OEM Tavsiye İstiyorum
1 1

Bu konuda 21 mesaj var

Arkadaşlar çalıştığım yerden 6 milyar gibi bir ek bütçe çıktı bu ay hesabıma. Bu 6 milyarı en iyi şekilde değerlendirmek istiyorum kardeşim için.

Elimizde bulunan fazladan bir HAF kasamız var ve fazladan bir adet CPU EVO212 cooler. Bunun haricinde çalıştığı yerde kendisine ait birer adet 250gb 850 ve 830 evosu. Bu kasayı hayata döndürmek istiyoruz. Bizim için tecrübenizle önerileriniz hangi komponentlerden  oluşur paylaşırmısınız.

Edit: Levent bey'in teknoseyirdeki performans küpündeki parçalar bir model teşkil ediyor şuan monitör dışında ama forumada danışmadan toplamayalım dedik. Entertaintment odaklı makine olsun bütçe dahilinde lütfen.

Saygılar :icon_music:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Öhöm RFID ,  6 milyar TL ?? Yeni para birimiyse süpersonik flying machina alabilirsiniz hatta üstüne lüx bir villa yapıp keyfinize de bakabilirsiniz :)

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bence mini itx toplamayın. geçen akşam bendeki anakartın (asus z170i pro gaming) pilini çıkartmak istedim. ilk bakışta pili bile göremiyorsun. wifi modulüne yapıştırmışlar dikine. pilin kablosunu söktüm geri yerine takarken pin ini eğdim. o kadar dar bir yere konmuşki insanın elinin girmesi mümkün değil. tornavida, cımbız ile zar zor yaptım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Monitör varsa 6 milyar TL'ye iyi bir şey kurulabilir. :P

Bu aralar moda Ryzen, o yüzden

Ryzen 1700

Asus B350 Anakart

2x8 GB DDR 3000 Corsair Ram

Silverstone 750W Strider Gold+ Güç Kaynağı

Asus GTX1070 Strix

Monitor hesaba katmadan topladım, Sinerji bilgisayarda bunlar 4933TL yapıyor, kalan 1000 tl ile de Gaming Mouse+Keyboard falan alınabilir, ses sistemi yada kulaklık.

Monitör de alınacaksa kısılacak tabi bunlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bence hâlâ Ryzen için adamakıllı kendini ispatlamış bir anakart yok. İşlemci tamam iyi de geri kalan gündelik yaşamı etkileyen giriş-çıkışlar ve onların performansı anakarta bağlı. Ben Amd'de offf işte bu diyeceğim bir anakart hâlâ göremedim. O yüzden benim seçimim intel olurdu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

6 bin TL demek istediniz heralde? 6 milyar diye bir para miktarını gören fazla insan yok zira.

ben de ryzen alınmalı derim. gerçi son intel indirimlerinden sonra onlar da fena olmayan fiyatlara inmiş olabilir, bilmiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Orta karar bir oyun sistemi için i5 7600K veya AMD Ryzen R5 1600X, 16 GB DDR4 min. 3000MHz RAM, Samsung 850 Evo 500GB SSD, GTX 1060 veya RX 480, 750W en azından gold bir PSU, marka EVGA veya Corsair olabilir, anakart olarak da 1000 TL civarı Z270, AMD tarafı için daha da ucuz şeyler bulunabilir, hatta X370 bile olabilir, orta seviye bir sistem bu şekilde toplanabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@TatanQa @@ƮiɛsƬσᴙƝ eski para birimiyle yazmışım. :facepalm: . @@emre666 HAF X 'e toplayacağız dolayısı ile mini itx değil düşüncemiz.  Monitörümüz var bir tane ama çöp onu kendimiz bu ayki maaşla alalım diyoruz o nedenle @@Erwin ve @@T800'ün önerisi doğrultusunda birer tanede bu sistemler için monitörde önerirseniz güzel olur, ona göre hafta sonu alalım parçaları. Teşekkürler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Monitör olarak çok seçenek yok. G-Sync olacak işte. TN yada IPS olacak. 27" istenirse Asus PG278Q var TN Asus PG279Q var IPS. Bunların muadili Acer'ın modelleri var. Dell'in SD2718G'si var(Hepsiburadada geçen 2300 TL'ye satıldı) Hemen hemen birbirlerine yakınlar. 1080p monitör pek alınmaz artık ama 23" isteniyorsa Asus PG248Q ve PG258Q var alınabilecek.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Monitör olarak çok seçenek yok. G-Sync olacak işte. TN yada IPS olacak. 27" istenirse Asus PG278Q var TN Asus PG279Q var IPS. Bunların muadili Acer'ın modelleri var. Dell'in SD2718G'si var(Hepsiburadada geçen 2300 TL'ye satıldı) Hemen hemen birbirlerine yakınlar. 1080p monitör pek alınmaz artık ama 23" isteniyorsa Asus PG248Q ve PG258Q var alınabilecek.

Hocam bahsettiğiniz Dell monitörü inceleyemedim, çünkü aramalarda çıkmıyor bir check edermisiniz. :icon_think:

Dell S2715H  , Dell U2715H , Dell U2515H modelleri var mesela bunlar hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@RFID Dell U2515H monitoru ben ofiste kullaniyorum oldukca memnunum. Macbook u bagliyorum gerci oyle oyun vs performansi konusunda birsey soyleyemem. Retina ekrandan sonra piksel piksel goruntu gormiyim diye bu monitoru secmistim. Zamaninda inceledigim testlerde renk dogruluru vs iyidi diye hatirliyorum. Kasasi oldukca sik cercevesi ince. Monitoru pozisyonlamak cok kolay. Guzel bir sistem yapmislar hizlica istedigini yukselige bir yerlere basmadan getirebiliyorsunuz.

Belirli bir sorunuz varsa ofise gidince inceliyip yazabilirim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam bahsettiğiniz Dell monitörü inceleyemedim, çünkü aramalarda çıkmıyor bir check edermisiniz. :icon_think:

Dell S2715H  , Dell U2715H , Dell U2515H modelleri var mesela bunlar hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Yanlış yazmışım modelini S2176DG olacak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Atrin hocam oyun performansı önemliydi benim için ilginiz ve değerlendirmeniz için teşekkü ederim. İnceleme şansınız olursa yazınız lütfen.

@@Erwin hocam ürün hepsiburada ve vatanda  yok şuan. Takipteyim teşekkürler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Erwin hocam Asus Prime B350 Plus 3000'lik ramleri desteklemiyormu? X370'ler hız aşırtmayla destek veriyor gibi bir laf dönüyorda anlayamadım. Birde sözünü ettiğimiz DELL modelini bulamadım web satış piyasasında.

@@T800 @@Erwin Şu monitör kafamıza yattı gibi fiyatıda güzel düşünceniz nedir : http://www.vatanbilgisayar.com/samsung-34-ls34e790cnsuf-4-ms-uwqhd-219-curved-monitor.html

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@RFID

Eğer oyun temelli bir PC olacaksa en az 144hz monitör olmalı. Başkası kurtarmaz.

Dell'in o monitörü üretimden kalkıyor olabilir, Asus'un monitörleri indirim beklenip alınabilir. Ama 600 tl farkedecektir en az.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok