Bilgisayar Kasaları
2 2

Bu konuda 297 mesaj var

atx anakart ve altında psu olan bir kasa işte, daha ufak olması çok zor.

nzxt manta mesela bombeli yapısı yüzünden mini-itx anakarta göre yapılmasına rağmen s340 ile neredeyse aynı boyutta 1cm fark var sanırm.

s340'ı h440 ile yanyana koyunca, atx kasalar arasında kompakt olduğu belli oluyor.

The_Mod_Zoo_Nzxt_S340_Review_032.jpg

JardeL beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

E yani, dogru aslinda... 8.75kg bir de mendebur... Eski bir Elan Vital A10 sahibi olarak cok hoslasamiyorum agir kasalarla da neyse bakalim... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
21 minutes ago, T800 said:

Kasa ile ilgili gördüğüm en çok inceleme Hardware Canucks'a ait. Her yıl bir de best of versiyonları seçiyor.

onu da koyarız :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Thermaltake P5 ve EKWB custom liquid cooling

seneye ryzen v2 çıktığında yeni projemiz bu olacak Tolga abi, tutacaksın artık bu star kardeşinin elinden.

onun yanında bir de volta + PG35VQ yapıştırdık mı of of of... sabahlar olmasın :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Madem konu birleşmiş hemen buraya iliştireyim sorumu;

şu aralar bende kasa değiştireyim diyorum nzxt özellikle 6 adet hdd yuvası oldugu için gozume kestirdim, kafamda  3 model var

h440 / h440 razer versiyonu ve 450 rog 

450 düz modeli rogu gordukten sonra pek bir espirisi yok dedim rog olan çok güzelmiş ama oda tr hudutları içerisinde bulamadım onun için 450 maksat seçeneğim olsun diye ekledim

h440 alırsam kırmızı /siyah yada turuncu/siyah olanı alarım gibi ama razerde tatlı duruyor(sadeliğin güzelliği var :) )  

max 750 lira bütçe ile buna alternatif en az 6 hdd yuvası olan mumkunse h440 gibi ferah diyebileceğimiz ve türkiyeden temin edebileceğimiz bir alternatif varmı ?

h440 519 lira razer olan 619 liraya buldum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Razer falan boş ya, kasanın bir altından yeşil ışık çıkacak diye aynı kasaya fazla para vermek gereksiz. Bende Kırmızı/Siyah star'da Turuncu/Siyah var. Ben çok memnunum, star'da memnundu.(Onun gözü doymuyor tabii başka kasa bakıyordu en son. :P )

Corsair'in önü cam kasası var ama HDD olayı az onda da.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yok ya aslında memnunum ben de. 

Bir ara gönlüm corsair'in 570x camlı kasasına meyletmişti ama kronik olmaya aday bazı sorunlar var o kasada. 

H440 tavsiye edilmeyecek bir kasa değil. Amazon.de deki fiyatını da takip edin, avantajlı olabilir. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam biliyorum amazon çok hesaplı olabiliyor da pek düşünmüyorum, gerçi bu kasa aslında garanti vs sıkıntı olabilecek bir durumu olmaz ama işte, genede içim rahat etmiyor :) 

h440 razer dediğiniz gibi alltan ışığı hariç birde koyu cam olması hoşuma gitti hem kasa içindeki ışıklarda istesede çok göz yoramaz,birde nvidia dan ötürü yeşili sevmişliğimiz vardır doğrudur :) 

O alttaki lede bu arada baktım ama ondaki gibi bant şeklinde bulamadım, diğer düz şerit led takılsa her ledin vurduğu yerde ışık patlaması olucak ki oda çok kötü duruyor.

Yarına kadar bekleyeceğim, nzxt harici bir öneri gelmez ise razeri alırım herhalde ya bir kere alıyoruz sonuçta 100 liraya değer gibi :P  gerçi öbür düz versiyonlarında da hatları belli olunca kasa daha bir güzel duruyor ama..

3:36 bahsettiğim koyuluk ve ışığın yansıması net belli oluyor

bu arada corsairin bahsettiğiniz kasalar hem bana göre fazla pahalı hemde dediğiniz gibi hdd yuvası az(ama güzel gerçekten), zaten yeni akım bu herhalde genelde 2 hdd yuvası atıyor pasalarımız saolsun sanki herkez tb lık ssd kullanıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

front2.jpg

Ben bu aralar buna kafayı taktim. Bir suredir bilgisayar teknolojisi ile alakali kitaplar okuyorum. Özellikle de Altair konusunda bayağı bilgilendim.  IBM TXler PDPler derken tarihini değiştiren bilgisayar Altair 8800 oldu. Altair Basic vs bonus mevzuular.

Orijinal 8800 almak pek kolay değil. Ancak yakin zamanda bir klonu yapıldı. Hatta galiba 2 klon üretildi. Bunlardan Altair Clone modelinde tam teşekküllü fonksiyonların yanında minik bir modern PC ekleyebileceğiniz bir alanda var. On kısım tam fonksiyonlu 8800 iken cihazin icine modern bir PC eklemek mümkün.

Kasa 650 Dolardan satılıyor. Fena halde kaşınıyorum. Kendime hediye olsun diye ara gaz veriyorum devamlı. Meraklisina YouTube da LGR in bunun incelemesi yaptigi bölümü var. O da kanalın doğumgününü hediyesi diye almış.

Yukaridaki arkadasin kanalı ise tam anlami ile Altair 8800 p**nosu kıvamında. Meraklisina büyük hizmet yapmış arkadaşımız...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

merhaba

bana thermaltake p5 ya da thermaltake tower 900 gibi bir kasa lazım.

aslında istediğim tam olarak tower 900 modeli. ekran kartını dikey takabileceğim bir düzen.

p5 düşündüm ama yurt dışında oldukça kötü geri dönüş yorumlar var. özellikle ekran kartının anakarta bağlantı köprüsünde problem olduğunu ve bir çok kişinin ekran kartının bozulduğu yazılmış. 

amazon da ki kullanıcı incelemelerinde 1 puan alabilmiş sadece.

o yüzden bunu eledim.

tower 900 düşünüyorum ancak o da çok pahalı.

benzer şekilde ekran kartını anakarta dikey monte edebileceğim türde bir kasa modeli lazım.

fikirler fikirler fikirler :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yok ki şöyle yanıma eleman bu kasa içine PETG ile custom bending yapıp canavar gibi water cooled sistem kuralım. :) 

@stardust Cihan’ın burada olması lazım. :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok