Yöresel Ürün, Organik Gıda ve Sonradan Gurmeler...
0

Bu konuda 74 mesaj var

"En Son Aldıklarınız" başlığımızda ortaya çıkan ithiyaç üzerine böyle bir konu açıyorum.

Doğal beslenebilmemiz için, sağlıklı gıda alışverişlerimizi paylaşmak adına faydalı olacağını umuyorum.

Fıstık aldım.

http://fistikciramazan.com/

Tavsiye ederim.. 

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@CandleGarden

Ben o linkten sipariş vermediğim için karşılaştırma yapamayacağım. Kendi verdiğim linkten toplamda 15 kutu sipariş verdim ve hepsinde aynı kaliteyi satın alabildiğim için değiştirmek istemiyorum 5 TL fark yüzünden.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@CandleGarden

Sizin verdiğiniz linkte de Siirt Fıstığı var. Eğer Fıstıkçı Ramazan'dan aldığım kalitede bir antep fıstığı bulursam onun da abonesi olurum. Varsa öyle bir önerisi olan değerlendirmek isterim.

@@Erwin

Haftada bir akşam viski keyfi yapıp bir avuç fıstığı da tüketmekten çok bir zarar gelmez sanırım.  :icon_starvin:

CandleGarden beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Haftada bir mi? Haftada 3-4 diyelim biz ona  :baba:

Haftada iki kere bile sıra gelmiyor viski içmeye çoğu zaman. Zaten hafta sonu maça gideceksem onun önünde rakı var. Gitmeyeceksem Cumartesi akşamı %90 rakı var. Pazar maç olursa Cumartesi + Pazar peş peşe rakı ihtimali de var. Eh arada bunun birası var, kokteyli var derken haftada 3-4 gün viski içmiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben yanlış anlamışım, öncelik rakı da olduğu için haftada birmiş  :zuh:  Ben dizi izlerken genelde duble viski, çerez veya meyve tercih ediyorum. Neyse konuyu çok saptırdım, sorry  :icon_redface:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@, o konu maalesef bizi yasal açıdan zor duruma sokar. Ben de girmek isterdim lakin olmaz o iş. Bu tip konular forumda ikinci katman olarak açılıp oraya üye alımı son derece katı kurallara bağlı olacak şekilde açılabilir ama zor işler. Yukarıdaki mevcut mesajlar bile problem aslında.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Olimpos'tan organik olarak özel üretilen 2 kilo Keçiboynuzu Pekmezi ve yarım kilo da Nar Ekşisi sipariş ettim. Pekmezi geçen yıl da almıştım ve çok beğenmiştim. Bu yılki hasadı ve üretimi yapsın diye zor bekledim.  :icon_starvin:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Fıstıkçı için yukarıdaki mesajımda link vermiştim.

Pekmez ve nar ekşisini yakın bir arkadaşımın önerisiyle buldum. Web sitesi ..vb yok. Üretim kapasitesi de ne kadar emin değilim. Ancak 600 GR kavanozdaki Keçiboynuzu Pekmezi için 75 TL vermeyi isterseniz sipariş alabilme ihtimali var mı sorarım. Nar ekşisinin de 1 kilosu 110 TL, 250 gr en küçük şişesi. Ben siparişleri verdim üretim bekliyorum, öyle al raftan 6 ay önce üretilen pekmezi yada nar ekşisini git durumu yok.

Bir de denemek için www.hasanbey.com 'dan bir kaç sipariş verdim. Onlar geldiğinde görüşlerimi paylaşırım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sucuğu http://www.pastirmavesucuk.com/ 'dan aldım. İmamoğlu marka. Daha önce Kayseri'ye gittiğimde almıştım, memnun kalmıştım. Ev sucuğundan bahsediyorum tabii.

Fındık ezmesini de Turan Fındık'tan aldım. Katkısız, sadece fındık ve şeker var. Ağızda hiç kimyasal tadı kalmıyor diğerleri gibi. Sitesi falan var ama arayıp telefonla sipariş veriliyor, online sipariş yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sucukta İmamoğlu markasından şaşmayın, doğru bir alışveriş olmuş @@Zoma. Bir de Beğendik ürünü sucuklar güzeldir. Diğerlerini sallayın.

Keçiboynuzu pekmezini soğuk sıkım bulmaya çalışın arkadaşlar, normal keçiboynuzu pekmezi ile aralarında ciddi fark var. @, fiyatlar bana çok çok uçuk geldi. En son yöresel ürün satan bir yerden, direk üreticiden keçiboynuzu pekmezinin şişesini sanırım 15 TL gibi bir fiyattan almıştık tam hatırlamasam...Üreticisini araştırıp haber vereyim size. Tabii içerik analizi yapınca ne çıkar bilmiyorum ama tadının muhteşem olduğunu söylemem gerek.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@OnLyTNT

Bu sanayi tipi bir yada ticari bir üretim değil zaten. Köye taşınmayı tercih etmiş, hayatı organik yaşayan bir arkadaşın yaptığı özel bir üretim. Yöresel ürün satıyoruz diye standart ürünleri farklı bir kavanoza koyup satanlarla karşılaşma riski yüzünden o tip ürünlerden uzak duruyorum. Mutlaka forumda o fiyatla lezzetli bir ürün almak isteyen olacaktır, nasıl alınabilir paylaşmakta fayda var.

@@Zoma

Bir gazla aldığım 3 kilo sucuğu bitirebilirsek bunu bir deneyeceğim. Teşekkürler.

Aslında ben burada marketlerde satılmayan güzel gıda paylaşımları başlığı ışığı görüyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

"En Son Aldıklarınız" başlığımızda ortaya çıkan ithiyaç üzerine böyle bir konu açıyorum.

Doğal beslenebilmemiz için, sağlıklı gıda alışverişlerimizi paylaşmak adına faydalı olacağını umuyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok