PC için gamepad tavsiyesi
2 2

Bu konuda 64 mesaj var

Buldum sanırım 0 orjinal bakalım patlayacaz mı derken sağlam patladım. Adamı aradım orijinalmi diye vallaha orjimal dedi yine imitasyon. X box 360 kablolu. Sağ tetiği cayır cayır ötüyor. Baktığımda orjinal gözüküyor ama orjinalinde böyle bişey olduğunu düşünmüyorum. Logolarını hologramını yuşlarını filan herşeyini bir bir inceledim ama her yerde tetiklerden tuşlardan ses gelmez diyor. sanırım arayıp iade al diyeceğim. 

Bide şu net gamepadlerin kutsal kasesi wired xbox 360 kontrolcüsüymüş sahtesi çok orijinali yok durumu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, argelfelhis said:

Buldum sanırım 0 orjinal bakalım patlayacaz mı derken sağlam patladım. Adamı aradım orijinalmi diye vallaha orjimal dedi yine imitasyon. X box 360 kablolu. Sağ tetiği cayır cayır ötüyor. Baktığımda orjinal gözüküyor ama orjinalinde böyle bişey olduğunu düşünmüyorum. Logolarını hologramını yuşlarını filan herşeyini bir bir inceledim ama her yerde tetiklerden tuşlardan ses gelmez diyor. sanırım arayıp iade al diyeceğim. 

Bide şu net gamepadlerin kutsal kasesi wired xbox 360 kontrolcüsüymüş sahtesi çok orijinali yok durumu.

Hocam XBox 360 kolu bulman bu saatten sonra çok zor, One S kolu alırsan rahat edersin.

amazon.com.tr nin kendi sattığı One S kontrolcüsünü 2018 yılında 250TL' ye almışım, şimdi baktım şu anda amazon.com.tr kendisi satmıyor. Bahsettiğim ürün: https://www.amazon.com.tr/gp/product/B01L7PQBL8/ref=ppx_od_dt_b_asin_title_s00?ie=UTF8&psc=1

Dip Not: Aldığın kolun orijinal olup olmadığını en rahat denetim masasındaki Devices & Printers' da kolu bulup, aşağıdaki analog testini yapmak.

Eğer kontrolcünün analoğu hassas davranıyorsa büyük ihtimalle orijinaldir, hassas değil ise emitasyondur.

HTB1baWsah6I8KJjSszfq6yZVXXas.jpg?size=2

Analog hassasiyetinin şu videodaki gibi olması lazım:

https://youtu.be/WxUnwrBwp0A?t=129

Onur tarafından düzenlendi
argelfelhis beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çok hassas mı bilemedim f 310 a baktım aynı testte benzerdi biraz boşluk var analoglarda. Yani taklitse de adamlar hologramına kadar yapmışlar. Ama bildiğim tuşların yağ gibi olması laazım benimki ötüyor. Bu da son oldu.  

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@argelfelhis benim Xbox360'ımın kutusundan çıkan kontrolcüde de böyle bir ötme durumu olmuştu, silikon yağlayıcıyla çözmüştüm. :D  Ben o zaman Ankara'daki oyuncakçı tayfadan almıştım makinemi eğer kontrolcüsünü değiştirdilerse bilemem ama yanlış hatırlamıyorsam poşetleri ben açmıştım diye hatırlıyorum.

argelfelhis beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2 hours ago, Thustu said:

@argelfelhis benim Xbox360'ımın kutusundan çıkan kontrolcüde de böyle bir ötme durumu olmuştu, silikon yağlayıcıyla çözmüştüm. :D  Ben o zaman Ankara'daki oyuncakçı tayfadan almıştım makinemi eğer kontrolcüsünü değiştirdilerse bilemem ama yanlış hatırlamıyorsam poşetleri ben açmıştım diye hatırlıyorum.

Beni kıllandıran titreşim oldu 2 tarafta farklı kuvvette titreşim var. Solda kuvvetli titreşimleri veriyor sağda daha sık ve az kuvvetli titreşimler peki bu normal mi ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 minutes ago, argelfelhis said:

Beni kıllandıran titreşim oldu 2 tarafta farklı kuvvette titreşim var. Solda kuvvetli titreşimleri veriyor sağda daha sık ve az kuvvetli titreşimler peki bu normal mi ?

Normal hocam. Soldaki ve sağdaki motorların ağırlıkları farklı oluyor titreşim şiddeti ayarı için.

argelfelhis beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tekrar hortlatalım bana da lazım oldu f710 um sorun çıkarmaya başladı

Bu meretlerin analogları düzgün çalışan ölü bölgesi az mobil Android te de sorunsuz olan, sürücü desteği iyi olan adam gibi bir hali yok mu yahu sene 2021 yahu 2021

1960 larda aya çıkan insanlık adam gibi evrensel bir joypad yapmayı başaramadı mı ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@tart

Hobi sitesinde Gamesir T4 Pro öneriyorlar. Şurada incelemesi var :

https://teknoseyir.com/fiyatina-gore-rakipsiz-gamesir-t4-pro-gamepad-incelemesi

Ben cep telefonu veya tablette oyun oynamadığım için uyumlu gamepad hiç aramadım. Elimde XBOX One ve Steam Controller var her ikisi de gayet düzgün çalışıyor. Günlük olarak XBOX 'ı kullanıyorum, çift gamepad gerektiren durum olmazsa Steam controller boşta duruyor.

Amerika'ya bir gittiğimde heves edip Steelseries Nimbus almıştım IOS ile de uyumlu olduğu için ama sanırım 2 yada 3 kere bile kullanmadım, çekmecede yatıyor. Yorumlar genel olarak olumluydu.

Elimdeki gamepad'lerin birlikte resimlerini de atayım boyutlarını karşılaştırmaya yardımı olabilir.

photo-2021-02-08-14-57-05.jpg

Pablo 'Definitive' Vader tarafından düzenlendi
tart beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, tart said:

1960 larda aya çıkan insanlık adam gibi evrensel bir joypad yapmayı başaramadı mı ?

PC için gamepad alınacaksa Xbox gamepad'den şaşmayın. Mümkünse Type-C girişi olan yeni nesillerden almak lazım. Hem pil ömrü daha uzun, hem gecikmesi daha düşük.

tart beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

- Xbox 360 gamepad var kablolu 2008-2010 gibi almıştım, hala taş gibi, yalnız d-pad çöp, platform/retro oyunlar yani d-pad kullanılan durumlar harici çok çok iyi, kablolu olduğu için titreşim çok güçlü ve tok, bazı oyunlarda kısmam gerekiyor. River Raid ve H.E.R.O. tarzı Atari 2600 oyunlarında analogdan oynamaya alıştım, çok daha iyi bile oluyor ama her ne kadar alışsam da Super Mario oynamak için hala yavaş kalıyor.

- DS4 V2 var (X-Input için DS4 Windows uygulama/sürücüsü ile kullanıyorum) sadece retro oyunlar için iyi d-pad dolayısıyla ama d-pad tuşları bağımsız olduğu için dairesel hareketler sorun oluyor.

- Çok eski turbo tuş programlanabilir Snopy kablolu gamepad var, PS1 gamepad benzeri ve d-pad efsane ama o da çok eski olduğu için membran sallantıda bu nedenle bazı yönlerde aktivasyon geç oluyor.

Sanırım en iyi çozum Xbox Series XS veya Sbox One S gamepad'i almak Najaz'ın da dediği gibi ama onlarında fiyatlarını şişirdiler. 🤷‍♂️

Peregrine tarafından düzenlendi
imlâ
tart beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorumlar için teşekkürler görünen o ki bu iş hala kanayan bir yara.

yine de karar veremedim Gamesir almazsam PS5 aldığımda onunkini pcde de kullanırım artık. Mobilde zaten bende oynamıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

https://www.youtube.com/watch?v=mJ7EeohZROo

Şurada retro oyuncu perspektifinden Xbox Series x/s gamepad'i değerlendirilmiş. Özetle adam daha önceden Xbox One S gamepad'ini beğeniyormuş ve yeni seri çok daha iyi olmuş diyor. Yorumlarda da SNES9x ile test ettim hiç hatalı tuş register etmedi diyen var. Sanırım Microsoft baya iyi iş çıkartmış. Fiyatları fahiş derecede süper kazık olmaktan çıkınca ileride düşünebilirim. Şimdi elimde yeterince iyi gamepad'ler var, onları da eskitmek lazım gelir...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
35 minutes ago, Peregrine said:

https://www.youtube.com/watch?v=mJ7EeohZROo

Şurada retro oyuncu perspektifinden Xbox Series x/s gamepad'i değerlendirilmiş. Özetle adam daha önceden Xbox One S gamepad'ini beğeniyormuş ve yeni seri çok daha iyi olmuş diyor. Yorumlarda da SNES9x ile test ettim hiç hatalı tuş register etmedi diyen var. Sanırım Microsoft baya iyi iş çıkartmış. Fiyatları fahiş derecede süper kazık olmaktan çıkınca ileride düşünebilirim. Şimdi elimde yeterince iyi gamepad'ler var, onları da eskitmek lazım gelir...

Fiyatları TL bazında nasıl düşecek çok emin olamıyorum, pek öyle bir ihtimal yok gibi görünüyor. Neyseki elimde ihtiyacımdan fazla gamepad mevcut. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok