SSD-z beta
2 2

Bu konuda 30 mesaj var

Merhabalar,

Yedek forumdaki ilk yazım bu oluyor, CPU-z GPUz vs derken en sonunda SSD'ler içinde bir yazılım türetilmiş, aslında iyide olmuş bence, donanım muhabbetlerine yeni bir araç peydah oldu, henüz beta aşamasında ve geliştiriliyor, Tıpkı GPU-z gibi Techpowerup üzerinden erişiliyor, Zaten haberi okuduğum yerdede techpowerup'ın forumuna yönlendiriliyor. Neyse umarım beğenirsiniz.

Kaynak: http://www.techpowerup.com/forums/threads/ssd-z-information-tool-for-solid-state-drives-and-other-disk-devices.210209/ 

SSD-z Güncellenmiş yenilenmiş, :P   yeni sürümde daha doğru okuma yapılıyor gibi görünüyor, bu sürümde önceki sürüme göre daha ssd kontrolcüsü 1 derece daha yüksek ısı ölçümü yaptı, benchmark kısmında da bir değişiklik yapılmış.

Download = http://aezay.dk/aezay/ssdz/SSD-Z_15.07.11wip.rar

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Eh madem yeni yazılımımız oldu kullanan herkes bir ekran görüntüsü koysun bakalım kim daha çok öldürmüş diski görelim,  2.5 senelik 256GB Samsung 830 Pro  11.8TB yazmışım sürekli %80 i dolu şekilde canavar gibi çalışıyor.

MKAtW.jpg

UgeOw.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Taş taş..

nvzga9.png

SSD ölene kadar kullanacağım. Bakalım ne kadar dayanacak?

Şimdilik iyi gidiyor. Zaten eskisi kadar çok kullanamıyorum bilgisayarı.

2wqvry8.png

Yeni SSD'yi de ekleyelim;

jph82a.png

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Whooosh

Senin sandik sanırım 20TB resmi ömrü olan model, bunca yıl çalıştırıp ancak 10TB'a gelebildiğine göre kafadan 2 yılı daha var demektir. aslında gündelik işlerimde sistemdeki SSD'yi zorlayabilmek için özellikle zaman ayırmak lazım. bende EVO'yu 5-6 imaj'dan sistem yüklemesi yüklemesi sonrası yukardaki duruma getirdim. yoksa 100GB yüklemeyi geçemezdim. aynı şekilde şirket notebook'umdaki 120gb'lık 840EVO'da onca yüklemeden sonra daha 2TB'a ancak yaklaştı. bunun çokça örneklemesini herkes denediğinde kendi sisteminde'de görebilir.

Samsung'un son çıkan 950PRO M.2  256gb/512gb'lık modelinin TR fiyatını merkala bekliyorum, bir arkadaşın sistemindeki 4x120gb RAID-0 kingston'u çözüp bunun çiftiyle değiştirme planımız var. :icon_dance:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Eh madem yeni yazılımımız oldu kullanan herkes bir ekran görüntüsü koysun bakalım kim daha çok öldürmüş diski görelim,  2.5 senelik 256GB Samsung 830 Pro  11.8TB yazmışım sürekli %80 i dolu şekilde canavar gibi çalışıyor.

MKAtW.jpg

UgeOw.jpg

6 ayda 3TB civarı data yazmışım wear levelling count 93 den 92 ye düşmüş 4 yıllık ssd için güzel rakamlar.

lF9wL.jpgNcOM2.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Whooosh

Senin sandik sanırım 20TB resmi ömrü olan model, bunca yıl çalıştırıp ancak 10TB'a gelebildiğine göre kafadan 2 yılı daha var demektir.

10TB değil 12.6TB :F

Sandiksin resmi ömrünü bilmiyorum ama bu SSD'den sonra aldığım 2 tane mekanik diskim çoktan bozuldu.

Birde bu TB konusunda aklımı kurcalayan bir durum var. 60GB SSD ile 1TB SSD'nin 10TB yazması arasında fark olması lazım. Çok kaba bir hesapla 10TB veriyi 1TB ssd'ye yazdırdığınızda her hücreye minimum 10 defa yeniden veri yazılırken, 10TB veriyi 60gb ssd'ye yazdırdığınızda her hücre minimum 167 defa silinip yeniden yazılıyor.

Tabi hangi bölümlerin tekrar tekrar yazıldığını bilmiyoruz ama 60GB ssd'ye 10TB yazılması ile 128gb ssd'ye 10TB yazılması aynı şey olamaz, 60gb'lık ssd 128gb olana oranla 2 kata kadar daha fazla yıpranmış olabilir.

Benim sandik daha tık demedi ve hiç farklı birşeymiş gibi kullanmadım. Dosya yazmayayım, kopyalamayayım, defrag yapmayayım falan diye kasmadım, anlayacağınız bindim üstüne vurdum kırbacı. Bozulmasa da birgün sistemden atılacak, çünkü 60gb (formatlanınca 55.8gb) pek bir işe yaramıyor gibi, oyun SSD'si yapayım dedim 1 oyundan fazla atamıyorum içine, bazı oyunların birini bile içine atamıyorum, sığmıyor. Yazılım falan kurayım temp yapayım desen, sistemde zaten 250Gb 850 Evo var, o ne işe yarayacak?

Son 3 aydır doğru düzgün bilgisayara elimi sürmedim zaten, eskisi gibi kullansam o sandiks 15TB'ı geçerdi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok