AMD - R9 300 SERİSİ "FURY'LER ÇIKTI"
1 1

Bu konuda 472 mesaj var

...

adamlar ekime kadar üç tane sürücü çıkardı.. senin işine gelmediğine göre artık nereye kadarsa ondan işte.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Neyse hala bir WHQL yok. 380X gelmedi testleri görsek iyiydi.

Ciddi miktarda işten çıkartma da mevcut bu arada.

Tabi bir de FirePro çıkmış yeni. Tonganın full hali yani 380x aslında ama masaüstüne getirmeden önce mobil olarak çıkarttılar. Önceliklerini belirlemede sorunlar yaşıyor sanki AMD. Tedarikten kaynaklandığını düşünüyorum. Yoksa elde bolca olsa muhtemelen masaüstü versiyon da görünürdü çoktan.

Çıkan mobil üründen anlaşılan o ki tonga aslında 384 bit değil. 256 bit. Sadece shaderlar kapalı mevcut kartlarda ve bellek yolu sonuna kadar açık. Zaten sorun değil eski tahitiye göre daha gelişmiş sıkıştırma teknikleri olduğundan daha azı bile yeterli oluyordur yeter ki gpu daha güçlü olsun.

Piyasadan hala silinmeyen 4 yıllık gpular üzücü ama cidden. Cape verde hala yaşıyor. En son macbook pro cape verde ile geldi daha yeni aldığımız bir laptop cape verde ile geldi. İsimler yeni ama gpu 4 yıllık. Artık kabak tadı verdi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar üsluba biraz dikkat edip biraz daha usturuplu yorumlarda bulunursanız sevinirim (Emme/gömme/ekim/kasım vb.).

Teşekkürler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Mr.Crunch

Arkadaşlar üsluba biraz dikkat edip biraz daha usturuplu yorumlarda bulunursanız sevinirim (Emme/gömme/ekim/kasım vb.).

+10000000000000000000

Yahu şu foruma yıllardır fason tipler nispeten mikroskopla görülebildiği için girip yazıyorum onca işi gücün arasından, ya onca işin arasında birbirinize laf atmanın ne alemi var ki, hem ortamdan soğuyorsun hemde istediğini anlatamıyorsun ki ne gerek var.

AMD'nin 4 yıllık GPU'sunun hala bir çok oyuncu için yeterli olması bence asıl sorunumuz olmalı çünkü üreticide bunu gördüğü için alt seri kartı üretimden çekmiyor ve yerine getirdiği ürünü daha üst bir seviyeye getiriyor, sene 1997 yılıydı o zamanlar dual boot nt4-w95 kullanıyordum driver desteği çok kötüydü piyasadaki durumu geçmişe baktıkça sonraları çözmeye başlamıştık, iyi bir kart sözün bittiği yer 300$ +KDV idi, 3dfx voodoo çipli diamon monster3D yanına vga kart lazımdı oda ramdac'ı hızlı 2d'si kaliteli çalışan bir kart isterdik hep, Matrox hayallerde s3 virgeDX/GX gerçekte olandı, yıllar geçtikçe piyasa şekillendi eskiden beri kural hiç değişmedi, driver'da iyi olmalı gpu'da ama bununda bir yeterliliği var yani sorunu kim yaşıyor ve ne kadar yaşıyor, zaman zaman burada  ve genelde diğer forumlarda boş muhabbetler ve gereksiz gerginlikler alıp başını gidiyor. 

WHQL yeterliliği kimin için ve ne kadar önemli, beta driver'ın sorunları getirisi derdi kimin sinirlerini altüstü ediyor? bu iki noktayı kavramak lazım, şurada yazacağın kelime haybeden birisinin canını sıkıyorsa yazma arkadaş. tamam herkesin yazma isteği var vs ama bunun için emme gömme ekime kasıma gibi göndermelerde can sıkıyor. 

AMD konsoldaki GPU'ların tasarımcısı olduğu için ve piyasada büyük prodüksüyonlu oyunlarında az olmasından sanırım gpu piyasası 2 yıldır lale modunda gidiyor, işlemci piyasası 3-4 yıl oldu patates, şimdi firmalar cebini doldururken sen ne yapıyorsun sorusunu sormak lazım.  :))

Hayırlı geceler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Titan X oyun için çok gerekli bir kart değil, 980Ti daha iyi overclock olabiliyor, ancak aman coil whine meselesine dikkat etmek lazım.

Ben sıkıntılı bir süreçten geçtim o konuda.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Titan X'in evet fiyat dezavantajı da var tabii baya.

Nvidia ilk esas tasarımın kısıtlı hali normal seri, arkasından tam hali ile Titan, ondan sonra da Ti modellerini çıkartmak gibi bir iş modelini uyguluyor 780'den beri.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Oyun Amd donanımlarıyla geliştirildi. Hatta geçen yıl (resmi ağızlardan) mantle desteği ile geleceği söylendi. Ama bu yıl içinde mantle yalan olunca mantle desteği yerine amd kartların daha iyi performans vermesi sağlanmış o kadar.

Ayrıca 4knın pek de umursanmadığı belli bir şey. 1080p ve 1440p'de kartlar daha yakın. Tabi Amd kartlar daha iyi durumda ama fury x'e yine yazık olmuş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

AMD 'i sürücü politikasını değiştirmez ise, o benchmarkların anlamı kalmayacak. 

Windows 10 çıktığından beri ciddi hatalar var, hala güncelleme yok. O arada nvidia kaç tane sürücü çıkardı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun Amd donanımlarıyla geliştirildi. Hatta geçen yıl (resmi ağızlardan) mantle desteği ile geleceği söylendi. Ama bu yıl içinde mantle yalan olunca mantle desteği yerine amd kartların daha iyi performans vermesi sağlanmış o kadar.

Ayrıca 4knın pek de umursanmadığı belli bir şey. 1080p ve 1440p'de kartlar daha yakın. Tabi Amd kartlar daha iyi durumda ama fury x'e yine yazık olmuş.

oyun nvidia donanımlarıyla geliştirilip yok hairworks, cartworks, curtworks proprietary teknolojiler kullanılırken kimse çıkıp amd'ye ayıp oldu demezken konu battlefront ve amd olunca mantle mantl mantle diye incileri dökülen arkadaşlar beni çok şaşırtıyorsunuz.. demek isterdim..

bi de titan x'le 980ti aynı almış diyenler olmuş, sanırsın geçen hafta aralarında 25% fark vardı..

bf4-titan.gif

bf4-fps.gif

bu arada amd'nin sürücü politikasına da saçmasapan eleştiriler gelmeye devam ediyor, windows 10 çıkalı nvidia kaç sürücü çıkarmışmış..  amd kaç tane çıkardı?  15.7, 15.7.1, 15.9, 15.9.1 - dört tane revizyon yapmış, ve ben hiçbiriyle de sorun yaşamadım, çatır çatır battlefront beta oynuyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Cevap yazmıştım ama kazara silindi. Özet geçeyim, zorlamanın alemi yok. Kimsenin oyunlarda ekstra efekte veya performansa laf ettiği yok. Yalnızca resmi olarak duyurulmuş, bilinen ve ortada olan bir durumu burda firma sözcüsü gibi dile getirmek komik oluyor. Hepsi bu. Eğer amd kartların performansını övecekseniz, bunu davulla zurnayla duyurdukları oyunda değil de Farcry 4 gibi rakibin desteklediği oyunda yapın. Daha dişe dokunur bir tartışma konusu olur.

Sürücü konusunda da tartışılacak bir şey yok. Win10'un çıkışından beri Nvidia 5 tane whql, bilmem kaç tane duyurmadığı beta yayınladı. Yabancı forumlarda görebilirsiniz. Daha öncesinde de win10 için whql ve betalar yayınlanmıştı. Üstüne eski kartlar için sunulan win10 desteği falan da şerbeti olur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kahkahalar atarak gülsek mi netsek bilemedim :D Ya üzülüyorum bi yandan da takıldık kaç jenerasyondur ilerleyemiyor artık teknolojide, şöle olcak böle olcak diyip bi sonra ki çıkışa posta gömdürmeleri bitmek bilmedi.

Grafik manasında da resmen konsollara bağımlı ilerlemek durumunda kalıyoz, Allahtan neyse ki PS4 falan gibi geçiş olduda grafikler artık ilerliyor. Çöpleşmiş ue3 motorla önü arkası bitmeyen facia grafik arayüzlerinden kal gelmeye başlamıştı artık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Grafiklerde belli bir standart oluştuğu için artık gelişim de yavaşladı. Millet de eskisi gibi üzerine düşmüyor, çünkü çoğunluk tatmin oldu. Artık mevzu oynanabilirliğin artması, fiziksel etkiler, yapay zeka ve stabil deneyim gibi şeyler oldu. Galiba bu nesilde biraz da onların geliştiğini göreceğiz. Ms'un havok fizik motorunu almış olması bu konuda gelişim olması anlamına gelebilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ne tersine dönmüş anlamadım 20% overclock edilmiş ve 25% daha pahalı kartın 20% daha yüksek performans göstermesi mi şaşırtıc?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sonunda Amd catalyst'i değiştirip Radeon Software "Crimson" yapıyormuş. Son iki yıldır bekleyenler vardı zaten. Hatta geçen yıl omega adıyla devam edecek diye düşünülmüştü. Kısmet bugüneymiş. :)

http://videocardz.com/57643/amd-radeon-software-crimson-to-replace-catalyst-control-center

Catalyst'e göre çok daha hızlı ve güzel tasarlanmış görünüyor. Performans tarafında pek bir şey söylenmemiş. Ama bazı özellikler güncellenmiş. Yakında nvidia da benzer bir güncellemeye gidebilir. Tamamen Geforce experience'a evrilebilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

AMD açısından bir değişim şart hem görsel hemde tutarlı çalışan sürücüler, zaten kartın sınırlı bir teknolojik ömrü var onuda saç baş yolarak geçirmek sinir bozucu oluyor, önümüzdeki dönemde altyapı avantajıyla AMD'nin bir miktar önde olması öngörülebilir fakat yinede sonuçları görmeden paçaları sıvamamak lazım zira AMD bu konularda sıvama ustası sayılır, PR konusundada eksik olması başlı başına ayrı bir konu. neyse hayırlı olsun diyelim. :mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok