Newegg Türkiye'ye gönderime başladı...
1 1

Bu konuda 42 mesaj var

Biraz once gordum, siteye girince TR sayfasina yonlendiriyor; [ https://www.newegg.com/global/tr ] ... 

logo_424x210.png

Chat'e baglanip sordum cevap su;

We do ship orders to Turkey now. You could simply add the items into your shopping cart, enter your zip code under the “Calculate Shipping” option and choose your shipping method. The shipping and handling charges plus any applicable taxes will be displayed. Please kindly note that our website is managed in real time and the prices fluctuate often.

Amazon'dan sonra Amerikadan bir secenegimiz daha oldu... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu süper bir haber yahu. Amazon özellikle yeni çıkan bir donanımı temin etmekte zorlabiliyor, direkt Amazon'un sattığı stoğu bulmak sıkıntı olabiliyor. Newegg'in bunca zaman göndermemiş olması hataydı zaten. 

Bu başlığı herkes görsün de sonra satın alma bölümüne taşırız. Newegg'in de çok güzel indirimleri oluyor, lightning deal vs. gibi. Eğer Türkiye'ye kargo fiyatlarını amazon kadar uygun tutabilir, hatta rekabet etme açısından daha bile ucuz belirleyebilirse Newegg'e de ayrı bir bölüm açabiliriz :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi ufak bir deneme yaptım, Newegg'in daha çok çalışması gerekecek heralde Amazon ile rekabet edebilmesi için.

Bir kere dolar ile ödeme gibi bir seçenek yok, TL'ye çeviriyor illa. Burdan oluşan bir kur farkı kaybı kesinlikle oluyordur, ben dolarla ödemek istiyorum, zorla TL ödeterek bana bir hizmet değil külfet sunmuş oluyorlar.

2. olarak ise kargo ve gümrük ücretleri amazon'dan pahalı.

Hem amazon'da, hem newegg'de 779 dolara satılan EVGA 1080 Ti FTW3 kart için oluşan durumu özetleyelim:

newegg:

newegg.JPG

amazon:

amazon.JPG

936 dolar x 3.52 (güncel kur) = 3,295 TL

Yalnız şunu da belirtmek lazım, Newegg'de şuan sadece hızlı kargo yöntemleri var. Belki daha ucuz bir kargo yöntemine (i-parcel) geçmeyi düşünebilirler. Amazon'da da hızlı kargo seçeneğinin nerdeyse aradaki fark kadar bir ücreti oluyor. UPS ya da DHL ile yollanıyor bu hızlı kargolar fakat onların da daha önce dikkatinizi çektiğim bir gümrük handikapı var. i-parcel bence en mantıklı çözüm, en geç 10 gün içinde geliyor zaten. 

JardeL beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

express'in daha ucuz olması bir hata, zaten fiyatlar da o kadar yakın olmamalı, ona bir ayar gelecektir.

sen asıl bir sonraki ekrana geç de gümrük ücreti eklensin onu gör, ya da direkt benim mesaja da bakabilirsin.

şuan avantajlı demek güç.

amazon.de'nin bariz bir avantajı var şuan Türkiye için. Ama hizmet kalitesi açısından da en kötü olan onlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Stopajı mı beklemişler ? :icon_think:

Neyse, en azından black friday gibi etkinlikleri kaçırmamış oluruz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 dakika önce, stardust said:

express'in daha ucuz olması bir hata, zaten fiyatlar da o kadar yakın olmamalı, ona bir ayar gelecektir.

sen asıl bir sonraki ekrana geç de gümrük ücreti eklensin onu gör, ya da direkt benim mesaja da bakabilirsin.

şuan avantajlı demek güç.

amazon.de'nin bariz bir avantajı var şuan Türkiye için. Ama hizmet kalitesi açısından da en kötü olan onlar.

Hmm ben ona dikkat etmemistim, 175TL de vergi cikardi... $50 sadece shipping ise pahali... 

Amazon.de'nin tum olayi zaten €49 uzerine shipping olmamasi, Newegg en azindan dedigin gibi iParcel ile filan yollayip kargoyu dusururse iyi olur... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

hayır Amazon.de'nin tüm olayı kargo bedava olması değil.

bunun altını defalarca çizdim fakat farkedilmiyor hala.

Amazon.de'nin sayfalarında gördüğünüz ürünlerin fiyatına Almanya devletinin aldığı vergi dahil.

Amazon.de Türkiye'ye gönderim yaparken önce bu Almanya'ya ödenen vergiyi çıkarıyor üründen, sonra Türkiye'nin Avrupa Gümrük Birliği ülkelerinden kestiği %18 vergiyi ekliyor. 

Bu şekilde fiyat ürünün sayfasında yazandan bile uyguna gelmiş oluyor. Ben en son Samsung 960 Evo 500gb M.2 aldım amazon.de'den, amazon.com'dan alıp amerika'ya yollatsam bile bu kadar ucuza gelmiyordu.

O yüzden Amazon.de çok dikkatli takip edilmedi. Ben 10'a yakın alışveriş yaptım şuan donanım ve kıyafet olarak, hepsi de çok avantajlı fiyatlara geldi amazon.de'den.

Tek dezavantaj, Amerika'da 100 dolara satılan ürün, Avrupa'da 100 euro. Zaten avrupalılar da şikayetçi bu durumdan, bir sürü yerde dolar euro'ya eşit değildir gibi prostestolar oluyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@stardust Amazon.de vergiyi dusuyor tamam da kargo fiyati normal olsa bir avantaji kalmiyor... Misal gecen Amazon konusunda bahsettigim Media 4 soundbari Amazon.es'ten de alabiliyorsunuz orada da vergiyi dusuyor, ama 104 euro da shipping ucreti cikariyor... O zaman da bir anlami kalmiyor...

Amazon.es demisken, Amazon hesabinizin kullanici adi ve sifresiyle diger Amazon sitelerine giris yapabiliyorsunuz, ben bu Amazon.es'e uye olmadim, direkt Amazon.de kullanici adim ve sifremi girdim adresime kadar otomatik geldi... Amazon.de'nin yollamadigi urunleri yolladigi da oluyor ama iste shipping ucretini gomuyor... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kargonun ücretsiz olması avantaj değil demedim zaten, tek belirtmek istediğim tek avantaj o değil demekti :)

Aynı üyelikle .com , .co.uk , .de , .fr , .it , .es yani tüm amazon sitelerinden alışveriş yapılabiliyor :) bunu herkes biliyor diye düşünüyordum zaten.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yalnız atlanan şu, bu stopaj şimdi oranı nedir bilemiyorum elbette de geldiği zaman bunu direkt olarak alıcı kimse firmalar ona yansıtır, bu durumda da artık yurtiçi fiyatı ile çok farkeden bir durumda olmaz çoğu zaman, hatta bazı ürünler daha pahalı bile olur, bunları dikkate almak lazım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben limon sikmamak icin yazmamistim bi kac basit urune baktim turkiye fiyatlaria yakindi

teee amerikadan al 2 sene yerine 1 sene ganrstisi olsun bide bisi olursa ugrasmak cok daha zahmetli ve uzun

bi vok urunde avatajta degecek kadar yok

ha yakalanir bi suru uygun ucuz urun de

turkiyedeki indirimleri de pek kovalayn yokken amerikadakileri kovamayacak cok cok az bi kesim olucaktir

80 milyonluk olkemizden 500 kisi adam gibi avantaj yakalamayacaktir new egg den

cok cok pahali turkiye gec ve cok az giren o yuzden kar marji ve fiyati cok yukek bazi urunlerde avataji kesin olur

peynir ekmek gibi satan ucuz orta seviye urunlerin bi kismini bazen turkiyede daha ucuz bile bulabilirsiniz

vergi + largo sonrasi bazi urunler turkiyeden webden al falan gibi yerlerden pahaliya denk geliyo

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Stopaj %10-%20 gibi olur tahminimce. Bir çok alışverişi anlamsız kılar. Ancak black friday ve benzeri dibin dibi indirimlerde bir şeyler yakalanır diye düşünüyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Valla monitörler bayağı uygun. Alınırsa monitör alınır. Samsung'un Quantum Dot monitörü burada 1700 civarıyken orada 950 tl.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

erwin kargo ve vergileri dahil mi monotor ucuz olailir

ama 3 gun deliveri koca monitor amerikadan (gumrukte ve ucak idirilirken nasil atildiklarini gorsen kargolarin icin bayilir)karho parasi yukluce olur

zamaninda bi salaklik edip bisi almistim 15-16 sene once 100 dolarlik cop icin 130 dolar kargo istemislerdi(agirdi) parayi hava yapmistim kasicisimda yoktu anlasmali baska bi yerden yolladi 40-50 dolar ucuza 70-80 dolar gibi geldi.

bidaha agir bisi disaridan dusunmedim bile :D

ben ssdlere baktim

atla deve fark gormedim

montirode ust duzey ekran kartlarinda kesin fark olur

ama check out fiyatlarina bakin

ek cogu kisiye ve %99 sorun olmazda amerikadaki fis standartinin ve voltajin 110 olusu  sorun olmuyormu

eski ikili tarzlar icin donusturuler kullanmistim gecmiste de toprkli fisleri tamamen bambasa cins bisiler olabiliyordu

nazareth tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

test icin baktim

webden aldan 2066  olan tiesin falan cop dedigi tarza giris seviyesi 27" ama 1080p bi monitore

negegg 1600 gosteriyo falan ama cart e eklip zip koy hesapliyim dediginde 500-600 lira ucret ekliyo

fiyat webdan alip 40-50 lira geciyo kargo ve vergiler olunca

turkiyede bulamadigini cok pahali ekran kartlarini turkiyeden 1150 dolara burdan 1000 dolara 1100 dolar badina alirsin belki

kampanyalari firsatlari haric tutuyyorum o kargo parasi oyle oldukca

amazonkazik li satsa bile ki amazon fiytaltinin bi coguna bile eh iste diyorum her urunde %100 ucuz degil

neweggden kampanyasiz bisi alan

sokaktan gecerken vatana gidip bisi almaktan daha beter yanabilir.

monitor joperlor gibi aghir seyler yerine rammis ssdmis cpu falanmis alinmasi karli olur

en ucuz  kargosu i bile 100-120 lira sanirim cunku cpu denedim

monitor falan gibi agir alengirli bisi olunca 400-500 liraya cikiyo kargo

nazareth tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O değil de ben newegg şifremi hatırlamıyorum. Password recovery için maile gelen linke tıklayınca da 

"Http/1.1 Service Unavailable" hatası alıyorum. Nasıl olacak bu iş:icon_think:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@ResetButton

Başkan ben takip ediyorum, senin için rahat olsun. Şuan için newegg'i tercih etmek için bir sebep yok.

2 sitede de 760 dolar olan MSI GTX 1080 Ti maliyet karşılaştırması:

Amazon:

Capture1.PNG

3183 lira yapıyor şuanki dolar kuru ile...

Newegg:

Capture2.PNG

-

Yani eskiye oranla bir düzelme var tabii ki, eskiden bariz %10-15 daha pahalı fiyat çıkıyordu Newegg'den, şuan biraz düzeltmiş gibiler ama Amazon'dan ucuza halletmedikleri sürece kargo + gümrük işlerini, yıllardır kullandığımız, garantili yöntem, en ufak sorunda bile bizi hiç üzmemiş amazon.com varken ben macera aramak için newegg'i tercih etmem. Tamam amazon'da yoktur, newegg'de stok vardır denenir de, ben şuan hala amazon'da bulabiliyorsanız direkt ordan verin siparişi, kafanız rahat olsun derim.

Olur da bir newegg yetkilisi denk gelir ve okursa bu yazımı: "Türkiye pazarında sizi amazon'un önüne geçirmemi isterseniz eğer ücreti mukabilinde size danışmanlık yapabilirim"

CandleGarden and Firienholt beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok