Star Wars: The Last Jedi... Episode VIII
2 2

Bu konuda 224 mesaj var

10 hours ago, eldrun said:

..edit

Hayırdır ? Burada "olası" gomik star wars review videoları vardı... Yoksa izleyince beğenmeyip kaldırdın mı hocam.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 hours ago, Erwin said:

Obi-Wan "I have the higher ground" diyerek Anakin'in yapamayacagini iddia ettigi ziplayisi film basinda (video sonunda) kendi yapiyor. "Obi-Wan Dark Side ile gucunun zirvesindeki Anakin'i nasil yendi" sorusunun cevabi: Anakin atlayacaginda cgi bitmis. 

Bir de Sidious'la Jedi Master'lar var.   Ilk uc master'in patir patir gitmesinin ardindan berbat bir koreografi. Arada dubloru gordugumuz sahneleri filme koyarken "ileride special edition cakariz" diye dusunmedilerse gercekten amatorce.

Revenge of the Sith uclemenin en iyisiydi ve buyuk keyifle izledim zamaninda. Ama hatirliyorum elestirileri. Order 66'da patir patir dokulen jedi'lar mesela. Etrafindaki 5-10 klon ates ettigi icin olen Jedi yerine biraz daha devam ettir disari kamera hareketini, 200 klon gorelim; cgi mi bitti? Gotu acilan imparator, tek el hareketiyle biten Royal Guard'lar...

Onu begenen bunu begenmedi:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 13/01/2018 at 11:25 PM, epi said:

Obi-Wan "I have the higher ground" diyerek Anakin'in yapamayacagini iddia ettigi ziplayisi film basinda (video sonunda) kendi yapiyor. "Obi-Wan Dark Side ile gucunun zirvesindeki Anakin'i nasil yendi" sorusunun cevabi: Anakin atlayacaginda cgi bitmis. 

Bir de Sidious'la Jedi Master'lar var.   Ilk uc master'in patir patir gitmesinin ardindan berbat bir koreografi. Arada dubloru gordugumuz sahneleri filme koyarken "ileride special edition cakariz" diye dusunmedilerse gercekten amatorce.

Revenge of the Sith uclemenin en iyisiydi ve buyuk keyifle izledim zamaninda. Ama hatirliyorum elestirileri. Order 66'da patir patir dokulen jedi'lar mesela. Etrafindaki 5-10 klon ates ettigi icin olen Jedi yerine biraz daha devam ettir disari kamera hareketini, 200 klon gorelim; cgi mi bitti? Gotu acilan imparator, tek el hareketiyle biten Royal Guard'lar...

https://www.thoughtco.com/lightsaber-combat-seven-traditional-forms-2958067

Uzayda ses çıkaran film serisinin yaptığı tutarsızlıklara karşı kurtarıcı bir hamle :) 

Bazı teknikler sadece ışın kılıcı dövüşleri için, bazıları da blaster ateşinden kendini korumak için kullanılıyor. Çünkü teknik olarak farklı hareketler ve duruşlara sahipler. Sidious'la karşılaşan sahnedeki bazı Master seviyesindeki Jedi'ların o listede görünen, inferior tabir edilmiş  6. Formcular olma şansı yüksek. Aynı şekilde, sadece form 2 de ustalaşmış bir ışın kılıcı ustası, 4 kişiden ateş gelse bile bu blaster ateşlerini ortalama bir Form 3 veya 5 kullanıcısı kadar bile kendinden uzaklaştıramayabilir. 

Form 3 ve 5te ustalaşmış biri kafasına tek hamlede ışın kılıcı eklettirebilir. 

Her tekniğin bir açılış duruşu vardır. SW dışında da, Kılıç ustaları birbirlerini tartarken, kendine gelecek saldırıyı tahmin ederken bu ipucunu kullanırlar. Maul, bu açılış ve hareketleri analiz ederek öncelikle savunmada kalıyor. Qui-Gonn'un kullandığı formun çok enerji gerektirdiğini ve onu aradan çıkarmak için yorması gerektiğini biliyor. Obi-Wan, Ataru ve Shii-co arasında gidip geliyor ve enerjisini fazla kullanmıyor. Maul zaten onu sürekli dövüş dışına itip, Qui-Gonn'a yoğunlaşıyor. Yapısı gereği çok enerji gerektiren Ataru, Qui-Gonn'un sonu oluyor. Ataru ile devam eden Obi-Wan, Maul'u önce bu formla tek kılıca inidirip sonra defansif forma dönüyor. bu formda uzman olmadığından Maul üstünlük sağlıyor. Buna rağmen Obi-Wan gene Ataru'ya dönüp, Maul'u biçiyor.  

Prequel üçlemesinde, Anakin ve Obi-Wan'ın bu açılışı karşı tarafı şaşırtmak için bilerek yanlış kullandıklarını görüyoruz. Anakin, Dooku ile karşılaşmalarında 2 farklı form kullanıyor. Hatta ikincide hatırlarsınız, karanlıkta dövüşüyorlar ve Anakin'in ışın kılıcı hareketleri hep geniş defansif daireler şeklinde.

İkiden fazla form'da ustalaşmak, genelde ortalama insan ömrü göz önüne alındığında çok mümkün olmaz. Obi-Wan bu konuda çok büyük bir istisnadır. Qui-Gonn'dan öğrendiği Ataru, kendi öğrendiği Soresu ve ilk form olan shii-co konusunda master seviyesindedir. Grievous ve Dooku ile karşılaşmalarında öğrendiği diğer teknikleri de uyguladığını görüyoruz. Bu onu Jedi tarihindeki en yetkin ışın kılıcı ustalarından biri yapıyor.
http://starwars.wikia.com/wiki/Obi-Wan_Kenobi/Legends

allreadydead tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hatta Obi-Wan'ı özellikle gönderiyorlar Grievous'a karşı. Çünkü önüne geleni biçiyor. Obi Wan ise defansif formdaki ustalığı nedeniyle Grievous'u saniyeler içinde biçiyor.

2 bölümlük Clone Wars animasyonunda bunu daha net görüyoruz ama herkes izlemediği için bilmiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1. Bunlar filmde yok, kitaplarda var. Derdim filmleri elestirmek degil, filmdeki tutarsizliklarin/eksiklerin kitaplarla kapanmasinin The Last Jedi'a ozgu olmadigina ornek vermek. Zaten bu elestiriler de simdi "prequeller bile daha iyiydi" diyenlerin vaktiyle prequellere yaptigi elestiriler.

2. Obi-Wan filmin basinda (ustteki videoda) bir ziplayista ucuyor. Anakin'in yapamadigi atlayisin birkac katini yapiyor, ustelik ters yone hareket eden aracindan atlayarak. Adamin dovus tarzi buna aciklama degil.

Neyse yahu, bana ne. Linc edilsin yonetmen, kafasini tepside alsin fanlar :)

epi tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Star Wars temalı bir film olmuş işte. Filmde X-Wing var, Tie Fighter var, ışın kılıcı var. Star Wars bundan ibaret değil miydi zaten... Yersen :kayik:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Star Wars yuzeyde piuv piuv, derininde Jung'un archetype ve individuation tanimlamalari temelinde Campbell'in tanimladigi monomyth uzerine kurulu. Yuzeydeki ivir zivir elestirildiginde "alti ustu piuv piuv" kivaminda "it's a space opera" diyen bizzat evrenin yaraticisi. Monomyth'teki hero's journey tamamlanmadan, hikayenin ortasinda ivir kivir ayrintiyi elestirip (sanki aynisi ya da beteri eski filmlerde yokmus gibi) sonra da konuyu derinden ele aliyormus gibi gecinmeyelim, yemem.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hikaye bir yere gitmiyor ki. Sorun da orada zaten. Luke Skywalker'a tırto bir son. Rey'in nobody olması. Kylo Ren desen halen ergen. First Order'ın halen ne idüğü belli değil. Kim kime dum duma.

300-500 rebel kalmış zaten gemileri desen yok. Hayır yeni üçleme bu olacak da son filmde nereye çekecekler ki böyle bir sonu? Nerden tutsan elinde kalıyor.

Attack of the Clones ortaya büyük bir Galaksi Savaşı çıkardı. Gayet güzel bir konu bıraktı 3.filme. Empire Strikes Back'te sürülen Asiler vardı, Luke yarım Jedi olup elini kaybetmişti, güç bela kurtulmuşlardı, son filmin işleyebileceği bir konu kalmıştı. Bu filmin ise öyle bir sonu yok. Sondaki çocuğu gösterdin. Eee? Onu ilerletmen için yeni bir üçleme lazım. Öyle bir sonu ya serinin sonunda yaparsın yada başında yaparsın. Elle tutulur hiçbirşey kalmadı benim gözümde şu an.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 hours ago, epi said:

1. Bunlar filmde yok, kitaplarda var. Derdim filmleri elestirmek degil, filmdeki tutarsizliklarin/eksiklerin kitaplarla kapanmasinin The Last Jedi'a ozgu olmadigina ornek vermek. Zaten bu elestiriler de simdi "prequeller bile daha iyiydi" diyenlerin vaktiyle prequellere yaptigi elestiriler.

2. Obi-Wan filmin basinda (ustteki videoda) bir ziplayista ucuyor. Anakin'in yapamadigi atlayisin birkac katini yapiyor, ustelik ters yone hareket eden aracindan atlayarak. Adamin dovus tarzi buna aciklama degil.

Neyse yahu, bana ne. Linc edilsin yonetmen, kafasini tepside alsin fanlar :)

Benim cevabım senin yazdıklarından alıntı yapılarak yazıldı (stephen king moduna gireyim, kendilerini yazdılar :D ) ama alıntıdakilerin senin görüşlerini bire bir yansıtmadığını da daha önceki postlarından biliyoruz. o yüzden genele yazılmıştı ama bir tabanın üzerine oturması gerekiyordu, senden alıntı yaptım ;)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu videoları çeken kekoların siz insanları kandırmalarını gülerek izliyorum ya.. :lol:

Yok ilk başta Phantom Menace beğenilmiş ama sonradan kin kusmaya başlamışlar... kanıtlamak için de halk roportajlarından önce beğenenlerinkini sonra beğenmeyenlerinkini koymalar falan ... biz de dicez kii aaa gerçekten önce beğenmişler sonra beğenmedim demişler ne nankör bu izleyicilerrr yeeeaa..  :lol:

Bu tip videoları çekmeden önce de izlemeden önce de insan psikolojisini iyi anlamak lazım... İnsanlar beğendiği veya fena bulmadığı bir şeyi mi eleştirir yoksa beğendiği şeyi mi ... (burada bir parantez daha atalım çünkü halk "eleştri" ifadesini her zaman olumsuz olarak görür .. halbuki iyi de olabilir kötü de olabilir normalde nötr bi eylemdir eleştirmek.. neyse) bunun cevabı tabi ki de "beğenmediği bir şeyi " 

Mesela oyunların reviewlarında en ufak bir şey beğenilmedi mi gelsin 1 puanlar, nefret yorumları, tehditler bilmemne... en güncel örneği Battlefront 2 ...  Biri attı ortaya "OYUNDA PARA VERENLER  LEIA İLE SEX YAPIOMUŞŞŞ" OHAAA KAHROLSUN EA blah blah.. oyun aslında gayet bu zırlayan casual kitleye  hitap etmesine rağmen hepsinden 1 puanlar yağmur oldu yağdı it.n .ötüne soktular hurafe saçma sapanlıkları youtubelarda forumlarda abarta abarta saçmalayanlar kazmalar yüzünden...  

Çook sevilen oyunnların forumlarına gidin bakın.. 1-2 manyak hariç kimse WOAAAWWW I LOVE THIS GAME THANK YOUU diye bi başlık açmaz... Açılan başlıkların %90 ı ya oyun çıktıktan 1 hafta sonra THE GAME IS DYING yada THIS IS BULLSHIT şeklinde başlıklardır, eleştirdikleri şey de ya oyunda devamlı ölmeleridir yada oyun 2017 yılında FX5200 ile rezalet çalıştığı için programcılara saydırmaktır..  ama aslında evlerinde halen deli gibi oynarlar yada oynamaya çalışırlar.. 

Evet 1 IQ lu hayatlarına star wars ı bir din olarak kanalize eden garip fanlar var ve bu insanlara ne verirseniz verin onun zihninde oluşturduğu hayale ulaşamıcak olduğundan her şekilde ağlayacaktır.. Tabi bunun tersi de var iyi filmden anlamadığı için verilen her şeyi cup diye midesine indiricek fanlar... Ama demin de dediğim gibi bunlardan birinin sesini duyacak olursanız bu duyduğunuz ses ağlaklarınki olacaktır.. 

He tek bir noktada videonun hakkını vermek lazım sonunda söylediği şey mantalitesine rağmen(beyler beğenmesenizde beğenmiş gibi yapın yoksa disney bi daha star wars çıkarmazz heaaa) çok doğru... bu zırlaklıklarıyla yine izleyiciler ve fanlar kendileri kaybediyorlar.. 

Aslında düzgün bi istatistik veya anket tarzı bir şey yapılsa "güzel" olan bir ticari yapıtın beğenenlerinin daha fazla olduğu görülebilir.. ama bir şekilde push edilmedikleri sürece beğenenler  beğendikleri için her yerde bunu ilan etmiceklerdir bu kadar basit..  

Amazon, hepsiburada hatta yemeksepeti gibi şirketler yorum ve puanlama sistemlerini bu nedenle değiştirmek zorunda kaldılar..  Ürünü alan kişilerin görüşlerini yazmaları için devamlı bildirim ve mail yolluyorlar ... neden çünkü memnun olan adam ürünü alıp kullanıyor keyfine bakıyor gidip de oraya 10 numara beş yıldız yazmak için bir nedeni yok... ama en ufak bir hatasından muzdarip olan müşteriler  bir hışımla siteyi açıp anasından başlayıp ebesinden çıkan yorumlar yazıp yetkilileri göreve çağırıyorlar... bu nedenle de puanlar ve yorumlar hep negatife yakınsıyordu.. 

Neyse bütün bunlardan sonra filmle ilgili son bir şey yazmama gerekirse .. gerçekten de filmin  beğenilecek bir tarafı olmamasına rağmen yedirilen paralarla şişirildiği bomboş bir yapıt olduğunu anlamamak için kör olmak lazım... yok işte çocuklar evlerinde bilgisayarlarında neler görüyor da o yüzden beğenmiyorlarmışmış... yahu abi amma süründünüz :lol: sanki artık hiç bir oyun film kitap beğenilmiyorda star wars da buna kurban gitti... berbat bir senaryo, aptalca kararlar ve karakterlerle sagayı sik.p attınızi işte ki yanlış anlaşılmasın çünkü biliyorum ki aynı yerden vurmak dışında bir şey yok elinizde... luke u da han soloyu da öldürdüler gençliğimi aldılar ühühü falan demiyorum, neden diim ki yani ölürse ölsünler abi sonsuza kadar mı yaşıcak adamlar..  film boş abi bomboş.. daha da fazla bir şey yazmaya gerek yok.. :icon_bye:

Narcissus tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Soz ettigin negativity bias'in cok daha otesinde bir yerde Star Wars "fanlari". "Worst movie ever", "boo Wendy boo"...

"Ben izledim, begenmedim" dersin eyvallah, diyecek bir sey olmaz. "Eski filmler gibi degildi, Lightsaber'in nasil calistigini anlatmadilar" dersin, haliyle aksi ispat edilebilir ve sacma bir iddia oldugu icin bi duvar cevap yazilir. "Dogru ya, eski filmler de oyleydi" demek yerine "ha ha, sizi kandiriyorlar" dersen bu filmle degil, tamamen senle ilgili bir durumdur.

Daha once dedigim gibi, Lucas bi kosede guluyordur simdi :)

epi tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 12.01.2018 at 10:58, Narcissus said:

Hayırdır ? Burada "olası" gomik star wars review videoları vardı... Yoksa izleyince beğenmeyip kaldırdın mı hocam.. 

Ya ben zaten izlediydim onları da. 1,5 saatlik review videolarını burada hangi deli baştan sona  izler ya diye düşünüp editledim. :lol: zamanında izlerken baya eğlenmiştim ben. adamın konuşma tarzı çok itici olduğu için sevmeyen çok tabi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 15.01.2018 at 17:52, Erwin said:

300-500 rebel kalmış zaten gemileri desen yok. Hayır yeni üçleme bu olacak da son filmde nereye çekecekler ki böyle bir sonu? Nerden tutsan elinde kalıyor.

Zaten mesela filmlerde serüvenin olayı karakterlerin değişip gelişmesi, hikayenin ileriye gitmesidir. The Jast Jedi'da bu yok.

Rey - eğitim almak ve jedi olmak için Luke'un yanına gitti. Eğitim alamadı çünkü zaten Mary Sue. Luke'u etkiledi, baktı ondan yardım alamayacak jedi kitaplarını falcon'un içine sakladı geri döndü. Güç zaten içinde, kendi kendine öğrenecek. 

Finn - Poe'nun planını uygulamaya çalıştılar, beceremediler. Süreç sırasında değişim ve gelişim yaşamadılar filmin başına ve sonuna bakınca karakter açıdan ep7'deki hali ile aynı.

Poe  - Filmin başında hothead'di. Filmin ortasında ise isyana kalkıştı ama beyhudeymiş. Karakterde bir değişiklik ve gelişim yine yok. (Rey'in altmetni 10 yaş civarı çocuklar için kusursuz kahraman ve yeteneğiniz varsa başarırsınız rol modeli iken, Poe'nun altmetni üstlerinize ve otoriteye karşı çıkmayın, size söylemiyorlarsa bile bir bildikleri vardır, boşuna isyan etmeyin.)

Kylo Ren - eskinin canı cehenneme, first order da rebel'de boş iş, yeni şeyler kurmalıyız diyor, aha film değişecek diyoruz fakat değişmiyor. Snoke'u öldürüp first order'ın başına kendi geçiyor, rebel'leri patlatmaya gidiyor. Ne değişti, hiçbir şey. ana iyi-kötü karakterler yani rey-kylo ren arasında, snoke-luke/leia gibi karakterler bir rapma görevi gördüler. 

Filmin başında rebel'ler first order'dan kaçıyor, filmin sonuna bakıyorsuz değişen bir şey yok. Rebel'ler first order'dan yine kaçıyor. Bu süreç içerisinde hangi karakter ne öğreniyor, nasıl gelişiyor desek o da yok. Film olduğu yerde daire çiziyor. ep5'te mesela filmin başında da sonunda da kaçıyorlar fakat bütün karakterlerde inanılmaz değişimlerden geçiyorlar. ep8'de bir değişim yok çünkü karakterler tek boyutlu düşünülmüşler, kompleks değiller, derinlikleri yok, karikatürize haldeler. Kötü karakterler de aynı şekilde. Bir kötü karakter sterotipin dışına çıktığı zaman derinlik kazanır. Mesela General Hux bir nazi karikatürü. Inglorius Basterds filminde Christoph Waltz'ın oynadığı nazi generali de bir nazi fakat sterotipin çok dışında. (Bir ailenin evine girip saklanan yahudileri sorup pipo içtiği sahne efsaneydi.) Kylo Ren biraz kompeks gibi ama tam da değil, düşünce güzel fakat uygulamada sıçmışlar.

Prequel'lerde General Grievous dışında böyle sterotipik kötü karakterler yok. Grievous'un koyulmasının amacı, Anakin'in çalkantılı ve arkadaşa muhtaç olduğu anda Obi-Wan'ı ondan uzak tutmak. Anakin'in karanlık tarafa gittiği yolculukta yanında sadece Palpatine kalıyor. Obi-Wan ile iş işten geçtiken sonra artık düşman oldukları zaman karşılaşabiliyor ancak. Düşünce güzel fakat uygulamada Grievous saçmalığını izlemek zorunda kaldık.

Bence prequel seride 3 filmde de Count Dooku olmalıydı. Mesela; ep1'de Dooku jedi konseyinde olmalıydı fakat Darth Maul Qui-Gon'u öldürünce jedi düzenini terketmeliydi. ep2'de benzer şekilde ayrılıkçılara katılmış halde görebilirdik. Zaten Dooku jedi düzenini politik nedenlerden dolayı terkettiği için karanlık tarafa geçtiğine inanmakta zorlanıyorlar ep2'de ilk başlarda. ep1'e bu ek yapılsa daha derinlik kazanılırdı. 3.filmde ise Grievous çıkartılıp Dooku oldukça genişletilebilirdi. 

On 15.01.2018 at 09:00, epi said:

prequel ve sequel birbirlerinden çok farklı bu konuda. Prequel'de filmler kendi içlerinde kopuk ve boş değil, olaylar (direktör kısmında sıkıntı olsada) zaten anlaşılıyor fakat kitapları okuduğun zaman daha fazla detay öğreniyorsun. sequel'de ise olaylar kasıtlı olarak anlaşılmıyor eksik ve boş bırakılıyor ki bilgileri öğrenmek ve filmi düzgünce kavramak için kitapları, oyunları ıvır zıvırları oynamak zorunda kal. Neredeyse "merchandise-driven" kategorisine girecek yani. Bir şey tek başına ayakta durabiliyor ve diğer şeyler ile genişleyebiliyorsa daha kaliteli olur. Bunun illa başka formatlar olmasına gerek yok, aslıda film çok kaliteliyse önceki filmleri izlemene bile gerek kalmaz, tek başına ayakta durabilir. Mesela Terminator 2 filmi, ilk filmi izlemeden tek başına bile ortada boşluk bırakmayan bir senaryoya sahip olduğu için bu kadar iyi. Aliens da tek başına ayakta durabiliyor.

İlginç bir şekilde ep5 aslında ep4'ü izlemeden izlenildiği zaman eksiklik yaratmaz. Yeterli bilgiler ep5'in içinde var. Luke'un buzların içinde lightsaber'ı kendine çektiğini görüyoruz, bir kere de kullandığını görüyoruz. (benzer şekilde obi-wan'ın mind trick yapıp lightsaber ile kol kesmesi gibi) yani 4.filmde bize force ve lightsaber ile ilgili verilen ortalama bilgi 5.filmin başında tekrardan veriliyor. Force'un ne olduğuna dair 4.filmde obi-wan'ın konuşmasının çok daha genişletilmiş versiyonunu ise yoda veriyor. 5.film tek başına ayakta kalabiliyor. Sadece tam sonuçlanmadan bitiyor 6.filmi izlemek gerekiyor. 

eldrun tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Empire’da karakterlerin basarisizliktan sonra degistiklerini, bu filmde karakterlerin basarisizliktan sonra bir degisim gecirmediklerini nereden anladiniz?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çünkü Rey'de başarısızlık diye bir şey yok, başarısızlıktan ders alma diye bir kavram da haliyle olmuyor. Poe ise başarısızlık sonucu adama ceza-ödül karışık sunuluyor ve bütün karakterler filmin başında nasıl davranıyorlarsa sonunda da öyle davranıyorlar.  

ep5'te filmin başında ki han solo - leia ilişkisi ile filmin sonunda olan baya farklı. luke da zaten eğitimden geçiyor. Dolayısıyla filmin sonunda ki karakterin düşünce yapısını filmin başına koyduğun zaman alacakları kararlar farklı olur. (bilgiyi değil, düşünce yapısını kastediyorum)

TLJ'de Rey kaya kaldırmak haricinde aynı kaldı. Kylo Ren iyi tarafa geçecek diyordu ve kendi bildiği yolda devam etti, Luke Rey'in düşünce yapısın değiştirip geliştiremedi (oysa Yoda Luke'u değiştirip geliştiriyor hatalarını göstermeye çalışıyor). Rey filmin sonunda hala Kylo'yu iyi tarafa çekmeye çalışıyordu. Film boyunca bu karakterin neresi gelişti (force kullanımı 8'di 10 oldu. bunun haricinde yani karakterinde ne değişti) görüşlerinde bir değişiklik ve gelişme oldu mu? Luke 5.filmde aceleci davranan, yanlış düşündüğü için xwing'i bataklıktan çıkaramayan ve yoda çıkarınca şaşıran, anı düşünmeyip geleceğe bakan ve bunun hatasını elini kaybederek ödeyen, düşmanının babası olduğunu öğrenen ve değişen bir karakter. Rey'in ne hatası oldu, neyi yanlış yaptı, ne değişti abicim? koskoca bir sıfır. Mary Sue karakterinde değişim olmaz karakter zaten mükemmel. Rey'in herhangi bir yerde yanlış bir karar aldığını söyleyebiliyor muyuz? Aldığı kararlar yüzünden kötü bir sonuçla karşılaştı mı hiç? Hayır. Eğitim almak için gitti, alamadı, hatta ders almayı bırak ders verdi Luke'a. Yıllardır inzivada olan adam geldi Leia'dan özür diledi ve bir avuç rebel'i kurtarmak için Kylo Ren'i oyaladı. Filmin sonunda Rey bütün arkadaşlarını geldi kurtardı mutlu mesut millenium falcon'a bindirdi gitti.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Prologuelar'daki Anakin'in karakter gelişimi bile Rey'in fersah fersah üstündeydi.

Episode 1'de heyecanlı çocuktan, Episode 2'nin başındaki ukalaya, Episode 2'nin ortalarındaki sevgi çiçeğinden annesinin ölümünden sonra Dark Side'a doğru yolculuğa başlamasına, Ep 3'ün başında bir Master havalarına bürünmesi, sonra Dooku'yu öldürerek iyice Dark Side'a yakınlaşması derken Jedi Temple'da öğrenci kesen Darth Vader'a evrimleşti. Rey'de bu yok.

İlk göründüğü sahneden beri lay lay lom.

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok