7 kişilik aile arabası (MPV) tavsiyesi
0

Bu konuda 12 mesaj var

4 yıldır kullandığım vw jetta'yı artık değiştirmek istiyorum. aile genişlediği için içi geniş, çok koltuklu iyi bir araç almak istiyorum. 

önceki arabam toyota'ydı ve çok memnundum. vw kullandığım süre boyunca hiçbir sorun çıkarmadı ve yine çok memnun kaldığım bir araç oldu.

yeni alacağım aracın da kronik sorunu olmayan, ekonomik ve dayanıklı bir araç olmasını istiyorum.

citroen, peugeot, kia, opel gibi gibi araçlara pek güvenemiyorum zira bazı modellerinde sorunlar olduğunu, tüketici memnuniyetini de pek önemsemediklerini duyuyorum.

Kısaca, yukarıda saydığım özelliklerde, ikinci el fiyatı 80.000-TL civarında olan bir mpv araç tavsiyesi istiyorum. Tecrübelerinizi ve önerilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

aslında bir marka tercihim yok. opel de olabilir, citroen de...yalnızca bu markalara karşı biraz ön yargım var. 

birisi  "aman abi sakın citroen c4 picasso alma, ben aldım pişman oldum" derse veya "o paraya şunu alacağına, bunu al" der diye bu konuyu açtım. sonuçta mpv seçenekleri belli ve her modelin  detaylı incelemesi internetten bulunuyor ama benim merak ettiğim kişisel tecrübeler...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bi kaç aydır bende niyetleniyorum sizin gibi ama eyleme dökmedim henüz, Ford Cmax Grand ve Mazda 5 tercih edilebilir, Skoda Alhambra da çok güzel bir araç gibi ama yedek parça vb. sorun olur mu bilemiyorum.

Bunların dışında Peugeot 5008, citroen c4 grand picasso, Renault Grand Scenic, Dacia Lodgy Stepway olanı, fiat 500L benim sıralamam bu şekilde sanırım. (toyota verso ve opel zafirayı da listeye almadım)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

linklerdeki arabalardan gördüğüm kadarıyla 3. sıra koltuğu olan arabalar hep bagajdan feragat etmişler. bu şekilde 3 sıra koltuk olmasının bi anlamını görmüyorum, bagajsız ne işe yarayacak o araba.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kendi açımdan 5 kişi iken geniş bagaj hacmi (son sıra koltuklar katlanıyor), bazı yolculuklarda da 7 kişi taşımanın avantajı mantıklı geliyor. İhtiyaç halinde port bagaj ile de ekstra bagaj oluşturulabilir. Hem kişi sayısı hem bagaj olunca zaten otomobil olmaktan çıkıyor. (Transporter, Vito vb.)

Doğrusu bende çok kararsızım araç konusunda, o yüzden yaz gelsin, bayram geçsin bakalım modundayım :)

ahat tarafından düzenlendi
ek

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Fuarda gezerken, Suvlari incelemistim, arkadaki 2 koltuga cocuk dışında birsey oturamiyordu, ben giremedim.
1.83cm

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
32 minutes ago, Najaz said:

Mesajların bir yerinde Vito geçmiş, benim oyum Vito'ya.

parçası, servisi vb paralı adam işi. Buralarda bile VW açık ara hakimi piyasanın, Vito çok çok nadir görüyorum o da genelde otel, filo vb aracı olarak. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok