tir tir titreyen 7.000 km. deki subaru forester
0

Bu konuda 27 mesaj var

forum güncellenirken konusunu açmıştım o ara silinmiş. yeniden açıyorum.

özetle, ağustos ayında sıfır olarak alınan subaru forester dizel araç yokuş ve rampalardan 1,500-2,000 devir arasında kullanılırsa azer bülbül style trim trim titriyor.

2 kere servise götürdük ve sonuç alamadık. 3. sefer tekrar götürdük ve şuanda istanbuldan mühendis gelip bakılmayı bekliyor.(Mühendiste bu iş için özel gelmiyor, rutin eğitime gelecekmiş. :) )

yedek araç olarak citreon c4 verdiler. telefondan yerine infinty vereceğiz demişlerdi ama aracı teslim etmeye gidince ağız değiştirdiler.

sonuç olarak subaru mubaru almayın. :) gidin doğuş otoya 3 ay sıra bekleyin. en azından bir sorun olursa çözerler. bu adamların ustalarının otomobilden haberi yok.

emre666 tarafından düzenlendi
GoXeL beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

geçenlerde titreyen bi S500 için sahibinden ilanı açılmıştı o geldi aklıma... ona da aylarca çözüm bulamamış mersonun yetkili servisi.

tamamen şans, subaru da olsa merso da olsa olabiliyor işte böyle saçmalıklar...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

çok çok meraklısı olmadıkça, ulaşım diğer beklentilere ağır basıyorsa, bu tip markalardan özellikle türkiye'de uzak durmak lazım. avrupa'da amerika'da falan en azından sorunu çözemeseler de yenisini alıyor adam. bizde paranla rezil olduğunla kalıyorsun. yetkili servisler kendi sattıkları araçlara tanı koyamıyorlar çünkü eğitimsizler. subaru'nun servisi ben bıraktığımda da kötüydü.

yazdıktan sonra aklıma geldi belirtmek. benim deneyimlediğim en iyi servis hizmetini borusan veriyor. garanti süresi dahilinde karşılaştığım bütün arızaları, ilgili parçayı ikiletmeden, münakaşa etmeden değişti.

çok korkunç hikayeler de var ama karşılaştığım. arkadaşımın 40k km'deki Evoque 2 litre turbo benzinli aracın motor bitik. kullanan çok düzgün bi kullanıcı. kullanıcı hatası diyip sadece yarısını karşılayacaklarını söylüyorlar. mahkemelikler şu an.

şans...

the5thhorseman tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 22.04.2017 at 10:10, emre666 said:

2 kere servise götürdük ve sonuç alamadık. 3. sefer tekrar götürdük ve şuanda istanbuldan mühendis gelip bakılmayı bekliyor.(Mühendiste bu iş için özel gelmiyor, rutin eğitime gelecekmiş. :) )

:)

Hangi şehirdeki servis.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bence kritik rezonans deviri alakasiz bir yerde duruyor. Normalde rolanti devrinin altind olur bu değer ve arac çalıştığı gibi hizlica bu devir gecilip 800, 900 devire çıkılır.
Örneğin kritik rezonans devri 300 devir dakika olsun, araci o devirde tutabilseniz birkac dakika icinde frekans girisiminden dağılır. Bu, dönen bütün motorların doğasında olan birsey.
Simdi sizin bu bahsettiğiniz titreme, boşta iken o devire getirdiginizde de olabiliyor mu? Krank milinde dengesizlik olabilir mi diye düşündüm nedense

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

boştayken denemedik. servis denedimi bilemiyorum...

edit: aşağıdaki gibide yapıyor ayrıca.

yokuş çıkarken 1,500-2,000 devir arasında kullanılırsa sürekli titriyor (bu devirde 70-80 km. arası bir hıza denk geliyor yokuşa göre) titremenın geçmesi için gaz veriyoruz ve devir 2,000 in üzerine çıkınca titreme geçiyor(araçta hızlanıyor haliyle 90 km. üzerine çıkıyor hız) sonra örnek olarak kırmızı ışık geldi yavaşlamaya başladık tam duracakken devirin düşmesine göre tekrar sallıyor.

durmaya, yavaşlamaya başladıktan sonra tekrar titretmesi şanzımanda sorun olduğunu gösterirmi?

araç göstergesinde kaçıncı viteste gittiğini gösteren birşey yok. öyle olunca hangi viteste titriyor bilemiyoruz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Forester'da CVT şanzıman var. Sanal vitesler kullanılmıyorsa (Levorg'da olduğu gibi) hangi viteste olduğunu göstermemesi normal. Umarım kısa sürede sorun çözülür.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bence sadece motor devriyle alakali. Boştayken gaz verip devirleri incelemekte fayda vardı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

sabah servisten arayıp '' araçta sorun yok, o titreme normal '' demişler. :)  Allahtan ilk götürdüğümüzde aldığımız servis raporu var elimizde ''müşteri ile test e çıkıldı araçta sorun görüldü'' vs. yazan. Uğraş dur şimdi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bizim bayii den sıfır ford focus kırmızı alıp da kapısının boyalı olduğunu yetkili ford servisinden ispatladığı halde o boya normal diyen ford bayii gibi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Bizim bayii den sıfır ford focus kırmızı alıp da kapısının boyalı olduğunu yetkili ford servisinden ispatladığı halde o boya normal diyen ford bayii gibi.

operator yanlislikla tornavida surtmustur, rötuş yapilmistir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Normal mi peki hocam böyle sıfır arabada boya olması ve o boya nedeniyle arabanın satarken boyanmış muamelesi görüp piç gibi fiyatlardan gitmesi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Adam karliligina bakar, çöp etmez ürünü, düzeltir satar.
Dışarıda birilerinin fiyat politikasi olarak bunları baz alması ile ilgilenmez fabrika, o aracın kullanisligina, ömrune, kullanma klavuzundaki finksiyonlara etkisi yok. Bu olaylar çok olmuyor, nadiren cikabiliyor. Uretim kartina da notunu almışlardır, ama dedigim gibi cingene pazarligi dışında bir zarari yok. O da 2. El pazari olan kac ulke olduguna bakmak lazim. Aciklayamadim simdi :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün fuarda cektim, bu bir kalite problemi mesela, bunlarin gelmemesi gerekiyor müşteriye.
Opelde, alttan macun sarkıyor, tamponu cekmedim ama camurluk kismindan atik idi, elinle cekiyorsun düzeliyor 1-2 sn sonra pat yine atiyor falan. Asil Bunlar sorun edilmeli :)b4389add9d9d4f3ab56a52827b6621a8.jpga3b4813a9e680aa4b180ba8c09aeb092.jpg

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

araç nasıl olduysa sorunu kesti. cuma günü 1 saate yakın yetkili servis ile  test ettik ve yapmadı. daha önce sürekli yapıyordu. zaten arada bir yapsa servise gitmezdik. umarım bir daha yapmazda sorunsuz kullanırız. 

edit: 7,000 km. deymiş.

Mono and Hamso beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

vallahi bizde anlamadık. sürekli yapıyordu çünkü daha önce. bizde çok kurcalamadık. canımza minnet yapmasında ne olursa olsun... hesabı :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
25 dakika önce, Hamso said:

Satmak icin uygun vakit mi acaba :D

doğru satmak lazımda. babam kullandığından çok uzatmıyoruz mevzuyu. kendisi ultra asabi bir insan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

biraz geç olacak ama bu hikayenin nasıl bittiğini yazayim.

Araç 2017 temmuz ayında yeniden trim trim titremeye başladı. tekrar yetkili servise götürdük. bilgisayara bağlandı, yola çıkıldı vs. ve bunun ''normal'' bir durum, arıza olmadığı açıklamasına bağladılar. tabi bizde '' yok artık lebron james be kardeşim'' diye çemkirince servis müdürü üstü kapalı '' yaa işte araçta bi ayarsızlık var ama benimde elimden birşey gelmiyor kusura kalmayın'' türü bir tavır takındı. Bizde '' madem bu araçta bir sıkıntı yok bu aracı 2. el olarak satın bize parasını verin '' dedik. Başta ''yeni araç alırsanız o şekilde takasa alırız başka türlü olmaz '' deselerde onların aracılığı ile 2. el satılmasını kabul ettirdik ve istanbulda bir firmaya arabayı komisyom karşılığında sattık. Alan kişiyi hiç görmedik satanda biz olmadık zaten direk yetkili bayi üzerinden satıldı. Artık alan ne yaptı yapmadı bilemiyoruz. Zaten bana ucuza gitti.

Artık nasıl sorun vardı da yetkili servis ne olduğunu anlamadı veya anladı da nasıl bir masrafı vardı ki garantiden yapmadı bilemiyorum...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok