Red Dead Redemption 2
1 1

Bu konuda 61 mesaj var

Oyun bu gece 12 de aciliyor, biz us store dan aldik o yuzden bize sabah 6 da acilacak. (orada fiyat 360 a geliyor 100 tl daha ucuz)

Incelemeler geldi bu arada bu kadar yuksek not alan oyun daha once olmusmudur bilmiyorum. Su anda metascore u 97 oyunun. 

https://www.metacritic.com/game/playstation-4/red-dead-redemption-2

Oyunun sadece ana gorevi 60 saat suruyor witcher 3 de bile 50 saatti.. Oyuna dlc expansion vs gelmeyecek.

44792200_2265258500174065_87268902027374

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sorry ama iki konsolda da tırtıklı kurabiye gibi ve gayet blurry.. One X bariz daha iyi ps4 ten ama tek oyun için de xbox alınmaz... ki  4K ayağına da 21fps de oynayıp katarakt olmak gibi bi fantezim olmadığından... Seneye PCye gelince oynarız artık...

Narcissus tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İşte ben de onu diyorum, Gears, Rdr gibi harika oyunlar 30fps' i katlanılabilir kılıyor. Sırf 60fps+ için belirsiz bir tarihe kadar bekleyemem ben.

Hadi bakalım son 3 saat. :icon_starvin:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Her konuda ayni tartisma var 30 fps 60 fps falan filan bu oyunlar kisminin adini 30 versus 120 fps olarak degistirelim olsun bitsin kabak tadi verdi iyice..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

PS4'ün lead platform olup texture ve fps olarak daha kötü olması tam saçmalık. Dün 1 saat kadar oynadım ve güzel gözükmedi gözüme açıkçası. Trailerlar gibi değildi. Xbox One X de güçlü bir konsol fakat PS4 Pro da Horizon, God of War gibi oyunların sabit 30fps 4k ve textureların baya güzel olarak çalışmasından sonra RDR2 nin böyle olması saçmalık. Kesinlikle Xbox One X'te oyun çok daha stabil ve daha güzel gözüküyor. İnşallah PS4 Pro için patch falan çıkar. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben kutulu almıştım, kargoya verilmiş bugün, ancak haftasonu ve 29 Ekim şehir dışında olacağım. Uzun zamandır bekliyordum ama şans işte benim ki de.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

PS4'te downgrade yemiş gibi görünüyor grafikler. Oyundaki atmosfer vb. gayet güzel ama PS4 Pro'da bile iyi durmuyor görüntü.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 hours ago, Atrin said:

PS4'ün lead platform olup texture ve fps olarak daha kötü olması tam saçmalık. Dün 1 saat kadar oynadım ve güzel gözükmedi gözüme açıkçası. Trailerlar gibi değildi. Xbox One X de güçlü bir konsol fakat PS4 Pro da Horizon, God of War gibi oyunların sabit 30fps 4k ve textureların baya güzel olarak çalışmasından sonra RDR2 nin böyle olması saçmalık. Kesinlikle Xbox One X'te oyun çok daha stabil ve daha güzel gözüküyor. İnşallah PS4 Pro için patch falan çıkar. 

Ben o oyunların hepsini pro' da oynadım ve hiçbiri native 4k değil di. İşin özü one x, pro' dan yaklaşık olarak %50 daha fazla bellek, %50 daha fazla bellek bant genişliği ve %43 daha fazla grafik gücüne sahip , yani bu fark gayet normal. Lead platform vb açıklamalar teknik çalışanların değil, pazarlama departmanının lafları zaten. :P

Oyuna gelirsek; tam bir masterpiece olmuş, akşamın olmasını ve o dünyada kaybolmayı çok istiyorum... The Witcher 3 (2015)' ten beri ilk defa bir oyunu tutkuyla oynuyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet metashitte 0 verenlerin çoğu troll ama 10 verenlerinde idiot console toddlers olduğu düşünülürse bu oyunun mantık puanı en fazla 8.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende aksam basladim oyuna. Az once biraktim gercek dunyaya donmeye calisiyorum.

Ilk olarak izleninimim oyun oyle cicili bicili bir oyun degil, soguk ve renksiz, acimasiz bir dunyada basliyor bu atmosfer cok basarili yaratilmis. Bu yuzden herkesin sevecegi bir oyunda degil dogal olarak. Youtuber bazi bebelerin kurtlari vuramadim uhu diyip ilk 2 saatte oyunu birakmasinin sebebide bu aslinda.

Ikinci dikkat ceken sey oyunun alisildik aksiyon oyunlari gibi hizli olmadigi. Adamimizin hareketleri gercekti ve agir, oyle uzay ninjasi gibi simsek hizinda ucup kacip ates etmiyor. Kontrollerde oldukca degisik, alismak lazim kesinlikle. Oyunu hem tps hemde fps acilariyla oynayabiliyorsunuz. 

Ayrintilar ise olaganustu daha ilk saatte hissediyorsunuz bunu hayvanlarin hareketleri bile inanilmaz gercekci ve ayrintili.. Reload dan tutunda konusmalara kadar herseye ozenilmis ve bu hemen farkediliyor.

Ilk oynayis izlenimlerim bu kadar arkasi yarin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

11 saatlik deneyimimden bile o kadar çok şey anlatırım ki ama özet geçeyip; oyun bir başyapıt.

Grafik olarak fotorealizm yakalanmış, bugüne kadar bir oyunda gördüğümün en iyisi.

Gta online' dan gelen kitle oynanışı yavaş bulabilir, ama bu oyun R*' ın sanatını konuşturduğu bir yapım. Ridley Scott' u R* gibi düşünürsek Gta Gladiator ise bu oyun Blade Runner' dır.

Kıyaslamak adına ac odyssey' i açtım ve gördüklerim bu iki oyununun aynı jenerasyona ait olmayacağı yönünde. R* gelecek nesli bügünden getirmiş, inanamıyorum hala. Oyunu kapatıp da başından ayrılabilmek büyük irade istiyor.

Benim gözümde witcher 3' ü de tahtından etmiştir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, ionian said:

11 saatlik deneyimimden bile o kadar çok şey anlatırım ki ama özet geçeyip; oyun bir başyapıt.

Grafik olarak fotorealizm yakalanmış, bugüne kadar bir oyunda gördüğümün en iyisi.

Gta online' dan gelen kitle oynanışı yavaş bulabilir, ama bu oyun R*' ın sanatını konuşturduğu bir yapım. Ridley Scott' u R* gibi düşünürsek Gta Gladiator ise bu oyun Blade Runner' dır.

Kıyaslamak adına ac odyssey' i açtım ve gördüklerim bu iki oyununun aynı jenerasyona ait olmayacağı yönünde. R* gelecek nesli bügünden getirmiş, inanamıyorum hala. Oyunu kapatıp da başından ayrılabilmek büyük irade istiyor.

Benim gözümde witcher 3' ü de tahtından etmiştir.

yavaş witcher 3 ü tahtından etsin.
bu oyun en fazla bu senenin oyunu seçilir o kadar. sonra unutulur gider.
witcher 3 kaç sene geçmesine rağmen hala konuşulan bir oyun. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 dakika önce, jackjoker said:

yavaş witcher 3 ü tahtından etsin.
bu oyun en fazla bu senenin oyunu seçilir o kadar. sonra unutulur gider.
witcher 3 kaç sene geçmesine rağmen hala konuşulan bir oyun. 

Witcher 3 den pek cok acidan cok daha ustun bir oyun.

Bir kere ayrinti duzeyi oyle bir seviyedeki inanilmaz.. Gercekcilik desen yok boyle birsey, hicbir npc is olsun diye konmamis oyuna hepsi ayri bir karakter..

Oyunu oynamadan yeaaa 30 fps yeaaa cop oyun diye yorum yapmak kolay ama siz oyunu oynamadan bunu tahmin etmeniz mumkun degil..

Ilk defa bir oyunda bir npc ye dik dik baktiginizda size ne bakiyorsun ay sapikmisin yada kime baktin genc gibisinden bir tepki aliyorsunuz.

Forumdaki konsol dusmani fasist arkadaslar oyunu oynayin oyle yorum  yapin biz witcher 3 ude ciktigi ilk gun alip 150 saat oynadik ezbere konusmuyoruz.

Gercekcilik acisindan su ana kadar cikmis en basarili oyun bu..

Grafikleri bazilari begenmemis olabilir ama bence ps4 de gordugum en temiz grafikler bu oyunda.

He herkes begenmez saygimiz sonsuz bazilarinin aksine kendi zevklerimizi insanlara zorla kabul ettirmeye calismiyoruz.. Ama gercekcilik seven, ayrintilara dikkat eden ve oyunlari sindire sindire oynamayi seven bir insan icin su anda bu oyun rakip kabul etmez bir seviyede..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Rockstar iyi bi firma, RDR de iyi oyun.. Ama şu olay tamamen hype train... :D 

Zaten hemen hemen her şey RDR1de bile böyleydi zaten kar, yağmur ve NPC etkileşimi haricinde..  Tabi ki grafikler, detaylar arttırıldı ama oyun kısmı çok benzer durumda.. 

Konsol exclusiveler genelde sahip olduğu tayfa nedeniyle fazla hypelanıyor, neyse sevenleri alsın bi hevesini.. PC ye çıktığında heyecanı dinecektir herkesin..(tabi çıkarsa, çıkmazsa zaten boku öyle bir yeriz öyle bir abartılır ki, allah korusun :D  )   

5 minutes ago, Squall said:

Ilk defa bir oyunda bir npc ye dik dik baktiginizda size ne bakiyorsun ay sapikmisin yada kime baktin genc gibisinden bir tepki aliyorsunuz.

Aynı boyutta değildir belki ama bu olay GTA IV ten beri var sanki.. Vte de var.. 

Narcissus tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@jackjoker
Witcher 3' e  pc' de 363 saat, ps4' de en az bi 100 saat gömmüş biri olarak söylüyorum bunu.:mrgreen:

@Squall
Grafikleri nasıl beğenmezler, anlamadım doğrusu... Onex' de 4k hdr oynuyorum ve bugüne kadar pc dahil hiçbir oyunda böyle bir grafik düzeyine şahit olmadım.
Sisli bir havada kasabada giderken güneş ışıklarının camurlu yere vurması ve o sırada atın hareket halinde ortaya çıkan damarları... Anlatılmaz yaşanır.:D

@Narcissus

Oyun kısmı rdr1 ile benzer değil. Elbette bazı noktalarda genlerine bağlı kalmışlar (dead eye gibi) ama bir o kadar da alakasız.
1974 model 911 turbo' nun sürüş dinamikleri 2016 modelle ne kadar benzer ise, rdr1' in de oyun dinamikleri de rdr2 ile aynı benzerlikte.:)

Bu arada;

bam2-Fnh-jpg.png

:lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunun grafikleri ve atmosferine söylenecek tek bir kelime yok. Fotorealistik bir oyun çıkarmışlar cidden. Aşırı iyi fakat "ninja" hızında olmasa bile en azından RDR1 deki kadar hızlı olsaydı oyun daha iyiydi. Baya baya "Wild Wild West" simülasyonu gibi birşey olmuş bu. Yukarıda arkadaşların yazdığı gibi detaylar npcler falan şu ana kadar çıkan oyunlar arasında en iyisi.  

Fakat en kıl oluğum şey atın yolda gidişi. Witcher 3'teki gibi en azından "X" tuşuna basılı tutunca yolu takip etseydi. Atın tepesinde adamları vurmak zor değil fakat arkadan gelen biri vurmak için arkaya baktığınızda at yoldan çıkıyor yolu takip edemediği için ve ağaca çarpsak bam yerdeyiz veya uçurumdan uçuyorsunuz. R1 yapıp atı durdursak bu sefer keklik gibi vuruyorlar. Sırf ateş ederkende olmuyor bu. Yandan yabancı geçiyor selam veriyim ibneye derken hop arkaya bakıyoruz ona kitlendiği için ve yine yoldan çıkıyoruz bam ağaca vurup at bir yere uçuyor ben bir yere. Selam vermiyorum artık kimseye 

Her gün açıp oynuyorum fakat 30dk oynayayım ve kafa dağıtayımlık bir oyun değil asla. Bir görev yaptım dün vagon çaldırdı gittik çaldık teslim ettim at kaldı tabi görevin ilk olduğu yerde. Islık çalıyorum gelmiyor. yok at ile olan bağını arttır seni duymuyor falan. Yahu arttırsam ne olucak kaldı 2km ötede at. Eğer bondu fullersek ve haritanın neresinde olursa olsun bizi duyacaksa amenna. Ben göt gibi ortada kaldım. Etrafta kimsecikler yok. biri geçse öldürsek hemen yoldan geçen seni ihbar edecem şerefsiz modunda :) hayda birde onun peşinden koş. Honor kaybet tabiki bu arada. Oyunda da pozitif honor ile oynamak için kasıyorum. 

Tam anlamıyla istediğimi bir türlü yapamadım sıçtığımın oyununda. Oyun güzel fakat değişik. 

Atrin tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Atrin

Touchpad e basılı tuttuğunda yolu takip ediyor veya waypointe doğru otomatik gidiyor sen sadece hızı belirliyorsun.

Gerçektende oyun aksiyon oyunu değilde kovboy simülasyonu gibi olmuş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok