AMD Radeon RX Vega ve Dandirik RX 500 Serisi :P (2017-2018)
1 1

Bu konuda 656 mesaj var

21 saat önce, Whooosh said:

Nvidia ölse o fiyattan kart satmaz. Adamlar senelerdir ekran kartı fiyatlarını yukara çekebilmek için ilmek ilmek piyasayı işlediler, Amd 3 tane ekran kartı satacak diye bunca senelik stratejiyi bozmazlar. 1660ti'ın fiyatı gayet yerinde bugüne göre.

Tabi satmaz. Nvidia son 2 yıldır hayvan gibi karlar açıklıyor. Sırf oyun tarafı sayesinde bunu yapıyor. Çünkü kartlarını müthiş kar marjı ile satıyor.

Benim anlatmaya çalıştığım, iki firma arasındaki maliyet farkının 2 katın üzerine çıkmış olması. Nvidia neredeyse aynı performans sunan kartını rakibinin kartından yarı yarıya daha düşük maliyetle rafa koyuyor. Tu116 denen gerçek anlamda Turing mimarisi olmayan küçük boy gpu ile Amd'nin Vega 56'sına yaklaşıyor. Fiyatı rakiplerine göre uygun olsa da yapısına göre oldukça yüksek bence. Bu kartı 250 dolar altına alıyor olmalıydık. Tabi ortada bir rekabet olmayınca, bu fiyatlar bile normal gelmeye başlıyor.

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yeri burası değil biliyorum fakat başka bir yer bulamadığım için buraya yazdım, Vega56'de Cryengine 5.5 üzerinde yapılan bir çalışmayla Raytrace gerçek zamanlı çalıştırılmış, AMD'nin bu tip gelişmeleri desteklemesi işine yarar diye düşünüyorum, hatta nvidia bile kendi mimarisinde düzenlemeye gidip bu konuya el atabilir belki RT çekirdeklerinin boyutu düşer işlem kapasitesi artırılır kimbilir? sonuçta HW olmadan bu kalite alınabiliyorsa varolan fiziksel kapasiteyi kullandırıp daha yüksek performansa çıkabilen kartlar görebiliriz sanki.:icon_think:

mehmetclk tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok