Monitor tavsiyesi lütfen(144hz/27"+/ıps vs..)
0

Bu konuda 26 mesaj var

Arkadaşlar merhaba;

Rtx 2080 almaktan vaz geçtiğim için(sağolsun forum ahalisi caydırdı :) ) dedim bari düzgün bir monitor alayım ki hep aklımın kenarındaydı.

4k istiyordum ama ona ekran kartı yetmez diyerek 2k en azından 27"-32" arası,  144hz mumkunse gsync olan ıps panel monitor arıyorum.Bütçem gönlümden geçen 5k en fazla 6k(dolar değil he lira ) diyorum.

şuan kullandığım monitor ki çok memnunum dell p2414h 80hz olarak kullanıyorum(input lag felan varsa da ben fark etmedim hiç), ıps istememin yegane sebebi renk canlılığı ve görüş açısı tn panel kesinlikle demiyim ama istemiyorum.

Neyse çok uzatmadan 144hz /ıps /mümkünse gsync destekli input lagı dusuk  en az 27" en fazla 32" beni üzmeyecek monitor tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Benim bu kriterler arasında bulabildiğim monitor bu var;

Asus XG32VQ gsync yok onun yerine freesync varmış mesela bu nasıldır ?

https://www.hepsiburada.com/asus-xg32vq-31-5-144hz-4ms-analog-hdmi-display-full-hd-ips-oyuncu-monitor-p-HBV00000AJ3Q6

Daha ucuz olan 27" olanı var ama o 1080p boyuta göre çözünürlük düşük gibi.

Yada direk sizin tavsiyeleriniz ne olur, 2/3 güne alacağım görüşleriniz benim için değerli ve önemli.

Dipnot:Yurtdışı alışveriş(misal amazon)olmaz 

Teşekkürler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bence o boyut için FHD olmaz, en az 2K olmalı. Freesync ile Nvidia kart birlikte kullanılamaz o yüzden Freesync özelliklerine boşuna para verilmiş olur ama işin bir de Gsync kısmı var ki el değmiyor o monitörlere. O yüzden Freesynce fazla takılmadan 2K, en az 27" ve yüksek refresh rate'li bir model güzel olur.

Şu model hem hesaplı, hem de güzel görünüyor. 31.5" için iyi fiyat.

https://www.hepsiburada.com/asus-va32aq-31-5-5ms-analog-hdmi-display-wqhd-ips-monitor-p-HBV000002NXQ5

Şu da Gsync 27" model

https://www.hepsiburada.com/asus-rog-pg279q-27-4ms-hdmi-display-qhd-ips-oyuncu-monitor-p-BD804462

MilesTeg tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ikinci monitor cok guzelmis biraz limitimin ustunde olsada, freesync icin amd kart istedigini biliyorum hocam ben ona 144hz oldugu ve boyut acisindan gozume kestirmistim(birde bu sene cikmis galiba yeni bir model+tam 2k 2560x1440)gerci sizin onerdiginiz de tam 2k ben bir inceliyim o modeli.

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yukko'yu pek bilmemekle birlikte (hakkında çok da kötü bir şey okumadım) şu monitör çok cazip:

https://www.yukko.com/philips-43-bdm4350uc00-5ms-analog-dvi-d-mhlhdmi-4k-uhd-ips-monitor-v-50045904

Çözünürlüğüne ve boyutuna bakarsak bu fiyat mucize gibi. Bir tek 60Hz. Ona takılmam derseniz değerlendirilebilir.

Psikobat beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@MilesTeg Yukko, arena'nın perakende satış mağazası. ipad almıştım geçen sene, piyasa fiyatının epey bir altına. Alışveriş yapabileceğiniz en sağlam sitelerden biridir.

Monitör önerisine gelirsek... TN panel istemiyorum diye yazmışsınız, ama "doğru ayarlarla" kullanıldığında, şu an oyun sistemimde kullandığım DELL S2716DG'yi tavsiye edebilirim. 27", 2K, 144 Hz, G-SYNC

https://www.hepsiburada.com/dell-s2716dg-27-1ms-hdmi-display-qhd-g-sync-oyuncu-monitor-p-BD805156

Najaz tarafından düzenlendi
Psikobat beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam gorus acisida onemli lutfen aklimi celmeyin tn icin ☺

Bunu buldum az once bayildim

http://www.vatanbilgisayar.com/samsung-31-5-lc32hg70-1ms-mprt-144hz-hdr-qhd-curved-qled-gaming-monitor.html

32" hdr var 2k 144hz qled  ve curved ne dersiniz hem 4k fiyati var  ayaginin devasa boyutunu saymaz isek bayildim monitore.

4k ekran kartinin cani yetmeyecegi icin onu eledim hocam bir ara tv ile tecrube ederim diyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 dakika önce, Psikobat said:

http://www.vatanbilgisayar.com/samsung-31-5-lc32hg70-1ms-mprt-144hz-hdr-qhd-curved-qled-gaming-monitor.html

32" hdr var 2k 144hz qled  ve curved ne dersiniz hem 4k fiyati var  ayaginin devasa boyutunu saymaz isek bayildim monitore.

Bu monitörün 24" 1080p olanı diğer oyun sistemimde takılı :D Samsung'un kendi ürettiği VA panel kullanılıyor bunlarda. IPS'e eşdeğer renk başarımı ve görüş açısı var, kontrastı ise IPS'ten çok daha iyi (3000:1).

Ancak ben, "oyuncuyum" diyen adamın mutlaka ama mutlaka G-SYNC'e yatırım yapması gerektiğini düşünüyorum. G-SYNC, oyun deneyimini bir üst noktaya çıkarıyor. Eğer NVIDIA kartınız varsa bir şekilde G-SYNC destekli monitör edinmeye bakın, bunun en hesaplı yolu da TN panelli modeller. Oyun oynarken monitöre tam karşıdan baktığınız için de, görüş açılarının çok ciddi bir sorun yaratacağını düşünmüyorum. Ama zevk meselesi tabii :)

Psikobat beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mesaj atamiyorum 10 oldu

Hocam oyuncuyum diyemem, sizlere ayip olur

gsync bende olmusken olsun merakta ediyordum ama onun icin tn panele donmek istemiyorum, ips olanlarda cidden pahali kaliyor.bu qled olani tavsiye edermisiniz peki hazir sizde kullaniyormussunuz, tftcentral de incelemesini buldum ama ingilizcem pek kurtarmadigi icin okuduklarimdan anlayabildigim iyi gibi anladim

Ozellikle ayak icin masada kapladigi alan gozumu korkuttu.

Birde magazadan alsam orda test edebilirmiyim olu piksel,isik sizma vs icin vatandan mesela ?

Edit; sorun emojide sanirim silince gonderdi

Psikobat tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Samsung monitörü GTX 1060 6 GB kartla birlikte kullanıyorum. Bendekinin paneli 1080p olduğu için, 1060'ın nefesi hemen her oyunda 100+ FPS vermeye yetiyor, bu yüzden tearing-stuttering gibi sorunlar var olsa da yüksek FPS sayesinde pek can sıkıcı değiller. Sizdeki grafik kartı nedir? 2K çözünürlükte 100+ FPS verebilecek bir sistemde G-SYNC'ın yokluğu gözardı edilebilir sanki.

Samsung'un VA panelindeki renk doğruluğu, doygunluğu ve siyah başarımını ben oldukça tatminkar buldum açıkçası. Ölü piksel ve ışık sızması için Vatan'da kutuyu açıp test yaptırabiliyorsunuz diye biliyorum. Zaten güncel dolar kuruyla bu tür pahalı ürünlerin satışı azaldığı için, hazır ayaklarına gelmiş müşteriyi kaçırmak istemeyecekler ve sizin talebinizi yerine getireceklerdir diye düşünüyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Najaz

gtx 1070 var hocam, ki zaten vakit geçirdiğim oyunlar pek güncel değil, gene yetmez ise artık mecbur 2.el 1080ti kovalarım. 

Pazartesi alayım madem kimsenin itirazı yoksa, yanıma bir tasınabilir bellek alıp giderim test için, umarım sıkıntı çıkarmaz vatan :D 

@MonkeyBusiness

Sizin linklediğiniz monitorde güzelmiş ama tr de bulamadım,sadece teknobiyotikte var ama stok bitmiş fiyat yazmamışlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@wazzap

Tn istemiyorum azizim :)  Suyu bulandırmayın pls.

Samsung kafama çok yattı ,yuksek ve kuvvetle muhtemel alıcam.

Ts yede sordum genel kanı oyun için o boyut buyuk yönünde oldu ben bir şekilde mesafeyi ayarlarım sorun olmaz diye düşünüyorum.

İtiraz edecekler için yarın son gün. Sonra keşke almasaydın ya onu alana kadar bak bu daha iyi demeyin.

Birde ne kadar büyük görmeden anlayamayacağım sanırım 80cm imiş eni ama bir onum de görmem lazım canlanmıyor kafamda :P 

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bütün gün inceleme yorum okumaktan yoruldum artık, vatandan internet üzerinden dayanamadım 27" olanını aldım, 32" de %70den düşük parlaklık altında titreme(ingilizce bir terimi vardı ama unuttum) oluyormuş, benimde gözlerim zaten yüksek parlaklıkta özellikle yazı okurken sulandığı için başıma dert açabilir korkusu ile  aynı marka modelin 27" olanını aldım 3660 liraya.

turuncu forumda bir iki pişmanlık içeren yorum okusam da @Najaz hocamın tavsiyesi ile düşünmeden aldım :P 

Hepinize tekrar teşekkürler.

Pazartesi elime ulaşırsa bir iki foto, mini inceleme adı altında görüşlerimi paylaşırım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, Psikobat said:

Bütün gün inceleme yorum okumaktan yoruldum artık, vatandan internet üzerinden dayanamadım 27" olanını aldım, 32" de %70den düşük parlaklık altında titreme(ingilizce bir terimi vardı ama unuttum) oluyormuş, benimde gözlerim zaten yüksek parlaklıkta özellikle yazı okurken sulandığı için başıma dert açabilir korkusu ile  aynı marka modelin 27" olanını aldım 3660 liraya.

turuncu forumda bir iki pişmanlık içeren yorum okusam da @Najaz hocamın tavsiyesi ile düşünmeden aldım :P 

Hepinize tekrar teşekkürler.

Pazartesi elime ulaşırsa bir iki foto, mini inceleme adı altında görüşlerimi paylaşırım.

Güzel monitör. Güle güle kullanın. TN panel olmasına rağmen renklerin canlılığı çok iyi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Psikobat hayırlı olsun hocam. Artık bir çay içmeye geliriz. :)

Konu dışı olacak ama curved kullanan arkadaşlar artılarını ve dezavantajlarını yazabilir mi acaba? Ben hep soğuk kaldım bu curved olayına.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Teşekkür ederim arkadaşlar,elime ulaşınca tabiki mini inceleme yaparım, ayrıca çayada beklerim 10 gün buralardayım :) 

najaz hocam haklı va panel samsung olanı aldım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
13 saat önce, Najaz said:

@wazzap Curved panel bir kere çok seksi duruyor :) Geçen bize gelen bir arkadaşın "vay amk bu ne!" diyerek dibi düştü...

Sen yine de monitöre tacizde bulunma :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hayırlı olsun da 27HG70’in de Flicker Free olduğunu zannetmiyorum.

Gsync 27” IPS(AHVA) monitörler hepsi aynı veya çok çok benzer(ufak versiyon farkları olabilir belki) AU Optronics AHVA paneli kullanıyorlar.

Belli başlıları Asus PG279Q, Acer XB271HU.

Başka markalarda da var elbette. Özellikleri benzer zaten 27”, aynı AHVA panel, overclocked 165Hz tarama hızı.

VA panellerde ghosting de oluyor belli başlı piksel geçişlerinde.

Psikobat beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok