Kulaklıklar üzerine
3 3

Bu konuda 150 mesaj var

Benim Creative SB tactic 3d sigma da askere gitmeden önce sol taraftan kırılmıştı. Kablolar sağlam, ses geliyor ancak fena bir kırık var üzerinde. USB ses kartı ile gerçekten bana yeterli geliyordu. Acaba normal bir stereo kulaklık alsam sizce o USB ses kartı ile yine benzer sonuç alabilir miyim?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gaza gelip Sennheiser HD598 aldım. :D

Bütün akşam ağzım açık dinledim iyiydi.

Şimdi ince ayar zamanı.

En iyisini yapmışsın, mikrofonlu oyuncu kulaklığı bakıyorsun diye yazmadım ama bu fiyat seviyesine çıkıldığında tek geçilecek bir kulaklık.

Ben de bestbuy'dan sipariş ettim, ay sonu getirecekler.

Ivory (fil dişi) renginde olanı mı aldın, special edition piano black olanı mı ?

bir de nerden aldın, ne kadara aldın merak ettim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

SE Black aldım ben. N11'de 500 tl üzeri %5 indirim vardı baktım mikrofonda bu vesileyle bedavaya gelecek(Boya yaka mikrofonu aldım baya iyi çıktı) alıp geçtim. Gençlerelektronik gönderdi genelde konsol ve oyunlarını satan bir firma. Eksiksiz normal bir şekilde ulaştı.

Yalnız G930'lar bildiğin eşşek ölüsü gibiymiş onu anladım. Bu kulaklıklarla boynum çok rahat etti. 4 saat 5 saat bana mısın demiyor.

Bazı filmlerde de arka plandaki sesler falan da geliyor bir hoş oldum. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bazı filmlerde de arka plandaki sesler falan da geliyor bir hoş oldum.

Korku filmlerinde cok fena oluyor.  :shot:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

SE Black aldım ben. N11'de 500 tl üzeri %5 indirim vardı baktım mikrofonda bu vesileyle bedavaya gelecek(Boya yaka mikrofonu aldım baya iyi çıktı) alıp geçtim. Gençlerelektronik gönderdi genelde konsol ve oyunlarını satan bir firma. Eksiksiz normal bir şekilde ulaştı.

Yalnız G930'lar bildiğin eşşek ölüsü gibiymiş onu anladım. Bu kulaklıklarla boynum çok rahat etti. 4 saat 5 saat bana mısın demiyor.

Bazı filmlerde de arka plandaki sesler falan da geliyor bir hoş oldum. :D

Yıllarca sennheiser kalitesini anlatmaya çalıştım ama insanlar nedense çöpten logitech toplamakla meşguldü.

Fiyat azcık pahalı tabi ama Türkiye garantili metan'ın ithal ettiklerinden ise garantisi bitse bile yardımcı oluyorlar iyi bir firma.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sennheiser ürünlerini özellikle, n11.com ya da gittigidiyor gibi sitelerden alırken çok dikkatli olun. Müthiş kopyaları var çünkü. Ya resmi distribitör garantisi olsun ya da yurtdışından amazon vs. sağlam yerlerden alışveriş yapın.

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ZvAnA Hocam bircom garantisinde yazıyor. Ancak bircom'un kendi sitesinde bu ürünle ilgili bir şey yok. Sadece çok az sayıda üründen bahsediyorlar. stardust'ın dediği gibi metan diye biliyorum ben de distribitörü.

http://www.bircom.com/Stereo-Jackli-Kulakliklar

Birkaç ürün yorumunda Bircom'un kendi mağazalarını olduklarından falan bahsediyor. Kafa bi milyon oldu şu an :icon_think:

Ürün başlığında 429 yazıyor, ürün açıklamasının bazı yerlerinde de 429s yazıyor...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Taktik değiştiriyorum. :)

Bir tanıdık ABD'den haziran sonu geliyor ve muhtemelen beni de sevdiği için ( :P) istediğim bir kulaklığı getirtebilir. Şu an sennheiser hd 518 60$'a amazon'dan alınabiliyor. Sizce bunu oyun için kullanmak mantıklı bir seçenek olur mu?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hd 598 kalitesi belli ama gereksiz pahalı kaçar, çünkü audophile değilim. öyle ahım şahım müzik dinleyen birisi de değilim. genelde oyun ve arada da film/müzik için alacağım sonuçta. Hatta mikrofonun önemi bile kalmadı benim gözümde artık. o yüzden elime böyle bir fırsat geçmişken fazla da abartmadan adam akıllı bir headset almak istiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

"ne yapıyorsanız bırakn ve bu kulaklığı alın" demiş inceleyen. Hatta $38 ama on katı da olsa iyi puan verirdim ,diye eklemiş.

http://www.theverge.com/2016/8/29/12688698/zero-audio-carbo-tenore-best-earphones-review

İnanılmaz bir kulaklık olduğundan bahsetmiş. Amazon fiyatı 50 dolar. Yazıyı okuduktan sonra almaya karar verdim açıkçası. Ufacık kulaklığı 350 dolarlık kocaman modellele kıyaslamış. Yazan editör abartmışsa bile bu kulaklık alınır gibime geliyor.

Amazon yorumları ses kalitesine her yönden 5/5, ama kulaklığın kulaktan kayma, hatta yumuşak kısmlarının düşmesi problemleri varmış. Hassas bir kulaklık, ama gerçek olarak sesi yansıtan en iyi kulaklık şeklinde yorumlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İnanılmaz bir kulaklık olduğundan bahsetmiş. Amazon fiyatı 50 dolar. Yazıyı okuduktan sonra almaya karar verdim açıkçası. Ufacık kulaklığı 350 dolarlık kocaman modellele kıyaslamış. Yazan editör abartmışsa bile bu kulaklık alınır gibime geliyor.

Amazon yorumları ses kalitesine her yönden 5/5, ama kulaklığın kulaktan kayma, hatta yumuşak kısmlarının düşmesi problemleri varmış. Hassas bir kulaklık, ama gerçek olarak sesi yansıtan en iyi kulaklık şeklinde yorumlar.

site Verge olunca incelemeye güvenliyor. Bu kadar iyi yorum gelince fiyatı $38 de durmaz artık. 

pcgamer highend kulaklık değerlendirmesi yapmış. $300 altında tavsiye edilen model HIFIMAN HE400S

http://www.pcgamer.com/best-high-end-headphones/?utm_content=bufferac91a&utm_medium=social&utm_source=twitter&utm_campaign=buffer-pcgamertw

https://www.amazon.com/HIFIMAN-HE400S-Full-Size-Magnetic-Headphone/dp/B00Y2EOI94

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Hifiman 400S in gelismis versiyonu olan HE400i bende var. 2 haftadir test ediyorum. Basarili bir kulaklik. Ancak iyi bir ampli ile surmek gerekiyor. Kaynak tarafinda da iyi bir DAC kullanmak lazim. 400S icinde durum benzerdir. Yani toplmda 1000 Dolari gecen bir yatirim yapmak lazim. O da en az... Bir oyuncu icin makul mantikli bir tutar midir değil midir bilemem.

Stax SR009 muthis bir kulaklik zaten ama bir oyuncuya ne kadar hitap eder bilemiyorum. Yaninda cok cok üst sinif ekipman kullanmak lazim. Ben tercihan pikap kullanırdim. Yaklasik 6 ay kullandım bu kulakligi. Satın alip bilgisayari ile kullanan insanin ya sokağa atacak parasi boldur ya da delidir...

KaraSinek and ResetButton beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

HiFiman planar kulaklıklar bence oyuncu kulaklığı için ideal seçimler değiller. Bende Hifiman HE500 var  bunu sürmek için de son derece güçlü bir kulaklı amfisi olan Schiit Lyr ve elbette bir DAC (Archam) 

Bütün bunları topladığında, maliyeti geçtim hazırlığı kurulumu kablolaması bile bir dert. Açıkçası hiç denemedim PS4 için. 

Ayrıca kulaklıkda mikrofon da (elbette) bulunmadığından multiplayer için kullanışlı olmayacaktır. Hani neye göre seçmişler anlamadım ama son derece anlamsız bir terch olur. 

Üstelik 300 USD altı diye tanımlamışlar ki çok komik, DAC + Amfi ile toplam bedel çok daha yüksek olacaktır. 

Tabii ki planar bir kulaklığın ağırlığı da ayrı bir dezavantaj, uzun süre kafanızda taşıdığınızda rahatsızlık yaratıyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

site Verge olunca incelemeye güvenliyor. Bu kadar iyi yorum gelince fiyatı $38 de durmaz artık. 

Merak ettim arattim, 4. sirada su cikti; "The Verge" and that ridiculous Zero Audio Carbo Tenore Review  :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Merak ettim arattim, 4. sirada su cikti; "The Verge" and that ridiculous Zero Audio Carbo Tenore Review  :D

Evet abartılı yorumları bir şüphe uyandırıyor zaten , diğer yandan verge de yazan biri iyi kötü biliyordur yazdığını . Yapılan eleştiri audiophileon sitesinden, belki ucuz bir kulaklığın bu kadar övülmesinden rahatsız olmaları için bir neden var?

Bu zamanda ne sitelerin , ne forumlarda kullanıcıların yorumlarına güvenilmiyor. Ancak bizimki gibi kimin kim olduğu belli forum olursa güvenilir. Varsa işin içinde bir çıkar ilişkisi yakında duyulur.

incelemeyi yapanın twitter hesabına baktım. Ebay 'in ve amazon'un satışları arttırmış adam. 

https://twitter.com/vladsavov/status/770327422931722240

https://twitter.com/vladsavov/status/770287205281595392

Aynı yazar geçenlerde şu incelemeyi de yazmış. O da eleştiriye neden olmuştu.

https://twitter.com/vladsavov/status/769151233676283904

Pek ben de inanmıyorum on katı fiyata satılan kulaklıklarla karşılaştırılabilieceği ama adam bu yorumları yapıtğına göre oldukça iyi demek ki.  Uygun fiyata bulunursa bir denemek lazım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok