1200 civarına notebook önerisi.
0

Bu konuda 22 mesaj var

Üniversite ödeneğinden 1k para yatıcak üzerine 200 lira daha koyup peder notebook almak istiyor. Yoga tarzıda olabilir, önerileriniz bizim için değerli :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çok uygun fiyata Asus TP200 var. 32gb hafıza tabi yetersiz, o yüzden sd kart yuvasına hızlı bir 64-128 gb bir sd kart takıp kullanabilirsiniz. Günlük ufak tefek işlerinizi görebilir.

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-tp200sa-celeron-n3050-16ghz-2gb-ram-32gb-hdd-int-116-touch-w10-notebook.html?srt=UP

Griffon beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2. el düşünülüyorsa ve biraz daha güç gerekiyorsa elimde fazladan Casper i7 3630HQ, 8 GB RAM notebook var. 1300 TL idi 1200 TL'ye bırakırım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Her iki cihazın da işlemcileri 6-7 Watt TDP'ye sahip. Bu da demek oluyor ki performanstan ziyade düşük güç tüketimi için tasarlanmış işlemciler. Bunu göz önünde bulundurmakta fayda var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Linki verilen cihazlar eğer beklenti sıfırın altında ise işe yarar ama aksi durumda çok can sıkarlar. bütçenin arttırılması talep edilmeli bence. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Linki verilen cihazlar eğer beklenti sıfırın altında ise işe yarar ama aksi durumda çok can sıkarlar. bütçenin arttırılması talep edilmeli bence. 

Şimdi şöyle anlatayım @@SkyWarrior . Ürün için üniversiteden para geliyor 0 cihaz alınıyor ve makbuzu üniversiteye teslim ediyoruz.Cihazı kullandıktan sonra 2 sene içerisinde tekrar üniversiteye teslim etmemiz gerekecek dolayısıyla aslında ürün demirbaş gibi sadece kullanımı bize özel. Bu sebeple cebimden kesenin ağzını çok açmıyoruz 200tl belki üzerine eklenebilir. Bu doğrultuda sizce en uygun tercih ne olurdu?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@RFID

Ben böyle bir durumda olsam işimi görebilecek 1200 TL fiyatlı bir cihaz alırım ama en azından i3 yada i5 işlemcili bir model bulmaya çalışırım. Kendi cebimden de SSD satın alıp cihaza takıp kullanırım. Cihazı iade edeceğim zaman da SSD ile eski HDD'yi değiştirip o şekilde iade ederim. 

ObiWan beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@RFID

Ben böyle bir durumda olsam işimi görebilecek 1200 TL fiyatlı bir cihaz alırım ama en azından i3 yada i5 işlemcili bir model bulmaya çalışırım. Kendi cebimden de SSD satın alıp cihaza takıp kullanırım. Cihazı iade edeceğim zaman da SSD ile eski HDD'yi değiştirip o şekilde iade ederim. 

Aynen bu yapılabilir. Peki o cihaz hangisi olur link vermemişsin :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir degerlendirin; biraz daha fazlasina i3 ancak dahili (intel) ekran kartli modeller mevcut.

http://www.hepsiburada.com/acer-aspire-nx-ms5ey-005-e5-521-amd-a6-6310-6gb-500gb-15-6-linux-p-BDNXMS5EY005

Baktım bunumu öneriyorsunuz, inceledim güzele benziyor. Ne diyorsunuz arkadaşlar alıyımmı bunu?

Şu modelide bir değerlendirirmisiniz http://www.vatanbilgisayar.com/lenovo-g5030-celeron-n2830-216ghz-2gb-ram-320gb-hdd-156-w8-notebook.html bunun 4gb lı versiyonunu buldum aynı fiyata.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben cihaz öneremiyorum, zaman bulup bakamadım neler varmış. Ancak SSD değişimi, ram upgrade'i gibi müdahaleleri garantiyi bozmadan yapabileceğiniz, montajı problemli olmayan bir cihaz almakta fayda var. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bütçe 1200TL diyorsa kurumsal geri dönüşümlerden gelen 2.el nb/ub seçeneklerine bakın derim. 700-1200 arası gerçekten temiz, sorunu olmayan, sıkıntısız cihazlar alabilirsiniz, bir arkadaşa 2.el lenovo x230 aldık 850TL'ye, üstüne bir 850EVO koyduk, RAM'ı'da 2x4gb yaptık aynı yerde. cihaz canavar gibi oldu. 1300TL'ye kapttık alışverişi. bunun gibi çok örnek verilebilir.  amaca göre ürün bakmak lazım, biz 12-14" arası  IGP'li olmayan birşey bakmıştık istediğimizi bulduk. yalnız yukarıda OBIWAN'ın verdiği sistemde iyi denebilir, oyun'da oynasın denirse tam işinize göre denebilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Üniversiteye aldı makbuzu verileceğinden 0 olması lazım.

Şimdi şöyle anlatayım @@SkyWarrior . Ürün için üniversiteden para geliyor 0 cihaz alınıyor ve makbuzu üniversiteye teslim ediyoruz.Cihazı kullandıktan sonra 2 sene içerisinde tekrar üniversiteye teslim etmemiz gerekecek dolayısıyla aslında ürün demirbaş gibi sadece kullanımı bize özel. Bu sebeple cebimden kesenin ağzını çok açmıyoruz 200tl belki üzerine eklenebilir. Bu doğrultuda sizce en uygun tercih ne olurdu?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bütçe 1200TL diyorsa kurumsal geri dönüşümlerden gelen 2.el nb/ub seçeneklerine bakın derim. 700-1200 arası gerçekten temiz, sorunu olmayan, sıkıntısız cihazlar alabilirsiniz, bir arkadaşa 2.el lenovo x230 aldık 850TL'ye, üstüne bir 850EVO koyduk, RAM'ı'da 2x4gb yaptık aynı yerde. cihaz canavar gibi oldu. 1300TL'ye kapttık alışverişi. bunun gibi çok örnek verilebilir.  amaca göre ürün bakmak lazım, biz 12-14" arası  IGP'li olmayan birşey bakmıştık istediğimizi bulduk. yalnız yukarıda OBIWAN'ın verdiği sistemde iyi denebilir, oyun'da oynasın denirse tam işinize göre denebilir.

Üniversiteye aldı makbuzu verileceğinden 0 olması lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Özelden gönderdiğiniz aşağıdaki ürünü değerlendirme isteğinize karşılık şu yorumları yapabilirim:

• Gönderdiğiniz ürün 4 GB ram'e sahip. Eğer tek modül ise yanına bir tane daha 4 GB ram modülü takıp dual channel (128 bit) hızında 8 gb kapasite elde edebilirsiniz.
  • Harici GT920 ekran kartı oyun performansı olarak benim önerdiğim üründeki dahili çözümden çok çok daha iyi sonuç verecektir ancak giriş seviyesi bir ürün dolayısıyla yüz güldürmez; yüksek beklentiye girmeyin.
  • Ürünü alır almaz hard diski 120 veya daha iyisi 250 GB bir samsung 850 evo ssd ile değiştirin. (mevcut diski usb hdd kutusu ile harici olarak kullanırsınız)

Ürünü iade ederken eklediğiniz terfileri sökerek ilk haliyle iade edersiniz. Kendi aldığınız ürünler size kalmış olur.

http://www.hepsiburada.com/acer-e5-573g-intel-core-i3-2-ghz-4-gb-500-gb-15-6-freedos-tasinabilir-bilgisayar-p-BDACERE5573013

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Özelden gönderdiğiniz aşağıdaki ürünü değerlendirme isteğinize karşılık şu yorumları yapabilirim:

• Gönderdiğiniz ürün 4 GB ram'e sahip. Eğer tek modül ise yanına bir tane daha 4 GB ram modülü takıp dual channel (128 bit) hızında 8 gb kapasite elde edebilirsiniz.
  • Harici GT920 ekran kartı oyun performansı olarak benim önerdiğim üründeki dahili çözümden çok çok daha iyi sonuç verecektir ancak giriş seviyesi bir ürün dolayısıyla yüz güldürmez; yüksek beklentiye girmeyin.
  • Ürünü alır almaz hard diski 120 veya daha iyisi 250 GB bir samsung 850 evo ssd ile değiştirin. (mevcut diski usb hdd kutusu ile harici olarak kullanırsınız)

Ürünü iade ederken eklediğiniz terfileri sökerek ilk haliyle iade edersiniz. Kendi aldığınız ürünler size kalmış olur.

http://www.hepsiburada.com/acer-e5-573g-intel-core-i3-2-ghz-4-gb-500-gb-15-6-freedos-tasinabilir-bilgisayar-p-BDACERE5573013

Öncelikle @@Peregrine teşekkürler yanıt için.Bu hafta ediniyorum tavsiyenize uyarak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok