Horizon Zero Dawn™ Complete Edition
1 1

Bu konuda 98 mesaj var

1 minute ago, Narcissus said:

:icon_detective:

Okay ama neden bu başlığa yazdın tosuncan.. 

kendi başlığı varsa göremedim.

70 GB'da üzücüymüş, ilk kez SSD'de yer açma ihtiyacı doğdu. Doom eternal'ı harcadık bu vesile ile.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 minutes ago, allreadydead said:

ooo ben yeni gördüm. benim internet akşam 6-12 arası 25, kalanında 100 mbit. 12den sonra indiririm artık. Eyvalla kaptan :)

horizon.PNG

ne zamandır yeni bir oyuna başlamadım, heyecanlıyım :)

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben indirdim oyunu, dün başlamıştı preload ama oyunun incelemeleri pek iyi değil. GPU Scaling berbat ama CPU scaling çok iyi diyorlar. Bir de AMD bu sefer hakikaten basmış herhalde parayı neredeyse rx580 ile gtx1060 arasında 2 kat fps farkı var (40-65).

@stardusthttps://www.ign.com/articles/horizon-zero-dawn-pc-port-analysis

7700K üzmesin. :)

wazzap tarafından düzenlendi
stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

böyle bir intro görmedim, grafikler akıyor.

ps: benchmark yaptım şimdi, bir sıkıntı yok.

yalnız intro ve benchmark'das gördüğüm kadarıyla biri bu oyunun pc versiyonunun çok iyi olmasını istemiş ve kesinlikle taviz vermemiş gibi.

çok güzel gözüküyor, hadi bakalım.

Oyuna başlamadan bench yapıp kapatsanız, tekrar açınca bütün intro'yu baştan oynatıyor ve geçemiyorsunuz :|

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben grafikleri çok beğenmedim desem dayak yemem değil mi?:lol:

Oyun da öyle çok ahım şahım gelmedi bana. Primal tadında yapmışlar. Şimdilik başlardayım, bakalım ilerleyen saatlerde saracak mı...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

henüz çok başındayım ama bu ya da örnek vermek gerekirse witcher 3 gibi bir oyunun "learning curve" biraz yüksek, hikayeye girişleri uzun. yani bu oyunu 1 saat baktım beğenmedim demek pek bir şey ifade etmiyor malesef.

bana şimdilik iyi geldi, hani konsol oyununu savunuyor satın aldı diye falan diye düşünmeyin ama şimdilik akıyor oyun gayet güzel.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Halk steamde zırıl zırıl ağlıyor çok kasıyo, devamlı çöküyo oynayamadık falan diye ama ben bi sorunla karşılaşmadım, steam the ağlama duvarı reviewlarına bakıp ürkmeyin.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Grafik olarak ben çok farklı bulmadım PS4 versiyonundan ama orada 30FPS hiç oynanacak gibi değildi, bir de mouse, klavye ile tabii çok daha rahat oldu oyun.

Ultra ayarlarda benim 1080Ti bile patladı desem yeridir, 1080p çözünürlükte 70-90 FPS arası gidip geldi tüm ayarlar en yüksekte ki sizler gibi 2560x1440 çözünürlükte oynasam demek 60 FPS'yi falan zor bulacak. Yani memnun olmak çok mümkün değil bu nedenle performanstan.

High ayarlarda işte ancak texture ve anisotropic filtre Ultra şeklinde de 80-100 FPS arası diyebilirim 1080Ti ile 1080p çözünürlükte. 2560x1440 monitör almak ürkütüyor tabii bunları gördükçe.

Oyunun CPU ile çok bir alakası yok, bu ayarlarda GPU 1080p'de bile %99-100.

32GB RAM var bende, RAM kullanımında da neredeyse 20GB gördüm, 16GB olan PC'lerde bu kadar kullanmak isteyeceğini zannetmiyorum ancak 16GB RAM kullananlar inceyelebilirler RAM kullanımlarını.

GPU RAM'i kullanımı da 1080Ti'nın sınırına kadar dayandı, 11GB gördüm.

Oyun esnasında genel olarak da 8300MB falan gibi GPU RAM kullanımı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
46 minutes ago, T800 said:

Oyunun CPU ile çok bir alakası yok, bu ayarlarda GPU 1080p'de bile %99-100.

Abi sende 3950X olduğundan CPU ile alakası tabi olmaz oyunun. :D IGN incelemesinde göstermişlerdi CPU scaling var ve 12 threade kadar lineer bir artış var.

https://www.ign.com/articles/horizon-zero-dawn-pc-port-analysis

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende %20 civarında CPU kullanımı 32 thread ile.

Karanlık sahneleri güzel oyunun da dışarıda geçen kısımları soluk renk olarak, ne yapsam onu ayarlayamadım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Grafik ve performansla ilgili tüm yorumlara katılıyorum. Bende herhangi bir oyundan atma veya çakılma durumu olmadı ancak oyunun sarmasını umarak biraz daha oynayacağım. 

1080 Ti ile 4K monitörde oynamaya "çalışıyorum":lol: Anlamlı bir akıcılık için ayarları orta seviyeye çekmem gerekti. Belki de o yüzden pek keyif alamadım henüz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu Low Framerate Compensation çok iyi sonuçlara yol açmıyor, 240Hz fullscreen olarak ayarladığımda 80 FPS 160Hz oluyor mesela, bir miktar stuttering ortaya çıkıyor, bu yüzden 120Hz yaptım ayarı, bu durumda da LFC devreye girmiyor, oyun daha akıcı geldi bana bu şekilde.

2560x1440 olarak açanlar da 90Hz'e indirip deneyebilirler, Gsync modülü ile tabii LFC belki daha iyi çalışabilir, onu bilemiyorum denemediğim için.

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Grafikler için en iyi ayarlar şunlar deniyor ama emin olamadım

Medium Textures
Ultra Model Quality
Driver Enforced 16x AF
High Shadows
Medium Reflections
High Clouds
TAA
Motion Blur On
Medium Ambient Occlusion
Dynamic Resolution OFF
V-SYNC OFF
Exclusive Fullscreen ON

Bu arada oyun indi ama hala oynamaıdm ben. :D Nvidia driver vs indirsin, patch gelecekse gelsin oynarım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
14 minutes ago, wazzap said:

Etkisi yokmuş diyollav. :baba:

illa bir etkisi vardır ama deneyip farkı görmek lazım.

ben imzadaki sistem ile ultra ayarlarda 80-90 fps alıyorum.

zaten anlaşılan o ki oyunun motorundan kaynaklı çok yüksek fps beklememek lazım.

yağmurlu ya da yoğun sahnelerde 70'e falan düşüyor ama gayet pürüzsüz gidiyor oyun.

halkın lafına bakıp iş yapmayın bence gözünüzle görün.

yeni driver beklemeye değecek bir sorun yok oyunda.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İçinde oynamadan ya da benchmark yapmadan orda gösterdiği kıytırık kare ile anlaşılmaz o iş. 

Ama dediğim gibi, ben dahil başkalarının lafına bakacağına gir kendi oyununa kendin bakıp karar ver.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok