argelfelhis

Member
 • Content count

  126
 • Joined

 • Last visited

About argelfelhis

 • Rank
  Tainted Soul
 • Birthday 07/30/1981

Profile Information

 • Cinsiyet
  Erkek
 • Yaşadığı yer
  Istanbul

Recent Profile Visitors

469 profile views
 1. Maalesef değişen bişey olmadı.
 2. Zaten bi ups almam gerekiyordu. Sadece alma tarihimi biraz öne çektim.
 3. Merhaba; Takip ettiyseniz gizemli bir bilg kapanma sorunu yaşıyorum. Arkadaşım benzer bir sorunu elektrik akımı dalgalandığı için yaşamış zamanında. Bunu bertaraf etmek birde malum İstanbul da durmadan kesildiği için Online bir UPS alayım diyorum. Kötü bir yatırım yapmak istemem ama neye göre alacağımı hiç bilmiyorum. Bu konuda tecrübeniz var ise paylaşır mısınız?
 4. Bi ara gaza geldik ama tıss etti söndü. Artık yaşlılar ekibi olduğumuz için refleksler bu tür oyunları kaldırmıyor. Bizim gibiler anca Ghost Recon oynar co op
 5. Bunlar çok güzel. Benim oğlan 7 yaşında. Şahsen tychoon türü oyunları çok seviyorum ama oğlan sever mi bi denemek laazım. Ben bikaç free oyun bulmaya çalışayım basit bakalım tepkiler nedir.
 6. Merhaba; Oğlum trenleri çok seviyor. Video izlemesindense biraz etkileşimle baba oğul eğleniriz diye düşünüyorum. Piyasada Train Sim World 2020 ve Train Simulator 2020 oyunları var bunları oynayan deneyimleyen tavsiyeleri olan var mı ?
 7. Yeni kuramadım çünkü mevcut windowsun serialini bulamadım. Onu hallettiğim zaman bide projemden biraz kafamı kaldırdığım zaman full baştan kuracağım.
 8. Bende oyun oynamak için ne zaman pc alsam (Abimle ortak aldıklarım değil) hep amd aldım. Ekran kartı ilk kez amd alıyorum. Notebooklarım da intel ve nvidia ydı. Aynı konfigrasyonu başka arkadaşım aldı sıkıntı olmadı. Ben ama biraz kısmetsizim bu konuda. Benim bikaç sorum var furmark ta testte hep artam bir ısı ve fan devri var. 11. dakkada bu değerleri aldım normal midir? Yoksa saçmalayan bişey mi var. 20 dk çalıştırdım kapanma filan olmadı.
 9. haklısınız arkadaşlar bişey kaybetmem sanırım. Zaten işlerim için başka bilgisayar kullanıyorum çok sıkıntı olmaz.
 10. Anladım normalde oyunlarda bu değerlere yaklaşmıyor bile. Bide ekran kartını yakmaktan da korkuyorum Bu arada ram testi de yaptım onda da bir sorun yok.
 11. Furmark da 17 dakka filan çalıştı max 83 derece gördü ve kapanmadı. Fan %104 lere çıktı.Ne kadar beklemem gerekiyor bu ölçümü doğru yapmak için ne gerekir?
 12. Sıfırdan kurmadım gittiğimde arkadaş sıfırlamıştı. Furmarkt ı da deniycem. Eğer patlatabileceğim bi case bulursam süper olacak.
 13. Merhaba arkadaşlar; Tek 8 gb lık ramle takılmaya devam ediyorum ama hala ara ara sorun devam ediyor. Ramle tüm kombinasyonları denedim 2 ram ve 2 slot tek yada çift ramle. Hala bazı oyunların sisteme garezi var. 2 ram varken (bu arada ram frekansları düşükte) tüm oyunlarda gidebiliyor. Tek ram varken de Nba 2k20 ve GTA 5 kesin , bazen de project Cars 2 de gidiyor. Gitme şekjli yukarda videoda paylaştığım gibi monitörüm karanlığa gömülüyor. Sistem tepki almıyor ama donanımlar çalışıyor. Restart ediyorum. Isılarda da eğer afterburner doğru gösteriyorsa ne işlemci ne ramde 80 derece bile görmüyorum. Ekran kartı kullanımı da 99 100 lerde ama bildiğim kadarı ile normal. Şimdi 2 ram sıkıntısı ve ekran kartını zorlayan oyunlar olunca acaba power suply mı demeye başladım (sizde hep bunun üzerinde durdunuz) ama full kapanmadığı için buna da emin olamıyorum. 600 lük hayli hayli yetiyor olması laazım ama abudik bir arızası da olabilir. Sadece denemek için de 1000 tl masraf edip aynı sonucu alırsam bunalıma girerim. Benim düşüncem yazılımcı da olduğum için her zaman sistemin patladığı bir case bulup üzerinden ilerlemek. Sisteme zarar vermeden bunu deneyebileceğim bir yöntem bana önerirseniz çok sevinirim. Yada bu tip gizemli sorunları çözebilen bir kurum kuruluş varsa oraya bile gitmeye razı geldim.
 14. Benim kız görmesin baba bunu al diye yerlere yatar.
 15. Oyun hep human VS Alien konseptiydi. Bu karma konsept benim hoşuma gitmedi.