Cities Skylines
0

Bu konuda 22 mesaj var

Güzel oyun ama türünün en iyisi diyemem. Benim için türünün en iyisi Cities XL'dir. Cities Skylines ise XL'in hafifletilmiş ve basitleştirilmiş hali.

XL bu türün meraklısı olmayana biraz ağır gelebilir, zaten bu yüzden hakettiği başarıyı sağlayamamış bir oyun. Skylines ile biraz daha genel oyuncu kitlesine yönelmişler, belki ticari olarak daha doğru olmuş ama ben pek memnun olmadım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Cities XL en son SimCity mi? Bununla simcity serisi sona mı erdi? 

Bunun fiyatı ucuzmuş ,, bir ara denemek lazım. Zaten çok iyi satış başarısı yakalamış, devamı gelir bunun.

Edit : bir de SimCity 2013 varmış. Bu cities aynı seri değil miydi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Cities XL en son SimCity mi? Bununla simcity serisi sona mı erdi? 

Bunun fiyatı ucuzmuş ,, bir ara denemek lazım. Zaten çok iyi satış başarısı yakalamış, devamı gelir bunun.

Edit : bir de SimCity 2013 varmış. Bu cities aynı seri değil miydi?

SimCity ile Cities farklı oyun serileri. Sadece türleri aynı diyebiliriz :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

türleri aynı, ama anahatlarıyla , farkları nedir? Hangisini niye oynarız? Mesela yukarda whoosh söylemiş, Skylines , Cities XL daha basiti. SimCity 2013 bunlardan ne yönden farklı?

En son simcity 4'ü mü ne oynamıştım. O baya güzeldi :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Son iki gündür oynuyorum. G2a'dan 13$'a aldım. Öncelikle çok zaman alıyor kesinlikle katılıyorum. Bence önemli noktaları

- Yol yapımı bu tür oyunlara göre kolay olmuş sevdim.

- 3. kez yeniden başladım, ilkinde şehirin ana hatlarını anlamamıştım, ikincide taşımacılığı ve trafiği düzgün anlamadığımı farkettim bakalım üçüncü oyunu niye bırakacağım :)

- Bazı detaylar varki inanılmaz bazı detaylar yokki inanılmaz :) Otobüsün üstüne tıklayıp trafik yoğunluğunu ne kadar azalttığını görebiliyorken, distirct ekranı ile kaynakların olduğu ekranı bir arada görememek çok saçma olmuş.

- İnsanlar aktif bilgiler döndürüyorlar, yaptıklarını izlemek çok zevkli olabiliyor.

- Bazı şeylerin etkilerini oyun içinde tam olarak anlatmıyor, mesela otobüs duraklarını planlarken en önemli noktanın okullar olduğundan hiç bahsetmedi. Bu yüzden bir oyun gitti.

- Milletin yaptığı şehirleri gördükçe sinir oluyorum, ben her seferinde İstanbul inşa etmeyi beceriyorum.

- Workshop desteği oyunu gelişime fazlasıyla açık hale getiriyor, başkalarının hazırladığı kavşaklarla sefamı sürüyorum :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Suan en oynanabilir oyun Skylines. Skylines kesmez ise XL (XXL) alinip oradan devam edilebilir. Yanlis anlasilma olmasin Skylines XL'in basitlestirilmis hali ama yenilikler gelismeler de yok degil.

Ben bu tip oyunlarda cok buyuk sehirler yapmiyorum. Ne kadar iyi yapsanizda kalabaliklastikca isler boka sariyor. O yuzden nispeten nufusu dusuk ama tikir tikir isleyen herkesin mutlu oldugu, ekonominin tavan yaptigi sehirler kuruyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şehri büyütmemek gerçekten mantıklı fakat insanoğlu'da durmuyor işte. Sanırım üçüncü oyunumun sonunuda çöp kamyonları getirecek. 3 adet çöp toplama istasyonunu aynı yere kurmuştum, başta çok güzel çalışıyorlardı fakat şuanda şehrin o yakasında ki tüm trafik çöp kamyonlarından ibaret oldu. Hal böyle olunca şehir napoli gibi çöp şehire döndü. Bir yandan da baraj yaptım çalışmadığı gibi birde alçak bölgelerde su baskınlarına yol açıyor offf allam sana geliyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir kere baraj insaa ettim ama hic calistirmadim. Denize kurulan yel degirmenleri isimi fazlasiyla gordu.

Benim de en sinir oldugum mesele cop. Cop toplama ve yakma yerlerini sehirden uzaga otoyol yakinlarinda bir yere kurdum. Tek yonlu yollarla da sehire bagladim. Idare ediyor ama istedigim gibi degil.

Oyunda cop ve cenaze isini bence iyi ayarlayamamislar, talep korkunc yuksek oluyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun Türkiye PSN Store'da premium edition'ı (tüm expansionlar vs) 98 TL görünce aldım. Çok detaylı oyun ya. Sürekli şehir huysuz her bir kafadan ses çıkıyor. Eğitim yok diyorlar eğitim veriyoruz bu sefer başka bir sektör patlıyor. Toplayacak para da yok. Bütçeyi hiç doğru düzgün ayarlayamadım daha. Gerçi 1 kere bakabildim oyuna. Bu oyun ile ilgili güzel bir guide'ı olan var mı ? 

Atrin tarafından düzenlendi
Erwin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
38 minutes ago, Narcissus said:

Yaw oyun steamde haftasonu bedava üstelik ful hali 14TL .. :icon_think:

sen niye içinde strateji, uzun vadeli düşünme, planlama gibi öğeler barındıran oyunlarla ilgileniyorsun ki ? ne anlarsın ?

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
23 minutes ago, stardust said:

sen niye içinde strateji, uzun vadeli düşünme, planlama gibi öğeler barındıran oyunlarla ilgileniyorsun ki ? ne anlarsın ?

Artan romatizma ağrılarından dolayı yalnızca bu tür oyunları oynayabiliyorsun diye başkasının oynayamayacağını düşündüğünü anlıyorum.. :icon_zzzz:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 saat önce, Atrin said:

Oyun Türkiye PSN Store'da premium edition'ı (tüm expansionlar vs) 98 TL görünce aldım. Çok detaylı oyun ya. Sürekli şehir huysuz her bir kafadan ses çıkıyor. Eğitim yok diyorlar eğitim veriyoruz bu sefer başka bir sektör patlıyor. Toplayacak para da yok. Bütçeyi hiç doğru düzgün ayarlayamadım daha. Gerçi 1 kere bakabildim oyuna. Bu oyun ile ilgili güzel bir guide'ı olan var mı ? 

Kasaba tarzı şehir inşa edip okul yapmıyorsun. Her tarafı sanayiye boğuyorsun. Çöpler nadir alınıyor ama insanlar cahil olduğu için mutlu oluyorlar. Daha önce denedim, fazla eğitim aldıklarında habire birşey istiyor densizler. :baba:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 5/25/2018 at 1:22 PM, Narcissus said:

Yaw oyun steamde haftasonu bedava üstelik ful hali 14TL .. :icon_think:

deluxe edition'a hiçbir DLC dahil değil... uyduruk artbook, 5 tane oyun içi item ve soundtrack var sadece. Bütün DLC'ler eksra ücretli...

milleti kandırmaya utanmıyor musun ? insanlar senin sözüne güvenip satın aldıysa nolacak şimdi ? bence ücret iadesi yapmalısın...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunun çok çekirdekli işlemcilere alerjisi var. 18 çekirdek ile 40fps çalışan oyun 4 çekirdek ile sınırlayınca 70fps'e fırlıyor.

Tam olarak kaç çekirdekten sonra sapıtıyor tam hatırlamıyorum ama düzgün fps alabilmek için task manager'dan oyunun exe dosyasının kullanabileceği işlemci çekirdeklerinin sayısını düşürmek gerekiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok