Horizon Zero Dawn™ Complete Edition
1 1

Bu konuda 98 mesaj var

Nvidia'nın Sharpening ayarını daha önce kurcalamıştım baya sürücü ayarları üzerinden, bazı oyunlarda iyi sonuçlar oluyor ama bazılarında kötü oluyor, The Division 2'de mesela oyunun kendi sharpening ayarı daha iyi, Quantum Break'de Nvidia Sharpening oyunun içinde herhangi sharpening ayarı olmadığı için iyi sonuç veriyor, yine Ghost Recon Breakpoint'de FidelityFX Sharpening var(AMD teknolojisi ancak Nvidia ekran kartlarında da çalışıyor, oyunlarda bu ayar varsa kullanılabiliyor Nvidia ekran kartları ile de), yine Death Stranding'de FidelityFX Sharpening var, Modern Warfare'de görüntü olrak iyi sonuç veriyor ama FPS'yi baya bir alıp götürüyor.

Ancak kullanbilmek iyi tabii, Geforce Experience üzerinden her oyunda ayrı ayrı aktif edebilmek, başka filtreler uygulayabilmek falan güzelmiş, kaçırmışım ben bunu, oldum olası Geforce Experience yüklemem ben sürücü ile çünkü bir zamanlar problem yaratıyordu overlay'i, şu anda bir problem görmedim, bunu hatırlattığın iyi oldu, teşekkürler. :)

Bu başlık ile alakası yok ancak Modern Warfare ile ilgili şunu söyleyebilirim, Documents klasörü altında Modern Warfare klasörü var, bunun da altında sanırım adı players diye bir klasör var, buradaki adv_options dosyasındaki Video Memory Scale ayarını ben default hali olan 0.85'den 0.65'e düşürüyorum. Ufak jitter problemlerini bende kesinlikle çözüyor, Multiplay veya Campaign'de bu dikkati çekmiyor ancak Warzone'da baya dikkat çekici, bu şekilde kurtuluyorum o problemden.

Bir diğer konu Nvidia'da önceki seri kartlar için Displayport Firmware Upgrade var, ona da başka bir yerde değineyim sonra.  

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sanırım son görev kaldı bitirmek için, hikayesinde öğrenecek birşey kalmadı zaten, güzel oyun, ikincisi de PC'ye gelir herhalde, PS4 ve PS5 için 2021 Sonbahar-Kış gibi çıkacak, PC'ye gelmesi yine baya bir sürer ama herhalde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bitirdim bunu şimdi, Shield weaver ile bitirdim son görevi ki zaten daha önce bulmak imkansız, bu zırh ile çok daha kolay oluyor, Thunderjaw normal zırh ile baya bir medical supply gerektirirken bu zırh ile parkta gezinti gibi oluyor, Hard seviyede tamamladım ben tümünü ama bu zırhı aldıktan sonra belki bir tık daha arttırılabilir zorluk arzu edilirse.

Frozen Wild'a da bakayım bakalım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Frozen Wild eklediği bir direnç ile hafiften ana oyundaki bütün ilerlemeyi (sondaki zırh dışında) hafiften yok sayan bir yapıya sahip. Oradaki ilk robot,nerdeyse oyundaki bütün robotlardan daha zor. Öyle olunca pek ilerlemek istemedim ben. Ana oyunu platinlemiştim ama PS4 Proda. Hikayesi bence edebi eser kalitesinde bir oyun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Epeydir envanterimde oynanmayı bekleyen oyunlardandı. Bir başlayayım bakayım dedim ve bir kaç gün arayla seri şekilde oynamalarla bugün tamamladım oyunu. Aslında bitirdiğimde yan görevler falan daha oldukça ıvır zıvır vardı ama open world temalı oyunlarda artık bunları yapmaktan bir noktadan sonra sıkıntı geliyor. Oyun genel olarak fena değil, ana senaryo kendini sürükletecek şekilde devam ettiriyor. Kurgusu, yaratılan ortam ve sunduğu atmosferi değişik olmuş gerçekten. İlkel silahlarla robot mu patlatılır deneyimine aslında güzel bir referans olmuş oyun; halatlarla robotu sabitleyip etrafına tuzak bombalar vs derken birde hassas noktaların zayıflığına göre belli bir uğraş sonucu devirmek falan oldukça eğlenceli geldi. Baktım 2. oyunuda ps4 5 için çıkmış heralde, pcde olsa hemen aldığım gazla devam edeyim derdim ama şimdilik pcye gelmesini bekleyeceğiz anlaşılan.

Neyse envanterimde dopdolu oyun mevcutken aradan seri şeklinde olabildiğince birşeyler çıkartarak devam. Horizon zero dawn' ı epey merak ediyordum, oynadığıma değdi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Darkhardware forumları aklıma gelmişti. Baktım Cursedhardware olarak yeniden açılmış. Eskileri görmek iyi oldu. Deathknight, Tiestorn daha başka tanıdıklar hep buradaymış :) Drizzt vardı, Xbox fanı o da burada mı acaba? Eskilere selam olsun. Forumları görünce üye oldum, nostalji oldu valla. Oyuna gelince, ilk oyunu dibine kadar oynayıp bitirmiştim. Bu oyun ilk oyunun eksikliklerini kapatmış. İlk oyuna göre düşmanlar daha akıllı olmuş, eskiden belirli birkaç yönden saldırmak gibi salaklıkları vardı, ama bu oyunda değiştirmişler. Oyun biraz daha hızlanmış ya da bana öyle geldi. PS4'te oynadım, grafikler, sesler, müzikler genel olarak hoşuma gitti. Umarım bu oyuna birkaç tane DLC çıkarırlar. Sanırım ilk oyun için de 3-4 tane DLC çıkarılması planlanmış, fakat 2. oyun için bastırılınca DLC'ler iptal edilmiş. Hatta iptal edilen DLC'lerden bir ya da ikisinin konusu 2. oyunda ana hikayesinde de işleniyormuş. Ben de bunları sosyal medyada okumuştum. Tekrardan selamlar olsun herkese. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Fenrizhocam hoş geldiniz. Yalnız ilk oyunun başlığı bu. :D

On 19.11.2022 at 5:35 PM, Deathknight said:

Epeydir envanterimde oynanmayı bekleyen oyunlardandı. Bir başlayayım bakayım dedim ve bir kaç gün arayla seri şekilde oynamalarla bugün tamamladım oyunu. Aslında bitirdiğimde yan görevler falan daha oldukça ıvır zıvır vardı ama open world temalı oyunlarda artık bunları yapmaktan bir noktadan sonra sıkıntı geliyor. Oyun genel olarak fena değil, ana senaryo kendini sürükletecek şekilde devam ettiriyor. Kurgusu, yaratılan ortam ve sunduğu atmosferi değişik olmuş gerçekten. İlkel silahlarla robot mu patlatılır deneyimine aslında güzel bir referans olmuş oyun; halatlarla robotu sabitleyip etrafına tuzak bombalar vs derken birde hassas noktaların zayıflığına göre belli bir uğraş sonucu devirmek falan oldukça eğlenceli geldi. Baktım 2. oyunuda ps4 5 için çıkmış heralde, pcde olsa hemen aldığım gazla devam edeyim derdim ama şimdilik pcye gelmesini bekleyeceğiz anlaşılan.

Neyse envanterimde dopdolu oyun mevcutken aradan seri şeklinde olabildiğince birşeyler çıkartarak devam. Horizon zero dawn' ı epey merak ediyordum, oynadığıma değdi.

DLCsi bence orijinalden daha zevkli ve güzel.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, wazzap said:

Komple bitirdim ;) Dlc tabi ki ana oyuna göre daha zorlayıcı derecedeydi ama orada ki özel zırhtı silahtı kuşandıktan sonra god mod gibi takılmaya başlıyorsun zaten. Oyunu oynamanında bi yerden sonra tadı kalmıyor, achievement toplarım vs çabası varsa başka tabi ama bu tip oyunlarda 1000 lerce kopya tekrar olayları boy gösterdiği için bana artık zaman kaybı geliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben %100 yapıp bıraktım, bir daha dönmem. Saçma sapan achievementler yoksa -özellkle online yapılması gereken- ben genelde hepsini yapmaya çalışıyorum. Ama mesela Metal Slug'ı %100 yapamamıştım, sonra kasmadım. Gerçekten o armoru alınca pek zevki kalmamıştı. Gerçi ben oyunu ilk sefer bitirdiğimde bazı şeyleri yapmayı bilmiyordum bile. :mrgreen:

(bkz: başlıktaki eski mesajlar)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Listem geniş olduğu için bunlara yer vermek anlamsız geliyor. Daha boş diyarlarda koşacağım Assassin Creed Valhalla' lar vs beklediği için :P Yıllardır baya birikmiş geniş temalı oynum var aslında. Online dışı pek oynamadığım Diablo 3 - 2R Heartstone vs vs blizz oyunlarıyla ömür geçirilcek kadar fazla 1000lerce saati sayamayacağım şimdi araya şimdi böyle zamanına göre Horizon gibi aaa bu oyun oynanmaz mı hiç denebilcek güzel senaryolu oyunlarımızı bir işlemeye çalışıyorum.

SW: Fallen order' ı oynamamışım mesela hanidir oynayacaktım. Şimdi sıraya onu koydum :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 saat önce, wazzap said:

Hoşbulduk. İşten güçten kafa gitmiş benim.. 2. oyunun başlığı diye okumuştum. Kusura kalmayın. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 saat önce, Deathknight said:

Listem geniş olduğu için bunlara yer vermek anlamsız geliyor. Daha boş diyarlarda koşacağım Assassin Creed Valhalla' lar vs beklediği için :P Yıllardır baya birikmiş geniş temalı oynum var aslında. Online dışı pek oynamadığım Diablo 3 - 2R Heartstone vs vs blizz oyunlarıyla ömür geçirilcek kadar fazla 1000lerce saati sayamayacağım şimdi araya şimdi böyle zamanına göre Horizon gibi aaa bu oyun oynanmaz mı hiç denebilcek güzel senaryolu oyunlarımızı bir işlemeye çalışıyorum.

SW: Fallen order' ı oynamamışım mesela hanidir oynayacaktım. Şimdi sıraya onu koydum :D

SW: Fallen Order'ı PS4'te oynadım. Aynı yerlerde geçiyor, fakat oynadıkça gidilmeyen yerler açılıyor, ekstra mekanlar ekleniyor. Fakat ana hat üç gezegen üzerine kuruluydu. Oyun bana zor geldi. Zaten yapımında da Souls oyunlarından ilham alındığı da belirtilmişti. Sonlarına geldim, fakat sıkıldığım için bıraktım bir daha da oynamadım. Belki güncellemelerle daha iyi hale gelmiş olabilir.  

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 saat önce, Fenriz said:

Hoşbulduk. İşten güçten kafa gitmiş benim.. 2. oyunun başlığı diye okumuştum. Kusura kalmayın. 

Ceza olarak 1 hafta foruma yazmaman gerekiyor :P

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 saat önce, Fenriz said:

SW: Fallen Order'ı PS4'te oynadım. Aynı yerlerde geçiyor, fakat oynadıkça gidilmeyen yerler açılıyor, ekstra mekanlar ekleniyor. Fakat ana hat üç gezegen üzerine kuruluydu. Oyun bana zor geldi. Zaten yapımında da Souls oyunlarından ilham alındığı da belirtilmişti. Sonlarına geldim, fakat sıkıldığım için bıraktım bir daha da oynamadım. Belki güncellemelerle daha iyi hale gelmiş olabilir.  

Ezeldendir PC' ciyim hocam konsol olarak bir dönem ps3 vardı onda da sadece ps exclusive oyunları oynamak içindi. Şimdilerde bir ara yine düşünsem sadece exc oyunları oynarım onun haricinde pcde olabilecek bir oyunu bana konsolda oynamak anlamlı gelmiyor. Oyun için doğrudur ama ben biraz sw fanatiğiyim dolayısıyla bunu çok uzun zamandır oynamamakla zaten büyük eksiklikti. Benim yaptığım açıkları kapatmak bir nevi, aslında birazda kendimce bi yöntem geliştirdim; bir oyunu 2 sene geriden falan oynarsan o süreçte dlc ek paket sürücü ve güncelleme fixleri gibi büyük bir yolda tamamlanmış oluyor. Şimdi yeni çıkmış bir oyuna bknz cyberpunk direk daldınmı sorunlarla yüzleşmek bi yana sevdiğin birşey oldumu ilerde dlc ya da ek paket çıktımı geri dönüp oynamak zahmetli oluyor. Bende biraz böyle focus hastalığı başladı, birşeye başladım mı aradan başka birşeyler olmadan çıkartıp özümlemem gerekiyor. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

PS4'te başladıktan sonra 1 saat oynayıp sıkılınca bıraktığım oyuna PC'de tekrar şans vereyim dedim ve oyunu bitirdim.

Ana hikaye biraz kısa gibi geldi bana. Bunda önce Frozen Wilds DLC'si ile gelen Banuk hikayesini tamamlamamın etkisi olmuş olabilir. Zira o hikaye bittiğinde Level 50 olmuştum ve ana hikayenin seviyesi 32 gibi bir şeydi sanırım.

Artık Forbidden West'i heyecanla bekliyoruz bakalım :D

Najaz tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 minutes ago, wazzap said:

Buraya mı yazayım bilemedim ama Forbidden West, PC ve PS5 için duyuruldu.

PS5'te yok muydu zaten? :icon_think:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok