PS4 Pro
0

Bu konuda 281 mesaj var

800GB oyun var benim diskte. Yandım o zaman. Gerçi internet tarifem 00.00 - 06.00 arası AKN Kotasız. Her gün 1 oyun indiririm artık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

PS4 ve PS4 Pro'yu ethernet uzerinden kabloyla baglayip tum oyunlari aktarabiliyorsunuz. Ben oyle yapacagim. Once luzumsuz indie plus oyunlarini temizlemek lazim =)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim de en büyük merakım bu. PS4'ün 500GB'lık diskini harici disk kutusuna takıp Xbox One'da kullanıyordum. 2TB'lık diski de PS4'e takmıştım. Şu anda içinde 700-800gb oyun vardır. Yeni PS4 Pro 1TB disk ile geliyor malum. Düşüncem PS4'ün 500GB diskini takıp onu satmak. 1TB'lık Pro'nun diskini harici kutuya koyup Xbox One'a bağlamak ve 2TB'ı da yeni PS4 Pro'ya takmak. Tak sök işleri kolay ancak 2TB diskin içindeki ve 500GB diskin içindeki verileri nereye nasıl yedeklerim? Sonra bu yedekleri diğer disklere nasıl yüklerim gibi sorular var kafamda. Bunun kolay bir yolu var mıdır? Nasıl bir yöntem izlenmeli? Eğer farklı PS4'lerin yedekleri birbirleri için kullanılamayacaksa bu işle hiç uğraşmamalı mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1-PS4'ten PS4 Pro'ya ethernetle aktarım. 

2-PS4 Pro'dan External'a backup.

3-PS4 Pro'ya yeni diski takmak

4-External'dan PS4 Pro'ya geri yükleme.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Önce kurtla koyunu karşıya geçiriyoruz. Sonra koyunu geri getirip otu geçiriyoruz.. =)

Ben 1 TB'la yetinebilirim gibi geliyor. Uygun 2 TB SSHD bulduğumda değiştiririm, biraz araştırmak lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben PS4'teki 2TB diski Pro'ya takacağım için sanırım oyunları tekrar indirmekten başka şansım yok doğru mu anlıyorum ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yukarıda açıklamıştı @@Bloody. 1 TB altıysa dosyalar, ethernet kablosuyla yeni (diski değiştirmeden) PS4 Pro'ya aktarıp, sonra onun yedeğini alıp yeni diske yedekten kurulum yapılabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

save dosyalarım önemli, onlar da pek yer tutmuyor. Ps4 ilk çıktığı zamanlardan bu yana kullandığım için bayağı da plus oyunu birikti (ta Outlast verdiği zamanlardan). Onları en azından yedekledim. Diskli olanları sildim, artık updatelerini yaparım. Bende de 00:00 - 06:00 arası uyku yok var. O süre zarfında zaten indirilir. 

Not: Trophylerinizi mutlaka revize edin, yedeklemeden önce.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Neverwinter Nights Hocam o yedekleri kullanamayacaksın işte büyük ihtimal yeni PS4 Pro'da. Önce aktarım yapman lazım PS4'ten Pro'ya.

Bilgilendirme için çok teşekkürler. Plus kayıt dosyalarını buluta atıyor zaten. Onlarda sıkıntı yok. İndirilmişler için ise artık birkaç günlüğüne geri alacağım makineyi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hani play station da bizi görecekti?

Bu ps4 ilk çıktığında gamepad'inde ışık vardı, yok hareket algılayacak kameradan şöyle yapacak deniliyordu. Ne oldu o iş?

maxresdefault.jpg

Griffon beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Boyle birsey gordum bugun, belki birinizin ise yarar;

Q: What if I already own a standard PS4? Is there an easy way to transfer my games, saved data, and Share captured content from a standard PS4 to PS4 Pro?

Yes. You will be able to copy your games, saved data, captured videos and screenshots, system settings, and other content from a standard PS4 to PS4 Pro using a standard Ethernet cable. This process will also work from standard PS4 to standard PS4, PS4 Pro to standard PS4, and PS4 Pro to PS4 Pro provided that both units have system software update 4.00 or higher installed, and the same PSN account is signed into both systems.
Alternatively, you can log-into PSN with your PS4 Pro, access your games and content library, and re-download your previously purchased games and content. Of course, your saved data in online storage will transfer as well.

[ http://blog.us.playstation.com/2016/09/08/ps4-pro-the-ultimate-faq/ ]

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hani play station da bizi görecekti?

Bu ps4 ilk çıktığında gamepad'inde ışık vardı, yok hareket algılayacak kameradan şöyle yapacak deniliyordu. Ne oldu o iş?

maxresdefault.jpg

Playroom dışında bunu kullanan bir oyun görmedim henüz. Bir de tabi VR oyunları var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

23 Ocak'ta Almanya'ya gideceğim VR'ı da oradan getireyim diyorum. Türkiye'ye bundle gelmeyebilir, Mustafa Yiğit öyle bir şeyler dedi en son. Bende kamera da yoktu. Kamera ve move seti olan bundle'dan almak lazım.

playstation-vr-bundle-on-sale-in-the-us-

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

fiyat süpermis ya. ben yazin 1.699 tl ye 1tb. uncharted 4 ve gamepad ile almistim. sony baya agresif gidiyor türkiye de. (hoş olmasi gereken bu ya aslinda alım gücümüze göre)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bloodborne, RDR2, Last of Us Remastered vs. için ilerde ben de bi Playstation Pro patlatabilirim du bakalım.

Kojima'nın yeni yapımının Death Stranding'in de Playstation Exclusive olma gibi bir riski var zaten.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

TR öyle bir diyat açıkladı ki tam arada derede. 1500 - 1600 TL olsa direk amazon iptal, 1900 - 2000 TL olsa Amazon devam.

300 TL ucuz almak son derece mantıklı, taş atıp kolumda yorulmayacak adresime gelecek işte. Dahası olur da gümrükten bir sürpriz çıkarsa o da kara eklenecek. 1 yıl garanti de bana yeter.

Ancak durum benim için şu; konsolu hemen şimdi alsam da elimdeki oyunlardan aynı performansı alacağım, The Division a bir süre daha devam ederim, sonra şu GTA5 e biraz baksam ardında BF1 fya da Titanfall 2. 

Zaten bunlarla 6. ayı yaparım. 

Yani alsam da hemen etkisini göreceğim bir oyun olmayacak. İlerde gerek TR de gerekse amazonda bir bundle kampanya denk getirirsem (hatta BF1 le süper olur) öyle alabilirim. 

Ama bütün bunlar olmaz, ilk çıkıştaki bu fiyat sonradan kurlar felan da bahane edilerek arttırılır mı ? Sonuçta amazon.de den almak pre-order döneminde karlıydı şimdi alınmaya kalktığında fiyat 493 Euro oluyor ki son derece mantıksız.

TR ye güvenmiyorum açıkçası, millete Amazon.de siparişini  iptal ettirip benim gibi konuyu beklemeye alanlara yılbaşından sonra sürpriz fiyat artışı yapabilirler.

Kur tarafına bakıldığında durum iç açıcı değil, Aralık da FED fazi artışı, başkan baskısıyla TR de faiz indirimi, başkanlık, Musul, Fırak Op., cemaat vs... derken kur Ocak da 3,20 yi görmesi şaşırtıcı olmaz. Bu durumda elbette bu konsolu 1450 TL ye mumla ararım.

Ayrıca PS4 ü satmadığım her gün de fiyatı daha da düşecektir. sıfırı 1029 TL olmuş : http://urun.n11.com/sony-playstation-4/sony-playstation-4-500gb-cuh-1216a-pal-oyun-konsoluturkce-menu-P44479297?rf=one-cikanlar

Neyse biraz daha düşüneyim ama bu şartlarda amazon dan almak mantıklı görünüyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sonuçta amazon.de den almak pre-order döneminde karlıydı şimdi alınmaya kalktığında fiyat 493 Euro oluyor ki son derece mantıksız.

Su an Amazon.de fiyati 433 Euro gumruk ve kargo dahil;

E3aEGq.jpg

TR fiyati 1699TL , Amazon 1450 TL civari... 2 sene garanti, 2. el vs dusunulurse 250TL fazla verip TR'den almak daha avantajli bence... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

save dosyalarım önemli, onlar da pek yer tutmuyor. Ps4 ilk çıktığı zamanlardan bu yana kullandığım için bayağı da plus oyunu birikti (ta Outlast verdiği zamanlardan). Onları en azından yedekledim. Diskli olanları sildim, artık updatelerini yaparım. Bende de 00:00 - 06:00 arası uyku yok var. O süre zarfında zaten indirilir. 

Not: Trophylerinizi mutlaka revize edin, yedeklemeden önce.

alakasız olacak ama bu trophy sync. etme işi tam saçmalık. benim last of us ve beyond trophylerimin hiçbiri gözükmüyor. otomatik sync. etmemiş bende bakmadığımdan sadece oyunu oynamışım gözüküyor bir tane bile trophy yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1699 TL olarak PS Türkiye resmi twitter hesabından fiyat açıklandı ama Türkiye'de ön sipariş yapan bir yer de yok henüz gördüğüm kadarıyla. Ben de Amazon'dan ön sipariş verenlerdenim. Eylül sonunda herşey dahil 409 Euro'ya ön sipariş vermiştim. Yaklaşık 1410 ile 1435 TL arası bir fiyata gelecek sanıyorum. Türkiye'den alırsam ortalama 265-290 TL kadar fazla ödemiş olacağım ama 9 taksite kadar taksit avantajı, 2 sene Sony Eurasia garantisi gibi artıları olacak. Bir de şirket adına fatura kestirip kdv'yi masrafa yazma ihtimalim de bulunuyor. Diğer yandan İhsan'ın söyledikleri de çok mantıksız şeyler değil. Şu anda aldığımda elimdeki hangi oyunda bir avantajını göreceğim çok belli değil. Elimde HDR ve 4K panel destekli bir tv de yok. 1080p de bize gerçekte bu konsol tam olarak daha iyi grafik, daha yüksek fps vs ne kazandıracağı da epey muğlak gördüğüm kadarıyla zira Sony mutlaka fark göreceksiniz diyor ama bu oyun yapımcısına bağlı diye eklemeyi de ihmal etmiyor. Kısacası şu anda halihazır elimizde olan oyunlarda birkaç first party oyunda patch geleceği kesin, Uncharted 4, Last Of Us, Infamous First Light gibi. Bazı 3rd party oyunlarda da hdr patch gelecekmiş sanırım, mesela Shadow Of Mordor, Call Of Duty gibi. Ama bu farklar fps olarak mı görünecek yoksa grafik detaylarında mı olacak tam bilemiyorum. Uzun sözün kısası acaba amazon ön siparişini iptal edip buradan mı alsam, son anda stokta kalmama alamama derdi olur mu acaba? Bir de herşeyden önemlisi tamam amazonda uygun fiyatlı diye birçok kişi gibi ben de ön siparişe atladım ama aslında şu anda almayıp beklemek mi daha doğru?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok