gamepad tutuş şekli
0

Bu konuda 18 mesaj var

bu videonun 4:00 dakikasında başlayan gamepad nasıl tutulur, tetik ve omuz tuşlarına nasıl basılır muhabbeti var. tabiki herkes alıştığı gibi oynar ama tuşların diziliş şeklinin sağdaki elemanın kullandığı gibi olduğu söylenmiş yorumlarda. ben soldaki eleman gibi kullanıyorum. siz nasıl kullanıyorsunuz?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya zaten başlığı görünce kırk yıllık gamepad tutuşunu da sizden öğrenecek değiliz duygusuyla girdim konuya.. Netekim öyle de olmuş.. 

O sağdaki eleman insan maymun evrimleşmesinde iki dala da ayrılmayıp ortada kalmış heralde.. döner tabağı taşıomuş gibi gamepadi 25 parmakla avuçlamak neymiş abi allah belanı versin senin, o omuz ve tetik tuşlarını bu kadar yakın olmasının bi nedeni var: işaret parmağının 3 boğumu vardır ya hani.. işte en alttaki boğumu omuz tuşlarına basmamızı sağlarken ucuyla da tetiği kontrol edersin normal olarak.. 

Dandiri omuz tuşları için dedicated bi parmak ayırmayı geçtim.. Orta parmakla tetik tuşu yok artık ali sami.. 

Hamza beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sagdaki eleman biraz sallamis, yaygin olan soldakinin dedigi gibi. Elite controller'da mesela, orta ve yuzuk parmaklari arkadaki paddle'lara geldiginden 2. sekilde tutmak olmuyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aslinda konunun baslıgı ile videonun dogrudan alakası yok.. Zaten 20snlik bi bölümün izlenmesi yeterli ama gerek yok bence cünkü o piano calar gibi tutanınki abzürt zaten nokta..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende sağdaki gibi tutuyorum. Alt tuşlara orta parmak, üst tuşlara ise işaret parmağı ile. 

Bende şöyle bir terslik var, Normal'de solak değilim ama gamepad'le oynarken sağ ele göre oynayamıyorum. Sol ele göre oynuyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

oyungezer de kaliteli adamlar ortadan kalktı zaten. sinan akkol da bırakmış, sarp kürkçü, burak akmenek, faruk akıncı gitti. tuğbek ölek de videolara çıkmıyor. adamların bi tarzı, bilgisi vardı. bunlar tam apaçi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geçen teknosaya gittiğimde bizim velet yapıştı Xbox standına o zaman elime ilk defa bir Xbox kontroller aldım da yarım saat inceledim.

Aman Allah'ım o nasıl ergonomik bir kontrolcüymüş öyle. Sırf o kontrolcü Xbox alma sebebi bence PS kontrolleri halt etmiş yanında.

Elimdeki F710 ile de karşılaştırılmaz 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Xbox kontrolleri olayı sadece abartı bende Dualshock'u daha çok beğeniyorum.

Ayrıca herkesin tutuşuna kimse karışamaz. :1pof:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@emre666 Bana yolladığın UC4'ü, gamepad'i öyle tutarak mı bitirdin Emre? Oyunu bozmuşsun sanırım :(

olur mu hocam ben olması gerektiği gibi kullanıyorum. bozuk filan değil dimi ? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

aah ah, gamepad demek microsoft sidewinder demekti..arkada işaret parmaklarında sadece trigger tuşlar vardı, ondan sonra saçma sapan bir şekilde arkadaki trigger tuşların oraya sunny'den arak tuş attılar mahvetiler dizaynı..

Sidewinder_gamepad.jpg

$_35.JPG

Squall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de xbox controller candir diyenlerdenim.

Tutus konusuna bir sey diyemem. O bu sekkıl kullanir, bu bu sekkıl kullanir, gamepad tutusu yuce Sezar'in emridir, lakin oyle degildir.

Ben oyununa gore isaret parmaklari omuz ve orta parmaklari tetik tuslarina koyup oynuyorum ama nadiren boyle oluyor. Cogunlukla isaret parmaklari ile hem tetik hem de omuz tuslari idare edilebiliyor.

Dual-shock sevenlere Allah baska dert vermesin diyorum.

O degil de bu klasik nintendo gamepadi nasil birseydi yaw? Parmaklarimiz su toplardi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

aah ah, gamepad demek microsoft sidewinder demekti..arkada işaret parmaklarında sadece trigger tuşlar vardı, ondan sonra saçma sapan bir şekilde arkadaki trigger tuşların oraya sunny'den arak tuş attılar mahvetiler dizaynı..

Sağ tarafta baş parmak ile kontrol edilen bölümde 4 tuştan fazlası gamepad'ler için uygun değil. Buradaki tuşlar da olabilecek en mantıklı yer olan arka tetik tuşlarının üstüne taşınmış ki Xbox 360 ve One gamepadlerde bunlara parmağı hiç tetikten kaldırmayarak parmak boğumuyla basmak mümkün:

nYj7CGC.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok