AMD Phenom 955X den i7 3770 e geçmeye değer mi
2 2

Bu konuda 44 mesaj var

Selamlar.

Bir kişi i7 3770 ve Asus Maximus V extreme beraber satıyor.

Mevcut sistemimi 2010 da AMD x955 ve gigabyte 785G olarak kurmuştum.

Geri kalan donanımları şimdilik (Sapphire ATI 5850 ,SSD , DDR3 ramvs) üstüne aktaracağım.

Anakart ve işlemci değişikliği rahatlatır mi beni biraz. Yani hangi yıla gelmiş olurum? şuan 2010 da yaşıyor bilgisayarım.

Açıkçası geçen CS:GO açtım, update gelmiş hafif teklemeler vardı, olamaz dedim :P.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yaklaşık 1 sene önce phenom 965ten ryzen 3 2200g ye geçtim, kağıt üzerinde ikisi de 4 çekirdek ama yok böyle bir fark, üstelik çok da oyun oynamamama rağmen, günlük işlerdeki farktan bahsediyorum, 3770 de 2200g ye ya denk ya da daha performanlıdır herhalde, çok saçma bir fiyata almayacaksanız değebilir.

1350TL saçma ötesi, ryzen 5 2600 ve onu iyi kötü çalıştırabileck anakart alınır sıfır olarak 1350TLye.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Hamso

https://www.akakce.com/siparis/?p=491718274&ref=akakce&v=1.8.8

https://www.akakce.com/anakart/en-ucuz-msi-b450-tomahawk-am4-ddr4-atx-fiyati,292682433.html

https://www.akakce.com/bellek/en-ucuz-corsair-vengeance-8-gb-3000mhz-ddr4-cmk8gx4m1d3000c16-fiyati,260974890.html

Üçü beraber 1400-1500 TL civarına geliyor. Üstelik işlemcinin içerisindeki GPU 5850'den çok daha iyi. DDR3 RAM ile 5850'yi 150 TL'ye bile satsanız kafa kafaya denk geliyor. 

Ayrıca bu anakart ile Ryzen 3000 serisini de kullanabilirsiniz.

wazzap tarafından düzenlendi
Hamso, rammstein and Thustu beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bayağıdır donanım takip etmiyordum.
E tabi yıl olarak 10 yıl geçmiş,

Ekran kartına bayağı para vermiştim, kocaman birşey çift molex 12 v girişi falan var. Şimdi anladigim kadarıyla gömülü ekran karti bile benim 5850 den iyi diyorsunuz :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
[mention=56]Hamso[/mention]
https://www.akakce.com/siparis/?p=491718274&ref=akakce&v=1.8.8

https://www.akakce.com/anakart/en-ucuz-msi-b450-tomahawk-am4-ddr4-atx-fiyati,292682433.html

https://www.akakce.com/bellek/en-ucuz-corsair-vengeance-8-gb-3000mhz-ddr4-cmk8gx4m1d3000c16-fiyati,260974890.html

Üçü beraber 1400-1500 TL civarına geliyor. Üstelik işlemcinin içerisindeki GPU 5850'den çok daha iyi. DDR3 RAM ile 5850'yi 150 TL'ye bile satsanız kafa kafaya denk geliyor. 

Ayrıca bu anakart ile Ryzen 3000 serisini de kullanabilirsiniz.
Hocam, ryzenler de 3-5-7 diye gidiyorsa eger, bu anakart atiyorum 5 yil sonra bugunun ryzen 7sini calistirir mi. Hani o zaman da bayagi bir atlama yapmis olayim.

Yoksa bir laptop var i3 , yeni alindi ama 6 yillik i5e gore surunuyor islem gucunde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Hamso şuan en son seri olan ryzen 3000 serisini çalıştırır. Ama bundan sonra gelecek olan 4000 serisi için bir şey diyemem. Bu önerdiğim işlemci 4c/4t. 2400g olan 4c/8t ama fiyati daha fazla. Siz ihtiyacınıza göre f/p'ı değerlendirin.

Hamso beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@wazzap  'ın önerisine tamamen katılıyorum , bu fiyat aralığında harika bir upgrade olur sizin için , ileri (5 yıl ve ötesi :) )   ikinci el ryzen 3xxx serisinden kapıp devam de edebilirsiniz.

Hamso beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Madem yeni alacaksınız 3000 serisi APU'lar çok yakında piyasada olacak? bilg. yükseltme işinde beklemek mantıksız olsada piyasaya giriş vakti çok  yakın olduğu için beklenebilir.

daha rafine işlemci biraz daha hızlı GPU'su var. 2400G GTX750'e denkti buda muhtemelen GTX950'e denktir, işlemciyi konuşmaya gerek yok.

Bütçeye göre seçenekler değişebilirse de benim önerim şöyle;

3200G/3400G

B450

2x8gb DDR4 3200

yıllardıronlineolmayanadam tarafından düzenlendi
Hamso beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Madem yeni alacaksınız 3000 serisi APU'lar çok yakında piyasada olacak? bilg. yükseltme işinde beklemek mantıksız olsada piyasaya giriş vakti çok  yakın olduğu için beklenebilir.

daha rafine işlemci biraz daha hızlı GPU'su var. 2400G GTX750'e denkti buda muhtemelen GTX950'e denktir, işlemciyi konuşmaya gerek yok.

Bütçeye göre seçenekler değişebilirse de benim önerim şöyle;
3200G/3400G
B450
2x8gb DDR4 3200

3200 serisi ne zaman gelir ki? Bir de 200TL falan üzerine koyarsa, çok koymuş olurlar :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni APU'lar 3000 serisi ile beraber temmuzda piyasaya çıkıyor, bu APU'lar 3000 serisinin aksine aslında Zen2 değil Zen+ çekirdekleri ile geliyorlar ki gerek var mı diye düşünebilir, şartlar uygun olursa 3400G tercih edilmesi daha doğru olur.

TR fiyatı illaki 100-200TL fark eder bence

yıllardıronlineolmayanadam tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

3000 serisi apuların duyurulan çıkış fiyatlarını ve 2000 serisi apuların şuanki düşmüş fiyatlarını düşününce 3000 serisinin getireceği %10 performans farkından daha fazla bir fiyat farkı olacak aralarında.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tomahawk B450ler içerisindeki en iyi f/p oranına sahip. VRMleri gayet iyi. İlerisi için de iyi olacağı düşüncesi ile onu söyledim.

Hamso beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben dolar patlamadan en azından tomahawk b450 alayım, o bari dursun diyorum.

Ne dersiniz?
3 yıl sonra da ryzen 5 serisi falan yaparım belki aynı anakarta.

Biraz ömürlü ve bol uyumlu bir cihaza benziyor.

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Hamsohocam 4000 serisi ve sonrası için konuşamayız ama bu anakart ile Temmuz'da satışa başlanacak olan 3000 serisini çok rahat kullanabilirsiniz ki benim de bu anakart ile 3000 serisi bir işlemciyi kullanma planlarım var.

Hamso beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sabah baktığımda şimdiki fiyatlar bile değişmiş. Kasıp 1-2 TL farkla başka adresten bulup aldım.
Arkasından bakacagima önümde bakarım dedim.

Seçim için yardimlarinizdan dolayi teşekkürler.

955 Phenom ile 4GB DDR3 ü, dükkandaki server a aktarıp degerlendirecegim artık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok