Bilgisayar Kasaları
2 2

Bu konuda 297 mesaj var

Fan olarak sessizlik önemli ise Noctua tavsiye edebilirim ancak tabii düşük devirlerde kullanmak kaydıyla, devir artarsa zaten her fan sesli çalışır.

200mm fan da zaten çok sesli olmaz o kadar, Cooler Master falan alın geçin gidin.

120mm fanlar özellikle sesli çalışıyor yüksek devir nedeniyle. Fanların da üflediği hava miktarı ve bu arada çıkabildiği basınç gücü farklıdır, kasa fanları için hava miktarı, radyatör için kullanılacak fanlarda ise basınç daha önemlidir. Yine sıkışık yerde kullanılacak bir fansa bu basıncı yüksek bir model daha ideal olabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@T800 Ozan abi dediklerine katılmakla beraber gerçekten "Sıfır sesli" 120mm ve 140mm fanlar da var. Yalnız bunlar tbai düşük devirli çalıştığı için performans kaybı da yaşatıyor. Aradaki optimum dengeyi bulmak önemli mesele. Orada işte CFM/dB oranı işin içine giriyor.

Örneğin benim kullandığım fanları duyamazsınız çünkü 11 dB ancak haliyle devirleri düşük ve yalnızca 42,11 CFM veriyorlar. Kabaca 3,82 CFM/dB diyebiliriz. İşte mesele bunu yukarıya çeken fanları bulmak.

Daha önce de demiştin "o dB mevzsuna çok kafayı takmamak lazım" diye ama keşke imkanım olsa da sana kasayı dinletebilsem. :D Video ile falan gerçek değerini anlayamıyorsunuz çünkü.

Radyatör fanı ve kasa fanı arasındaki ayrımına %100 katılıyorum. Orada işler bambaşka şeylere dönüşüyor.

@@ResetButton http://www.vatanbilgisayar.com/cooler-master-megaflow-200mm-sessiz-fan.html Bunu @ yeni toplayacağı bilgisayar için düşünüyordu sanırım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Zaten piknik tüpü gibi.. Neyini beğendiniz ki bunun..

Gamer pc gibi düşünmeyin. Salonda tv nin yanına koyulacak, ses sisteminin parçaslı olacak vs. Olur bu. Apple'ın da vardı bunun gibi bir mac 'i.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kasadaki tüm fanları değiştim H100'e NF12'leri de taktım ama Hafx hala ses yapıyor. Delirtecek bu kasa beni. :|

Değişecem ulan bunu da.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hayır RPM'ler gayet düşük.

Uğultu yapıyordu sorun Noctua NF12'lerdeymiş.(PPC 2000RPM olanlar)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yüksek RPM fan almaktan kaçının PWM olsa bile, teori ile pratik her zaman uymuyor birbirine, şu veya bu nedenle sorun çıkabiliyor, hem NF-F12'nin 1500 RPM olanlarından bir dolu aksesuar çıkıyor yanında.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok