Monitorleri takip ediyoruz...
4 4

Bu konuda 2.020 mesaj var

Washed out siyahların sebebi tvdeki bir ayarmış, hdmı tam alan diye bir ayar var onu açınca düzeliyor.

Bu arada zaten blueray formatlı filmler 4:2:0 mis.

1070 gtx beklediğimden güçlü çıktı, division ı bile 3k da (%75 render scale) ultra ayarlarda çalıştırıyor ama tabii 60 fps. 4k da low ayarlarda bile 1080p de ultradan daha güzel görünüyor.

En çok oynadigim blizzard oyunlarındada 4k da hiç zorlanmıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

j9LhLv9.jpg

Sharp 27-inch 8K 120Hz HDR IGZO monitor

• 7680x4320 @ 120hz (essegin...)
  • 10 bits per color channel
  • 1000 nits
326 PPI (Retina display iddiasindaki iPhone ile ayni)

Prototip, kalin ve 8 kablo gerektiriyor)

kaynak

Severek takip ediyoruz, mumkunse once 4K 120hz HDR ve 2 kablo gereksinimli bir kucuk kardesini bekliyoruz

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ResetButton

Kullanıcının talebine/isteğine göre değilde ticari kafanın aklına göre iş yapan sektörde kazanıyor, adamlar az çok bu cihette iş yaptıkları için rakiplerinide bir nevi sindirdiler. sharp dışında ses çıkaran kaldımı ki  :P   

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

AOC baya arkadan geliyor, 35 inç AU Optronics panel çıkalı çok oldu, bu paneli kullanan ürünler eskidi.

Benim şu an merak ettiğim ürünler native -dikkat herhangi bir overclock yok, panelin kendi hızı bu- 240Hz TN 24,5 inç 1080p AU Optronics panelli ASUS PG258Q, yine overclocksuz 100Hz AHVA 34 inç 3440x1440 AU Optronics panelli Acer Predator X34P ve 200Hz AU Optronics AMVA 30 inç panelli 2560x1080 panelli Acer Predator Z301C.

Pascal SLI ve Gsync faciasından sonra ASUS'tan gelecek AU Optronics AHVA 4K panelli 144Hz monitörü hiç merak etmiyorum artık çünkü tek kart ile birşeye benzemez.

Oyun monitörü olarak yeni ürünler bunlar diğerleri ise işte yeni çıksa da eski, zaten piyasadaki panelleri kullanan, aslen yenilik falan getirmeyen ürünler.

Bu arada bakın panel markasını da verdim, markalarını diyemiyorum çünkü, hepsi AU Optronics. Ne LG ne de Samsung. Bunlardan da paneller gelmedikçe bu segmentte gerçekten bir alternatif, çeşitlilik de olmaz. Şuradan şu geldi, buradan bu geldi diye takip etmenin de pek bir manası olmaz. Fiyat olarak belki bir derece ama aynı panel kullanıldıkça her türlü ASUS'u tercih ederim ben çünkü menü sistemi baya iyi bana göre. Bu açıdan bakınca son ürün olan monitörden ziyade panellerin daha bir çeşitlenmesi lazım, yeni panel üretimlerini ve haberlerini takip etmek hatta daha iyi monitörleri takip etmekten teknoloji takibi açısından.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

https://www.reddit.com/r/nvidia/comments/44ynck/cant_get_rgb_4k_60fps/

Şuradaki çözümleri dene hocam. Sorun ya monitörün 4k@60hz'de full rgb desteklememesi,ya da o kablonun 4k@60hz'de full rgb verememesi gibi gözüküyor.

Kurcalaya kurcalaya basardim 

Mo5nog.png

Tv de kaynaklar diye bir menuye bakiyordum oylesine, pc nin takili oldugu HDMI 1 slotuna baktim duzenli ayarindan gelismis ayarina getirdim goruntu gitti geldi ve tataa butun secenekler acildi ekran kartinda.

Simdi size sorum, RGB FULL mu daha iyi yoksa YbrCr 4:4:4 mu daha iyi hangisini kiullanayim?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada fark buyukmus gercekten, ozellikle golgeli alanlarda rgb limited ise pek birsey goremiyorsunuz simsiyah oluyor ama full range de hersey gorunuyor.

Renklerde daha iyi oldu sanki.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yakın zamanda oled den birşey çıkmayacak diyorlar, ondan bunlara yatırım yapılıyor.

yatırım yapılmazsa birşey çıkmaz tabi :) gökten mi inecekti teknoloji :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yatırım yapılmazsa birşey çıkmaz tabi :) gökten mi inecekti teknoloji :D

O kadar kafaları çalışıyor Samsung 'dakilerin :) OLED 'in büyük ekranda sorunları yakın zamanda para harcanarak çözülecek sorunlar değilmiş, aslında Samsung bunu uzun zamandır söylüyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok