.00 dan önce verilen siparişler aynı gün kargolanıp ertesi gün elimizde oluyormuş. İlk izlenimlerim olumlu ve oldukça ilgili oldukları yönünde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Corsair 600C ve 600Q gibi ters ATX full tower kasalardan sonra yine benzer görünümde ama ATX ve midtower Corsair 400C incelemesi aşağıda. Açıkçası 600C den daha güzel olduğunu belirtmeliyim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Corsair kasa olarak bayağı fazla sayıda modele ulaştı. Açıkçası ben artık takip edemiyorum. Ha, hala çok kaliteli ve iyi tasarlanmış modeller üretiyorlar, fakat eskiden "az ama öz" model varken daha iyiydi sanki.

Bugün Ozan abi ile biraz konuştuk. NZXT özellikle Razer modeli bayağı albenili olmuş, hele cam masaya kurulum yaptıklarında odanın o kısmı harika görünüyordu, fakat yapı olarak "yenilikçi" pek birşey göremedim. Önde 360, üstte 280 radyatör takabilmek çok güzel tabi, orası ayrı.

Bir ara miniITX - microATX seçenekleri de konuştuk fakat kısıtlamalarla beraber geliyor bu kasalar bildiğiniz gibi. İlave olarak Türkiye'de küçük anakart seçenekleri de sınırlı yurtdışına göre.

Galiba yine mid-tower bir seçim olacak Ozan abi için. Beraber toplarız artık. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yan kapaklar metal + kocaman cam ve menteşeli, kolay açılır tipte çok güzel olmuş. Çok şık bir kasa.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gayet fugly bence, daha ilk bakışta bile öndeki plastik bölümü sanki eski kasamızdan kesip önüne yapıştırmışız gibi duruyor.. :kusmak:(böyle bi smiley vardı sanki)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mini itx sevenler için Corsair Obsidian 250D'ye yeni bir rakip geldi. Nzxt'den Manta... Açıkçası bu da Obsidian 250D gibi mini itx kasa olsa da gayet geniş ölçülere sahip.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Videonun sonunda da söylüyor, mini itx için çok büyük bir kasa fakat anakartı küçük tutup kalan alanları iyi değerlendirmişler. 2 adet 240'lık radyatör falan takılabiliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Midtower ATX olarak benim beğendiğim üç seçenek, Fractal Design Define R5, Fractal Design Define S, NZXT H440. Noctis 450'yi de H440 içinde değerlendirebiliriz, Corsair falan bence geride bunlara göre, bu kasaların hiçbirisi burada satılmadığı için biraz koyunun olmadığı yerde keçiye Abdurrahman Çelebi derler durumu oluyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok