Asus MG248Q vs BenQ XL2430T
1 1

Bu konuda 37 mesaj var

[Asus MG248Q / BenQ XL2430T] Sizce hangisini almalıyım?

BenQ'da hoparlör yok Asus'da var. Başka tavsiyelerde olur.

Bir de GTX 960 kullanıyorum. 144Hz Displayport'da sıkıntı olur mu?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ravianthus Hoparlör olup olmaması, monitör alırken tercih sebebi olmamalı bence. Çünkü bir monitörün hoparlörlerinden alacağınız sesi herhangi ucuz bir masaüstü hoparlörlerinden de alabilirsiniz. Bunun yanında Asus olan monitörde freesync özelliği var, bu bir artı. Lakin nvidia ekran kartınız olduğu için kullanamayacağınız bir özellik. İleride AMD kart kullanacaksanız o zaman oldukça işe yarayacaktır. Ha gtx 960 ile de freesync özelliğini kullanmadan sırf 144hz bir monitör olarak kullanabilirsiniz. Displayporttan bağlantıda bir sıkıntı olmayacaktır.

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Açıkçası G-Sync ve FreeSync bulundurmayan bir monitöre o kadar para vermektense, 2. el temiz bir Asus VG248QE tarzı (tiestorn'un eski monitörü) bir şey alıp, bir süre idare edilip daha sonra ucuz yakalayınca 27" 1440p 144hz bir mönitöre terfi edebilirsiniz.

Bakıyorum da şimdi o monitörlere, 2000 liraya gerçekten yazık gibi geldi.

Bu arada tavsiye istediğiniz konuları hep donanım bölümüne açmışsınız, hepsini satın alma bölümüne taşıdım, bilginiz olsun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.vatanbilgisayar.com/benq-24-xl2430t-1ms-144hz-full-hd-gaming-led-monitor.html

http://www.vatanbilgisayar.com/aoc-24-g2460pg-g-sync-gaming-monitor-1-ms-144hz.html

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-24-pg248q-1ms-full-hd-180-hz-g-sync-hdmi-gaming-led-monitor.html

Bu ürünler arasında kaldım asus ve aoc modeli arasında asus daha ucuz ve 180 hz - aoc daha pahalı ve 144hz ikisindede gsync var aradaki farkı anlayamadım aoc un nede daha pahalı olduğu kısmı ve ayriyetten çok tavsiye edilen benq xl2430 t modelini koydum arasında ondada gsync yok galiba ama baya kaliteli diyorlar seçim yapamadım tavsiyeleri bekliyorum, birdel 24 inch daha iyi olur dedim csgo ve lol için 27 inch çok kaçar diye bu monitörleri koydum

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu monitörler arasında, hele ki nvidia ekran kartı kullanmaya devam edeceksen, tek geçeceğin monitör bu olmalı:

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-24-pg248q-1ms-full-hd-180-hz-g-sync-hdmi-gaming-led-monitor.html

diğerlerine hiç bakma bile.

ama ekran kartı upgrade yaparken AMD düşünürüm, FreeSync ile kullanırım dersen, FreeSync olan fiyatı daha uygun modellere bakabilirsin.

Ama bence GTX 1070 ile linkteki monitör ideal olur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@stardust peki şu anki ekran kartım olan gtx960 4gb  bunun 180 Hz ini sağlayabilecekmi birde benq yu çok övdüler  yere göre sığdıramadılar gsync yokmuş çok fark etki edermi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@stardust peki şu anki ekran kartım olan gtx960 4gb  bunun 180 Hz ini sağlayabilecekmi birde benq yu çok övdüler  yere göre sığdıramadılar gsync yokmuş çok fark etki edermi

gsync cok onemli.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hayır sağlayamayacak, gtx 970 olsa belki bir süre idare edersin diyebilirdim de, o monitörün hakkı GTX 1070.

G-Sync özellikle ekran kartına çok bütçe ayırmayacaksan, düşük FPS aldığın noktalarda akıcılığı korumak için çok önemli olmaya başlayacak.

Bir de şöyle düşün, yeni monitör alacağın zaman bir kaç sene sonra, kendi monitörünü 2. elde satmak istediğin vakit kimse g-sync ya da freesync olmayan monitörlerin yüzüne bakmayacak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@stardust satış açısından satmamda dediğin çok doğru g-sync çok önemli fakat ilerleyen zamanlarda 1080 bile alabilirim o yüzden tek emin olmak istediğim nokda monitör bakımından iyi bir monitör almak

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

stardust 'a katılıyorum , bu saatten sonra o kadar para verilecekse  G-sync tercih olmalı . Ekran kartını upgrade etmek monitörden çok daha çabuk oluyor haliyle. ilerde gtx1070 - 1080 'e terfi edince 144Hz 'in de tadını çıkarırsınız.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Olsa bile hem 144 FPS hem de 180 FPS değerlerini kullanılan oyunda görmek gerekir ki fark anlaşılsın.

Bu da çözünürlük 1080P dahi olsa 144 FPS hadi bir derece de 180 FPS yine ciddi bir değer sayılır artık.

Ancak Overwatch, hele CS:GO gibi çok fazla güç gerektirmeyen oyunlarda 180 FPS sabit yakalanabilir belki.

Kısaca ne oynanacak, hangi sistemde oynanacak bu monitörde ona göre değişir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Artı olarak 180Hz değerine overclock ile çıkabilen bu AU Optronics paneli de sorunsuz bir panel değildir, overclock ile 180Hz'e alındığında bir takım problemlerden, görüntü bozulmalarından da bahsedenler mevcut daha önce gördüğüm kadarıyla.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Teknoseyir sağolsun Asus GR8 gibi gtx1060'lı sıradan small farm factor pc'sinin incelemesinde kenara eşantiyon olarak koymuş PG258Q'yu. Ulan insan bu monitörü ayrı inceler, detaylarıyla ayrı video yapar. Hayır şu ana kadar benim bildiğim yerli inceleme de yok bu monitörle alakalı. Tamam çok satacak bir monitör değil. Ama 240hz'lik monitör incelemesi direk hit alacak incelemedir yahu. 

ZvAnA tarafından düzenlendi
pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Teknoseyir sağolsun Asus GR8 gibi gtx1060'lı sıradan small farm factor pc'sinin incelemesinde kenara eşantiyon olarak koymuş PG258Q'yu. Ulan insan bu monitörü ayrı inceler, detaylarıyla ayrı video yapar. Hayır şu ana kadar benim bildiğim yerli inceleme de yok bu monitörle alakalı. Tamam çok satacak bir monitör değil. Ama 240hz'lik monitör incelemesi direk hit alacak incelemedir yahu. 

o video kadar teknoseyir de özensiz, ayaküstü çekilmiş bir inceleme yoktur. itopya.com firmasında kısa süreli geldiğinden detaylı inceleme yapamadılar galiba.

edit: veya kendileri gerek görmedi.

emre666 tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@stardust merhaba 3 monitör arasında kaldım hepsinde g-sync var 1ms falan fakat hz hızları değişik sizce hangisini almalıyım

BenQ 24'' XL2420G 144hz [Baya met edilmiş bir monitör]

Asus 24''PG248Q 180hz

Asus 24.5'' PG258Q 240 hz

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

PG258Q'ya hem çok para vereceksin, hem onda 240hz almak istiyorsan en az bi gtx 1080 alman lazım, hatta 1080 Ti belki, hadi diyelim o kadar bütçe ayırdın aldın, 240hz acaba değecek mi ? Yani kısaca o monitör fantezi bir monitör, counter-strike turnuvasına falan katılacaksan al ama onun dışında paran cebinde kalsın bırak ona fazladan harcayacağın parayı ekran kartına harca. 

BenQ XL2420G, ben buna alıcı gözle bile bakmamıştım, sen söyleyince baktım şimdi incelemeleri iyi ama gel olaya düz mantıkla bakalım. Bu monitörün de fiyatı 3000TL üstünde. Bu parayı verip ne alacaksın: TN Panel, 24", 1080p çözünürlük... 144hz bir monitör olarak ya 24" kalıp IPS panel olsaydı, ya da TN panel kalıp 27" 1440p olsaydı bu fiyatı hakeder derdim ama malesef buna diyemeyeceğim.

Bu 3 seçenek arasından yine fiyatı ve özellikleri ile uygun olan PG248Q. Başarısını ispat etmiş bir monitör, G-Sync teknolojisini nispeten ucuza alabileceğin, ayrıca 180hz (overclok ile) özelliği ile de yine öne çıkıyor. 1-2 sene sonra 27" 1440p istediğinde bunu satarken, bütün monitörler 144hz iken bu 180hz olması ile değer kaybı da az olacaktır.

Yine de 3000 lira seviyesine çıkıyorsan monitör işinde benim monitörü -PG278Q- bir yerden ucuza düşürmeye bak, yalnız dikkat et akakçe'de falan en ucuz çıkan ürünler DOA gelmiş, sonradan REFURBISHED olmuş ürünler. Ürün başlığına yazmaları gerekirken altta ufacık yazı ile yazıyorlar... Eğer ben bütçeyi daha da zorlayım diyorsan bunun yeni modeli çıktı, cidden güzel bir monitör -PG278QR- en az 3-4 sene götürür bu insanı ama unutmaman gereken bunlar 1440p monitörler ve bu çözünürlükte 144hz nimetlerinden faydalanmak istiyorsan bir tane de GTX 1080 alacaksın yanına, şuan 2. elde founders edition'ları falan gayet ucuza bulanabiliyor.

1440p ve GTX 1080 cebimde delik açar diyorsan, GTX 1070 ve PG248Q ideal ikili olur, en az 2-3 sene götürür seni...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

PG258Q'yu GTX 1080 kesmez, çok enteresan bir model o, ya çok hitap eder birisine ya da hiç etmez.

Ancak çok uç bir model, orası kesin.

Buradaki tavsiye ile ilgili olmamak üzere, genel olarak yazıyorum bunları, PG248Q ile ilgilenenler 180Hz meselesini bir araştırsınlar almadan önce monitörü o şekilde kullanmak istiyorlar ise diyebilirim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim bildiğim de yok, ben buradaki tavsiyenin tamamen dışında yazdım, bazı kişiler çünkü 180Hz olduğu için özellikle almak isteyebiliyorlar bunu, bu açıdan yazdım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Erwin said:

Acer'ın var hemen hemen aynı paraya.

https://www.amazon.com/dp/B01C05C1OK/ref=twister_B01E8IITIO?tag=amazon0606-20&_encoding=UTF8&psc=1

Ben araştırırken çoğu sitenin PG248Q yerine bunu önerdiğini gördüm.

Bu da iyi gözüküyor ya, ben kardeşime alayım bunu o zaman...

http://www.bilisimport.com/urun/acer-xb241hbmipr-24-led-siyah-pivot-monitor-predator-1920x1080-1ms-hdmi-dp-2wx2-hoparlor-2?ref=akakce&v=1.60.4

Bu siteden alınır mı, daha önce alışveriş tecrübesi olan var mı burdan ?

Fiyatı gayet uygun gözüküyor orda diğer G-Sync'lere nazaran.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok