AMD - R9 300 SERİSİ "FURY'LER ÇIKTI"
1 1

Bu konuda 472 mesaj var

Yeni sürücülerin çıkış tarihi sızmış. 24 kasım. 

.net ten , QT geçiş yapıldığı söyleniyor. 

.Net 'in windows üzerinde bir hız dezavatanjı var mı ki bu kadar fark yaratacak?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

QT C++ tabanlı bir sistem ve crossplatform. .NET gibi bir runtime gerektirmiyor. Kendi kütüphaneleri var ve direk binary olarak derleniyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

AMD'nin yakında duyuracağı beklenen kart Fury X2 isimle gelecekmiş, zaten çok küçük bir yapıda olan kartın çift hali ancak bilindik üst seviye boyutlara ulaşmış, 295X2'nin yerine geçecek kartın ömrüde zannediyorum onun gibi uzun olabilir.

Kaynak= http://wccftech.com/amd-r9-fury-x2-specs-gemini/

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

AMD'nin yakında duyuracağı beklenen kart Fury X2 isimle gelecekmiş, zaten çok küçük bir yapıda olan kartın çift hali ancak bilindik üst seviye boyutlara ulaşmış, 295X2'nin yerine geçecek kartın ömrüde zannediyorum onun gibi uzun olabilir.

Kaynak= http://wccftech.com/amd-r9-fury-x2-specs-gemini/

Fury x2'nin uzun ömürlü olmasına imkan yok. Zaten 295x2 de pek uzun ömürlü olmadı. Yalnızca amd'den gerçek anlamda "yeni" bir şey görmek uzun zaman aldığı için 295x2 amd tarafı için güncelliğini korudu. Halbuki 5 ay içinde daha ucuza gelen 970 sli ile 295x2'nin alınabilirliği kalmamıştı zaten. Fury x2 için çıkmayabilir yorumları bile yapılıyordu. Belki de göstermelik bir kart olur o da. Zaten furylerin hepsi öyle olmadı mı? Çünkü 1 yıldan kısa sürede 16nmlik gpuları göreceğiz. 16nm geldiğinde 28nmlik gpular, özellikle de verimliliği kötü durumda olan amd gpular gözden düşecektir. Fury x2 aralıkta çıksa ve 5 ay sonra nvidia'dan pascal gelse, fury x2'nin adını anan kalmaz. Amd de verimliliği iki katına çıkaracağız diyor. Demek ki orda da iyi bir şeyler gelecek. O yüzden bu saatten sonra çıkacak 28nm bütün kartlar belli bir tehdit altında. Belki alt seviyede mantıklı olabilir. Çünkü 16nm alt seviye gpular baya geç gelecek gibi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni sürücülerin çıkış tarihi sızmış. 24 kasım.

.net ten , QT geçiş yapıldığı söyleniyor.

.Net 'in windows üzerinde bir hız dezavatanjı var mı ki bu kadar fark yaratacak?

Bundan 8-9 yıl önce sürücü yüklerken garip garip .Net hataları aldığım ve sonrasında da bu .Net yüzünden iyice hantallaşan catalyst için en sevindiğim nokta bu oldu. Artık daha rahat çalışan bir arayüz olması lazım. Hatta hantallık nvidia'ya kayarken Amd'nin bundan faydalanması lazım.

380x modeli de 15 kasımda çıkıyormuş. Sonunda full tonga kullanan bir masaüstü kart görmüş olacağız. Performansı da doğal olarak 280x seviyesinde olur. Belki biraz önünde. Fiyatı da 250 dolar seviyesinde olacaktır. Nvidia da tenezzül edip bir ara model çıkarır artık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Olması gereken bu. Rekabet ama adam gibi. Zamanında yapmış olsalar daha da tatlı olur nvidianın fiyat politikasına takılmazdı hiç bişi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

980Ti baya bir overclock oluyor yalnız, onu göz ardı etmeyelim ha keza GTX 980 de öyle ama 980Ti kadar değil.

980Ti 1500MHz boost hızına dayanıyor neredeyse hiçbir voltaj, ekstra ayar falan yapmadan hem de SLI ile.

Fury X hiç kullanmamakla birlikte overclock potansiyali hakkında pek iç açıcı bilgiler yoktu, bu kartları alsn neredeyse hemen hemen herkes overclock da yaptığı için bunu da göz ardı etmemek gerekli.

ResetButton beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tüm mesajları okuyor musunuz? :D

Okuyorum çoğunu, siz yazın :)

T800 un yazdığına katılıyorum. Referans değerlerin de iyi ama o oc potansiyeli çok fazla 980 nin o arayı epey açıyor. Hatırladığım kadarıyla Fury'nin hiç oc potansiyeli yoktu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nerde verildi? Bir göz attım , o haberler farklı?

Wtftech'in haberi zaten Tpu'nun sonuçlarından hareketle yazılmış. Yukarda Tpu'nun sonuçları verilmişti ondan dedim. :) Sonuçlarda gariplikler var. Yorumlarda da geçiyor. Ayrıca bazı oyunlarda büyük ihtimal atar kısma, hesaptan çıkarma gibi durumlar var. Gta'da, Ac'de vs birçok oyunda Nvidia'nın üstünlüğü devam ediyor ama testte bu durumun tam tersi mevcut. Project cars gibi oyunlar testten çıkarılmış. Ayrıca bu değişiklik nano verilmeyen tpu'nun nanoyu incelemesi ertesinde oluyor. Olaylar olaylar... Tpu bu gibi konularda güven vermiyor. 295x2 incelemesinde de ölçeklenme sorunu olan oyunları her çözünürlükte test etmemişti. Zaten artık hemen her amd kart incelemesinde şu şu oyunlarda amd kartlar fena tökezliyor, onları hesaptan düşelim gibisinden bir tablo koyar oldular. Daha detayda neler neler.

Amd'den şu crimson gelsin de o zaman siteler inceler zaten, durumu daha net görürüz. Tabi yine dur AAyı kapatalım, dur şu ayarı düşürelim, dur çözünürlüğü de 4k yapalım tadında işler olmazsa.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Unutmadan, cod bo3 ve fallout4 testleri düşmüş. Amdye sağlam sürücü gerekiyor. Tabi codda bariz sorunlar olduğu anlaşılıyor. Kepler kartlarda ise cod sürünüyor, fallout iyi durumda. Cod bir önceki oyunda da benzerdi. Keplerle ilgili ayrıca bir sorun var gibi. Nvidia bakar mı bilinmez. Ayrıca yeni anno oyununda da durum benzer. Diğerleri gameworks ile geliyor neyse de Annolara amd sponsor oluyordu. Artık bıraktı mı ne yaptıysa orada da performans sorunu var. Belki crimsonla toptan bir ayar çekerler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nvidia'nın Kepler'e bakacağını falan hiç zannetmiyorum daha önceki dönemde de GTX 670 3-Way SLI ve öncesinde GTX 590 Quad SLI kullanırken yeni seri çıktıktan bir müddet sonra destek kötüye doğru gitmişti, yani Kepler için zannetmiyorum birşey olacağını.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@mamad evet o testte varmış. Yeni sürücülerin kullanıldığını bilmiyordum orda. 

Eğer benchmark geçerliyse, benim gibi R290 kullanıcılarına da bir güzellik olmuş. Performans artışı baya güzel. 

Ama kurtarmıyor Fury X 'i. MSI Lightning öyle bir fark atıyor ki , gene anlamsız oluyor.

Edit :

Şurda güzel bir tartışma var.

https://www.reddit.com/r/pcmasterrace/comments/3s5r4d/is_nvidia_sabotaging_performance_for_no_visual/cwukpuc

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Fiyatları hatırlamıyordum, şimdi baktım. OC li 980Ti ile Fury X arasında epey fark varmış. Ordan biraz Fury kurtarıyor durumu. 

980 'in fiyatı yakın. Ancak her 980 fury e ciddi fark atacak kadar OC oluyor mu ,yoksa MSI Lightning de o hıza çıkan az sayıda GPU mu seçilmiş.

AMD 'nin yeni sürücü paketinin özelliği belli mi? Mesela yeni sürücüleri kendisinin indirip, arka planda kurması gibi bir özellik var mı? Nvidia 'da vardı bu , sorunsuz çalışıyordu. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni sürücüler de yarın tanıtılacakmış. Yakında çıkar herhalde bu durumda. 24 'ü doğru olabilir. 

Yeni betalarla yapılmış benchmarklarda , Fallout'ta epey toparlamış durumu AMD.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

380x, 19 kasımda çıktı. Fiyatı da performansı da beklenenden düşük. Çoğu durumda burun farkıyla 280x'in gerisinde. Ancak incelemelerde referans tasarım diye bir şey olmadığından hafif oclu kartlar 280x'le benzer ve azcık hızlı görünüyor. Kartın oc durumu hiç iyi değil. Zaten ilk tongalı kart olan 285'te de durum benzerdi. Tahiti'nin hem oc hem de dp avantajı vardı. Onun yerine bu kart daha yüksek tessellation performansı, daha güncel dx12 desteği ve 1 gb fazladan bellek sunuyor. Fiyatı da 230 dolar. Tabi referans tasarım olmayınca, firmalar 250 dolar bandında tutmuşlar. Pek cezbetmedi beni. Genel olarak da pek dikkat çekmedi kart. Nvidia da yanıt vermeyecek gibi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok