Otomobil Hakkında Her şey
6 6

Bu konuda 3.899 mesaj var

Arkadaşın Insignia'sının ön konsolu komple çatırdıyor... Ama öyle böyle bir çatırdama değil, hava sıcaksa orta konsol kendinden geçiyor...

Bir arkadaş Astra'sını kronik bir sorun olan hareket halindeyken aracın stop etmesi ve tüm elektronik sistemin devre dışı kalması sorunu; bir başka arkadaş da sıfır km aldığı Astra'yı tıkırtı çıtırtı yüzünden sattı; şimdi 307'si var ve memnun...

Opel tam çöp :)

Toyota'da otomatik kapı kilitleme yoksa tebrik ediyorum gerçekten... 

307'nin bagaj kapağı belki sürücü kapısı açılmadan da açılabiliyordur, emin değilim. Fakat bence her şeye rağmen güzel bir özellik, tabii günde 10 kez bagaj kontrolü yapılan bir AVM'ye girip çıkanları delirtebilir ama hangi AVM girişinde bagaj kontrolü var ki... Ankara'da hiç birinde yok...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Toyota Corolla'da yok ama önceki ix35'te araç hızı 10 km'yi geçince kapıları kendisi kilitliyordu ve çok rahattı.

Otomatik kapı kilitleme için yol bilgisayarına bir bakın. Palio'da bile var, yol bilgisayarından ayarlanıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

BMW'de de böyle. Kapı iki kere de açılıyor. Manyaklıkla alakası yok, emniyet için. Hem kilidi açmak için başka bir kolu çekmekten daha iyi kolu iki kere çekmek. Kolu iki kere çekerek kapının açılmasını istediğinizi onaylıyorsunuz.

Buna pire için yorgan yakmak derim ben. Araçtan her inişte kolu 2 kez çekmektense, nadir ihtiyaç duyacağım kapıyı açmadan kilit açma işi için orta konsoldaki bir tuşa basmayı yeğlerim.

Tuhafmış durum hakkat. Şimdiye kadar kullandığım araçlarda öyle birşey görmedim. Bizim kialarda eğer kapı kiliti kapalıysa kolu çektiğinde açamıyorsun, önce kiliti açman gerek. Bazı araçlarda kilit kapalıyken kolu çektiğinde kapıda, kilitte açılıyor. Şimdi yeni serilerde durum nasıldır bilemicem ama bence en mantıklı kullanımı böyle. Aksi halde kapı kilidi açıksa direk açarım.

Alışkanlık meselesi birazda tabi ama o her seferinde zoraki 2 kez çekme can sıkıcı duruma dönüşebilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İlk başta yadırgıyorsunuz ama sonra ne kadar iyi olduğunu anlıyorsunuz.  Düğmeyle açılanı da kolu çekince otomatik kilidi açanı da mandalı çevirerek açılanı da ben her türlüsünü kullandım, en iyisi bence bu iki kere çekince açılan. Hatta bindiğim başka arabalarda da bunu istemsizce yapıyorum.

Fareyle çift tıklamak gibi düşünün. Öyle konsoldan düğmeye basmaktan bin kat daha iyi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@SpeCTRuM

Sinyal kolu kamera switchi gibi bir yere değiyor. Focus edecek kadar değdirince 3 kere sinyal, çekim yapacak gibi değersen sürekli sinyal veriyor. Mekanik olarak bir yere kitlemiyordu. Böyle sinyal kolları var opelde. Sürüş pozisyonundan baktığınızda sinyal kolu hep aynı yerde duruyor o an ellenmiyorsa.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Hamso Ya sana ne sorucam muhabbeti geçmişti sonra unuttum şimdi. Bi yağdan bahsetmiştin sen mobil yağ mıydı o ? Daha şimdilik vakti var gerçi ama ben yine de özellikle şu tuning işinden sonrada tavsiye edenlerinde üstüne basa basa yağ filtresi ve kaliteli yağ kullanımı durumunu baz alarak kafamda yer edinsin istiyom. Normalde kia yetkili serviste tuningi yapan adamlarda aracın tavsiye ettiği yağ neyse onu kullan diyorlar. O da castrol, ben arabayı aldığımda da castrol 5w40 koyulmuştu.

Sen ne diyosun bu konuda mobil daha mı performanslı ve verimli ? Birde senin bayilik gibi bir durumun vardı sanırım değil mi ? Ne kadara temin edebiliyoz senden alsak ? :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bayilik lawnmover da, alman bir yağ satıyordu. Benim kendi aracımda kullandığım 5w30 Mobil 1 ESP.

Aracımı 300Km gibi bir süre kullandım 2. el aldığımda, sonra hemen bakımını yaptım. Yani normal yağ ile pek ne yakıyor bilmiyorum. Hava filtresi de kirli idi, yağ filtreside, yağıda bla bla. o 300Km de 16Litre/100km gibi bir tüketim yaptı aracım. Yani öncesi için referans alabileceğim bir durum yok.

Sadece kia forumundaki arkadaşlar var, ama onlarda inatla kuruş hesabı yapıyorlar ve kaç litre yakıyorlar bilemiyorum. Genelde 45/50 kuruştan bahsediyorlar ve muhtemelen normal yağ kullanıyorlardır. Ben 200TL gibi bir rakam verdim yağa, onların aldığı normal yağlar 120TL falan yapar. 45/50 kuruşta şimdiki mazot fiyatı ile 12 Litreye falan geliyor olsa gerek. Ben 10ve üzeri Litre 1 kere yaktım. Onda da uludağ'a arkadan 2 şeritte sollamaya çalışan bir lancer vardı, agresif dağ tırmanışı yaptım, ondan fırladı. Ondan önceki tüketimlerim 10Litre aldı hep. Yani en azından diğer normal yağ kullanan kullanıcılar %15 benden fazla yakıyorlar gibi. Ama çok ihtimaller üzerine bu sonuca varabiliorum.

Ancak şu da var, mazda 3 kullanırken elde ettiğim değerler duruyor. 5.8-5.5 Litre/100km arası bir değişim oluştu. 0.3 Litre fark vardı Dexellia 5w30(mazda nın yağı) ile Mobil 1 ESP 5w30 arasında. %6 gibi bir değer yapıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@SpeCTRuM

Sinyal kolu kamera switchi gibi bir yere değiyor. Focus edecek kadar değdirince 3 kere sinyal, çekim yapacak gibi değersen sürekli sinyal veriyor. Mekanik olarak bir yere kitlemiyordu. Böyle sinyal kolları var opelde. Sürüş pozisyonundan baktığınızda sinyal kolu hep aynı yerde duruyor o an ellenmiyorsa.

Abi bu Astra'da kilitliyor. 

Sorgun'a geldim, 750 km daha yol yaptım. Skoda Octavia ile hızlandığım yokuşlarda bu naz yapıyor. Bir de yol tutuşunu sevmedim, Octavia'dan daha iyi olması gerekmez miydi? Gerçi sevmediğim kısmı lastiklerle ilgili daha çok, ama yine de sevmedim. 

70.000 TL'lik araçta USB yok, torpido soğutma yok. Cidden alınmaz. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim arka amortisörler öyle gidikti. Piyasa da bi monroe furyası var ama bulamazsan maysan mandoda tavsiye ederim. Benim 4 ay evvel değişti, çokta memnun kaldım mandolardan gayet güzel performans sergiliyolar. Kavislerden yada tümsekli yerlerden geçerken arabanın arkası otururken hissediyorum pısttt diye yaylandırıyor amortisör :) Ben aracı aldığımda zaten gidikti amörtisörler haliyle belli bi spor sürüş keyfide kazandırdı araca.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şuanki amortisörlerim hidrolik, ama nereye baksam gazlı ürünler var, pısla pıslaya da sürmek istemiyorum. :(

Monreo ya yok, yada varsa çok pahalı.

maysan Mando ile ilgili de bir kullanıcı tecrübesi var şuan :D

Muhtemelen renault veya fiat'a 0 araç ürünü veriyorlardır, Yoksa fabrika kurmazlardı. Ama ağır araç deneyimleri var mı bilmiyorum işte.

Monreo çocukluğumdan beri reklamlarını hatırladığım bir firma, ama hala 1 numara mıdır, yada 1 numara oldular mı hiç bilmiyorum. Online da arıyorum, çok rezil siteleri, hiçbir yerden ulaşamıyorum, bu da bi anda prestijlerini gözümde silmeme neden oldular.

:(

ya 4 adet maysan mando alacağım, yada 1 takım ön monreo alacağım. Fiyatları böyle meretin ?!?!

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şuanki amortisörlerim hidrolik, ama nereye baksam gazlı ürünler var, pısla pıslaya da sürmek istemiyorum. :(

Monreo ya yok, yada varsa çok pahalı.

maysan Mando ile ilgili de bir kullanıcı tecrübesi var şuan :D

Muhtemelen renault veya fiat'a 0 araç ürünü veriyorlardır, Yoksa fabrika kurmazlardı. Ama ağır araç deneyimleri var mı bilmiyorum işte.

Monreo çocukluğumdan beri reklamlarını hatırladığım bir firma, ama hala 1 numara mıdır, yada 1 numara oldular mı hiç bilmiyorum. Online da arıyorum, çok rezil siteleri, hiçbir yerden ulaşamıyorum, bu da bi anda prestijlerini gözümde silmeme neden oldular.

:(

ya 4 adet maysan mando alacağım, yada 1 takım ön monreo alacağım. Fiyatları böyle meretin ?!?!

Aynen bende araştırmıştım alcağım zaman, monroeyi zaten bulamamıştım sanayilerde falaş dolaşarak. İnternetten maysan mandonun yorumlara bakınmıştım, bir hyundai eranın zıplama sıkıntısını mandoyla çözüldü falan gibisinden yorumunu okumuştum. Fiyatta cazip başka alternatif bulamayınca ben gidip aldım. Bunun dışında sürüle çin marka vardı zaten.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Monreo bir çok üreticiye üretim yapan güvenilir bir marka.

Koni de özellikle performans tutkunları tarafından çok beğenilen, bildiğim kadarıyla biraz daha kaliteli bir marka.

Ben olsam amortisör işini ucuza getirmem.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Monreo satan bayi bulamıyorum. İnternetten de almak istemiyorum açıkçası. Mazda gibi bir satış politikaları var anlaşılan. Çok iyiyiz, ama almaya kalkınca yoklar?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam nihayetinde B segmenti bir araç... Sizin araç neydi? Eğer D-C segmenti bir araçtan geçiyorsanız B segmenti biraz can sıkabilir. Kendimi yerinize koydum ve 65.000 lira civarında bütçe ile bu aracı alır mıydım diye düşündüm ve cevabım "hayır" oldu...

Dizel ve otomatik olmazsa olmaz değilse aynı paraya yeni Superb 1.4 TSI 125ps alırdım.

Aradaki yakıt farkına fersah fersah değer, arada 2 segment fark var.

Ya da üst limiti 10.000 lira arttırıp 1.6 TDI motorlu, C segmenti Leon veya Octavia alabilirsiniz.

Leon ST 1.6 TDI 110 hp DSG S&S Style 75.900 ₺ (Liste fiyatı, pazarlıkla %5 civarında düşebilir diye düşünüyorum)

1.6 TDI CR DSG Green Tec / 110 HP  Ambition 74.400 TL

Belki 8-10.000 lira fark fazla görünebilir ama hem 1.6 motor hem de bir segment fark var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ne olursa olsun C segmenti bir araç kullanıyorsunuz... Bence C segmentinden aşağı inmeyin... 7-8 daha çıkamaz mısınız? Octavia alsanız bence çok daha memnun kalırsınız...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Octavia muhtemelen daha memnun eder ancak 8000 tl kadar çıkınca biraz daha çıkılabilir hesabından başka araçlara da yönelebiliriz. Ford Focus bunlardan biri mesela.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok