Gara Cuma BUGÜN
1 1

Bu konuda 78 mesaj var

7 hours ago, stardust said:

Aldım Amazondan :thumbs:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hayırlı olsun. @CandleGarden

Kafa karıştırmak istemem ama şuan amazondan size 540 TL gibi bir fiyata geliyor güncel kur ile.

Şöyle bir opsiyonunuz da var, TR garantisi olması ve 6 taksit olması işinize yarar ise bunu da değerlendirebilirsiniz:

http://www.sanalmarketim.com/Urun/Western-Digital-Blue-WD40EZRZ-4TB-64MB-5400Rpm-Sata3-6Gb-s/3352?ref=akakce&v=1.91

Dediğim gibi n11 kuponu bulup mey iletişim'den de ucuza düşürmek mümkün, ara ara kampanya yapıyor hep n11+mey işbirliği, takip etmek lazım.

4 minutes ago, ResetButton said:

Başkan seagate güvenilirliğini kaybetti bir kere, bu yeni serilerde bir sorun olmadığı söyleniyor ama 1-2 sene daha geçmesi lazım.

Bundan önceki serisi seagate'in 2 yıl içinde %50'lere varan fail oranı ile milletin gözünden düştü. Şimdi rekabet edebilmek için fiyatları düşük tutuyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Valla TR garantisi mi iyidir, Amazon garantisi mi çok emin olamadım son aylarda okuduğum bir çok farklı mesajdan sonra :) Taksit evet, fena olmazmış ama verdim siparişi, Amazon tecrübem artsın biraz. Bozulursa veya bad sector olursa bana :cici:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yok bir şey olmaz, bir de amazon müşteri hizmetleri konusunda cidden aşmış bir durumda.

misal üşenmezsen bağlan şimdi "contact us" üzerinden chat'e, de ki "ya hem 8 dolar kargo hem 2-3 hafta mı gelecek" diye ayak yap, hemen kargo ücretini silip, bedavadan en hızlı kargo yaparlar.

ama işin asıl püf noktası, en yavaş yöntem olan i-parcel ile çoğu zaman ürün gümrük kontrolüne girmiyor, o "Import Fees Deposit" olarak aldıkları 21 dolar ücret 2-3 ay sonra iade oluyor.

o yüzden ben misal, hiç acelesi yok yavaş yöntemle gelsin ama keşke biraz daha ucuz olsaydı falan ayağına yatıyorum. her seferinde de kargo ücretini siliyorlar.

şimdi bazı arkadaşlar bunu tasvip etmiyor biliyorum ama sonuçta ne Amerika'dan, ne Amazon'dan, ne de Jeff Bezos'dan zenginiz. Müşteri memnuniyeti sağlamak için böyle bir imkan sunuyorlarsa neden kullanılmasın ki...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

evet son anda bişeyler yapmaya başladılar:

budget monitör isteyenler, ucuza 144hz olsun diyenler için bir fırsat:

ram fiyatları pahalı gidiyor bu aralar, bu indirim fırsat olabilir ama araştırın ben takip etmedim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@CandleGarden

Burada konusunu da açtım, geçen sene Amazon.de'den aldığım ve durduk yere kaput olan 2 tb Seagate diskin fatura iadesini sorgusuz sualsiz aldım, ayrıca kargo ücretinide bana ödediler. İstersem anında aynısını kargolatmak opsiyonumda vardı, bu konuda hiç üzmüyorlar ve 2 sene Amazon'un garantisi var. Türkiye'de bu kadar sattığının arkasında duran bir firma bilmiyorum ben, bilen varsa söylesin.

Bu arada hep amazon.com bakıyoruz ama Amazon.de' de 50€ üstü kargo bedavaymış, uygun birşeyler vardır belki.

Executioner tarafından düzenlendi
stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yahu ne amazon'muş be arkadaş, takip ettiğim asus ve evga ekran kartı modellerinde 1 dolar bile indirim olmadı hatta bazı modellerde fiyat bile arttı geçen haftaya göre.

yani bu amazon'a güvenip de, hepsiburada'nın fırsatını kaçırsaydım şimdi sapphire vapor-x HD 5770 kartımla takılıyor olacaktım gtx 1080 tamir olup ya da yenisiyle değişip gelene kadar.

Bu sene niye böyle tırt oldu amazon acaba.

8700k stok yok. FTW3 769 dolardan 799 dolara çıktı. Monitörlerde falan da hiç bir indirim olmadı nerdeyse, ne bok yiyor bunlar cyber monday'i mi bekliyorlar anlamadım. Geçen senelerde çok daha fırsatlar olurdu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

o güç kaynağı iyi, benim sistemdeki GQ 750W da iyidir.

ama çok sevdiğim "evladiyelik" kelimesinin hakkını veren bir ürün istiyorsanız seasonic prime alın.

benim bir sonraki güç kaynağım bu olacak, fiyatı tekrar 149'a düşse alıp bir köşeye koyacağım:

https://www.amazon.com/Seasonic-Titanium-ATX12V-Supply-SSR-750TD/dp/B01HXYRLZW/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1511558244&sr=8-2&keywords=seasonic+prime

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

amazon, black friday günü, kendi sattığı bir ürünün fiyatını arttırıyor. amazon'un bu güne bakışı tamamen değişmiş benim gördüğüm kadarıyla. Bu seneki 'gara cuma'mız da bitmek üzereyken bende hayal kırıklığı yarattıklarını belirtmem lazım.

bari kindle yollasalardı türkiye'ye...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

gara cuma is over...

ben hakkaten ömrü hayatımda amazonun bu kadar rezillere oynadığını görmemiştim. HB'den farkı kalmadı resmen. geçen senelerde deliler gibi ne indirimler peşinde koşardık, o kadar çok indirim olurdu ki takip etmekten yorulurduk. bu sene tam bir fiyasko oldu...

stardust and Firienholt beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amazon aynen dediğiniz gibi. Ben epey bir elektronik ürünü çok uzun süredir takip ediyorum hemen hemen amazonun tüm farklı ülke mağazalarından... Çoğunda birşey çıkmadı. Uygun fiyatlı yakaladığım şeyler gönderilebilir olmadı ki bu konuda amazon.de'ye acayip kılım. Black friday'den de önce farklı farklı zamanlarda sabah gönderilebilir gözüküp sepete attığım ürün, akşam ödeme sayfasına geçmeyip gönderilemez duruma düştü. İki üründe aynı şeyi yaşadım farklı farklı zamanlarda ve stokta olmaya da devam etti bu ürünler. Biradere haftalardır avr bakıyorum, hangisini falan alsak derken bu yüzden kaçırdım iki amfiyi. 

Neyse Bugün amazon.de'de nihayet güzel bir indirim yakalayarak Denon AVR X1400H amfiyi yaklaşık bugünkü kurla 1430TL'ye mâlolacak şekilde siparişini verdik. Önceki kaçırdıklarımdan sonra sınıf olarak daha düşük bir model olsa da 2017 model güncel; 7.2 kanal, Dolby Atmos, DTS:X, BT2020 HDR Dolby Vision vs, vs destekleyen bir amfi için fiyat öyle iyi ki pc'ye bağlamak için kullanırım diye kendime de alıyordum yani. Günün en iyi alışverişi oldu sanırım. Aynı ürün burada 3200-4000TL arasında nasıl satılmaya çalışılıyor anlayamıyorum. 

Black Friday'de hoparlör bakımından hiç bir üründe kıpırdama olmadı. Benim salondaki 5.1.4 Atmos kurulumunun arka uydularını stereo sistemde kullanmak istediğimden onların yerine bir süredir küçük boyutlu bookshelf hoparlör arayışındaydım. N11'den 11.11 indirimlerinde 200tl indirim kuponu kullanarak mavi hifi, multimedyadükkanı gibi ses sistemleri satan mağazalardan verdiğim focal 705 siparişlerim stok olmaması nedeni ile iptal oldu. İndirim güme gitti. Birkaç gün sonra aynı şekilde gittigidiyorda Dikmen'den verdiğim sipariş yine farklı rengi var, isterseniz onu gönderelim dedikleri için yine iptal oldu. Özellikle sistemin 5.1'inin tamamı aynı seri focal hoparlörler ve sub'dan oluştuğu için seti bozmamak adına focal 705 arıyordum ama Türkiye'deki hi-ficilerin bu ticaret anlayışları yüzünden sonuca varamadık. Utanmadan da hâlâ aynı renk aynı model ürünü stokta var gösteriyorlar. Distribitör de anca yeni sipariş verecek de 1,5 ayda gelecek diye de soğudum şimdilik. Haliyle focal sevdasını daha sonraya erteleyip yarın gidip Tunalı Hilmi Ran Audio'dan, beğendiğim Q Aqoustics 3020'leri elden alacağım. Gövdesi biraz küçük olmasına rağmen ses kalitesi oldukça iyi. Pasif, gövdesi çok yer kaplamayan, masaüstü-raf vs.de kullanılmak için çok ideal hoparlörler. Bu tarz hoparlör arayan varsa öneririm. Ben anlattığım gibi arka uydular için alıyorum ama Focal 705'leri uygun fiyata bir yerlerden temin ettiğimde 3020'leri kendi odamda pc ile de kullanabilirim. 

Bu arada dün hb'den kaptığımız gtx 1080Ti normalde sipariş verirken 24 kasım günü kargoya verilir diye belirtilmesine rağmen bugün kargoya verilmedi. HB'de n11 ve gittigidiyordaki hoparlörlerde yaşadığım şark kurnazlığını yaşatırsa hiç şaşırmayacağım. 

ZvAnA tarafından düzenlendi
TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok