Game Of Thrones - Spoiler Alert!
5 5

Bu konuda 767 mesaj var

devamli indiridigim yerlerde sabah 7:30 oldu hala yok random omru hayatimda girmedim 5-6 siteye girip bi yerden bulup indirdim geberiyorum uykusuzluktan ama izleyip oyle yatcam

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Azor Hai ciddi ciddi KingSlayer çıkacak galiba. 

Bu arada, Bran'ın olduğu "you saw this in a vision" sahnesine bayağı güldüm. 

wazzap tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tamam da gemileri saldırıya uğramıştı. Bunlar nasıl döndüler? Gerçi 4 bölüm geçti aradan ama insan bi' açıklar nasıl döndüklerini vs vs. İyice baştan sağma oldu dizi, zaten son sezon full aksiyon dizilerine benzedi. 

Game.of.Thrones.S07E03.The.Queens.Justice.1080p.AMZN.WEB-DL.DD+5.1.H.264-GoT.mkv_snapshot_00.55.22_[2017.08.28_17.07.37].png

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ada degil pasam orasi gemilerle supriz olsun diye gittiler hemde yolda tonla yer gitmek zorunda kalmamak icin

yani lanister ordusu kinglandingden higuardiana gidip nasil aldiysa bunlarda castily rocktan yuruyup geldiler

orda sikismalari durumu soyle oldu

lanisterlar yol kanisterlar highguardini aldi ordan da geriye cekildi etkisiz hale geldiler

kaleden cikarlarsa bosa gitmis olucak tauarlarsa manasiz zati hic bir etkisi olmadi

ustelik butun unsully ordusu gitmedi gemilerle sanirim

sonuctra yarayi kaybettikleri baskin ondan once idi

tum filo kaybedilmedi hala bi gemileri vardir az da olsa

yani drokiler dragonlandinden highguardion yoluna gidip dragonlarla lanister orudusu kestiler ordan da gidip kinglandse show a gittiler de

sen alala bu unsullyler nasil castily rocktan kinglandine mi geldi diye soruyorsun cidden mi :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sabah torrente düşmedi bir siteden stream izledim. Millet ortaya atılan magnet linkine çullanınca torrent sitelerinin sayfasına bile düşmedi, magnetin kendisi öldü. Saat 6 gibi genelde torrent'e düşen şey öğlen bile yoktu ortalıkta.

Neyse zor da olsa sabah izledim şimdi 4gb'lık kaliteli versyon indi gece bakarım tekrar.

eldrun tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 hours ago, eldrun said:

Sabah torrente düşmedi bir siteden stream izledim. Millet ortaya atılan magnet linkine çullanınca torrent sitelerinin sayfasına bile düşmedi, magnetin kendisi öldü. Saat 6 gibi genelde torrent'e düşen şey öğlen bile yoktu ortalıkta.

Neyse zor da olsa sabah izledim şimdi 4gb'lık kaliteli versyon indi gece bakarım tekrar.

Diziler biter bitmez düşüyor torrent 'e de uploaded benzeri servislere de . Doğru kaynaklara bakmak lazım.

Her detayı açıklamıyorlar ama bence yine de kötü gitmiyor. Bir yarım sezon kaldı, olaylar çözülüyor. 

Ejderhayı kaptırmayacaklardı. Gitti kapı gibi wall. 

Jamie hep eleştirildi ama adamın knight yanı var, hakkını yememek lazım.

Arya 'ya uyuz oluyordum ama uyuzluk yapmadı. Bu da jamie gibi küçük stratejilerin insanı. En azından yerini bildi.

Little Finger 'dan kurtulduk sonunda .  Hiçbir gücü olmayan bir adam için iyi ilerledi aslında. 

Dragon glass çıkarıp seri kılış üretimine geçmediler,  adamlar wall u yıkçı geçiyor.  Cersai'nin mantığı tamamen yanlış değil,  ejderha ve sullies + north durduramayacaksa Lannisterların askerleri neyi değiştirecek.

ResetButton tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
13 saat önce, ResetButton said:

Cersai'nin mantığı tamamen yanlış değil,  ejderha ve sullies + north durduramayacaksa Lannisterların askerleri neyi değiştirecek.

Cersei olaya tek başına bakıldığı zaman yanlış değil ama şu şekilde bakmak lazım, şimdiye kadar yaptıkları yanlışlar sonucunda yapabileceği tek hamlesi buydu, haliyle bunu yapıyor. Artık etkisiz eleman Cersei. 

Tyrion'a ailemizi yıktın diye kızıyor fakat Lannister'ların yıkılmasında en büyük payı olan kişi Cersei. Joffrey'i düzgün yetiştiremedi, Joffrey kralken ve Tywin Lannister henüz kral diyarına gelmemişken çocuğu kontrol edemedi. Dolayısıyla Joffrey salağı Ned Stark gibi önemli bir tutsağı öldürdü. Tywin bu olay nedeniyle baya kızdı hatta. Bu olay olmasaydı Tywin Jaime Lannister'ın salınması karışığında Ned Stark'ı night's watch'a yollardı. Kesinlikle ödürmezdi. Jaime'nin eli de kesilmezdi. Joffrey'in öldürülme nedeni de kendisi, çünkü daha akıllı oynayan Olenna Tyrell Cersei'nin Tyrion'dan nefret ettiğini gördüğü için suçun Tyrion'a kalacağını anladı. (suçsuz olan tyrion'un yüzünden Oberyn Martell de ölünce, Cersei'nin kızı Myrcella da öldürüldü) Tyrion suçsuz yere mahkum olunca da, fırsatını bulunca kendisini sevmeyen babasını öldürür tabii ki. Kendi hırsı yüzünden Tommen'i de anlayamayınca, o çocuk da öldü. Tywin'den sonra Lannister'ların en akıllı adamı olan Tywin'in kardeşi Kevan Lannister'ı da salak gibi Tyrell'lerle birlikte öldürdü.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

kardes incest en igrenci oldugu igibi ustelik bu gerizekali kardesler kardes olduklarini biliyorlar

bunlar hala ile yegen  ustelik bilmiyorlar danin cocugu olsa turkiye sartlarinda nikah duser starklarla

ustelik cocukluktan itiabaren de degil

ulan bunu teee şlk msgin yazilidigiin 20 dk sonrasi yazmistim unutmusum gondermeyip yagmur camur ev de kosturma derken unutum

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, eldrun said:

Cersei olaya tek başına bakıldığı zaman yanlış değil ama şu şekilde bakmak lazım, şimdiye kadar yaptıkları yanlışlar sonucunda yapabileceği tek hamlesi buydu, haliyle bunu yapıyor. Artık etkisiz eleman Cersei. 

Tyrion'a ailemizi yıktın diye kızıyor fakat Lannister'ların yıkılmasında en büyük payı olan kişi Cersei. Joffrey'i düzgün yetiştiremedi, Joffrey kralken ve Tywin Lannister henüz kral diyarına gelmemişken çocuğu kontrol edemedi. Dolayısıyla Joffrey salağı Ned Stark gibi önemli bir tutsağı öldürdü. Tywin bu olay nedeniyle baya kızdı hatta. Bu olay olmasaydı Tywin Jaime Lannister'ın salınması karışığında Ned Stark'ı night's watch'a yollardı. Kesinlikle ödürmezdi. Jaime'nin eli de kesilmezdi. Joffrey'in öldürülme nedeni de kendisi, çünkü daha akıllı oynayan Olenna Tyrell Cersei'nin Tyrion'dan nefret ettiğini gördüğü için suçun Tyrion'a kalacağını anladı. (suçsuz olan tyrion'un yüzünden Oberyn Martell de ölünce, Cersei'nin kızı Myrcella da öldürüldü) Tyrion suçsuz yere mahkum olunca da, fırsatını bulunca kendisini sevmeyen babasını öldürür tabii ki. Kendi hırsı yüzünden Tommen'i de anlayamayınca, o çocuk da öldü. Tywin'den sonra Lannister'ların en akıllı adamı olan Tywin'in kardeşi Kevan Lannister'ı da salak gibi Tyrell'lerle birlikte öldürdü.

cersei oc biri

oyle sebep falan gerekmiyor

cuceyi ddaha jofrey sagken de oldurmeye kalkti

jofrey harici cocuklari insan gibi buyuk ihtimal cocuklarla ilhilenmedi pek ondandir.

jofrey kral olucak dye simartip durdu kesin

jofrey de anasi gibi oc .

bu arada tywin olsada nedin idamini engelemebilirdi

cunku jofrey night watcha yolluyorrdu nedi guya gorunuste

ama itirafindan sonra valla bu kari milleti cok affecici azizim benim nisanlim ve annem yufka yurekli krala ihanet idam gerektirir kari yumusagligi kaldirmaz dedi

kapali kapilar arkasinda olsa dur mud rdenin dedesi de olsa halkin onunde dur ulan bveled ne ediyorsun diyemezdi

oyle konseyde baska bir yerde olsa agzina sicardi

durum oylemesine boka batmisti.

oyle ki o aryanin bictigi aptal insan kinguard direk tywine bile dalabilirdi krala yaranacak artislik yapacam derken

yani jofrey oc olmasaydi

ned zati night watcha gonderiliyordu

ned onun icin itiraf etmisti

olum bak itiraf etmezsen idam eidlencen tamam olmek bisi degilde cocuklarin lekenelecek bak iki kizin burda hadi digeleri gibi winterfellda olmasa benden sonra nuf tufan de ama bu kizlarda yanar

sansa oc tanda daha siyrilmadigi icin aryaninda 2 bolum once dedigi gibi benimde yam ondan once bolum oynamadan once yazdigim gibi nedin kafasi ucmadan pismis kelle gibi siritiyordu kralice olucakti

jofreysi ile yasayip gidecekti babasinada yalvardi

hadi hadi diyede bas sallayip yonlendirdi itiraf et diye

nudin itiriaf etme sebebi night watcha gonderilip cocuklarinin kurtulucak olmasi

yoksa niye itiraf etsin

bu arada merak etigim sey jofrey biliyormuydu babasini jamie oldugunu yada ne zaman ogrendi

kiza yazik oldu baba diye sarilip oldu gemide

ondan ne etti bilmiyorum o sand kaltagina cersie(kzinin onunde oldurmek harici bi ceza falan yokmu ne oluyo orda bisi gosterilmiyo oldu mu kaldi mi benim icin kurumuazdi)

ama jofreye yasasa eline verseler gidim aciamam bu oc kariya

jofrey az bile derdim

olye o rahbime gibi bi mountana vermek bile icimi rahatlatmazdi

baglardim bi masaya domatmis vaziyete sebil diye askere mi halka mi ne acardim gunde 10 saat posta

tum askerler ve halk nefsini aldintan sonrada dikenli bisiler sokar eder soyle bi akbababa kafaesi gibi bisi yapardim kusun anca uzanagi kadar dididikleyip yvas yavas oldursun yesin kaltagi

bu dizide cersie dahil bu kadar nefret etigim baska bir zat yok

cersie sonucta psikopat evil biri kotulukte eline kimse su dokemez

ama sonuc bu o

kasabim kuzuyu kesmesi ne kadar sok edici degilse cecinin oc da degil pek

1 sand 2 cercie o yuzden

konuya donelim

cersie gerizekali aslinda

rodusunu kismi yollasa mumkunoldugunda kacak kalin falan dese

ulan de ki ordulari etkili yada degil 1 ay fazla yasasan ne olucak

cerseinin zeka gosterdigi tek tek ki bende ayni seyi dusundum

bu niye 2 dragon getirdi 3. nerde kesin bi bok oldu kismi

baskaca bir zeka falan gostermis degil

oclugu zeka olmuyo

little finger yoksa ondan 1000 kat is ceviriyordu elinde onun gibi guc yokken

jamie nin de 7 sezonda roba esir dusmesi olmasa adam olucagi yoktu

elini kaybetmese o kadin ile o yol maceralarini yasamasa

bugun hala artist kibirili kustah jamie olarak takilirdi.

bu arada bu duvarin ne halt uyusu var

10 kere falan sordum ulan dragona bile binince duvarin dibinldelere ucu sonu gozukuyo etrafindan dolasmaca yok ustelik suda artik kis gelmis buz tutmus

ee bunda dragon var oteki tarafa bile gecemiyo nbasil bi buyu bu oyunlarda invisible wall limitler gibi bundan oteye gecemiyor

bran gerizekaini bunlarin hepsi de onleyebilirdi

sadece jokna engel olsa bi zombier yakalamak icin yaptiklşarina bak

simdi kesin sezon 8 de duvarin yikilmasi gerekiyordu bu kadar insanin olmesi gerekiyordu ki hiakaye ve sorun ayni kalmasin night king yenilsin diye bagalayacaklar ama bu sinir bozucu oldugunu degistirmiyor

bi de bran niye sand olucakti diye inad ediyo ki

dornda evlenmis olabilirde evlenemeselerde picin ismi nerde dogdugundan cok kimden dogudu ile alakali

keza ned johnu getirdiginde king landlindanki bi oruslpudan bisiden mi ne oldu gibi bisi diyordu sanirim

sonucta ned elinde bebe ile geliyo kuzeyde dogmadi

yani ya o ya o.

ya doguduguna gore ya babana gore

oyle kafana gore ben dedim oldu olmaz bran efendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ohohohoho Baelish, içim soğudu oooohhhhhhhhhhhhhh...

Kız kardeşlerin birbirine düşmesi beni üzdü başta ama sonra bayağı bir keyiflendim.

Ben bu Cersei' nin teeee amd. Kingslayer, slayleyeydi şunu bir (yani bildiğimiz anlamda).

Ejderhanın kaptırılışı da çok aptalcaydı, Wall' un yıkılışı çok cheesy geldi bana. Tyrion bunların hiçbirini ön görmeyerek, hatta Cersei' ye inanmak gibi bir hata yaparak tümden gözümden düştü. Böyle hand mı olur lan? Sıçıp sıvıyor boyuna...Gerçi gitme mitme demişti sanki avrada...

Jon Snow (aka Sandnigger, aka Tartaryiyen), kardeşini bafiledi; herkes rahatladı mı? Enseste ıyk mıyk diyenler "yürü be Jon" dedi mi, demedi mi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O kardeşi değil, halası mı ne öyle birşey . Bir bafi döneceği belliydi.

Tyrion kafası çalışıyor ama son tavsiyeleri hiç tutmadı. Varys görünmüyor ortalarda bu arada. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
13 saat önce, nazareth said:

bu arada tywin olsada nedin idamini engelemebilirdi

cunku jofrey night watcha yolluyorrdu nedi guya gorunuste

ama itirafindan sonra valla bu kari milleti cok affecici azizim benim nisanlim ve annem yufka yurekli krala ihanet idam gerektirir kari yumusagligi kaldirmaz dedi

Yanlış. Joffrey küçük olduğu için yönetimi başkasının yürütmesi gerekiyor. O nedenle Ned Stark vekil olmaya çalıştı, Cersei bunu engelledi, Joffrey'in vekili olarak kendisini ilan etti (queen regent). Tywin gelene kadar krallığı yönetti fakat oğlunu hem kontrol edemedi, hem de yetiştiriş tarzından dolayı oğlu otoriteyi ele geçirince Cersei'ye bile artizlendi. (Joffrey'in atarlanmalarına, oğluşumdur yapar tavrı da var)

Tywin o sırada King's Landing'de olsaydı orada Joffrey'in söz hakkı olmayacaktı, Cersei yerine Tywin yönetimin başında olacaktı. Cersei gibi Joffrey'in yaptıklarını görmezden gelmeyip her adımını kontrol edeceği için Joffrey'in böyle fevri bir hareket yapması da engellenecekti. Zaten diziyi izlersen görürsün, Tywin yönetime geldikten sonra Cersei ve Joffrey yönetim konusunda elle tutulur bir şey yapamıyorlar. Tywin, Kral bu tarz işlerle ilgilenmez vs diyerek Joffrey'e manüplasyon yapıyor, bütün yönetimi kendisi sağlıyor.

Görüldüğü gibi bütün meselelerle Tywin ilgileniyor. Görüşmelerin kral eli odasında yapılmasının da nedeni bu. Joffrey'in karar verme yetkisi yok. Olan olaylar ile ilgili haber verilecek, sizin için şu şekilde yönetiyoruz, en iyisi böylesi diye bilgilendirilen biri konumuna indirgenmiş durumda.

Hatta şu sahneyi göstereyim. Robb Stark öldükten sonra Joffrey Robb'un kafasını istiyor Sansa'ya hediye vermek için ve Cerseri bunu komik buluyor vs hatta Tywin'e sen kıçı kırık savaşı yendin Babam Targaryenleri yendi diye dikleniyor fakat Tywin bu gerizekalılığa cevabı yapıştırıyor. Sahneyi izlersen Tywin'in otoritesinin yanında kimse bir şey yapamıyor. Joffrey horozlandıktan sonra korkup içe doğru sıçmaya başladı. Tywin'in sabrı taştığında "kral yoruldu, odasına kadar eşlik edin" dedi olayı bitirdi. 

Bu sahnede Tywin olmasaydı, Robb Stark'ın kafası Sansa'ya hediye edilirdi. Masadaki kimsede Joffrey'i engelleyecek güç yok çünkü Tywin dışında.

eldrun tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu dedikleini hic biri halkin onunde nedin kafa kesilirken jofreyin son anda fikirini degsitirip vurun kellesini sahnesini degistirmiyor.

sonra yasadiklari savas zirt pirt baska

ona bakarsan hand olan cuce de bunu azarayip durdu savas doneminde

ama hersey bitip ortamda yine at kosturdu jofrey beyimiz.

ezik loser mentalitisini tam anlamiyorsun

dedesinden cekiniyor korkuyor zirt pirt olabilir

ama kral kraldir

kagit ustunde

o kapali kapilar ardinda ne olursa olsun

boyle o king guardimi got yalayici adamlar varsa emri verdigi anda cart diye isi bitiriler

nedin idami sahnesinde onceden anlasilmis edilmis jofrey orda karar veriyo

dedesi olsa halkin onune cikartmayacaklarmiydi

dede olsa nede itiraf ettirmeyecekti halk onunde falan mi diyorsun yoksa

nedin kafa kesmeside boyle kapali kapilar ardinda olaydi.

oyle o kic yalaciyisi asker falan olmasa

cersei olur bisi olur engelebilirler laf antabilirlerdi

hlak karsinda azarlayip odasina gondersen imaj falan kalmaz biter.

yani bu dediklerinin hic biri benim dedigimi degistirmiyor

gercek dunyada boyledir

disari baska iceri baska isler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
5 5

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok