Otomatik araç ne almalı?(Bütçe 85-90)
0

Bu konuda 31 mesaj var

Merhabalar.

Bugün sevgili giuliettamı satmak için anlaştım. Yerine otomatik bir alternatif almam lazım. Çift kavrama ve cvt kesinlikle istemiyorum, tek kavramalar da stabil çalışmadığı için geriye sadece tam otomatik seçenekler kalıyor. Bunlar da bütçemin içinde ancak Opel-Peugeot-Citroen-BMW-HYundai-Kia-Mazda'da mevcut. Aklıma şu an başka marka gelmedi.

Birinci seçenek ZF8'li BMW. Bütçe dahilinde ancak 116i vs. alabiliyorum. Ucu ucuna temiz birkaç tane var gibi gözüküyor, tabii ekspertizsiz almam asla.

Opel: Baya baya full astra falan alınabiliyor dizel otomatik. Fakat otomatiği gm üretimi ve diğer tam otomatikler kadar sağlam olmadığına dair dedikodular okudum sanki.

PSA: En mantıklı seçenek. EAT6 tam otomatik. Hızlı, stabil, güncel, tüketimi çok etkilemeyen bir şanzıman. 308 üst donanım paketli alınabiliyor. C4 veya DS4 de. Ve hatta benzinli olsun derseniz 2008 bile alınabiliyor mini suv olarak.

Mazda: Aynen PSA gibi yeni nesil, güzel bir şanzımanları var. Motor atmosferik uzun ömürlü. Sadece giuliettadan sonra bir kez daha müşteri aramak istemiyorum.

Hyundai-Kia; Tam otomatik 2015 öncesi seçenekler var. Ciddi yüksek tüketimden şikayet eden çok. Şanzıman ve motor olarak eski tip kaldıkları için satmak iyice zorlaşacak.

Mercedes: C serisinde tam otomatik 7G-Tronic var. Gayet güzel, sağlam stabil. Ancak model yılını çok düşürüp benzinli seçenekleri düşünebiliyoruz.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar.

Alternatiflere açığım.

Siz ne dersiniz?

Kibitzer tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 saat önce, JardeL said:

Abicim mesajın ilk cümlelerinden biri asla çift kavrama istemediğimi belirtiyor. 

6 saat önce, TiesTorN said:

honda civic seçeneği de düşünülebilir bence. otomatik şanzımanları üzmez, tam otomatiklerde en iyilerdendir...

Tam otomatik civicler eski kalıyor artık. Yenileri de cvt. Motor desen ömürlük ama dede modunda. Turbo keyfini alınca en az 2.5 V6 olmadıkça atmosferiğe dönülmez bence. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Abi çift kavrama istenmiyor ise seçenekler çok azalıyor. BMW 1 bakabilirsin. Seni bence bu araç hariç, diğerleri çok mutlu etmeyecek sanki :)

Kibitzer beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

BMW 1 serisi bugün bir tanesine bakmaya gittik. Aşırı dar giriş ve çıkış olanakları nedeniyle vazgeçtik.

Tüketimi hiç önemsemeyecek isek dizel ix35-Sportage ikilisi, tüketimi önemseyecek isek 308 eat6 şu an için önde gidiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
51 minutes ago, Kibitzer said:

BMW 1 serisi bugün bir tanesine bakmaya gittik. Aşırı dar giriş ve çıkış olanakları nedeniyle vazgeçtik.

Tüketimi hiç önemsemeyecek isek dizel ix35-Sportage ikilisi, tüketimi önemseyecek isek 308 eat6 şu an için önde gidiyor.

BMW 1 kullanıyorum, boyum 1.93 ve 100kg'yim, girer çıkarken biraz atletik olmak gerekebiliyor ama yerleştikten sonra dar bir araç değil. Hatta Ozan abide de var, o da şaşırmıştı sen nasıl kullanıyorsun diye ama araçtan aşırı memnunum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, ObiWan said:

BMW 1 kullanıyorum, boyum 1.93 ve 100kg'yim, girer çıkarken biraz atletik olmak gerekebiliyor ama yerleştikten sonra dar bir araç değil. Hatta Ozan abide de var, o da şaşırmıştı sen nasıl kullanıyorsun diye ama araçtan aşırı memnunum. 

Ben her türlü girip çıkarım mesele değil. Fakat hanım ve kayınpeder için büyük problem.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Just now, Kibitzer said:

Ben her türlü girip çıkarım mesele değil. Fakat hanım ve kayınpeder için büyük problem.

Anladım hocam. Pek bir aile arabası değil ona katılıyorum. Arka taraf çok dar, hani sürücü de geniş birisiyse benim gibi, 3 kişi anca biniyor araca. Hele dediğin gibi kayınpeder vs. gibi yaşlı durumu varsa, öyle günlük devamlı kullanılabilecek bir araç değil bence. Çok daha iyi seçenekelr bulunabilir ayırılan rakama.

Kibitzer beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kafam çooooooooookkk karışık. Şubat'tan beri hafiften araç arıyorum. Mayıs'ta falan ciddi ciddi aradım. Eylül-Ekim'de aracımı satılığa çıkardım, müşteri çıktı. Ekspertizde aracımda boya çıktı. 22 Ekim'de kaza yaptım, tamponlar ve sağ ön far değişti. Ekspertiz yaptırdığım günden sonra Birmot ile uğraştım ve geçen hafta "araç fabrikasyon boyalıdır" belgesi aldım. Cuma günü de bir müşteriden kapora aldım. Çarşamba günü aksilik olmaz ise otomatik olsa idi belki de 10 yıl satmayacağım aracımı satacağım.

Tam karar veriyorum "şu olsun" diye. Mutlaka bir şey çıkıyor. Bir ara Cee'd kesin diyordum. Onda da neredeyse benzinli kadar yakan dizel otomatiğine 1 serisi parası istiyorlar.

308 kesin alıyorum dedim, "süspansiyonu bağımsız değil, elektrikli koltuk yok" vs. vs. birşeyler çıkıyor.

ix35-Sportage dizel otomatikler öyle böyle yakmıyor.(şimdi diyeceksiniz 116i kadar yakamazlar, o da ayrı bir konu)

Hafif yüksek birşeyler olsun diye biraz önce DS4 falan bakarken yakaladım kendimi. Onu aldın mı da satması alfadan zor olur diye korkuyorum.

Mokka desen Corsa kadar bir şey, sadece yerden yüksek.

Qashqai vs. desen cvt şanzımana hiç güvenmiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam DS4 almayın lütfen. Arabanın arka camları hiçbir şekilde açılmıyor (manueli geçtim camlar menteşeli bile değil, hiç açılmıyor). Yıl olmuş 2018, camları açılmayan araba mı yapılıp satılır?...

Kibitzer beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yalnız Mokka'nın içi acayip geniş. Astra H'de sürücü koltuğunu kendime göre (boy 1.91) ayarladığımda arka koltuğa hiçbir şekilde oturamıyorum. Mokka'da ise gayet rahat oturabiliyorum arka koltuğa.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

eski bir ds4 kullanıcısı olarak biraz yüksek olsun diye tercih edilecek bir araba değil.

aslında sizin istekleriniz tamamen mazda cx-3 aracını işaret ediyor.

hem dizel

hem tam otomatik ( tork konvertörlü ) 

hem 4x4

hem binek araçlardan biraz daha yüksek ( mini crossover ) 

hem bu saydığınız tüm araçlardan daha konforlu ve daha fazla özellik var.

sizi tek kısıtlayacak faktör bagaj hacminin yeterli olmaması ( çocuksuz ya da tek çocuklu aileler için kullanılabilir ) 

eğer yolculuğa çıkarken 5 tane bavul götürme derdiniz varsa mazda size uymaz.

Kibitzer beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün kayınpederin kiracısını görmeye gittik. Bahçelievler'de oto trafik muamele işleri yapıyor. Çocukları, yeğenleri falan da galericilik yapıyor. Ellerinde bir mercedes C serisi 2010 kasa vardı. 87binTL hasar kaydı vardı. Oldukça dolu paketti, koltuk ayarları ve hafızası kapı kolu üzerindeydi. Eğer o kadar büyük hasar kaydı olmasa idi direkt alıp geçmiştik. Çok hoşumuza gitti.

Mazda CX3 gerçekten çok güzel. Bagaj bavul derdimiz yok.

Büyük bir aksilik olmazsa yarın aracımın satışını veriyorum. Sömestr tatiline kadar hayatta satamam diye düşündüğümden ilk gelen müşterinin direkt kapora verip alıyorum demesi sonucunda araçsız kalıyorum. Alelacele araç kiraladım bir haftalığına. Perşembe sabahı kiralık aracı alıyorum ve bir sonraki perşembeye kadar hedefimizdeki tüm araçları gerek sıfır, gerek ikinci el olarak gidip göreceğiz. Mümkünse test sürüşü yapacağız.

Bütçeyi 95'e kadar çıkardık. Çok temiz ve içimize sinen bir araç olursa alıp geçeceğiz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün aracımın satışını verdim :D

Mercedes C180 7G-Tronic ciddi ciddi aklımızı çeliyor. Eski 5 vitesli olanlardan bütçemizin altında bol bol bulunabiliyor ama 7G-Tronic temizini ve düşük km bulmak mesele. Bugün yarın liste yapıp hafta sonu ve sonraki bazı günlerde gidip göreceğimiz araçlara/bayilere karar vereceğiz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu hasar kaydı olayı lüzumsuz şekilde kafaya takılıyor. sonuçta hasar var, hasar var. aracın önemli yerlerinde hasar olmadığı sürece (şasi, tavan vs.) bence kafaya takılacak bir durum yok. yani atıyorum kapılar göçmüştür, aks kırılmıştır, yenisi takılıp olay bitmiştir. sonuçta bunlar değiştikten sonra arabaya olumsuz etkisi olmayan parçalar. sadece 2. elde psikolojik bir etkisi oluyor.

pentaman, Mono and jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

tamponda bile boya olmayacak diye direten alıcılar var. saçmalığın ötesi.

arabanın tamamı boya olsa ama mekaniksel, elektronik problemi olmasa o araba alınır seve seve de kullanılır.

en önemli olan şase. araba alırken de şaseye bakarım. milim sapma yoksa büyük bir kazası yoktur derim.

aracın her yerini yenileyebilirsiniz ama şaseyi yenileyemezsiniz çünkü.

kapısı değişmiş

bagaj kapağı değişmiş vs bunlar zaten değişsin diye varlar. yandan kapıya araba girmiş. 

olabilir. kapıyı değiştirirsiniz olur geçer gider. mercedes arabaya bmw kapısı takmıyorlar sonuçta. yine fabrikanın ürettiği orijinal kapıyı takıyorlar.

ama sahibinden.com zihniyetine bunları anlatamazsınız.

jackjoker tarafından düzenlendi
SEP, Firienholt, TiesTorN and 2 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Maalesef türkiyede kimse dürüst olmadığı için basit bir tampon kapı değişiminde bile "acaba kapıdan başka ne değişti" diye güvensizlik doğuyor ve saçma derecede takıntılı tipler çıkıyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

sorento istersen araç bakabiliriz

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2.2 lik 2010 lardan belki bulunabilir

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2013 model Mercedes var C180 7G-Tronic benzinli :) Avangarde paket sunroof yok .110 istedim vermediler geçen ay, bende satmaktan vazgeçtim. Kullanımı keyifli araç, içi de gemiş ancak ortalama 8-9 lt yakıyor işte.

81.000 km'de, 80.000 bakımını da serviste yeni yaptırdım, içinde sigara da içilmemiş :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
35 dakika önce, GoXeL said:

2013 model Mercedes var C180 7G-Tronic benzinli :) Avangarde paket sunroof yok .110 istedim vermediler geçen ay, bende satmaktan vazgeçtim. Kullanımı keyifli araç, içi de gemiş ancak ortalama 8-9 lt yakıyor işte.

81.000 km'de, 80.000 bakımını da serviste yeni yaptırdım, içinde sigara da içilmemiş :)

TAM istediğimiz araç. Fakat 110'a imkanı yok çıkamayız. Maalesef hani gırtlağımıza kadar sıksak 100bin bile zor. O fiyata çıkabilecek olsam saniye düşünmem.

4 saat önce, Hamso said:

sorento istersen araç bakabiliriz emoji3.png

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2.2 lik 2010 lardan belki bulunabilir

Sorento maalesef ama Sportage bir önceki kasa olabilir belki. 184'lük 6 vites olanlardan bulursak belki temizliğine göre düşünebiliriz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 dakika önce, Hamso said:

Araba muhteşem ama bana hitap etmiyor. İlla ki bu tarz bir araç alacaksam 2011 model X-Trail almayı tercih ederim. O yıllardaki kasa tam otomatikti hatırladığım kadarı ile.

Hamso beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok