Otomobil Hakkında Her şey
6 6

Bu konuda 3.900 mesaj var

Octavia muhtemelen daha memnun eder ancak 8000 tl kadar çıkınca biraz daha çıkılabilir hesabından başka araçlara da yönelebiliriz. Ford Focus bunlardan biri mesela.

Hocam bu işin sonu yok, o konuda haklısınız. Ben genelde bu tür önermelerde bulunmam fakat sizin durumunuz farklı... Şöyle ki; Octavia'nın üstüne x lira daha verip Focus almak size hiç bir şey kazandırmayacak... (Ufak tefek detaylar dışında ki kaybedeceğiniz hacim o detayları fazlasıyla unutturur) Ancak Rapid'in üstüne 8.000 lira daha vererek hem bir üst segment araç alacaksınız -ki bu da her noktada kalite farkı demek-, hem daha güçlü ve hacimli bir motor alacaksınız. Bu da özellikle uzun yol sürüşlerinde daha fazla konfor, daha rahat klima kullanımı, daha fazla sürüş zevki olarak size geri dönecek.

Öğlen aracıma Llumar ATR35 cam filmi yaptırdım... Fark çok bariz, keşke aracı aldığım sene yaptırsaymışım... Fakat oldukça koyu oldu, ben daha belli belirsiz bir film istiyordum... Sanırım benim araca ATR35 diye ATR20 falan taktılar... Umarım polisle sorun çıkmaz...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hayırlı olsun, içerisi görünmüyecek kadar değilse bir sorun olacağını sanmıyorum.

Fark hissedilmeyecek gibi değil zaten :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şu fotoğraftaki aracın arka camları gibi, tabii fotoğrafta olduğundan çok az daha koyu görünüyor :

11807247_958237897568875_245762880834544

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hanımla baya düşündük taşındık. Boş bir octavia almak yerine rapid spaceback style paketinde karar kıldık. Bütçeyi topladıktan sonra girişiyoruz kısmetse bu işe :D Kırmızı ve panoramik tavanlı alacağız :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yapma denşai, döt kadar arabaya 66 küsür bin lira verme. yarın öbür gün satarken kuş olur o donanımlar 2 hafta önce satılmasından başka bir işe yaramaz.

Hamso beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Fiyat alırken istanbul özaydınlarda Tansu Bey var satış müdürü, arayıp Birim'in arkadaşıyım diyerek bir fiyat isteyin mutlaka. Bana çok güzel fiyat çıkarmıştı. Sitelerinin dandikliğine çok takılmayın :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hanımla baya düşündük taşındık. Boş bir octavia almak yerine rapid spaceback style paketinde karar kıldık. Bütçeyi topladıktan sonra girişiyoruz kısmetse bu işe :D Kırmızı ve panoramik tavanlı alacağız :D

Hocam hayırlı olsun diyelim... Ama bence yanlış yapıyorsunuz... Launcher'ı güzel ama tek çekirdek işlemcili, 512mb ram'li android alıyorsunuz, ben size launcher'ı kötü çift çekirdekli, 1gb ram'li modeli öneriyorum  :D  (Belki böyle söyleyince ikna ederiz...)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

hocam az çok düşündük de cidden dolu değil octavia giriş modeli. Yetersiz. Üzerine ekle ekle dedin mi gider 1 2 yaşında mersoya bastırırım parayı

:D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Monreo bir çok üreticiye üretim yapan güvenilir bir marka.

Koni de özellikle performans tutkunları tarafından çok beğenilen, bildiğim kadarıyla biraz daha kaliteli bir marka.

Ben olsam amortisör işini ucuza getirmem.

Parayı baydım, 1 takım ön monroe adventure aldım. Mecbur internetten aldım, bakalım ne gelecek.

:P

https://www.youtube.com/watch?v=g26aROIuTw8

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Abi, yapma, etme. 2. elde o cam tavan vs.işe yaramaz, satamazsın. Onu geçtim, boş Octavia dolu Rapid'den iyidir. Leon al o zaman derim ben. Çocuk düşünüyorsanız hele, Octavia rahat ettirecektir. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@SkyWarrior; Bursa Skoda bayisi Sertepe 2000 tl indirimle veriyor araçları. Bize 2000 tl indirimle veriyorlardı ama vazgeçtik. İstanbul'daki arkadaşım da Bursa daha ucuz olduğu için buradan aldı aracını geçen ay. Normalde tam tersi İstanbul'da daha çok indirim yaparlar ama Skoda'da durum tam tersi galiba. Bilginiz olsun bir yoklayın derim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Boş octavia harbiden boş ama.

Gel etme eyleme hocam, yapma bu hatayı. Boş Octavia al...

Bilirsiniz bende Megane 3 Sport Tourer var, 2011 model ve 80.000 km'ye yaklaştı. Eşimin aracı 2013 model Clio IV, henüz 10.000km'de. Yani diyeceğim o ki ben aynı markanın B ve C segment araçlarını aynı anda ve sürekli olarak kullanıyorum. Üstelik bizim araçlardan B segmenti olan daha yeni jenerasyon, direksiyon ve pedalların hafifliği, baz donanım olmasına rağmen yokuş kalkış desteği, ESP gibi donanımların standart olması vb bazı hususlarda bunu hissettiriyor da. Buna rağmen şiddetle ve şiddetle C segmenti almanızı tekrar ve son kez öneriyorum. Kullanılan malzemenin kalitesinden, işçiliğine kadar her konuda fark var. Sürüş dinamikleri, iç mekan genişliği konularında da farklar çok bariz. Bana en dolu B segmentini de verseler -ailecek kullanmak için- boş C segmentine değişmem. Eğer Octavia ile Superb arasında kalmış olsaydınız hiç ısrar etmezdim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Boş octavia harbiden boş ama.

Abi benim o boş Octavia 60.000 oldu. 

Az yakıyor, güzel kaçıyor, üzmüyor. Dolusu olsa zaten tadından yinmez de. 

Bagaj hacmi aradığında dokunmatik ekran kurtarmaz seni :D 

Ben yine Leon diyorum o zaman. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kapı kilitleme olayına bende değineyim. Yeni QQ kullanıyorum, kapılar kilitlenmiyor. 2014 öncesi QQ'larda kapı kilitleme olayını kapı kolunda yeralan düğme ile uzun basarak istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz. 

Nissan'a yazdığımda bunun bazı güvenlik önlemleri çerçevesinde değiştirildiğini yazdılar. Uzakdoğu arabaların bir çoğunda bu durum mevcut değil. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir üst sınıfın boş modelini almakla bir alt sınıfın dolu modelini almak arasında tercih yapmak çok zor bir durum.. Benim de aklım genelde hep dolu olan bir alt sınıfa doğru kayar..

Araba seçerken olmazsa olmazlar belirleyip geri kalan opsiyonlara takılmadan bunları verebilen en üst sınıfa yönlenmek güzel olabiliyor.

Otomatik Vites

Otomatik Klima

xx Litre Bagaj

..vs gibi bir alt kriter listesi belirleyip sonra bunları sunan en üst sınıfı alıp geçmek gibisinden.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir üst sınıfın boş modelini almakla bir alt sınıfın dolu modelini almak arasında tercih yapmak çok zor bir durum.. Benim de aklım genelde hep dolu olan bir alt sınıfa doğru kayar..

Araba seçerken olmazsa olmazlar belirleyip geri kalan opsiyonlara takılmadan bunları verebilen en üst sınıfa yönlenmek güzel olabiliyor.

Otomatik Vites

Otomatik Klima

xx Litre Bagaj

..vs gibi bir alt kriter listesi belirleyip sonra bunları sunan en üst sınıfı alıp geçmek gibisinden.

C sınıfının dolusu, D'nin boşu ikileminde C alınabilir. Ama, bana göre, B'nin dolusu yerine C'nin boşu alınmalı. Hele hele aile ise. 2. araba olsa, tamam. Ama Bence bütçe dahilinde C sınıfı alınabiliyorsa, alınmalı.

Gene 500L diyeceğim, Dokunmatik ekran var, o var, bu var. Ne işe yarıyor? Altyapı çöp :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

C sınıfının dolusu, D'nin boşu ikileminde C alınabilir. Ama, bana göre, B'nin dolusu yerine C'nin boşu alınmalı. Hele hele aile ise. 2. araba olsa, tamam. Ama Bence bütçe dahilinde C sınıfı alınabiliyorsa, alınmalı.

Aynen aklımdakileri yazmış Spectrum...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sag amortisorum patlakti sadece. Araci askiya aldik, sol amortisor bosa cikinca bir anda yagini salmaya basladi.L4ZpPa.jpg7b7omP.jpg

Sonra tekerlekleri söktük.vLXgzm.jpg

OZVRMZ.jpgAmortisorleri de söktük. Sag taraf icin hava filtre kutusu, sol taraf icin akü söküldü. Araç profil şasi üzerine kabin oturtma şeklinde olduğu icin, amortisor kuleleri kabinde degil, filtre ve akü altından görülebilen gövde üzerinde kulelere sahip.VLPlpy.jpg

ly3kYB.jpg

Amortisor orjinalmis.

GkPvz2.jpgBayağı dayanmislar. Arkalar hala saglam mesela.

Sonra da siparis ettigim monroeleri taktik. Abs kablosu icin amortisor uzerinde baglama kulagi vardi. Birebir ayni yapmis monroe.

gA2klZ.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şöyle bir site buldum. Aracınıza ilgili bölge için uyab parçaları listeliyor.Cross Interchange www.yoyopart.com/oem/5009885/monroe-d8026.html

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

az önce işe gelirken köprüye girişte - bilirsiniz bütün arabalar karman çorman birleşirler şerit sayısı azaldığı için - aracın biri artislik yapıp bana yol vermemek için kendini kasarken, benim de takmayıp gaza basmam sonucu garç gurç sesler eşliğinde herife hafifçe sürtüp geçtim önüne... zaten işe geç kalmıştım ve trafiğin o rezillik durumunda duracak yerin de olmaması sonucuyla arabadan inip bakmakla uğraşamayacağım için yoluma devam ettim... dikiz aynasından baktığımda plakamı çektiğini gördüm -ki doğaldır... sonra işe kadar 25dk boyunca arkamdan takip etti herif. aracı benden hızlı olduğu için düz yolda uzayıp kaçamadım ancak trafiğin karıştığı bir anda aramıza bir kaç aracın da girmiş olmasını fırsat bilerek gaza abanıp aralardan yılan gibi kıvrılıp gözlerden kayboldum... otoparkta indiğimde baktım çok hafif bi iz vardı, elimle silince çıktı zaten hiçbirşey yok araçta... sonrasında da koşarak ofise gittim 15dk geç kaldığım için :lol:

şimdi bu adamın yapabileceği birşey var mı, onu merak ettim. %99 ihtimal onda da hiçbirşey yok zaten.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

az önce işe gelirken köprüye girişte - bilirsiniz bütün arabalar karman çorman birleşirler şerit sayısı azaldığı için - aracın biri artislik yapıp bana yol vermemek için kendini kasarken, benim de takmayıp gaza basmam sonucu garç gurç sesler eşliğinde herife hafifçe sürtüp geçtim önüne... zaten işe geç kalmıştım ve trafiğin o rezillik durumunda duracak yerin de olmaması sonucuyla arabadan inip bakmakla uğraşamayacağım için yoluma devam ettim... dikiz aynasından baktığımda plakamı çektiğini gördüm -ki doğaldır... sonra işe kadar 25dk boyunca arkamdan takip etti herif. aracı benden hızlı olduğu için düz yolda uzayıp kaçamadım ancak trafiğin karıştığı bir anda aramıza bir kaç aracın da girmiş olmasını fırsat bilerek gaza abanıp aralardan yılan gibi kıvrılıp gözlerden kayboldum... otoparkta indiğimde baktım çok hafif bi iz vardı, elimle silince çıktı zaten hiçbirşey yok araçta... sonrasında da koşarak ofise gittim 15dk geç kaldığım için :lol:

şimdi bu adamın yapabileceği birşey var mı, onu merak ettim. %99 ihtimal onda da hiçbirşey yok zaten.

Plakanı aldıysa varsa çevresinde eşi dostu bi trafikçi vs ya muhtemelen ceza kestirtmeye çalışabilir ya da türk usulü yolunu yurdunu birşekilde öğrenirse süpriz yapabilir. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok