• Duyurular

• stardust

Üyelik sistemi -yeniden- açılmıştır.   24-03-2019

Teknik bir sorundan dolayı -captcha kutucuğunun gözükmemesi- foruma bir süredir yeni üye katılımı olmadığını farkettik. Bu sıkıntı şuan itibariyle giderilmiştir. Forumumuza üye olmaya çalışıp olamayan, üye olmadan gezen kişiler sağ üstteki "Kaydol" butonu ile üye olabilirler.

Yeni AKN uygulaması ile yeni tarifeler geliyor . Tercihiniz?
3 3

Bu konuda 692 mesaj var

Bu Vodafone gerginliğine dayanamayıp bende SOL'e geri döndüm. Aşırı zararlı bir süreç oldu ama en azından kafam rahat olucak diye yaptım. Bugün geldiler kurulumu yaptılar fakat gerginlik gitti gitmesine de bu seferde performanstan kaybettik. Daha kurulalı 30dk oldu o yüzden hız testleri hep farklı çıkıyor (vodafone'da 5 dakika sonra oturmuştu hızlar) fakat hemen oyunlardaki ping'i test ediyim dedim hüsran. BF5 Almanya serverlarında ben 45 pin alıyordum Vodafone ile fakat şimdi SOL ile 66 ping e çıktı. 3-5 ping olsa neyde de 20 ping nedir yahu. Aynı altyapıyı kullanıyoruz. 

Yemin ederim ABV vodafone. senin yüzünden hem daha kötü internete geçtim hem daha fazla para vericem. 

edit: SOL müşteri hizmetlerini aradım. @jackjoker kutuda ayar yaptılar demişti. müşteri hizmetleri google.com'a ping test yaptırdı 55 çıktı ve bunun normal olduğunu söyledi. 50-90 arası pinglere ekip gönderemiyorlarmış. uzaktan bir şeyler yaptı 57 ye düştü almanya serverlarında ping. yine iyi değil ama yapabileceğim bir şey yok sanırım. 

hız olarakta vodafone speedtest - ps4 - google wifi testlerinde 112-115 arası verirdi SOL yine 95 veriyor. 20 de ordan kaybettik :D hadi vodafone'da aldığım hız şansaydı ona çok takılmıyorum.

Atrin tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Atrin said:

Bu Vodafone gerginliğine dayanamayıp bende SOL'e geri döndüm. Aşırı zararlı bir süreç oldu ama en azından kafam rahat olucak diye yaptım. Bugün geldiler kurulumu yaptılar fakat gerginlik gitti gitmesine de bu seferde performanstan kaybettik. Daha kurulalı 30dk oldu o yüzden hız testleri hep farklı çıkıyor (vodafone'da 5 dakika sonra oturmuştu hızlar) fakat hemen oyunlardaki ping'i test ediyim dedim hüsran. BF5 Almanya serverlarında ben 45 pin alıyordum Vodafone ile fakat şimdi SOL ile 66 ping e çıktı. 3-5 ping olsa neyde de 20 ping nedir yahu. Aynı altyapıyı kullanıyoruz. 

Yemin ederim ABV vodafone. senin yüzünden hem daha kötü internete geçtim hem daha fazla para vericem. 

edit: SOL müşteri hizmetlerini aradım. @jackjoker kutuda ayar yaptılar demişti. müşteri hizmetleri google.com'a ping test yaptırdı 55 çıktı ve bunun normal olduğunu söyledi. 50-90 arası pinglere ekip gönderemiyorlarmış. uzaktan bir şeyler yaptı 57 ye düştü almanya serverlarında ping. yine iyi değil ama yapabileceğim bir şey yok sanırım. 

hız olarakta vodafone speedtest - ps4 - google wifi testlerinde 112-115 arası verirdi SOL yine 95 veriyor. 20 de ordan kaybettik :D hadi vodafone'da aldığım hız şansaydı ona çok takılmıyorum.

hocam sende turkcell tv de var. eğer eve kadar fiber gelmiyorsa ve binadan cat6 ile geliyorsa tv internetinin bir kısmını kendi üzerine alıyor ve pinglerde dalgalanma ve  hız değişimi yapıyor. ben bunu teknik ekip ile resmi olarak kanıtladım. eve geldiler test yaptılar. tv kapalı ve açık halde değişimleri ölçtüler. sonuçlarıda genel merkeze attılar. tv hizmetini kapadı daha sonra superonline haklı nedenlerimden dolayı. 

tv modemini kapa ve modemden tv ye gelen cat6 yı çek. hızında iyileşme ve pinglerinde düzelme olacak.

bende ki hat şuan vodafone da aldığım hizmetten daha hızlı. 

jackjoker tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@jackjoker hocam şöyle bir durum var. bendeki turkcell tv decodersız yani kutu falan yok. ben apple tv'ye indirdiğim applicationdan izliyorum tv yi. bu testleri yaparkende turkcell tv kapalıydı daha doğrusu apple tv kapalıydı. 

şu an speedofme test sonuçlarım falanda hep vodafone'a göre 20ms daha fazla çıkıyor. yapıcak bir şey yok sanırım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@jackjoker ya uğraşıp yalan söyleyecem aldığım pingler 120 falan diyip ekip yollamalarını isteyeceğim fakat ekip geldiğinde kutuya dokunmadan benim eve gelip test yaparsa yine çekip gidebilirler.  statik ip satın alsam bir işe yarar mı acaba ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
21 dakika önce, Atrin said:

@jackjoker ya uğraşıp yalan söyleyecem aldığım pingler 120 falan diyip ekip yollamalarını isteyeceğim fakat ekip geldiğinde kutuya dokunmadan benim eve gelip test yaparsa yine çekip gidebilirler.  statik ip satın alsam bir işe yarar mı acaba ?

bana geldiklerinde kutuya işlem yapmadılar. kendileri test ettiler ve tv açıkkan internetin daha yavaş olduğunu kendileri de gördü.

daha sonra merkezi arayıp bilgi verdiler. merkez de bina girişinde ki ana kutuda bir işlem yaptırdı. 

süreç bende böyle işledi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

sadece bir olasılık uğruna bu kadar saçma külfeti çekmek ve sonucunda downgrade olmak anlatılmaz yaşanır olmuş resmen... vodafone'da böyle bir telefon geliyordu belki ama ben daha hattı kapatılanı görmedim sadece laf.

neyse, sizin uğraşlarınız bize yarar, müşteriler kaçıyor diyerek bu saçma uygulamadan vazgeçerler belki :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bakalim o kismi bekleyip gorucez. Benim min 500-600gb kullanimim vardi. Surekli arayacaklar mi acaba korkusuyla yasamak istemedigimden yaptim. Cunku turkcell tv ve ps4 e gelen oyun updatelerini kontrol etme imkanim yok. Su ana kadar interneti iptal edilen yok fakat cogu kisi 3 ay deneme suresinde. Beni ilk ay aradilar sonra aramadilar ve bence nedeni bu. Musteri hizmetleride bana subatta degil martta aranacagim tarzinda bir sey soylemisti. Deneme suresi bitince baslarlar herhalde. 

Pingler hafif dustu demistim ama yukseldi yine. Vodafoneda bf5 almanya serverlari hep sabit idi. Bunda 56 olduguda oluyor 66 da. neyse bu konuyu unutup hayatima devam etmek disinda baska bir sansim yok :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

vodafone'un ping konusunda iyi olduğu doğru, bendeki 50mbit vodafone vdsl'in bile pingleri inanılmaz, fiberden daha iyi ping veriyor neredeyse oyunlarda vs.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bugun kapiya bolgedeki SOL bayisinin elemani geldi, "sizin sitenin SOL yetkilisi benim, ne internet kullaniyorsunuz?" falan deyince, "TT kullaniyorum, 35 Mbit - 70 TL oduyorum, daha ucuzun varsa konusalim" dedim. 25 Mbit - 60 TL paketleri oldugunu ve TT'den cayma bedelini de 250 TL'ye kadar odeyeceklerini soyledi. Hafif aklimi celdi, ben bir bakayim konusuruz haftaya dedim.

Bu sitede uzun sure oturmayacagim muhtemelen, gittigim yerde SOL altyapisi olmazsa nasil bir yol izleniyor taahhut konusunda?

25 Mbit ile 35 Mbit arasinda cok fark yok benim icin ancak su an 60 TL'lik bir pakete 2 yil taahhut vermek cekici gelmiyor degil. Bir yandan da bu fiyatlardan hizmet vermeye basladilarsa sene basinda cikan yuksek fiyatlar ellerinde patladi da denebilir mi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

25-35mbit arasındaki fark çok. netflix'te mesela 4k yayını rahat izleyip izleyemeyeceğini belirler. bir şey indirirken de bariz daha hızlı.

35 olan zaten limitsizse, 25 anlamsız olur bence...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 dakika önce, Atrin said:

@jackjoker geçen hafta MNG Kargo ile modemi vs gönderdim. Dün mesaj geldi başarıyla teslim alınmıştır diye. Herhalde başka yapmam gereken bir şey kalmamıştır :)

daha dur para ödeyeceksin nereye öyle çıkmak kolay mı vodafone dan 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@jackjoker son faturayı öder çıkarım başka 5 kuruş vermem valla. iptal öncesi aradılar birde neden iptal ediyorsunuz diye. dedim yalancısınız ondan limitsiz diye sattınız sonra tehditkar aramalar yaptınız dedim. kadın indirim yapsak kalmaz mısınız dedi bende hanımefendi anlamıyor musunuz beni bedava verseniz kalmayacağım dedim. oda sinirlendi tamam beyefendi biz iptal birimiyiz ben limitsiz mi değil mi bilemem dedi kapattık telefonu. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 dakika önce, Atrin said:

@jackjoker son faturayı öder çıkarım başka 5 kuruş vermem valla. iptal öncesi aradılar birde neden iptal ediyorsunuz diye. dedim yalancısınız ondan limitsiz diye sattınız sonra tehditkar aramalar yaptınız dedim. kadın indirim yapsak kalmaz mısınız dedi bende hanımefendi anlamıyor musunuz beni bedava verseniz kalmayacağım dedim. oda sinirlendi tamam beyefendi biz iptal birimiyiz ben limitsiz mi değil mi bilemem dedi kapattık telefonu. 

:D

evet son fatura gelecek. ondan sonra fatura yok. benide aradılar. aynı şeyi söylediler. aynı tepkiyi verdim bende. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok