Yeni MacBook Pro'lar (Late 2016)
0

Bu konuda 91 mesaj var

USB-C ye bağlanan magnet kısmının biraz daha ince olması lazımdı bence. Fazla çıkık. Darbe anında USB-C yi rahatsız edebilcek ölçüde hemde. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@KnightFall 

Bunu yollayamacaktım aslında buraya da siz göremedim deyince yazmak elzem oldu. Zaten adımız çıkmış apple hatera.  :mrgreen:

Ben bunu /r/apple'da görmüştüm de adamın ismine bakmamıştım. Aynı kişiymiş. :)

Olayın ana kaynağının usb3.0 ile radyo frekanslarının çakışması olarak nitelendirenler var. http://www.intel.com/content/www/us/en/io/universal-serial-bus/usb3-frequency-interference-paper.html Burada yazıyormuş ama açıp okumadım açıkçası.

Ayrıca videoyu adam canlı canlı gösteriyor. Sizce saçmalık değil mi bu olay? eğer bu durumun sorumlusu intel ise apple gibi bir firma niye bunu önceden göremiyor?

Tahmin ettigim gibi ya bu adama mahsus bir sorun. Ya elindeki 13" MBP'ya ozel bir durum yada elindeki adaptorlerde bir sorun mevcut.

1 haftaya yakin 15" MBP olan modelini kullaniyorum, 3 adet 2.5"HDD ayni anda takili ne bir wifi ile ilgili sorun yasadim, ne de HDD'lerde guc yetmezligi oldu... Biri USB2.0 diger ikisi de USB3.0 cihaz, su an bir problem olmadan calisiyorlar. 

Su ana kadar rahatsiz oldugum tek konu, USB-C Digital AV Multiport Adapter ile yavas aktarim hizlari gormem, ve uzerinde bulunan ek USB-C portunun sadece sarj icin kullanilabiliyor olmasi, yani daisy chain vs gibi birsey yapmak soz konusu degil.

Griffon and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@kHanTW siparişi geçtim 512 SSD 8 RAM'li model için, "Kasım sonu Aralık başı" Türkiye'ye gelip teslim edilmesini bekliyorum..

"RAM'i mi 16 yapsam, SSD'yi mi 512 yapsam" diye düşündüm ama foto/müzik arşivini ve Steam'i düşünerek SSD'yi yükseltmeye karar verdim. RAM'i de yükseltmeyi düşündüm ama zaten düşündüğümden çok pahalıya patladı bu haliyle, daha da arttırmayayım diye düşündüm. Lightroom, ufak oyunlar vs. için 8 GB RAM yetecektir.

kHanTW and Hamza beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@kHanTW siparişi geçtim 512 SSD 8 RAM'li model için, "Kasım sonu Aralık başı" Türkiye'ye gelip teslim edilmesini bekliyorum..

"RAM'i mi 16 yapsam, SSD'yi mi 512 yapsam" diye düşündüm ama foto/müzik arşivini ve Steam'i düşünerek SSD'yi yükseltmeye karar verdim. RAM'i de yükseltmeyi düşündüm ama zaten düşündüğümden çok pahalıya patladı bu haliyle, daha da arttırmayayım diye düşündüm. Lightroom, ufak oyunlar vs. için 8 GB RAM yetecektir.

Hayirli olsun, 8GB ile gelen giris modelinde 2 adet TB3 portu var, biliyorsunuzdur diye tahmin ediyorum. 

Bu arada USBC gen1, 2, thunderbolt3 derken ortam cok kotu bir sekilde karismis durumda. Aklinizda bulunsun, aldiginiz her urun uyumluluk sorunu yaratabiliyor. 

Amazon yada Cin'deki sitelerden alirken cok cok iyi incelemek gerekiyor urunleri ve yorumlari. 

Iki adet Sata-USB3.0 ceviricim var, 2013 MBP'da her ikiside SSD'i yazma/okuma sinirlarinda kullanabiliyor, fakat gelin gorunki USBC adaptoru ile kullanirken, birisi (sabrent) 80-90mb/sn de kitli kalirken digeri (Startech) sorunsuz calisiyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

cihazın fiyatını gördükten sonra 5 arkadaş bir tane macbook pro'ya girmeye karar verdik amin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

cihazın fiyatını gördükten sonra 5 arkadaş bir tane macbook pro'ya girmeye karar verdik amin.

Allah kabul etsin diyelim :)

kronus beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@KnightFall teşekkür ederim, tam "giriş modeli" değil de Touch Bar olan 13" modeli aldım, o yüzden beklemem gerekiyor zaten :) Bunda 4 port var ama sağdakiler yarı hızda bu sefer de..

Bilgi için teşekkürler, Texas Instruments'in ürettiği bir Thunderbolt 3 çipiyle sorunlar yaşandığını okumuştum ama diğerlerini bilmiyordum. Zaten minimum iki dongle almam gerekecek :)

Şeyi sorayım hazır dongle konusu açılmışken; şu anda Mac mini var, yaklaşık 220 GB kullanılıyor foto, müzik arşivi dâhil ve Time Capsule'a yedekleniyor. MacBook gelince bu yedeği kuracağım "Time Machine yedeklemesinden kur"u seçerek. Ethernet adaptörü almam gerekli olur mu sizce? Time Capsule'un hemen yanında olacak kurulurken :) 220 GB'ı atması ne kadar sürer tahminen? "Saniyede 50 MB kablosuz ile, 80 MB kablo olursa" diye mi hesaplayayım?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@KnightFall teşekkür ederim, tam "giriş modeli" değil de Touch Bar olan 13" modeli aldım, o yüzden beklemem gerekiyor zaten :) Bunda 4 port var ama sağdakiler yarı hızda bu sefer de..

Bilgi için teşekkürler, Texas Instruments'in ürettiği bir Thunderbolt 3 çipiyle sorunlar yaşandığını okumuştum ama diğerlerini bilmiyordum. Zaten minimum iki dongle almam gerekecek :)

Şeyi sorayım hazır dongle konusu açılmışken; şu anda Mac mini var, yaklaşık 220 GB kullanılıyor foto, müzik arşivi dâhil ve Time Capsule'a yedekleniyor. MacBook gelince bu yedeği kuracağım "Time Machine yedeklemesinden kur"u seçerek. Ethernet adaptörü almam gerekli olur mu sizce? Time Capsule'un hemen yanında olacak kurulurken :) 220 GB'ı atması ne kadar sürer tahminen? "Saniyede 50 MB kablosuz ile, 80 MB kablo olursa" diye mi hesaplayayım?

TI ile ilgili sorunlar sadece thundebolt3 protokolunu kullanan lisanssiz cihazlarin sorun cikarmasindan ibaret, cok cok buyuk bir sorun degil...

Benim bahsettigim konu ise  cok genel olarak usb3.0 yada 3.1 urunleri ilgilendiren bir problem. okuyup arastirmadan birseyler almayin derim...

Bence time machine'den kurmak yerine direk su metodu kullanin:

Thunderbolt3-thunderbolt2 cevirici ve thunderbolt kablosu ile mac miniyi yeni mbp'ya baglayin, ve keyfinize bakin...

220gb wifi uzerinden kabusa donecektir...

kolay gelsin!

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nasil gidiyor MBP deneyiminiz? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Merhaba,

Aldıktan sonra eve dönerken internetten biraz araştırdım, 2015 MacBook ve 2016 MacBook Pro'lara eski Mac'imizden doğrudan wireless üzerinden klonlama yapılabiliyormuş; bu şekilde kurdum, birkaç ayarı güncelledim, sorunsuz çalıştı.

Gerçekten hafif ve ince, hızlı SSD sayesinde hiç takılma olmadan çalışabiliyor. Ekranı gayet iyi, fotoğraf işlemek çok keyifli. Oyun konusunda bir Windows oyun bilgisayarından çok geride tabii ama Mac mini ve HD4000'den sonra iyi geldi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şu amerikada veya erişimi olan yerde yaşayan macbook pro kullanıcıları için güzel olacak gibi. Eğer macbook proyu her yere taşımıyor sadece masaüzerinde kullanıyorsanız daha da iyi 

http://blog.macsales.com/39345-owc-makes-macbooks-pro-again-with-game-changing-product?_ga=1.243980613.1193518914.1480955305

Bağlantı noktasını çok akıllıca ve şık tasarlamışlar. 15 inç MBP modelinden almış olsam kesin bu dec den de alırdım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O iş olmaz. Profesyonel kullanıcıları kaybederler. Fiziksel olmadan bakmadan yazmak zor. iPhone'da bakarak bile zor yazıyorum büyük parmaklar yüzünden :)

Yanımda klavye mi taşıyayım bir de?

kronus tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok