AMD Radeon RX Vega ve Dandirik RX 500 Serisi :P (2017-2018)
1 1

Bu konuda 656 mesaj var

Valla AMD bu belli olmaz. İşlemcide watt olayını çözdüler de ekran kartları hala meçhul. :) Gerçi ben Rx480'de sıkıntı yok ama olsun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

7nm Vega'nın instinct modeli için eskisinden %35 daha yüksek performans sunuyor denmiş.

A2D660B0-1889-4798-AA17-72BC91E2F960-2.j

Hadi bunun doğru olduğunu kabul edelim. Biraz da üzerine biz ekleyelim. %40-45 daha hızlı oyun performansı sunacak olsun. O zaman 1080ti'ı %5-10 geçmiş olur. Full gp102 ile yine kafakafaya kalır. 2 yıl sonra 7nm ile gelen rekabet deriz.:1pof:

https://wccftech.com/amd-demos-worlds-first-7nm-gpu/

Vega Nano da gelmiş ama Vega 56 Nano şeklinde tanıtılmış. Özetle kırpılmışın nanosu. Fury'nin Nanosu doğrudan full gpu ile gelmişti. Gpu hızı düşüktü. Bunda da gpu hızının düşmüş olması muhtemel. Ancak kart biraz uzamış. Eski nano'dan daha büyük. Zaten referans tasarım da yok. Amd'nin Vega tanıtımında gösterdiği ortada görünmüyor. Yalnızca Powercolor duyurmuş

https://wccftech.com/amd-officially-launches-rx-vega-56-nano-at-computex-2018-press-event/

Performansını tam olarak bilemesek de fiyatı fena değil:

https://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814131741

mamad tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@mamad AMD yine duyurmak için birşeyler çıkarmış, ya arkadaş bari 100k üretin millet kart alsın talebe göre bakar yeni bir 100-200k için üretim yaparsın. yukarıda verdiğin link'te ürün kalmamış görünüyor. hani heves edip alayım desen ilk birkaç günü birşekilde kaçırsan gene açıkta kalacaksın, insanın sinirlerini zıplattıracak işlere imza atmakta AMD'nin eline kimse su dökemez.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şuan iki firma da ipe un sermekte. Amd çok garip sorunlara imza atıyor da ona alıştık zaten. Nvidia ne halt etmeye 2 yılı aşkın süredir yeni serisini tanıtmıyor, ona anlam vermek güç. Yeniden isimlendirme bile olmadı. Ne bileyim 2080 de, 1080ti'ın biraz kırpılmışını koy, 2070 de 1080'nin biraz daha hızlısı olsun. Ona göre alt seviyeleri de yerleştir. Tepeye de Volta'lı Titan'ı koy, full gp102 (titan xp) de 2080ti olur. O şekilde devam et.  Yani fermi'nin ve kepler'in ikinci serisi gibi (gtx 500 ve gtx700). Ama yapmıyor. Hatta 12nm ile revize etse gpuları, daha fazlası da olur. Ama hiç girişmedi bu işlere.

Pascal şuana kadar yapılmış en iyi ekran kartı serisi oldu belki ama sonrası da daha önce olmamış şeylerin olduğu bir seri oldu. Amd tarafı için de benzer durum geçerli. Vega'da, şimdiye kadar görülmemiş bir geç kalma (15 ay) ve bu süre sonunda rakibinin gerisinde kalma şeklinde hayalkırıklığı, hem de her konuda geride kalma, üzerine de ortada kart bulunmaması gibi bir durum var.

Edit: Navi'nin ne zaman geleceği, nasıl olacağı da belli değil, ama ortada Vega da yok. Bu nasıl iştir yahu. Mining işi de dindi sözümona.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

AMD'den her hamleyi beklerim, mühendislik kısmındaki eksiklik yüzünden kullanımda farkedecek bir özellik hiç edebilirler, %5~10 fark olacak diye lanse ettikten sonra %20-25'le gelebilirler yada yine üretim sıkıntısı yüzünden şuanki tedarik sorunları devamda edebilir,şahsen AMD'den ucuz ve nispeten hızlı bir revizyon görmek isterim ve umarım bu noktada bi sıkıntı yaşatmazlar. bu saatten sonra revizyon GPU için sunum tarihinde hem yeterli kart üretmi olmaları lazım hemde referans değil custom çözümlerle giriş yapılması gerekiyor.

Hızlanmanın ne kadar olacağı konusu biraz teknik konu üzerine yazılacak çok şey var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni bir "Napak panpa? İnanak mı?" durumu:

a42be944b4bc52de4566371fbf5e11ea.jpg

Dh'de bir arkadaş şöyle yazmış: "Reddit'e düşen bir bilgiye göre AMD RX 590'ı da hazırlıyor olabilir. XFX ve HIS için üretim yapan bir OEM fabrikasında çalıştığını öyleyen birinin paylaştığı resimde RX 590 üretim takviminde görünüyor."

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çin pazarı çok ayrı bir pazar. Nvidia'nın da sadece Çin'e özel üretimleri var. Çok bizi bağlamaz bu haber ama yine de önemli tabi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 dakika önce, Whooosh said:

Çin pazarı çok ayrı bir pazar. Nvidia'nın da sadece Çin'e özel üretimleri var. Çok bizi bağlamaz bu haber ama yine de önemli tabi.

Orda satışı yapılacak denen ürünler zaman içinde dünyaya yayılıyor. O yüzden bizi de ilgilendiriyor. 580 alacak olan varsa, dikkat etmesinde fayda var. Zira bahsi geçen 2048 sp modeli, bildiğin 570. O da zaten 470'ti.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
45 minutes ago, mamad said:

Orda satışı yapılacak denen ürünler zaman içinde dünyaya yayılıyor. O yüzden bizi de ilgilendiriyor. 580 alacak olan varsa, dikkat etmesinde fayda var. Zira bahsi geçen 2048 sp modeli, bildiğin 570. O da zaten 470'ti.

Dünyaya yayılıyor diye bir şey yok. Çin'e özel ürünler olabiliyor misal 5gb 1060.

https://www.gamersnexus.net/news-pc/3183-nvidia-preps-third-gtx-1060-gpu-for-asia-market

Tıpkı 5gb 1060 gibi Çindeki internet kafeler için özel üretilmiş bir kart olabilir bu 580.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Zamanında Çin'e özel çıkan hd4750 ve hd4860'lar da Türkiye'ye kadar gelmişti. Hatta biri benim elime geçmişti. 460 se de öyle bir şey olmuştu sanırım. Gerçi onu isimden ayırt etmek biraz daha kolaydı galiba.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 hours ago, mehmetclk said:

@jackjoker Basit bir konu için arkadaşını öldürmüş ve cesedini yakarken enselenmiş. hakim sadece 9.5yıl vermiş öylemi, iyi hal indirimi alması için ne gerekiyor merak ediyorum.

Hakimi nVidia satın almış. Hakimin evinde bolca nVidia mining GPUsu ve ayakkabı kutuları içinde yüklü miktarda nVidia tarafından rüşvet olarak verildiği tahmin edilen dolarlar ele geçirilmiş.

rammstein tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hakikaten çoook iyi fiyat 1219TL nedir yahu,  :facepalm: eski zamanlardaki gibi oyuna vaktim olsa dk beklemez alırdım, artık 70-90W aralığındaki hafif kartları tercih ediyorum, rx580 bana göre değil malesef.:2no:

@wazzap 3dcenter 'daki testler ortalama %10.7 ila %16 arasında diyor, bu haliyle kolay ve ucuza üretilebiliyorsa bence yinede bir nevi başarı sayılabilir, firma güçlü mali tablolarla nefes alır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok