Newegg Türkiye'ye gönderime başladı...
1 1

Bu konuda 42 mesaj var

Newegg'den gönderilerde bir daha vergi ödenmesi gibi bir hatalı durumdan falan da bahsediliyor, şu beta aşamasının bitmesini beklemek iyi olur sanırım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bence genede ordaki indirimler için bir köşe açalım. Twitter akışımda iyi indirimler görüyorum. Önden gitmekte fayda var. 

Sorun çıkıyor olabilir ama müşteri hizmetleri nasıl?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Newegg'ten ilk alışverişlerimi kara cumada yaptım bakalım. Şuan biri İstanbula vardı. Fedex ile çalışıyorlar. Direk eve kadar gelecek mi yoksa amazondaki gibi bir form doldurup göndermek gerekecek mi bilemiyorum şuan. Ama son 5 ay içinde alışveriş yapmış kişilerin mesajlarını falan okudum çeşitli yerlerde. Bir sıkıntı yaşamamışlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet son siperişimden de bahsetmek lazım. 25 kasımda 250 liralık alışveriş ve üstüne 100 lira indirim kodu vardı. O kuponla 1 TB WD 3D Nand sata ssd siparişi verdim 766 liraya mâloluyordu. Lakin bir önceki sipariş 2 günde gelmesine rağmen bu Amerikada eyalet eyalet geziyor ve hâlâ elime ulaşmadı. Üstelik New Jersey'den yola çıkan ürün bir hafta Indiana'da ve Tennesse'de gezdikten sonra tekrar New Jersey'e geri döndü. Oysa 2-3 günlük teslimatlı hızlı kargo seçilmişti. Bugün itibariyle sonunda Amerikadan çıkmış Fransaya varmış. 

Bir de neweegten yaptığım tüm alışverişler TL olarak fatura edilmesine rağmen, kredi kartıma yansıyan tutarlar 40-50 lira daha fazla oldu. Mesela ssd 766TL olarak fatura edilmişken, Cardfinansa yansıyan miktar 802 lira oldu. Aynı şekilde normalde 726 TL fatura edilen g-skill ramler, kredi kartından 771 lira olarak çekildi. 

Bu durumun neweggle alakalı olmadığını düşünüyorum. Bankanın bok yemesi gibi. Çünkü spotify vs gibi hizmetler için de hep 1-2 lira fazla ödeme yansıyor. Bankayı arayıp haşlamak lazım ama uğraşmadım şimdiye kadar.

ZvAnA tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bankayı arayıp o farkları 1-2 gün içinde geri alanlar olmuş. Ben alışveriş yapmadım ama yapanlar gelen 3d secure sms inden daha yüksek tutar yansımış demişler ve fark iade olmuş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Smsler durmasa da provizyonda olandan farklı geçti dönemiçi hareketlere dersiniz, en azından bir şansınızı denersiniz, ki büyük ihtimalle arayıp söyleyen herkese iade ediyorlardır, arayıp sormayanlarınkini de kâr sayıyorlardır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün arama fırsatı buldum sonunda finansbankı. Bakalım kayıt açtılar, iki gün için de sonuç bildireceklermiş. Umarım iade ederler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İki gün sonra geri döndüler, sonra fazla alınan farkı iade ettiler. Ancak şöyle bir durum var; Bana kur farkından dolayı bu durumun olduğunu siz bilmeden alışveriş yaptığınız için bir seferlik bu iadenin yapılacağını söylediler. Yani bir sonraki alışverişte yine yansıtacaklar. Sanırım alışveriş için başka kredi kartı kullansam daha iyi olacak. Arkadaş da garanti kredi kartıyla alışveriş yaptı ama onun neweggde istenen bedelle dönem içi işlemlerine yansıyan bedel aynı oldu. Finansbankı bir yerlere şikayet etmek lazım. Spotify'ı da yıllardır hep 1 lira, 1,5 lira fazla çekiyorlar.

ZvAnA tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben yurtdışı alışverişte Dolar, Euro ne ise alacağım şeyin satışı o para biriminden kart kullanıyorum, kur falan işim olmuyor böylece kaç Dolar, Euro v.b. ise onu ödüyorum direkt.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, T800 said:

Ben yurtdışı alışverişte Dolar, Euro ne ise alacağım şeyin satışı o para biriminden kart kullanıyorum, kur falan işim olmuyor böylece kaç Dolar, Euro v.b. ise onu ödüyorum direkt.

Ben de bu şekilde yapıyorum daha sağlıklı oluyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 saat önce, T800 said:

Tr newegg'te döviz üzerinden alma seçeneği yok. Yoksa onu ben de yapıyorum. Newegg faturayı tl olarak kesiyor.

Firienholt beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok