Stereo ses sistemleri-DAC-Hoparlör v.b.
4 4

Bu konuda 566 mesaj var

@@hakancez inceleme güzel olmuş .

Bence , kendi sınıfındaki en çok tercih edilen modellerle (AudioEngine A2+ gibi) bir karşılaştırması olsa iyi olurmuş. Bir de kullandığınız kaynakta Apt-X desteği var mı yazmamışsınız . Kasa resimlerde plastic gibi görünüyor , ama  ahşap mı?

Markanın az biliniyor olması alıcıyı düşündürebilir. Firmanın daha önce bu sektörde tecrübesi varsa kısaca bundan bahsetmek okyucunun kafasındaki soruları silebilirdi.

Optic bağlantı şansı yokmuş bunda, yani kendi DAC 'ı yok (?) . Üst modelinde bu destek var (AudioEngine de tam tersi ,üst modelde DAC yok.) . Üst model ile arasındaki fiyat farkı fazla değil . 

Okuyucu olarak bu noktalara takıldım. 

Tabii NS3 'ün incelemesini de bekliyoruz. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ResetButton yazılarda kıyaslama yapmıyorum. Konu açılınca forumda tartışıyoruz. O kadar çok model var ki, neyi neyi kıyaslayacaksınız aslında... Ancak son paragrafta biraz ipucu var. A2+ daha üstün bir model ses açısından. Bu daha çok eski nesil A2 ile kıyaslanabilir ki, o durumda da A2 biraz cık daha üstün. 

Apt-X konusu hifi dünyası için kullanım kolaylığından öte bir öneme haiz bir teknoloji değil. Kablo ile kullanmak ses kalitesi açısından çok daha mantıklı. 

ekleme kullandığım cihazda apt-x desteği mevcut. Zenfone 6

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İnceleme için teşekkürler. Bir süredir iMac'te müzik dinliyorum ve mbair hoparlörleri bile daha iyi sonuç veriyor. Normalde ya arabada ya da kulaklıkla evde dinlerdim çok eksiklik hissetmiyordum, ancak müzik için durumun ne kadar vahim olduğunu anlatamam üzerindeki hoparlörlerle. Alternatif olması açısından iyi olmuş, elinize sağlık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Belki puanlama olsa okuyucu açısından kolaylık olabilir ama herhalde o başka sıkıntılar yaratıyor.

Ns1 bana alımı mantıklı bir model olarak görünmedi (kendi kriterlerimle tabii.) . Buna DAC eklediğinizde fiyatı A2+ 'e yaklaşıyor. A2+'nin hem sesi daha iyi, hem usb 'den bağlanma olanağı var. Yine dac ile fiyatı NS3 modeline yaklaşıyor . Onunda üzerinde optik bağlantı olanağı var.  

NS3 modeli hakkında ufak bir karşılaştırma alabilir miyiz? A5+ 'e göre nasıl mesela? Çünkü aradaki fark fazla değilse fiyatı ve DAC farkı  nedeniyle mantıklı tercih olabilir .

Kanto Yumi iyi gibi görünüyor. İndirimlerde 200usd 'e düşmüş. Acelesi olmayan bir yere alacaksanız camelcamel 'a atıp bekleyebilirsiniz. 

http://www.amazon.com/Kanto-YUMIWHT-Bookshelf-Bluetooth-Technology/dp/B00AMAJG9O?ie=UTF8&colid=1H7N2FPVKA4FD&coliid=I1BKW1TJGE9ADB&psc=1&ref_=wl_it_dp_o_pC_S_ttl

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ResetButton ben puanlama sistemi gibi olaylari sevmiyorum. Zaten incelemelerde kurumsal bir anlayisa da sahip degil Stereo Mecmuasi. Ne zaman canimiz isterse o zaman yayin yaptigimiz bir hobi sitesi. Sponsorlardan urun gonderenlere kadar hatta okuyuculara kadar herkes bunun bilincinde. Zaten bu kadar uzun senelerdir bu sitenin yasamasinin sebebi bu. Belki ileride konuya daha profesyonel yaklasanlar olur. Ama isin icerisine para girdiginde olanlar ortada.

bu sekilde kimse size baski yapamiyor. Sevmediginiz veya ilgi alaniniz olmayan bir seyi incelemek zorunda kalmiyorsunuz. Velhasil kelam bu duzen iyi...

Ns1 yerine ns3 almak cok daha mantikli. A5h kadar iyi mi hayir degil. Ancak eksileri veya basaramadiklari pek az. Belki de eski A5 ile yaklasik ayni diyebiliriz.

Peki alinir mi derseniz kesinlikle alinir. Hele ki butceniz A5 e kadar ulasmiyorsa...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar,

Bir süredir yazıları görüyorum fakat yazamadım, eve kurmak istediğim pikap sistemi için en sonunda 2 hafta önce @@hakancez'in de önerileri ile Steljes NS3 aldım. Ürünü seçmemdeki temel amaç salonda koyacağım yerde çok fazla yer olmaması nedeniyle ilave bir amfi olmaması oldukça rahat geldi. Buna ilave olarak ilk defa plak dünyasına giriş yaptığımdan eğer ileride bu bir heves olarak kalırsa hoparlörleri çok farklı amaçlarla da kullanılabilir olması bana cazip geldi.

Şu anda NS3'lere Pikap, optik kablo ile TV, ve bluetooth ile Spotify bağlı durumda. Önceden benzer bir sistem kullanmadığım için ses kalitesi konusunda yorumlarım biraz havada kalacaktır fakat önceden evde çok fazla müzik dinlemeyen birisi olarak şu anda her gün minimum 1 saatimizi müziğe ayırıyoruz ve oldukça keyifli geçiyor. Yine aynı şekilde film izlerken aldığım ses kalitesinde de çok ciddi bir artış oldu, eski izlediğim filmlerin 2. tekrarını yapıyorum yeni sistemle birlikte. Sonuç olarak benim temel beklentilerimi fazlasıyla karşılamış durumda. Şu ana kadar gördüğüm tek eksi yönü kumanda çekişinin evdeki diğer kumandalara göre az olması ve belli açılardan çekmeme / zor çekme gibi sıkıntılar olması diyebiliriz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şu hoparlör olayı başımıza dert oldu; çalışma odasındaki mobilyaların yerleşimini değiştiriyorum şimdi :) Hoparlörleri stand üzerine alacağım, daha iyi bir hoparlör yerleşimi yapmaya çalışacağım bakalım..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

steljes-audio-ns3_1.jpg

steljes-audio-ns3_3.jpg

steljes-audio-ns3_7.jpg

Steljes Audio NS3 incelemesi de yayınladı...

@@CoRd_eLL Güle güle kullanın hoparlörlerinizi. Kumandanın pillerini bir değiştirir misiniz... Genelde sorun bundan çıkıyor... 

Bundan sonraki bekleyen tek aktif hoparlör incelemesi Devialet Phantom... O tabii apayrı bir dünya...

@@T800 elbirliği ile hifi fotumuna çevirdik burayı. Yağmurdan kaçarken doluya tutuldum :)
KaraSinek beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

steljes-audio-ns3_1.jpg

steljes-audio-ns3_3.jpg

steljes-audio-ns3_7.jpg

Steljes Audio NS3 incelemesi de yayınladı...

http://stereomecmuasi.com/2016/05/steljes-audio-ns3.html

@@CoRd_eLL Güle güle kullanın hoparlörlerinizi. Kumandanın pillerini bir değiştirir misiniz... Genelde sorun bundan çıkıyor...

Bundan sonraki bekleyen tek aktif hoparlör incelemesi Devialet Phantom... O tabii apayrı bir dünya...

@@T800 elbirliği ile hifi fotumuna çevirdik burayı. Yağmurdan kaçarken doluya tutuldum :)

Benden çok @@ResetButton 'da o iş.:mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Steljes audio NS3 internet üzerinden satılıyor mu ?

Ben telefon ile görüştükten sonra eft ile almıştım, sigmasesin internet satışı yok sanırım Mail order ya da eft

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Satan yer benim 10 dakikada gidip alabileceğim bir yer. :)

Kullanım senaryoma göre mantıklı olan Steljes , ama benim alacağım AudioEngine A5+  . Burdan mantıklı bir insan olmadığım sonucu çıkarılabilir :)

Bu modeller varken , bence Logitech vs gibi markalara pek bakmamak lazım.  Aradan sıyrılan bir kaç modelleri vardır belki ama bu sınıfla karşılaştırılmaz. Zaten bunlara para verirken bütçe yüksek tutulabilir , çünkü çok uzun süre kullanılıyor.  2000₺ e aldığın ekran kartının ömrü 2 yıl, ama ses sistemi bozulana kadar kullanılır. Ben eski hifi 'i bozulana kadar kullanmıştım, sonra tamir ettirdim yine kullandım, yine tamir ettirip yine kullandım. Son bozulduğunda aslında üşenmesem kullanmaya devam edebilirdim, ses kalitesi olarak bir eksikliği yoktu.

Najaz 'ın aldığı Zensor 3 'ün Türkiye fiyatı çok iyiymiş bu arada.Yurtdışının yarısına geliyor nerdeyse. Kullanacağınız yer , sistem uygunsa bakmak lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben telefon ile görüştükten sonra eft ile almıştım, sigmasesin internet satışı yok sanırım Mail order ya da eft

Ben de öyle yaparım o zaman, henüz hangi rengi alsam karar veremedim.

Resetbutton ben de aynı ikilemde kalmış durumdayım, tutarsızlıktan ziyade a5+ kalıcı bir ürün, ns3 ise daha çok performans alırken fiyatı ortalamada tutabilen bir ürün. Daha sonra daha iyisini isteyip erken değişim gerektirebilir, insan bu yüzden ikilemde kalıyor. Benim kafamda ns3'ü önce salonda denemek var, özellikle spotify'dan müzik dinlerken veya bazen YouTube'dan klip çevirirken Apple TV ve AirPort express üzerinden kullanmak. Bu performanstan memnun kalmazsam çalışma odasına taşırım diye bir fikir uçuşuyor kafamda.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

NS3 cok insani mutlu eder. Gayet basarili bir hoparlor. Bu işlerdeki en buyuk sıkıntı daha ust model bir ürün dinleyince veya duyunca ondan etkilenip bu defa ona ilgi duymak. Aslinda tam anlami ile ihtiyac var mi veya verim alir miyim diye dusunmedigimiz zamanlar oluyor...

Benim yazilarimi bazen gereksiz yere uzatmamin sebebi bu genelde. Her senaryoyu dusundurtmeye çalışıyorum. Onemli olan asil ihtiyaclari hatirlatmak....

Benim ulkedeki neredeyse tüm satilir durumda olan aktif monitorleri mercek altina alma sebebim bu....

Mesela tum butcesini Audioengine A5+ alip onu kotu bir ses karti ile maksimum. Performansından uzak dinlemek yerine

NS3 arti DAC veya ses karti tercih etmek mantikli olabilir. Illaki bluetooth kullanmak isteyen birisinin orta butuklukte bir oda icinde NS3 ile mutlu olma olasiligi varken niye A5 alip ek masraf yapsin mesela. Gibi gibi sorular ve cevaplari bence onemli...

Ha butceniz genis ise tabii bu fiyat segmentleri icin konusuyorum A5+ en iyi secenek. Hele bunu iyi bir DAC ile kombine ederseniz giris seviyesi ama harika fiyat performansı olan bir hifi sistemi kurarsiniz. Ama NS3 satin alan bir kisinin boyle bir kombinasyonu dinlemezse eger mutlu mesut yasar...

Tabii ki calacaginiz medyaninda onemi var. Standart bir radyo yayini veya ne bileyim. Spotify veya mp3 dinleyeceksiniz cok para harcamaya gerek yok.

Ama isin icine Flac girdigi zaman veya ne bileyim Tidal gibi servisler isin rengi degisiyor. Foobar inizda yapacaginiz degisiklikler bile fark ettiriyor...

Ben genelde dijital muzik calacagim zaman 32 bit DSD veya DXD dosyalari kullaniyorum nihai dinletilerde binlerce Dolarlik pikaplar kullaniyorum. Tabii ki bunlar bile hifi dunyasinda orta seviye sayilir. Sonuclar bunlara gore sekilleniyor. Normal bir kullanici icin cok abarti senaryolar.

Bu sayfalarda adi gecen urunler inanin bir cok insani mutlu eder....

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

NS3 cok insani mutlu eder. Gayet basarili bir hoparlor. Bu işlerdeki en buyuk sıkıntı daha ust model bir ürün dinleyince veya duyunca ondan etkilenip bu defa ona ilgi duymak. Aslinda tam anlami ile ihtiyac var mi veya verim alir miyim diye dusunmedigimiz zamanlar oluyor...

Benim ihtiyacım NS3 tam olarak aslında, bugün karar verdim. Sonuçta daha çok spotify kullanıyorum, iMac'in dandini hoparlörü son derece yetersiz. Senelerce müzik dinleme fırsatım olmadığı için bilgisayardan, hoparlör ihtiyacım da olmamıştı. En son hoparlör aldığımda üniversitedeydim, düşününce 10 seneden uzun bir süre olmuş :) Kulaklık hep işimi görüyordu bugüne kadar, ancak tekrar bilgisayar başında oturabilecek zaman bulmak, üstelik bunun yanında müzik dinleyebilmek ayrı bir güzellik. Salon içinse şimdilik beklemedeyim, çünkü alt katı spor/hobi katına dönüştürmeyi planlıyorum, NS3'ün bana yeterliliğine göre gerekirse bir çift daha alabilirim, yetmezse de A5'e o zaman bakarız diye planladım.

@@ResetButton , bugün aradım Sigma Ses'i, incelemedeki gun metal de yokmuş, ancak birkaç güne gelecekmiş, kömür siyahını alacağım, masaüstündeki yazıcı zaten parlak, iMac parlak, herşey parlak olmasın istedim. Kömür siyahı mat renkliymiş bu arada onu da öğrenmiş oldum. Beyaz da önümüzdeki ay stoklara geliyormuş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sigma Ses, muhtemelen ürünleri ılerleyen ithalat larda daha adetli getirecektir. Ilk ithalatlar her zaman zordur. Hangi rengin tam olarak talep gorecegi fiyatin nasil karsilanacagi vesaire bilinmezler. Sigma Ses tam anlami ile hifi firmasi. Tum organizasyonu ozel ürünlere yonelik. Bu ürünler az adetlerde belli kullanicilara yonelik oldugundan Steljes ürünlerine ilgi beklenmedik sekilde olunca belli renklerin felan bitmesi gayet dogal...

Sigma ses ve sahibi sevgili Asim bey tüketici memnuniyeti acisindan Turkiyedeki onemli isimlerden bir tanesidir. Ben markanın cok basarili olacagina inanıyorum.

Ayni sekilde Audio Engine temsilcisi Mavi Hifi da uzun senelerdir basari ile temsil ediyor markayi. Demir beyde cok duzgun bir ticaret erbabidir...

Tüketici elektronigi dünyasının aksine bu tarz firmalarda meraklilarin memnuniyeti bana sorarsaniz Turkiye standartlarının cok uzerinde. Belki standart bir urune gore biraz fazla oduyorsunuz ancak hem urun kalitesi hemde destek anlaminda bunun karsiligi aliniyor diye düşünüyorum...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Renklere bakayım dedim. Steljes audio sitesinde "account suspended " yazıyor. Steljes diye aratınca ilk çıkan haberler firmanın finans sorunu yaşadığı . :(

http://www.steljesaudio.co.uk/

Updated: Steljes confirms it has gone into adminstration

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kötü olmuş gerçekten, artık teknik destek konusunda problem yaşamamak için dua etmek lazım :) Gerçi ben bu tür konularda şanslıyımdır genel olarak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok