AMD Radeon RX Vega ve Dandirik RX 500 Serisi :P (2017-2018)
1 1

Bu konuda 656 mesaj var

@mehmetclk İyi de onu kim alıcak ki hocam? Bir rx 480 sahibi olarak, bu karta tutunmamın tek sebebi freesync monitörüm olması. En kötü gtx960'ı olan insan da gidip bunu almaz. Zaten sıfır alacak adam, gider en kötü gtx 1070 alır. Yani çok zor satılması (bence).

İyi yollu vega56 falan bulsam çakıcam hemen bir tane de ama o da yok. Freesync olmasa çoktan gtx1080 alırdım ben şimdiye. :) 

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, wazzap said:

@mehmetclk İyi de onu kim alıcak ki hocam? Bir rx 480 sahibi olarak, bu karta tutunmamın tek sebebi freesync monitörüm olması. En kötü gtx960'ı olan insan da gidip bunu almaz. Zaten sıfır alacak adam, gider en kötü gtx 1070 alır. Yani çok zor satılması (bence).

İyi yollu vega56 falan bulsam çakıcam hemen bir tane de ama o da yok. Freesync olmasa çoktan gtx1080 alırdım ben şimdiye. :) 

Ben de Nitro+  RX470 var hocam , bu RX580 i alasım geldi ama RX470 i kaça satarım acaba ? Haftada 5-6 saat oyun için kullanıyorum sadece mis gibi kart.  Battlefield 1 genel takıldığım oyun performans farkı aman aman olmuyorsa uğraşmaya değmez . Benim de Freesync monitör nvidia aşkımı engelliyor (ama cebimi de koruyor :) )

TatanQa tarafından düzenlendi
ek bilgi2.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
43 minutes ago, TatanQa said:

Ben de Nitro+  RX470 var hocam , bu RX580 i alasım geldi ama RX470 i kaça satarım acaba ? Haftada 5-6 saat oyun için kullanıyorum sadece mis gibi kart.  Battlefield 1 genel takıldığım oyun performans farkı aman aman olmuyorsa uğraşmaya değmez . Benim de Freesync monitör nvidia aşkımı engelliyor (ama cebimi de koruyor :) )

Bence al geç hocam fiyatı uygun geldiyse.. 

PS https://gpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-RX-580-vs-AMD-RX-470/3923vs3640

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@TatanQahocam siz yine hissedilir bir değişim deneyimlersiniz ama bendeki rx 480 ile arasındaki fark çocuk oyuncağı gibi. Zaten satmaya kalksam bu fiyatı görenler benim karta 800tl bile vermez. :)

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@TatanQa Yolladığım karşılaştırmada BF de fark %50 yalnız :) 

Öte yandan o kart yanmadan sat kurtul garanti altına girmiş olursun 2 yıl daha derim :)

Narcissus tarafından düzenlendi
TatanQa and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

epey araştırdım interneti kaynakları .  stok rx470 ile rx580 arasında aman aman fark yok.  üstelik bendeki kendinden oc lu yani 3-4fps daha yukarıdır ortalama bu tablodaki verilere göre. demem o ki çok değmiyor diye düşünüyorum .  gtx1070 olsa heyecan yaratırdı tabii :)

2aMWr2.png

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, sgi said:

Bunu diğer başlıkta paylaşalım. 

Vega ile ilgili olarak da şu haberi verelim:

https://wccftech.com/amd-radeon-instinct-mi60-first-7nm-vega-20-gpu-official/

Dünyanın ilk 7nm gpusu olması bakımından önemli. Aynı zamanda dp birimlerinin sayısı da artmış. 1/2 oranında sanırım. Gpu boyutu 332mm kadar. Haziran ayında gösterilen, fotoğraflardan 290mm kadar ölçülmüştü. Belki revize edilmiştir.

Bir diğer önemli nokta ise, bu gpunun oyuncu kartlarına gelmeyeceği iddiası. Gerçi çok da önemli mi, bilemedim.

mamad tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Vega 64'ü 399$'a indirmek ne kopartırsam kar mantığı ile yapılmış bir hamle, Bugün duyurulan RX590'ında 180$ 'a (kutu içinde oyun hediyeleriyle hemde) alt segmentte yılbaşına kadar yapabildiğini yapmak istemişler. Şuan AMD'yi zora sokacak hamle 2050/2060 hamlesi olurdu herhalde, Nvidia bu kartları ne zaman çıkaracak acaba?

https://www.donanimhaber.com/AMD-Radeon-RX-590-duyuruldu-iste-ozellikleri-ve-fiyati--105042

Haber eksik yazılmış, Kaynağı okumadan haberi aktardık, 180$'lık oyun hediyesi ifadesi varmış Kartın fiyatı belli değil.:icon_mad:

d85665385d5ae765720d93b744a7ea5d.jpg

mehmetclk tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

"AMD Radeon RX 590 Pricing, Availability and $180 US Game Bundle

The graphics card will be available on 15th November for a price of $279 US. This puts the 8 GB RX 590 at $50 US higher than the Radeon RX 580 which is interesting by itself. Then again, custom models may end up being closer to the RX 580 models but we will keep you notified. As for other details, AMD will be offering a special promotion with the Radeon RX 590 graphics cards in the form of the ‘Blockbuster Launch Bundle’ which will grant buyers access to three titles for free.

These would include Devil May Cry, The Division 2 and Resident Evil 2. All of these games are $60 US each and offer spectacular value to the graphics card. The bundle will be available through selected eTailers and hold a value of $180 US. "

https://wccftech.com/amd-radeon-rx-590-polaris-30-specs-price-performance-leak/

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

590 incelemeleri gelmiş. Beklendiği gibi 1060 ve 580'den %10-12 kadar hızlı. Tabi referans tasarım diye bir şey yok. O yüzden referans tasarımlarla karşılaştırmak da pek sağlıklı değil ama 580'in de referans tasarımı yoktu zaten. Esas bomba ise güç tüketimi. Tpu'ya baktım, 2080'i geçiyor güç tüketiminde. Yeni nesil kartlar içinde en verimsiz gpuyu yapmayı başarmış Amd. Kendilerini tebrik ediyoruz.

F/p olarak da pek bir şey vaad etmiyor aslında ama oyun kampanyası varmış. Onun için mantıklı duruyor. Ha ben bu zamanda bu böyle kart alınır mı, bilemedim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hepsini anladım da 12nm üretim tekniği ile aynı gpuyu nasıl oluyor da aynı boyutta yapmayı başarıyorlar?

https://www.techpowerup.com/reviews/XFX/Radeon_RX_590_Fatboy/5.html

Sanırım Amd elinde kalan polaris'lere yeni bios yükleyip 590 diye satmaya devam ediyor. Yoksa bu güç tüketimi, bu verimsizlik, bu gpu boyutu, aynı tip bellek başka türlü açıklanacak gibi değil.:|

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok