Stereo ses sistemleri-DAC-Hoparlör v.b.
4 4

Bu konuda 566 mesaj var

Taşınabilir DAP olarak QLS QA360 kullanıyorum. Bu cihazda native DSD desteği var. Cihazı amfiye bağladım, böylece "eldeki imkanlarla" bir SACD oynatıcımız olmuş oldu... Hem "CD çizildi, lens okumuyor" derdi de yok; her şey SD kartta :)

Gönül tabii şöyle bir şey de istiyor, bakıp bakıp iç çekmekle yetiniyoruz:

Hic heves etmeyin. CD yukleme tusuna basınca gidip kahvenizi koyup elinizi yıkayıp geri dönebilirsiniz sansliysaniz CD okunmus olur. O konuda SCD1 efsanedir... Bu yüzden aynı zamanda cikan Marantz SA1 daha makbuldur

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ResetButton SACD kayıtlarda çok yüksek örnekleme oranı kullanılıyor. Direct Stream Digital (DSD) formatında, 1 bit çözünürlüğünde ama 2.8224 MHz, yani CD formatının 64 misli bir örnekleme oranıyla yapılan kayıtlar.

Bence de artık CD-SACD dönemi kapandı. CD-SACD'lerden uygun şekillerde rip'lenmiş veya doğrudan bu şekilde oluşturulmuş kopyalardan, yerel veya ağ üzerindeki depolama alanlarından çalınan müzik dosyaları daha kusursuz ve pratik bir çözüm.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Steljes te pek renk tercihi ve stok kalmamış. Olan renkler işnizi görüyorsa, alabilirsiniz. Ana firmada karmaşa olduğundan bir daha ne zaman gelir belli değil.  Fiyatı itibari ile benzeri yok sanırım. 

Boyut olarak tahmin ettiğidnen epey küçük, tahminen A5 'i %70 kadar gibi olabilir. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sen hangi renk aldın hocam?

Almadım, daha önce stokta olan renkler yoktu. Zaten 2-3 tane kalmış. %95 kulaklık kullandığımdan acelesi olan bir ürün değil benim için. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu amazon'da bazı optik ve coax girişli bazı DAC'lar var. Neden fiyatları USB'ye göre çok daha ucuz?

USB bağlantının coax ve optike göre daha iyi olduğu burada da konuşulduğunu biliyorum zaten ancak fark o kadar yüksek mi de fiyatlar arasında uçurum diyebileceğimiz bir fark var?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu amazon'da bazı optik ve coax girişli bazı DAC'lar var. Neden fiyatları USB'ye göre çok daha ucuz?

USB bağlantının coax ve optike göre daha iyi olduğu burada da konuşulduğunu biliyorum zaten ancak fark o kadar yüksek mi de fiyatlar arasında uçurum diyebileceğimiz bir fark var?

Optik ve koaksiyel baglantilarda hem cozunurluk konusunda kisitlama var hemde son yillardaki yongasetlerinde usb nin asenkron performansi da dahil bir cok alanda daha iyi bir destek var. Usb noktasinda geçen seneden beri 32 bit cozunurluk yavas yavas standartlasiyor. Su dakikadan sonra optik veya koaksiyel elzem degilse tercih edilmemeli.

Elzem olan durumlar oyun konsolları uydu alicilar ve tv olabilir...

Usb standartini zorlayabilecek tek secenek aes ebu ancak cok üst sınıf cihazlarda bulunuyor. Konu etmeye degmez.

Ayrica ozellestirilmis foobar veya jplay gibi yazılımlarla usb dac larin cozunurlukleri birlesince ortaya iddiali bir perfoamsn cikiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Asus 'un yeni anakartı güzel bir ses çözümü ile geliyormuş. 

Ne dersiniz, ayrı DAC a ihtiyacı kaldırır mı ? 

https://www.asus.com/us/Motherboards/ROG-RAMPAGE-V-EDITION-10/#section_2

Bu tarz çözümler audio tarafında harici bir DAC kadar başarılı olamıyor ne yazık ki. Genelleme yapmak istemem ama benim deneyimlerim bu şekilde. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Steljes 'e şöyle bir alternatif olabilir.

Mackie CR4 alınır amazon.de 'den . 

https://www.amazon.de/gp/product/B00NTVS99Q/ref=s9_cartx_gw_g267_i2_r?pf_rd_m=A3JWKAKR8XB7XF&pf_rd_s=desktop-1&pf_rd_r=EAM5CH6DAQKPEBGYB38C&pf_rd_t=36701&pf_rd_p=e23226ec-1f60-41f4-9435-2294c6d8b519&pf_rd_i=desktop

vergi düştükten sonraki fiyatı gayet güzel. İyi bir DAC ile birleştirilir ,Steljes ile benzer fiyata çıkar.

Edifier 'ın bazı modelleri gönderiliyor ama kalitesi nedir belli değil bunların.

https://www.amazon.de/gp/product/B00A50PFIW/ref=s9_cartx_gw_g23_i1_r?pf_rd_m=A3JWKAKR8XB7XF&pf_rd_s=desktop-2&pf_rd_r=9TGJEP7XKSK5Y1SQYEEN&pf_rd_t=36701&pf_rd_p=54b8e36f-2f4c-4150-93e4-255dc9c8cf85&pf_rd_i=desktop

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Genel olarak Audioengine A5+ alın, geçin, macera aramayın demiştim sanıyorum önceki zamanlarda. :)

Tolga abi ben yine kaşınmaya başladım, nerden alacağız bu mereti ?

z5500'den de kurtularak evimi logitech salı pazarı leğen plastiği ürünlerinden arındırmak istiyorum artık...

mavi hifi var, ordan mı aldın sen ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aynen, oradan aldım. Benim de S8 alasım var ama inletir miyim sağı solu diye korkmuyor da değilim.

Ayrıca DAC da al derim Cihan almışken, ses kartından falan da kurtul.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tolga abi bu ses kartını zamanında 250 dolara aldım, 300 ohm'a kadar destekliyor, bir denerim bunla ilk.

o DAC bana asıl salonda lazım olacak, kronus'dan özendim şimdi bir tane HD600 alasım var. ona bağlarım. Xonar Essence STX yeter diye düşünüyorum A5+ için.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu tarz ses kartlarının DAC kalitesinin Audioengine D1 ve benzeri DAC kalitesinde olduğunu zannetmiyorum, bir araştır ancak konuyu, ben D1'den memnunum, daha da başka dolu DAC var bu fiyat seviyesinde. Daha ucuzları da var, ben hepsi Audioengine olsun diye böyle tercih etmiştim. Yorumlardan da okuduğum A5+ ses kalitesini D1 kullanımının olumlu yönde etkilediği yönündeydi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Buradan al, geç firma sıkıntılı değil, Amazon falan uğraşmaya değer mi bilemedim, sen bilirsin ancak ben buradan alırdım, geçerdim.:)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aynen, oradan aldım. Benim de S8 alasım var ama inletir miyim sağı solu diye korkmuyor da değilim.

Ayrıca DAC da al derim Cihan almışken, ses kartından falan da kurtul.

S8 tarzı subwoofer'lar aslında hoparlör sistemi desteklemek için gerektiğinde alt frekanslarda vurgu yapmak veya vurguyu farklılaştırmak için kullanılıyor. Klasik bir bilgisayar hoparlör sisteminin aksine bunlarda X-over ayarını yaparak hangi koşullarda sub ın devreye gireceğini ayarlayabiliyorsunuz. Yani ortalıgı  inletip inletmemek sizin elinizde.... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amazon'dan şuan gönderen yok, zaten kargo + gümrük daha bile pahalıya gelir.

Telefon açtım konuştum şimdi, Mavi Hi-Fi'dan Demir bey ile. DAC ile birlikte alırsam düz bir şey yapacak.

A5+ 1500tl, D1 de 660tl, toplamı 2160 işte, nakit verirsem düz 2100tl yapar, daha da bir şey olmaz ondan.

Almanya'dan alırsam da A5+ 400€, D1 de 160€, bu şekilde de 1850 liraya geliyor.

Hadi burdan alayım gitsin diyeceğim de D1 ellerinde yokmuş, 1 hafta 10 güne gelirmiş...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

DAC de bakarız da, TR fiyatı 1500 hoparlörlerin, Almanya'dan da 1350 TL'ye alabiliyorum ama 1 ay sonra gideceğim Almanya'ya. Naapsam Tolga abi ?

150TL için bence Almanyalardan taşımakla uğraşılmaz. Hemde garantiniz olur 2 sene boyunca.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Cihan al, geç dediğim gibi, bana da Hakan Bey yardımcı oldu eksik olmasın, aynen Demir Bey'le görüştüm ben de oradan.:)

Baya ağır bir de bunlar taşımak için uzak mesafeden. Kutu boyutu da fena değil.

S8 alayım ben o zaman artık Hakan Bey'in bu "inletme" konusuna getirdiği açıklıktan sonra.:D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

150₺ için lokal garantiden vazgeçmek saçma olur. 

DAC 'ta alternatiflere de bakmak lazım bence. Mesela ek kulaklık çıkışı da verebilen DAC iyi olur.  veya kendi güç kaynağı olan , dolayısı ile bilgisayar kapalıyken de çalışacak bir model. 

schiit de var güzel modeller ama adına gıcık oldum :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok