time spy 3DMark Time Spy
1 1

Bu konuda 370 mesaj var

i5 ile thug life skorumu koyayım. 5820k'nın altına yerleştim.  :8

http://www.3dmark.com/spy/1396225

7526 - eldrun - ASUS STRIX GTX 1080 @ 1853MHz - i5 6600k @ 4700mhz - 8GB ddr4 @ 3066mhz

Şimdi listeyi güncelledim de, bu çok iyi bir skor olmuş, 6600k ve 8gb ram ile nasıl böyle bir skor oldu acaba anlayamadım :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

8gb performansa etki etmez bence testte (fakat single channel olması düşürüyor aslında skoru) 6600k ile aldığım physics skoru da 6700k'lardan baya az aslında bakıldığında, işte ekran kartını baya zorladım skor almak için. Sadece grafik skorumdaki farka bakın anlaşılır zaten, cpu ezik kalıyor baya.

Haa tabi bu 10 serisinde Boost 3.0 diye garip bir şey var boost üstüne boost yapıyor, gpuz maksimum boost hızını yazmamış. Test alırken gpu 2163MHz boost yapıyordu bende. 3dmark'ta aslında yazması lazım fakat bu testimde niyese boost olmayan saat hızı çıkmış, system scan yaparken saçmaladı heralde. Önceki testimde boostlu hızı yazıyor çünkü skor tablosunda.

wkQPcEX.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

power limit %120, baktım fanlar iyi üfürüyor ve gpu ısınmıyor. gpu voltaj +100 yaptım. 1,09v veriyor. 50-55 dereceyi geçmedi testte gpu. yav benim testte ben düz hızı yazdım boost yazıyorsa herkes, boost hızıyla değiştirelim, karışıklık olmasın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ram hızını 1333 'den 2333 'e çıkarmak çok az arttırdı sonucu.

Skor : 3831

ResetButton         - AMD R290 @1000mhz                                              - i7 4770k @ 3890 MHz    - 16 GB ddr4 @ 2333 MHz

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

post-170-0-50810700-1489937268_thumb.png

11714 - Borneon - Asus GTX 1080 Strix SLI @1950 MHz - i5 6600K @4700 MHz - 8GB ddr4 @3100 MHz

SLI ile bu saat hızlarına dayanmasını beklemiyordum kartların, neredeyse tek kart ile çıktığım saat hızlarına ulaşabildim. Sonuçlar gerçekten güzel oldu :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yarın buraya r7 1700 @ 3900mhz ryzen işlemci ile birlikte GTX 1070 ve GTX 1080 skorları (pek yakında GTX 1080ti) koyacağım :) ortalık şenlensin biraz. inceden hype yaratalım....

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

MSI GTX 1070 Gaming X 8G - default hızlarda bench almak zorunda kaldım.

m3pBAV.png

Ekran kartı normal değerlerdeyken, işlemci skorunu gösterme açısından bunu şimdilik buraya koyalım.

@T800 Tolga abi, MSI Afterburner'dan arttırıyorum saat hızını, uygula "apply" yapıyorum, hatta profil olarak da kaydettim ama benchmark başlar başlamaz hızları default değerlere çekiyor.

Bir yerde bilmediğim bir koruma mı var overclock yapmamı önleyen bu kartta ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de direkt MSI Afterburner'dan yapıyorum, voltaj falan yok. +130 veriyorum diye hatırlıyorum şimdi. 

Koruma gibi birşey yok.

Yalnız Gsync'i kapatıyorsun değil mi benchmark'tan önce ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

kapatmamıştım, aslında bakarsan eski gtx 1080 ile yaptığım testlerde de hiç kapatmadım g-sync, bir sorun olmamıştı :)

ben de işte direkt bir +100mhz falan yapayım dedim de, beceremedim bir türlü. 1-2 saat sonra eve dönünce bir tekrar denerim.

Tolga abi senin bu 2100mhz yazdığın boost değeri değil mi, yoksa core clock'un 2100mhz olma gibi bir ihtimali yok heralde değil mi :)

Galiba benim sıkıntı bu MSI'ın "Gaming Mode" , "Silent Mode" , "OC mode" gibi profillerinden kaynaklanıyor, kendi yazılımını yüklemedim, beni şuan Gaming mode'un saat hızlarına "force"luyor sanıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

MSi Gaming App kadar lanet bir şey yok sanırım. Ekran kartını LEDlerini oynatmaktan başka bir şey için kullanılmaz o. MSI After Burner candır. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 saat önce, stardust said:

kapatmamıştım, aslında bakarsan eski gtx 1080 ile yaptığım testlerde de hiç kapatmadım g-sync, bir sorun olmamıştı :)

ben de işte direkt bir +100mhz falan yapayım dedim de, beceremedim bir türlü. 1-2 saat sonra eve dönünce bir tekrar denerim.

Tolga abi senin bu 2100mhz yazdığın boost değeri değil mi, yoksa core clock'un 2100mhz olma gibi bir ihtimali yok heralde değil mi :)

Galiba benim sıkıntı bu MSI'ın "Gaming Mode" , "Silent Mode" , "OC mode" gibi profillerinden kaynaklanıyor, kendi yazılımını yüklemedim, beni şuan Gaming mode'un saat hızlarına "force"luyor sanıyorum.

Tabii boost değeri o. Ben de afterburner kullanıyorum sadece, Gsync sapıttırıyordu benchmarkları eskiden, o gün bugündür kapatıyorum ben hep 3D Mark alırken, ilginç bir durum. Oyunlarda falan da aynı mı yani durum ? Hız ilk yükseliyor sonra yavaşlıyor falansa sıcaklıktan olabilir falan derdim ama zannetmiyorum şimdi. Senin durumda anladığım ne yaparsan yap sabit durumda boost hızı, yani Afterburner'dan falan arttırsan dahi ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bu cocuk yine yanlıs yapıyordur birşeyleri sen km den overclock 101 şeklinde anlat garibana Tolga abi, burdan şimdi tabi ki biliyoruz diye ahkam keser ama gece uyurken yastığına ağlar biliyorum ben.. :cry:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
23 saat önce, stardust said:

@T800 Tolga abi, MSI Afterburner'dan arttırıyorum saat hızını, uygula "apply" yapıyorum, hatta profil olarak da kaydettim ama benchmark başlar başlamaz hızları default değerlere çekiyor.

Bir yerde bilmediğim bir koruma mı var overclock yapmamı önleyen bu kartta ?

@stardust Bilgisayarımı göremeden yakmassın inşallah, sevgiler kardeşin....

ZvAnA and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 3/3/2017 at 10:45 PM, T800 said:

Bu da tek GTX 1070 skoru:

http://hizliresim.com/ojAWlQ

6453 - T800 - MSI GTX 1070 @ 2100 MHz - i7 6700K @ 4700MHz - 32 GB DDR4 @ 3200 MHz

MSI gaming App'den OC moduna aldım, G-sync kapadım, sonuç:

9QlDr9.png

Tolga abinin işlemcisini rencide etmemek adına daha yüksek saat hızı ile denemeyeceğim. :lol: :lol:

Bu benchmark'da ryzen artık günlük stabil hale gelen 3900mzh, gtx 1070'in boost hızı da 1900mhz'dir.

Karşılaştırma açısından Tolga abinin i7 6700k sistemde, 2100mhz'de çalışan aynı ekran kartından, ben 1900mhz'de çalıştırmış olmama rağmen fazla puan almış durumda ryzen.

Sağda gözüken CPU skorlarına bakarsanız zaten durum ortada.

Bu saatten sonra Ryzen alınır mı falan diye düşünen kalmamıştır ama eğer kaldıysa hiç düşünmesin.

6563 - stardust - MSI GTX 1070 Gaming X 8G @ 1900mhz - Ryzen 7 1700 @ 3900mhz - 16GB ddr4 @ 3200mhz

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1L0EWY.png

boost hızını 1950mhz'ye getirdim, direk i7 6700k ile olan fark ortaya çıksın diye, şimdi ekran kartını bi 50mhz daha zorlayayım bakalım neler olacak.

şuan aynı ekran kartı, aynı boost hızında, i7 6700k @ 4700MHz 7395 puan, r7 1700 @ 3900mhz 7689 puan...

bunlar çok önemli karşılaştırmalar, başka yerde bulamazsınız, chw exclusive bak :D

bu karşılaştırmaya 1-2 gün içinde i7 7700k da eklenecek inşallah.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, stardust said:

1-2 like verin bari yahu, şu resetbutton denen şahsı geçmeye çalışıyorum.

@ResetButton'a abandım ben bu mesaj sonrası.

#ResetButtonaSahipÇık

Hungarde tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok