PS4 Pro
0

Bu konuda 281 mesaj var

Ben sadece PS4 Pro + VR ikilisi kullanmak için Amazon.de'den ön sipariş vermiştim. Ancak VR'ın fiyatına, oyunlar ..vb ekleyince toplam maliyetin o deneyime değmeyeceğine karar verip iptal ettim. PS4 Pro ve VR satın alan biri olursa misafir gelmek isterim. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bence aceleye gerek yok. Arkadan kovalayan yoksa siparişleri iptal edin. Alet gelsin stoklar dolsun early adopter bonuslara sahip olmadan temiz temiz alınır zaten. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aynen aleti alacağız ama sürecek yol yok. Kaçan fırsat da yok. 

En azından benim için öyle. 

PS4 pro yu kullanacak oyunum yok, 4K TV desen o da yok, HDR o ne abi 5 yıllık TV kullanıyorum. VR yerine RV var bende, real vision. 

Başta bu fiyatı bir daha bulamam diyip atladım ama görünen o ki TR de de fiyat uçuk değil. 

7-8 ay beklesem bundle bir set alırım. 

Tek endişem dönek ve kazıkçı Türk satıcısı ile artışı çok yüksek olabilecek kurlar. Kur konusunda 400 Euro yu kenara atarak hedgelerim durumu artık. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

400€ yi bankaya koyup bekletmek en iyisi. Dursun kenarda. Hatta bir de vadeli hesap olsa oh mis. Daha güzel şeyler de alınır yanına. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Su an Amazon.de fiyati 433 Euro gumruk ve kargo dahil;

E3aEGq.jpg

TR fiyati 1699TL , Amazon 1450 TL civari... 2 sene garanti, 2. el vs dusunulurse 250TL fazla verip TR'den almak daha avantajli bence... 

Seninki doğru bana çıkan fiyat USD imiş dikkat etmedim.

Teşekkürler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Beklemenin tek handikapı kurların ne olacağının belli olmaması. Eğer kesin almayı düşünüyorsanız çok manası yok bence. Oyun vs ile bundle elbette olacaktır ilerleyen zamanlarda ancak kurların ne kadar sabit kalacağı bizim ülkede belli olmaz. Yarın ne olacağı bile belli değil burada. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aynen aleti alacağız ama sürecek yol yok. Kaçan fırsat da yok. 

En azından benim için öyle. 

PS4 pro yu kullanacak oyunum yok, 4K TV desen o da yok, HDR o ne abi 5 yıllık TV kullanıyorum. VR yerine RV var bende, real vision. 

Başta bu fiyatı bir daha bulamam diyip atladım ama görünen o ki TR de de fiyat uçuk değil. 

7-8 ay beklesem bundle bir set alırım. 

Tek endişem dönek ve kazıkçı Türk satıcısı ile artışı çok yüksek olabilecek kurlar. Kur konusunda 400 Euro yu kenara atarak hedgelerim durumu artık. 

2010'da Samsung 40C650 almıştım. 6 yıl oldu hala kullanıyorum. Oyun için monitöre yöneldim bu yüzden. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Beklemenin tek handikapı kurların ne olacağının belli olmaması. Eğer kesin almayı düşünüyorsanız çok manası yok bence. Oyun vs ile bundle elbette olacaktır ilerleyen zamanlarda ancak kurların ne kadar sabit kalacağı bizim ülkede belli olmaz. Yarın ne olacağı bile belli değil burada. 

O nedenle hedge yazdım. Yani 400 küsür Euro yu şimdiden bir kenara koyma durumunda kur riski ortadan kalkıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

inFAMOUS Second Son'a HDR / 4K TV guncellemesi gelmis... Fark cok bariz, linkte gorebilirsiniz... 

Link içindeki fotolar bende açılmadı. 

Google DNS felan da yemedi. Devlet de kafamın karışmasını PS4 pro almamı istemiyor demek ki, çok zorlamamak lazım. 

Tamam mutlaka fark vardır 4K HDR TV ile oynanınca ama benim için daha önemlisi 1080p TV de "değecek" bir fark yaratır mı ? 

Ulaşmaya çalıştığınız internet sitesi İstanbul 1. Sulh Ceza Mahkemesi'nın 03.04.2015 tarihli 2015/1644 D. İş ve / sayılı kararı ile erişime engellenmiştir

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

HDR farkını görmek için 4k tv olması şartı yok yalnız, hatta ps4 pro olması şartı bile yok aslında. Ancak HDR desteği sadece 4k yeni pahalı tv'lerde var sanırım. Aslında yeni HDMI kablolar ile tv'nize bağladığınızda eski PS4'lere de 4.0 güncellemesi ile HDR desteğinin geldiğini söylemişti Sony Türkiye Ürün Müdürü Mustafa Yiğit. Tabii panelin de HDR yoksa ki birçoğumuzda yoktur, o durumda biz bu farkı muhtemelen göremeyeceğiz anlamına gelir. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Link içindeki fotolar bende açılmadı. 

Google DNS felan da yemedi. Devlet de kafamın karışmasını PS4 pro almamı istemiyor demek ki, çok zorlamamak lazım. 

Tamam mutlaka fark vardır 4K HDR TV ile oynanınca ama benim için daha önemlisi 1080p TV de "değecek" bir fark yaratır mı ? 

Link bende aciliyor, neogaf zaten, yasakli degil bildigim kadariyla...

1080p TV'de Sony'nin FAQ kismina bakarsak fark olacak... Sadece FAQ degil, misal Guerrilla Games Horizon: Zero Dawn ile ilgili soyle bir aciklama yapti;

For starters, for players who still possess standard 1080p HDTVs, we’re able to offer far better image quality. We’ve got a number of techniques at our disposal. The most logical one is supersampling. This is a very high-quality anti-aliasing technique, which basically means we internally render at a higher resolution (close to 4K) before shrinking it down to the final 1080p resolution.

As our internal calculations are done at a resolution much higher than 1080p, more detail survives before we shrink it down to 1080p, resulting in smoother edges – virtually no jaggies – and a more stable image.

We’re also looking at enhancing the quality of our shadow maps and increasing the quality of our anisotropic filtering. This is a technique which increases the quality of texture sampling, resulting in more detailed environment textures. We still have to tweak these elements of the 1080p output quality for the final game, but we have quite a bit of power yet to play with.

[ https://blog.eu.playstation.com/2016/11/01/how-ps4-pro-will-enhance-horizon-zero-dawn/ ]

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

PS4 Pro cikis gunu itibariyle yama gelecek oyunlar aciklandi;

Bound
Battlefield 1 
Call Of Duty: Black Ops 3
Call of Duty: Infinite Warfare
Call of Duty: Modern Warfare Remastered
Deus Ex: Mankind Divided
DRIVECLUB VR
EA SPORTS FIFA 17
Firewatch
HELLDIVERS
HITMAN 
Hustle Kings
inFAMOUS First Light
inFAMOUS Second Son
Knack
Mafia III
Middle-earth: Shadow of Mordor
NBA 2K17
Paragon
PSVR Worlds
Ratchet & Clank
Rez Infinite
RIGS Mechanized Combat League
Rise Of The Tomb Raider
Robinson: The Journey 
SMITE
Super Stardust Ultra
The Elders Scrolls Online: Tamriel Unlimited
The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition
The Last Of Us Remastered
The Last Of Us: Left Behind
THE PLAYROOM VR
Titanfall 2
Tumble
Uncharted 4: A Thief’s End
Until Dawn: Rush of Blood
Viking Squad
World Of Tanks
XCOM 2

In addition to the titles listed above, more than 45 games will be optimised for PS4 Pro by the end of the year, including Watch Dogs 2, Killing Floor 2, The Last Guardian and Final Fantasy XV, with the likes of Nioh, Resident Evil 7 Biohazard and For Honor to follow in early 2017.

Su da yine 1080p TVsi olanlar icin PS4 Pro'nun getirisine bir ornek;

D3Naqv.jpg

Bunun bir benzeri de galiba Tomb Raider'da var ama tam emin degilim... 

DRIVECLUB icin patch sadece VR'a yonelik degildir umarim... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

10 kasım yaklaşıyor. TR fiyatı fena değil ama oyunların hem azlığı hemde  artık diğer mobil cihazlar vb segmentlerdede iş goruluyor olması pazarın büyümesini engelliyor, konsolların bence en büyük sorunu bu, birde gereksiz yere çözünürlük artırılıp kolaya kaçılıyor, sahnedeki detayları artırıp yapay zeka vb işlere yonelseler 1080P yada 2K oyuncular için uzun süre yeter. ben 2 ay içinde alıcam ama önce bir girsin görelim :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

her oyuna 4k 60 fps desteği yokmuş.Konsolcu değilim ama ne anladıkki o zaman o işten.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam bu dandik konsollarda 4k 60fps hayal zaten. Kimse 4k 60fps iddaa etmedi zaten. Bloody nin dediği gibi durum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

PS4 Pro çeşitili hile hurda yöntemlerle (bkz : checkerboard rendering) güzel görünen upscaled, bazı oyunlarda da native 4K görüntü veriyor. Her türlü fena değil görüntü incelemelere bakıldığında. HDR olayı da asıl fark yaratan şey.

PC'ye geldiğinde hem yüksek FPS'li hem HDR görüntülü oyunlar hoş olacaktır, bakalım ne zaman HDR monitörler çıkmaya başlayacak...

Witcher 3'e HDR desteği gelmemesine çok üzüldüm. Onu 1080p60 FPS ve HDR'la oynamak için tekrar satın almanız lazım deseler alırdım :(

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok