time spy 3DMark Time Spy
1 1

Bu konuda 370 mesaj var

ulan bütün gün çalıştım, bugün 1 like bile alamadım, ne gaddarsınız lan, kendim için mi yapıyorum bu testleri ben :lol:

öte yandan reset başkan sağdan soldan topladığı haberleri getiriyor koyuyor diye hep onu seviyor, hep onu beğeniyorsunuz ama :icon_rolleyes:

ps: bu evlat arka sayfada kalıp üzülmesin, sonuçta bir çağı kapatıp, başka bir çağ açtı :D 

34 minutes ago, stardust said:

j8Rq1L.png

7891 - stardust - EVGA GTX 1080 SC @ 1985MHz - Ryzen 7 1700 @ 3900mhz - 16GB ddr4 @ 3200mhz

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

10 serisindeki GPU Boost 3.0, maksimum boost belirtme kısmını oldukça karışık hale getiriyor. Isıya göre sürekli değişkenlik gösterdiği için çekirdek hızı testin farklı bölümlerinde farklı saat hızlarında çalışıyor kartlar. Benim yaptığım testlerde 2 kartta 1.09 volt değerinde 2133 mhz maksimum boost hızında testlere başlayıp ısının artışıyla testin sonlarına doğru 2080 mhz gibi hızlara kadar gerilemişlerdi.

Boost 1: 1950  boost 2: 2133 +- 2080 gibi

Bu arada merakla bekliyorum 1080ti test sonuçlarını.

Borneon tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@T800

Tolga abi naaptın nettin... 1080 ti olacaktı bir tane, ne alemde o yavrucak ?

Amerika'dan Mayıs 20'de dönecek bir genç buldum, r7 1700x aldırmak için senin izlenimlerini bekliyorum bu arada...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

EK'dan blok bekliyorum da firma ne e-postalara cevap veriyor ne parasını tahsil ettiği ürünü gönderiyor ilginç bir durum oldu.

Ayrıca AM4 için de bir iki parça ihtiyacı oldu onları da sipariş etmiştim onlardan da ses yok.

Blok siparişini vereli bugün bir hafta olacak.

Pazartesi veya en geç Salı günü bunlardan halen ses çıkmaz, destek maillerine yanıt vermeme gibi olmayacak davranışları devam ederse parayı kurtarmak için resmi işlemlere başlayacağım.

1700X'i de 1800X ile değiştireyim diye düşünüyorum istediğim gibisini bulursam, ona da bu akşam bakacağım. 1700X yaptığım araştırmalarda o kadar da iyi değil gibi. 1700 de aynı şekilde, 3800-3900 de kalırsa kafayı yerim ben.

T800 tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ryzen konusuna gelir isek, bu konu ile alakası yok ancak lafı geçti, baya bir okuma yapıyorum bu arada konu ile ilgili, saç baş yolduracak cinsten olayların başa gelmesi çok olası, araştırmaya, sorunlarla uğraşmaya vakit yok ise kesinlikle bulaşmamak Intel'den şaşmamak lazım.

Alırım çalıştığı gibi bırakırım deniliyorsa o başka, ancak anakart BIOS'larında RAM sinyali sonlandırmak için direnç ayarına kadar var.

Uğraşmak isteyenler ise bunu deneyebilirler.

RAM olayı zaten en büyük sıkıntı şu anda.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sistemi güncelleyince bahaneyle yenileyelim puanımızı.

Eski puan ile karşılaştırınca gpu tarafında 1 fps artmışken kalan fark cpudan geliyor. i7 2600k hay canım sen neymişsin yaa :)

6639 - Psikobat- EVGA GTX 1070FTW @ 2050MHz - r7 1700@ 3800MHZ- 16 GB DDR4 @ 3200MHz

7q4pEl.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

işte bu ya! bana challenge çıktı şimdi. bakalım FTW3 ile bu puanı geçip, 10.000 falan yapabilecek miyim :)

Gerçi CPU skoru çok iyi, 7700k o puanı alamaz. napalım artık ryzen makinemize takar deneriz :D

hayırlı olsun bu arada ti.

ps: tek kart skor sıralamasında geçilmiş oldum böylece :|

neyse artık, chiparchitect'in dandik 22 çekirdekli işlemcisini saymazsak eğer cinebech'de lider sayılırım :zuh:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Cpu 4.4 Ghz' de  günlük stabil ama ekstra voltaj ve ısı istemediğimden 4.3Ghz kullanıyorum, bir de 4.4Ghz ile tekrar denerim. Rysen ve FTW3 ile 10.000 ve ötesi çok rahat olur. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada Ti modelleri üzerine şunları da söylemek lazım; benchmark puanlarına bakarak (1080 ve 1080ti) arada çok fark olmadığını düşünebilirsiniz ancak arada 2K ve 4K arasındaki kadar fark var. Yani bence Futuremark score' ları çokta doğru sonuç üretemiyor. Tavsiyem, nvidia için,  her zaman full chip olan Ti modellerini tercih etmek olacaktır.

ionian tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Demo zaten 1080p skoru sonuçta, daha üst çözünürlükte test etmek için satın almak gerekiyor. Zaten internette de var sonuçlar, daha yüksek çözünürlüklerde Ti farkı daha bariz belli oluyor.

benim şahsi tavsiyem, 4K monitör kullanacağım diye tutturulmadıysa ve elde gtx 1080 varsa 1080 ti'a geçilmez, volta beklenir ama, bunun dışında her karttan ti'a geçişte büyük fark hissedilir.

-

teknolojik aletlerde kaçınılmaz bir durum ama şundan da bahsetmek lazım, 6-7 ay içinde volta gpu -adı 1180 mi olur 2080 mi artık göreceğiz- duyurulacak, yani 2018 ilk çeyrekte satın alınabilir olacak. Fiyatta da değişiklik olmaz yine stock 600, custom soğutma 650 dolar civarı olur ve nvidia'nın iddası pascal'dan en az %30-35 daha iyi olacağı şeklinde. O yüzden elinizde gtx 980ti, gtx 1070 gibi bir kart var ve atıyorum witcher 3 gibi en çok kasan oyunları bitirdiniz, şu durumda idare edebiliyorsanız beklemekte bu seferlik fayda var. muhtemelen GDDR6 ile geliyorlar fakat bir süpriz olur da HBM2 ile gelirlerse performans farkı ciddi boyutta olabilir.

ionian beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

4300Mhz'deki Intel i7 5820K amcamızı kenarıya alalım bir: :)

7q9k0a.jpg

Test anında AMD Ryzen 7 1800X 4000MHz - DDR4 3200MHz 14-14-14-34 1T - GTX 1080 Ti +175MHz Core Clock/%120 Power Limit/+115MHz Memory Clock ayarlarında.

wazzap, stardust and ionian beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İmzanız öyle söylemiyor ama. :) 

Custom kasa ve soğutma işleri özellikle Türkiye gibi bir ülkede kolay değil, o yüzden bu işlere girişen herkese saygım sonsuz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

7000 - Narcissus - ZOTAC GTX 1080 AMP Extreme @ Default - Intel i7-2600K @ 4500Mhz - 16GB DDR3 @ 1600 MHz

M9LFcSt.jpg

Narcissus tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet, ilgi çekici. :D 

Cihan'ı geçen bir skor mu yoksa bu ? 

Bilemedim şimdi, bakmadım başa, ondan konulmuş olabilir. :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok