Sennheiser G4ME One vs G4ME Zero
1 1

Bu konuda 58 mesaj var

4.0 değil 4.4...

ayrıca kat'ı iptal ettiğimi nerden çıkardın bre mal :lol: öyle bişey demedim ben  :1pof:

Neyse artık gelsin Amazon'dan, yine iyi kötü 90-100 TL daha ucuza gelecek en kötü süreç içerisinde, beni de kendinize benzettiniz bu ölücülük hususunda, gerçi Ties'in @ üstüne tanımam bu konularda. :D

ölücülük = zengin olma yolunda ilerleme  :mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@T800, G4ME One için hemen hemen pc360 diyebiliriz. Uzun süre PC350 kullandım memnundum. Fakat o dönemler fazla kulaklık kullanmadığımı farkedince sattım. Sonra pişman oldum, PC360 aldım. Çok uzun süredir de PC360 kullanıyorum. PC350(kapalı tip, sesi dışarıya vermeyen)'ye göre sesin sahnesi açısından daha memnunum. Hiç terletme yapmıyor değil yalnız. Ben bu sıcak yaz günlerinde iki saatlik oyunun ardından çıkarıp kulaklarımın biraz hava almasını sağlıyorum açıkçası.

Şurada zaten kısıtlı zamanda oyun oynayacağız onda da adam gibi kulaklıkla oyun oynayalım diyen bir kişi için gayet güzel seçenek. Lakin alternatiflerini de söylemeden edemeyeceğim. Sennheiser dışında Audio Technica ATH-AD700X ve 900X tecrübem oldu.

https://www.amazon.com/Technica-ATH-AD900X-Open-Back-Audiophile-Headphones/dp/B009S331VU/ref=sr_1_9?ie=UTF8&qid=1472034294&sr=8-9&keywords=Audio+Technica+ATH

Bu kulaklıklar için çok net söyleyebilirim ki ses ve oyunda verdiği genişlik hissiyatı Sennheiser pc350 ve 360'tan ötedeydi benim için. Sanırım 53mm sürücülerin farkından kaynaklıydı bu durum. Elimdeki PC360'ı bu yüzden ATH900x ile değiştirmek her zaman aklımdaydı. Lakin bu modellerde mikrofon olmadığı için vazgeçmiştim. Audio-Technica, şimdi modelini hatırlamıyorum ama aynı sürücülere sahip mikrofonlu bir ürün de çıkardı sonradan. Fakat fiyat G4ME Zero ve One'ın kayda değer şekilde üzerindeydi. Öyle olunca mmx 300 üzerine yoğunlaşmıştım. YAni o rakamlara çıktıktan sonra biraz daha ilerisine bakabilirdim. (Ama bahsettiğim AT kulaklığın fiyatı sennheiserlara yaklaştıysa benim seçeneğim AT olurdu.)

Beyerdynamic MMX 300 ise hiç tecrübe etmediğim ama epey araştırdığım bir kulaklık. Genellikle kullanıcıların yorumu sennheiser'dan da, Audio Technica'nın bahsettiğim modellerinden de bir kaç tık önde bir kulaklık olduğuydu. Geçen sene ikinci elde 1300 liraya satılan kulaklığı Amazon.de'den 800TL'ye maloacak şekilde az kalsın alıyordum. Sonra ne olursa olsun o parayı haketmeyeceğine kanaat getirip siparişi iptal ettim.

Yani ses konusunda her zaman biraz daha iyisini bulabilirsiniz ama çok da abartmamak lazım bence. Çünkü belli bir noktadan sonra ufacık bir ses gelişimi için vereceğiniz paralar çok fazla artış gösteriyor. Bence önemli olan tam o f/p oranını iyi veren kulaklığı yakalamak. Bu yüzden Sennheiser G4ME One bu noktada çok iyi bir kulaklık. 

EDIT: Dediğim AT modeli Audio Technica ATHADG1 Open-Back Gaming Headset'miş. Fiyat hâlâ sennheiser g4me serisinden epey pahalı.

https://www.amazon.com/Technica-ATHADG1-Open-Back-Gaming-Headset/dp/B00H8NS1K8/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1472035341&sr=8-1&keywords=Audio+Technica+gamer+headphone

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

One ile 598HD  i karşılaştırırsak sonuç nasıl?

Uzun uzun araştırmalarımın sonucu HD598'in daha iyi olduğu yönünde. Zaten bu yüzden 598 aldım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Uzun uzun araştırmalarımın sonucu HD598'in daha iyi olduğu yönünde. Zaten bu yüzden 598 aldım.

Belki gaming serisine hiç girmeyip 598 alınsa, yanınada usb microphone eklense daha iyi sonuç alınacak. 

https://www.amazon.com/Blue-Microphones-Snowball-Condenser-Microphone/dp/B006DIA77E/ref=sr_1_5?ie=UTF8&qid=1472040159&sr=8-5&keywords=usb+microphone

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben öyle yaptım zaten.Yaka mikrofonu aldım yayın için olanlardan, kablosu 5m falan. Ha yakana takıyor musun dersen hayır, bir bardağın üzerine taktım öyle kullanıyorum rahat oluyor. :D

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Belki gaming serisine hiç girmeyip 598 alınsa, yanınada usb microphone eklense daha iyi sonuç alınacak.

https://www.amazon.com/Blue-Microphones-Snowball-Condenser-Microphone/dp/B006DIA77E/ref=sr_1_5?ie=UTF8&qid=1472040159&sr=8-5&keywords=usb+microphone

Çevre sesleri de alıyorsa(mouse, klavye v.b. ayrıca çevre gürültüsü var ise)sıkıntılı olur, kullanılmaz, ben de uğraşamam böyle şeylerle. Tam takım tercih ederim.

Benim gönderdiler G4ME One'ı bu arada, haftaya falan gelir diye tahmin ediyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hadi ikinize de hayırlı olsun o zaman  :thumbs:

Artık Siege'de yok efendim ben duymadım, yok nereden geldi bu şerefsiz vs. gibi bahanelerinizi kabul etmiyorum bilesiniz.  :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben öyle yaptım zaten.Yaka mikrofonu aldım yayın için olanlardan, kablosu 5m falan. Ha yakana takıyor musun dersen hayır, bir bardağın üzerine taktım öyle kullanıyorum rahat oluyor. :D

Hocam ne aldınız mikrofon olarak? Bir de Tolga abinin dediği gibi çevre sesleri çok fazla alıyor mu?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Lavalier bazlı herhangi bir mikrofon iş görür. Ben alması kolay ve çabuk gelecek diye Boya BY-M1 aldım. Öyle dış ses falan pek almıyor. Gayet temiz ses veriyor. Şu ana kadar şikayet eden olmadı.

Şurada bir inceleme var.

Türkçe:

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar;

Dün ürün geldi, testlerimi yaptım.

Başta söylemek gerekir ise ürünün kullanımı bana çok rahat geldi. Hem kulağımı Rokkat Cave 5.1 gibi terletmedi, hem de hafif olduğu için bir süre kullanımdan sonra sıkmadı.

Gel gelelim surround' ı Rokkat Cave 5.1 gibi yaşatmıyor. Sesler daha doğal, bass' lar daha güzel ama surround konusunda Rokkat Cave 5.1' in yanından geçemez. Ha bunu neye dayanarak söylüyorum, şuradaki ses testindeki aldığım sonuçlara göre:

Rainbow Siege' de de alışana kadar kulaklığa bir çok ince sesi atladım, zamanla daha da düzelir diye düşünüyorum. (Açık kasa olmasından kaynaklı sanırım, eski kulaklıkta en ufak çıt sesini bile rahatça duyabiliyordum.)

Yine de ikisi arasında hangisini tercih edersin derseniz, hem seslerin doğallığı, hem kullanım rahatlığından dolayı Game One' ı tercih ederim.

Ama kimse 5.1 kulaklıklar fasa fiso falan demesin şu yaptığım testlerden sonra. En azından gerçek 5.1 olanlar için.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim de dün geldi de kulaklığın rahatlığı dışında sesler de bir miktar daha berrak ve doğal onun dışında bir olayı yok. Ancak şu bu markalar yerine tercih edilir mi ? Edilebilir ancak çok beklenti içinde olmayın ses açısından. Ne kadar ekmek o kadar köfte olayı burada da karşımıza çıkıyor.:)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar;

Başta söylemek gerekir ise ürünün kullanımı bana çok rahat geldi. Hem kulağımı Rokkat Cave 5.1 gibi terletmedi, hem de hafif olduğu için bir süre kullanımdan sonra sıkmadı.

Gel gelelim surround' ı Rokkat Cave 5.1 gibi yaşatmıyor. Sesler daha doğal, bass' lar daha güzel ama surround konusunda Rokkat Cave 5.1' in yanından geçemez. Ha bunu neye dayanarak söylüyorum, şuradaki ses testindeki aldığım sonuçlara göre:

Rainbow Siege' de de alışana kadar kulaklığa bir çok ince sesi atladım, zamanla daha da düzelir diye düşünüyorum. (Açık kasa olmasından kaynaklı sanırım, eski kulaklıkta en ufak çıt sesini bile rahatça duyabiliyordum.)

Yine de ikisi arasında hangisini tercih edersin derseniz, hem seslerin doğallığı, hem kullanım rahatlığından dolayı Game One' ı tercih ederim.

Ama kimse 5.1 kulaklıklar fasa fiso falan demesin şu yaptığım testlerden sonra. En azından gerçek 5.1 olanlar için.

Selamlar.

5.1 kulakliklarin fasa fiso olmadigina kesinlikle katiliyorum. Ancak gercek 5.1 olayina katilmiyorum. Benim elimden onlarca kulaklik gecti, icinde 5+1, 7+1 speaker olanlari da denedim. Ancak en guzel sonuclari stereo kulaklik ile aldim, ama 5.1 emulasyonuyla. 

Bu gonderdiginiz video da herhangi bir stereo kulaklikta bu emulasyonu yapiyor. Sennheieser Game serisi kulakliklar da gercek 5.1 degil, esasinda stereo kulakliklar. Elimde Sony Wireless Gold Headset var, Astro A50 kulaklik var, ikisi de surround kulakliklar olsa da esasinda stereo kulakliklar. 

Ozetle, Dolby Headphone gibi yazilimsal surround cozumlerini iyi kulakliklarla kullandiginizda oyunlarda super cevresel ses alabiliyorsunuz. Muzikte gecerli degil bu tabii ki.

Tolga abi, Audioengine'leri aldiktan sonra begenmezsin tabii ki =) ( Ben de gaza gelip A2+'in yanina D1 DAC aldim, simdi de Sennheiser HD 600'umun gelmesini bekliyorum. Bundan sonra bir daha da kulaklik almam cok cok uzun sure. )

ResetButton beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

:)

Ben de onu demeyeyim demiştim tabii fiyat açısından haliyle ancak Audioengine A5+ nerede bu nerede, yani hoparlör ile oynamayayım, bunu kullanayım falan kesinlikle değil durum, hele burada 900 TL gibi fiyatı var G4ME Zero'nun bazı yerlerde gördüğüm, aman aman derim, üzerine ekle A5+ falan al, akabinde de yine rahat, pek kötü de olmayan bir kulaklık bul, geç git derim. O paralara değecek bir olay kesinlikle yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Durun vurmayın Star'a adamın içi esnaf isteyerek yapmıyor, ben yıllardır alıştım sizin de alışmanız lazım "hı hı" deyip geçmeye..  :cry:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar;

O video binaural olarak kayıt edilmiş. iyi bir kulaklık sorround ses verir. 5.1 ile pek ilgisi yok. 5.1 kulaklıkların işe yaraması için DTS gibi sesin 5.1 kayıt edilmiş olması gerekir, yazılımda kulaklığa dönüştürme işini yapıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sanal 5.1 veren kulaklıklar fasa fiso. Sesin kalitesi önemli. G930'da sözde 5.1 ama bildiğin çöp kalıyor artık. 3d ses deneyin 3d. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Durun vurmayın Star'a adamın içi esnaf isteyerek yapmıyor, ben yıllardır alıştım sizin de alışmanız lazım "hı hı" deyip geçmeye..  :cry:

kimsenin bana bişey dediği yok ki, niye insanları bana karşı galeyana getirmeye çalışıyorsun ?

ben sennheiser 5.1 ses verir de demedim gayet stereo kulaklık ama onların verceği 5.1'i e bin basar dedim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok