Stereo ses sistemleri-DAC-Hoparlör v.b.
4 4

Bu konuda 566 mesaj var

@@hakancez, şirin şeylermiş yalnız 2x45 ne kadar doğru ve doğruysa ne kadar verimli sorularını sorma ihtiyacı uyandı bende.

@@ResetButton, bazı noktalara fazla odaklanınca "eşşeğin büyünü arkada unutmak" deyimini gerçekleştirmiş olduk hep beraber :lol: . Geçmiş olsun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ResetButton Geçmiş olsun, benim AVR de aynı dertten muzdarip. Amazon'da vergiler dahil TR fiyatının yarısından aza denk geliyordu, ondan gaza gelmiştim. Transformatör ile kullanıyorum, ama hoparlör için değmez tabii ki.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Steljes Audio NS3 da güzelmiş. Üzerinde kendi DAC 'ı olan cihazlar aslında çoğumuz için daha iyi. Belki ayrı DAC 'ın esnekliği yok ama çoğumuz için onun getirisi sınırlı. Böyle hem kablo karmaşası olmuyor, farklı cihazlar kolayca bağlanıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

870ES bir sure kullandım....

Peki bunlara bu paralar verilir mi sizce? :) Kapıyı 2.500 TL'den açıyorlar, Bir de bunların kurcalanmamışını, tamirsizini bulmak zor olur herhalde. Hoş Sony evladiyelik cihaz yapmış ama ehil olmayan bir elde tamirat geçirdiyse sıkıntı çıkarabilir ileride, elimizde patlamasın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Peki bunlara bu paralar verilir mi sizce? :) Kapıyı 2.500 TL'den açıyorlar, Bir de bunların kurcalanmamışını, tamirsizini bulmak zor olur herhalde. Hoş Sony evladiyelik cihaz yapmış ama ehil olmayan bir elde tamirat geçirdiyse sıkıntı çıkarabilir ileride, elimizde patlamasın.

Boyle bir seyi bence Amerikadan veya Avrupadan almak lazim. Aslinda kaya gibi aletler ancak cikis katlari bizim ulkedekiler için konusuyorum yanmis ve transistorler daha az kaliteli. Olanlar ile degistirilmis olabiliyor.

Bu tarz bir ampliye o fiyati vermektense

http://forumaudioshop.com/pro/nad-c316-bee-amfi.html

Ozellikle de aşağıdaki kendinden dacli urunu tercih edebilirsiniz

http://forumaudioshop.com/pro/teac-ah-01-siyah.html

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ResetButton kanto dinlemedim hic.

Su an elimde var Devialet Phantom. Arti ozel streamer i da mevcut. Muthis caliyor.... PC gamer incelemesi biraz sacmaymis. Adam hayatinda ilk kez orta üst sinif bir sey dinledi herhalde

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

http://stereomecmuasi.com/2016/04/sisma-ses-steljes-audio-ns3.html

Ulkemize soyle alternatif bir urun ithal edilmeye baslandi. Bunun bir de daha ucuz kucuk kardesi var. Ses konusunda su an yorum yapamiyorum. Haftasonuna dogru elime her 2 modelden demo urunleri gelecek. A5 ile kiyaslama da dahil her turlu olayi deneyecegim. Sorulariniz olursa da dilim dondugunce cevaplama calisirim

Daha incelemelerini yayinlamadim ama buyuk olan oldukca hosuma gitti.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@hakancez Bunların BT bağlantılarını deniyor musunuz? Mesela AptX desteği var mı? Ses kalitesi tatmin ediyor mu?

google da aratınca , 240 euro civarında satan bir yer var. Fena değil sanki. A5 'e değil de ,  A2 ' e mi yakın?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@hakancez Bunların BT bağlantılarını deniyor musunuz? Mesela AptX desteği var mı? Ses kalitesi tatmin ediyor mu?

google da aratınca , 240 euro civarında satan bir yer var. Fena değil sanki. A5 'e değil de , A2 ' e mi yakın?

@@ResetButton urunler genelde elimde en az 15 gun cogunlukla da 3 hafta civari kaliyor. Kagit uzerindeki her özelliği deniyorum. Ns1 ve 3 diye 2 modelleri var. A2 ve A5 muadili... Cogu inceleme sitesi ve yayin 2 3 hatta cogu zaman 1 gunde deneyip yayinlar. Bizdd surec uzun. Bu yuzden bilisim. Firmalari ile anlaşamıyoruz zaten konumuzda defil...

Aptx desteği her ikisinde de mevcut. BT lerini de denedim. NS1 olanin.. NS3 modeli haftasonu denenecek

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Anfi= DAC + Güç kaynağı gibi birşey mi?

Tavsiye gelen modellerden biri de şu. M- Audio BX5

http://www.amazon.com/M-Audio-BX5-Carbon-Speaker-Production/dp/B00II8H3AQ/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1463943688&sr=8-1&keywords=m+audio+bx5+d2

MV40 modeli tavsiye ediliyor ama bulunmuyor. Yerini MV42 almış, onda kaliteyi düşürmüş üretici.

http://www.amazon.com/M-Audio-Studiophile-Active-Monitor-Speakers/dp/B0051WAM64/ref=sr_1_9?ie=UTF8&qid=1463943637&sr=8-9&keywords=m+audio

Kendi hayran kitlesi olan JBL 305 var ,bunun da kablolaması biraz zor.

http://www.amazon.com/JBL-LSR305-Professional-Studio-Monitor/dp/B00F1DEI8G/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1463944127&sr=8-1&keywords=jbl+305

Ama bunlar monitor olarak düşünüldüğünden her birinin ayrı güç kablosu , audio kablosu var , kullanmas biraz zor. 

Şu modeller çok öneriliyor.  İlginci anlaşılan bunlar Çinli bir markanın kendi adı altında sattığı ürünlerin , yeniden markalanmış haliyliymiş.  Çinli üreticinin kendi cihazlarını daha ucuza alanlar var . 

https://emotiva.com/products/emotiva-pro/powered-monitors-0

110V meselesi olmasa Mackie iyiydi. Tavsiye edilen modellerin hemen hiçbirinin Türkiye ye gönderimi yok. 

Steljes Audio NS3 nerde satılıyor diye bir baktım, meğer benim hemen yolumun üzerindeymiş. Aslında üzerinde DAC olduğundan çok avantajlı bilgisayarla kullanmak için.  Hemen hiç incelemesi yok. Amazon'da satılmadığından kullanıcı inccelemesi de yok. Cihazın belli süre kullanımda çıkan kronik bir sorunu varsa, o kullanıcı incelemelerinde yakalanıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ResetButton bu modeller pro audio tayfasinin sevdigi urunler. Muzik uretimi ile ugrasmiyorsaniz bunlar cok tat vermez. Nasil bir foruma uyesiniz bilmiyorum ama bu ürünler fazlasıyla nokta atisi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Anfi= DAC + Güç kaynağı gibi birşey mi?

Yok öyle değil hocam. Bendeki düzenekte sayısaldan analog'a çevrim işini ses kartı hallediyor; DAC ses kartı üzerinde yani. Analog ses sinyali buradan amfiye gönderiliyor. Amfi de sinyali güçlendirip hoparlörleri besliyor. Zensor 3'ler pasif hoparlör olduğu için araya mutlaka amfi koymak gerekiyor.

Üzerinde DAC taşıyan amfi cihazları da var ama onlar farklı sınıfa ait ürünler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Monitör istiyorsan hepsine gelene kadar Yamaha HS8 var zaten ama @@hakancez bunların pek uygun olmayacağını belirtmişti bir derece müzik dinleme dışında.

Onu özellikle örnek veiryoarl zaten , o model iyi bir studio monitor ama müzik dinlemek için felaketmiş. Studio monitolerlin hepsinin aynı olmadığını söylüyorlar. 

Şu anda Türkiye'den alınacaksa, en mantklısı AudioEngine.  Diğer markalar bulunmuyor, amazon'da göndermiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kendi hayran kitlesi olan JBL 305 var ,bunun da kablolaması biraz zor.

http://www.amazon.com/JBL-LSR305-Professional-Studio-Monitor/dp/B00F1DEI8G/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1463944127&sr=8-1&keywords=jbl+305

Ama bunlar monitor olarak düşünüldüğünden her birinin ayrı güç kablosu , audio kablosu var , kullanmas biraz zor.

XLR i standar RCA ta dönüştürmek kolay is. 2 3 dolarlik bir adaptor ile hallolur. Benim takildigim konu su JBL 305 ile muzik dinlemek kolay is degil. Aliskin degilseniz. Bu urunu dinledim Turkiye de satiliyor. Fiyati biraz abarti. Son derece sert son derece keskin bir monitor. Ben sahsim adina muzik manyagi bir adam olarak bununla cok zor vakit geciririm. Ki JBL monitorlerin aga babasi denilecek en azindan 80 ler icin konusuyorum bir hoparlore sahibim.

Bunu hifi tarafinda dinlemek icin ya DAC veya bilgisayar ile hoparlor arasina tube buffer koymak lazim veya son derece yumusak huylu bir dac ile eslestirmek. Lazim. Obur turlu 1 saatlik dinletinin sonunda bas ağrısı ile kalkarsiniz oturdugunuz yerden. Cok zorlu deneyim...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@hakancez Bilgiler için sağolun. 

Steljes Audio NS3 inclemesi için beklemedeyiz hocam. Özellikle AudioEngine A5 karşılaştırması için.  Bu üzerinde DAC olan modeller bilgisayarla kullanacaklar için çok daha pratik oluyor . 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@hakancez Bilgiler için sağolun.

Steljes Audio NS3 inclemesi için beklemedeyiz hocam. Özellikle AudioEngine A5 karşılaştırması için. Bu üzerinde DAC olan modeller bilgisayarla kullanacaklar için çok daha pratik oluyor .

Haftasonuna dogru hazir olur zannedersem. Ondan once yazarim buraya kısa biz ozet....

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok