2+1 Speaker tavsiyesi
0

Bu konuda 46 mesaj var

Dostlar selamlar,

Şu an bilgisayarda Altec Lansing'in 2+1 modelini kullanıyorum ancak kablolarının dandikliği yüzünden herhangi bir ses vermezken bile sürekli olarak gürültü yapması ve cep telefonu sinyallerini çok ciddi bir şekilde alması yüzünden değiştirmek istiyorum.

Elbette her zamanki gibi ses kalitesi en önemli faktör ancak dediğim gibi kablolarının da gürültüye sebebiyet vermeyecek kadar iyi yalıtılmış olması da çok önemli. Bütçem 200TL kadar, daha ucuza iyi bir model olursa daha da iyi olur elbette.

Tecrübelerinize dayanarak ne önerirsiniz acaba?

Teşekkürler

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 dakika önce, Lightning McQueen said:

2+1 şart değil diyorsanız 2.0 için şundan var en alınabilir çözüm olarak:

https://www.hepsiburada.com/logitech-z200-2-0-speaker-siyah-980-000810-pm-bd500822

Onun dışında mevcut kurlarla üst fiyatlara çıkmak gerekecek malesef.

Oğlanın bilgisayara aldım. Beklenti çok yüksek değilse iyi seçim bence.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2+1 şart değil, alışkanlık o yönde. 2.0 da yeter, bas delisi bir adam değilimdir. Sesi çok açmam da zaten. Yeter ki kablo yalıtımı iyi olsun dediğim gibi.

1 hour ago, Lightning McQueen said:

2+1 şart değil diyorsanız 2.0 için şundan var en alınabilir çözüm olarak:

https://www.hepsiburada.com/logitech-z200-2-0-speaker-siyah-980-000810-pm-bd500822

Onun dışında mevcut kurlarla üst fiyatlara çıkmak gerekecek malesef.

Bunda yalıtım iyi midir hocam?

45 minutes ago, Squall said:

Şu tip şeylere para vermeyin arkadaşlar o paraya ikinci güzel bir müzik seti alınır canavar gibi.

Örneğin:

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-ev-elektronigi-ev-muzik-sistemleri-sony-lbt-n300-model-muzik-seti-525990907/detay

Elimde güzel bir müzik seti var zaten kullanmadığım ama bilgisayara bağlayamıyorum işte. Bu alet de bu fiyata iyiymiş gerçekten.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 hours ago, Squall said:

Şu tip şeylere para vermeyin arkadaşlar o paraya ikinci güzel bir müzik seti alınır canavar gibi.

Örneğin:

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-ev-elektronigi-ev-muzik-sistemleri-sony-lbt-n300-model-muzik-seti-525990907/detay

Bende de Sony RX-77 var, sesi muazzam ama kontroller neredeyse ölü. Devre kartı çok sorunlu, sesi aletin üstünden açmaya çalışırken CD çalmaya çalışıyor falan. Komutlar karışıyor sürekli. Kumandası da arızalı, oradan da kontrol edilmiyor. O işin en sağlıklısı, hoparlörlerini ayrı bir anfiye bağlamak ama o da çok pahalıya çıkıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 hours ago, MilesTeg said:

Bunda yalıtım iyi midir hocam?

Yalıtım konusunu tam bilemiyorum maalesef. Sadece sesini dinledim, uzun bir kullanıcı deneyimim olmadı. Ama sorun çıkarmaz diye tahmin ediyorum.

Creative'in Gigaworks T-40'ları vardı bir ara. Onlar da güzel ses verirdi ama hala üretilip satılıyor mu, satılıyorsa fiyatı nedir bilmiyorum.

Creative markası alınmalı mı o konuya hiç girmeyeyim. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Lightning McQueen said:

Bende de Sony RX-77 var, sesi muazzam ama kontroller neredeyse ölü. Devre kartı çok sorunlu, sesi aletin üstünden açmaya çalışırken CD çalmaya çalışıyor falan. Komutlar karışıyor sürekli. Kumandası da arızalı, oradan da kontrol edilmiyor. O işin en sağlıklısı, hoparlörlerini ayrı bir anfiye bağlamak ama o da çok pahalıya çıkıyor.

Bende pioneer yeni nesil amfi var 600 watt güya ama bilmem kaç yıllık 130 tl ye ikinci el aldığım sony mhc 881 in yarısı kadar güçlü ve kaliteli canlı ses veremiyor. Yani sony yi görsen bu ne dersin külüstür ama sesini bir açıyorsun gürlüyor esiyor tokatlıyor. :D

Aynı hoparlörleri pioneer a taktığımda gene sony ye kıyasla güçsüz cılız bir ses alıyorum stereo dahil..

Yani demek istediğim gerçekten kaliteli bir hifi sistem kuracak bütçeniz yoksa hiç bu loginin plastik oyuncaklarına para vermeyin açın sahibindeni yüzlerce alet var bu şekilde ucuz ve güçlü sesi olan müzik setleri dolu.

Creative t20 falan vardı eskiden 100-115 tl ye falan ama artık hem bulunmuyor hemde çok pahalı onların seside iyiydi.. Çünkü yapan cambridge soundworks dü.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

200 TL'ye alacağınız alet sizi yine memnun etmeyecek 1-2 sene sonra yine masraf çıkartacak.

bütçenizi biraz daha arttırarak 5-10 sene sorunsuz kullanabileceğiniz daha kaliteli bir ürün almanız aslında daha tasarruflu olur.

benim tavsiyem:

https://www.amazon.de/EDIFIER-Studio-R1280T-Lautsprechersystem-Watt/dp/B00GBN50SC/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1519891541&sr=8-2&keywords=edifier

Türkiye'ye gönderimi yoktur yazdığına bakmayın, geliyor sıkıntısız.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@MilesTeg Şu sete bir bak istersen, yanında ipod dock falan da geliyor. Yurtdışı satış fiyatı 80 USD + Kargo

https://www.hepsiburada.com/microlab-microlab-im-200-2-1-40w-rms-idock-130-speaker-p-HBV0000060XO3?magaza=Teknopcsarf

Ekleme: n11'de aynı satıcıda 10 TL daha ucuz :)

https://urun.n11.com/ses-sistemleri/microlab-im-200-21-40w-rms-idock-130-speaker-P212880264

Najaz tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Cevaplar için toptan teşekkürler :thumbs:

En büyük problem için maalesef net bir cevap çıkamıyor haliyle. Kullanılmış, denenmiş bir ürün olacak ki kablo yalıtımı konusunda net bir bilgi verilebilsin. Bilmeden etmeden bir ürün alıp yine aynı sorunla karşılaşmaktan çekiniyorum açıkçası.

@stardust Gönlüm Edifier'den yana ama fiyat faktörü önemli maalesef. Mutsuz etmeyeceğine eminim. Belki bir gün alırız kim bilir...

@RFID Link için teşekkürler, inceleyeceğim. Çok benzer bir şey benim sette de var.

@Lightning McQueen Çok benzer bir şey benim sette de var. Ekran kısmı neredeyse tamamen gitti. Işık var ancak karakterler okunamıyor artık. Böyle olunca da kontrol kalmıyor aletin üzerinde. En azından kumandasıyla hala iş görüyor.

@Najaz Microlab markasını pek tanımıyorum, belki iyidir ama şu çakma marka isimleri gibi geldiğinden güven vermedi bana pek. İphone kullanmıyorum zaten ama şık da görünüyor kerata :lol:

MilesTeg tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Turuncu forumda eski bir başlık buldum. Orada şöyle demiş birisi. Ne kadar doğrudur bilmem:

"Parazitlenme hoparlörlerin genel sorunudur (cep telefonu radyo dalgaları nedeniyle). Ama bazı markalarda uydular bu tip sorunlara karşı yalıtımlı olur. Mıknatıslarının etrafında metal bir kap olur ve dışardan gelen radyo dalgalarını engellerler. Ama microlab gibi nispeten daha hesaplı üreticiler bu yalıtımı koymazlar maliyet düşürmek için."

Kendim anfiyi açıp yalıtmayı deneyeceğim öncelikle. Bakalım becerebilecek miyim...

Aynı başlık altında benim kullandığım Altec Lansing 2+1 için de aynı şikayette bulunmuş bir kullanıcı. Demek ki genel bir sıkıntı var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Enterferans' ın oluşumu ve kaynağı iyi anlamalı, karışık bir mevzu.

Hoparlör mıknatısları kapalı olanlar eski tip CRT monitör vb. cihazları korumak içindir. Turuncu forumu bu tip teknik konularda kaynak olarak alırsanız evi yakarsınız...

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 3/2/2018 at 3:35 PM, OnLyTNT said:

Enterferans' ın oluşumu ve kaynağı iyi anlamalı, karışık bir mevzu.

Hoparlör mıknatısları kapalı olanlar eski tip CRT monitör vb. cihazları korumak içindir. Turuncu forumu bu tip teknik konularda kaynak olarak alırsanız evi yakarsınız...

Zaten detaylı bir araştırma yapmadan elektrikle ilgili hiçbir işe girişmem, ancak uyarı da gayet yerinde oldu. Teşekkürler :)

Enterferans ilginç bir durum benim sistemde. Birkaç gün çok hassas bir şekilde probleme sebep olurken takip eden günlerde eskisinin %90 azalıyor. Şu an mesela çok hassas, 2 metre uzağındaki cep telefonundan sinyal aldı ben bunu yazarken. Telefon hep aynı yerde durur bende, şarj standı sabittir. Pozisyonu da değişmez, ancak şebeke sinyalinden midir yoksa başka bir şeyden mi bilinmez bir günü bir gününü tutmuyor.

Dediğiniz gibi karışık bir mevzu gibi görünüyor. Biraz araştırma yapmakta fayda var. Tabii o da yeterli olur mu bilinmez.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben Audioengine' e geçtiğimden beri hoparlörden GSM sinyali sesi duymadım, yalıtım vs.. de yok. Girişimi önlemek için çeşitli yöntemler var, sadece yalıtım değil yani, devre tasrımı da etkili. Devreyi yalıtmak da zor iş, kısa devreye sebep olmak var işin ucunda vs... O yüzden bu tip konularda net bir öneride bulunmak zor açıkçası...

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam ben de aynı bütçeye göre 2+1 bakıyorum ve yerim çok dar o yüzden subwoofer kısmının 15cm den daha geniş olmaması lazım :mrgreen:

Logitech Z313 / 323  modelleri benim duruma uyuyor .  Ya da alternatifi Creative SBS A250 size uyar yer sıkıntınız yoksa.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 3/5/2018 at 2:57 PM, TatanQa said:

Hocam ben de aynı bütçeye göre 2+1 bakıyorum ve yerim çok dar o yüzden subwoofer kısmının 15cm den daha geniş olmaması lazım :mrgreen:

Logitech Z313 / 323  modelleri benim duruma uyuyor .  Ya da alternatifi Creative SBS A250 size uyar yer sıkıntınız yoksa.

Hocam piyasada Logitech 323 bulamadım ama 313 de fena alternatif değil gibi. 213 daha düşük bir model, pek sarmadı görüntü olarak.

Creative'e de markadan dolayı ısınamadım korkarım. 313'ü daha detaylı inceleyeyim bakalım, teşekkürler...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Selam hocam , logitech 313 incelemelerine ve yorumlarına baktım oyun/müzik için ortalama ve yeterli görüşü ortak yani alınası bir sistem.

İyi bir fiyata bulabilirseniz bana da haber verin ben de alayım zira takipteyim siteleri , şöyle dişe dokunur bir indirim yakalarsam yapıştırıcam acelem yok :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorumların hiçbirinde(hatta hiçbir üründe) gürültü veya enterferanstan bahseden bir tane kullanıcı bile yok. Bunu iyiye mi yormak lazım(olmadığı için), yoksa kimse buna dikkat etmiyor mu bilemedim.

Şöyle bir DIY buldum:

https://www.wikihow.com/Shield-Speakers

Benim Altec Lansing'i söküp oluruna bakmam lazım öncelikle.

@TatanQa tamamdır hocam, indirime denk gelirsem haber veririm :thumbs:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün yalıtım yapabilir miyim diyerek kendi hoparlörümü söktüm. Bas kutusu içinde bulunan amfi kısmını söktüm ancak ahşap kasa tamamen yapıştırma olduğu için gerekli kısma ulaşamadım. Bas hoparlörün arka kısmını görme şansım olmadı. 

Teknoloji marketlerinde deneyerek alma şansım ne kadar olur bilmiyorum ama bakacağız artık duruma...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam şimdi 2+1 sistem ararken ağırlık oyun olacağından 7.1 headset mi alsam kafam karıştı :) 

incelemelerde özelikle oyunlarda büyük fark yarattığı yorumları var. Özellikle f/p olarak şu ürün iyi gibi:

Plantronics GAmecom 788

https://www.sanalmarketim.com/Urun/Plantronics-GameCom-788-Usb-Dolby-7-1-Ses-Kartli-Mikrofonlu-Gaming-Kulaklik/22105

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam şimdi 2+1 sistem ararken ağırlık oyun olacağından 7.1 headset mi alsam kafam karıştı

Düşünmene bile gerek yok güzel bir kulaklık al..

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok